Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy se zvukem

AmorUso (9)|28.3.2006 09:57
Mám LCD Tv Panasonic 20LA5. Při poslechu přes sluchátka zapojenejch do jacku jsem si všiml, že je v pozadí patrný hučení. Když jsem se na to zaměřil, tak jsem zjistil, že TV při provozu hučí, jen to není z dálky slyšitelný (není úplně zřejmý, jestli to hučí z přístroje nebo z repráčků). Přes sluchátka je to ale dost nepříjemný (bohužel je dost používám, protože je telka v ložnici). Zkoušel jsem to připojit přes aktivní repráček od PC nebo přes věž, a teprve do nich píchnout sluchátka, a při zvýšení hlasitosti na TV a snížení na repro nebo věži to hučení není tak silný. Můžete mi prosím někdo poradit:
1. Jestli je to chyba zdroje a je to věc na reklamaci, nebo je to jenom konstrukčně špatně udělaný a bohužel je třeba se s tím smířit
2. jestli je ten jack na sluchátka nějak špatně odrušenej nebo čím to je
3. Jestli existuje nějakej způsob, jak to hučení na výstupu na sluchátka odrušit
Díky moc
mmmartin (187)|28.3.2006 12:36
Všechno záleží na intenzitě toho bručení. Když říkáš, že z repráků telky to není slyšet, asi to na reklamaci nebude. Zvuk v televizi byl a bohužel stále je vždycky tak truchu jako chudej příbuznej, a to jak na straně příjmu ve studiu, tak na straně reprodukce v přijímači.
stani (1647)|28.3.2006 14:38
zatím jsem se ještě nesetkal s TV která by neházela brum do sluchátek - vč. těch nejlepších - Grundig, Philips, Sony.... ten brum tam byl vždy i když třeba někdy vyjímečně jen nepatrný.....
AmorUso (9)|31.3.2006 10:11
Tak už jsem přišel na to, čím to je. Nedávno jsem měl dotaz na nastavení intenzity podsvícení. Právě snížením podsvícení začne TV i zvuk ve sluchátkách bzučet. Když je podsvícení na 100%, tak nebzučí, se snižováním podsvícení se postupně bzučení zvyšuje. Můžete mi prosím poradit, jestli je to běžná věc trubic, nebo jestli je v nich nějakej problém. Díky
mmmartin (187)|31.3.2006 11:26
To je zcela normální, bezkontaktní regulace produkuje maximum rušení při nastavení na 50 %. O tom by mohly vyprávět stovky zvukařů: při staženém nasvícení pracně vychytají brumy a při vyjetí světel se nestačí divit.
AmorUso (9)|31.3.2006 11:55
Takže je to v pohodě a nezabývat se tím? Není nějakej problém s lampama, aby to neovlivnilo jejich životnost? Díky
mmmartin (187)|31.3.2006 19:36
Nedomnívám se, že se děje něco nepravýho. Jedině snad kdyby se brum začal výraznězvyšovat, stálo by za úvahu uvažovat o reklamaci, ale pokud je brum sotva slyšitelný z reproduktorů a jeho úroveň je maximální při polovičním jasu, není to projev závady, ale nedokonalosti návrhu napájecích obvodů.
Jimm (45)|6.1.2017 18:15
Přihodím sem svůj dotaz:
Mám zapojený zvuk z MMC do zesilovače Genius Home theathre (prehistorický kousek) a z repráku jde velmi hlasitý brum. Ale dělá to jen když je zapnutá TV (Philips 42PFL8404H), když ji vypnu je klid.
Mohla by pomoct výměna kabelu z MMC do zesilovače, nebo spíš nějak odrušit TV filtrem ze sítě (230V)?
V podstatě mi jde o to, kde se to rušení dostává na vstup zesilovače :)

díky Jimm
vivid.sk (11472)|6.1.2017 18:17
Mas Philips zapojeny z inej zasuvky ako ostatne (MMC/Genius)?
Jimm (45)|6.1.2017 18:22
Zásuvka je jiná, ale jestli to je i jiný okruh jističe nevím, zjistím zítra.

edit: Jinak jako nejslabší kousek tam mám čínský AV/jack kabel. Už jsem objednal lepší, nicméně si myslím, že problém bude jinde
vivid.sk (11472)|6.1.2017 18:25
Skus to zapojit do rovnakeho okruhu (optimalne z rovnakej zasuvky) a daj vediet.
Jimm (45)|8.1.2017 12:49
Zapojil jsem to na stejnou zasuvku a nic se nezmenilo. I pres prodluzku do uplne jineho okruhu to dela
KamilZ (10277)|8.1.2017 13:20
Vyzkoušej z TV vytáhnout anténu.
Jimm (45)|9.1.2017 11:48
Anténu v TV vůbec nemám, používám to pouze s MMC a externím diskem a žádnej přístroj nemá zapojený zemnící kolík.
RoPo (6061)|9.1.2017 11:53
Vše odpoj. Připoj sluchátka. Zapni TV a přepni jej např. na HDMI vstup a zvyš hlasitost jestli vnímáš hučení. Pokud ano, je pravděpodobně TV na reklamaci.
Jimm (45)|10.1.2017 13:11
Vyzkouseno, telka nebruci. To bruceni jde z MMC, kdyz vypojim audio kabel do zesilovace tak to nedela. Zkusim jak dojde ten lepsi kabel, jinak leda koupit prevodnik z digi zvuku na analog a zapojit to pres spdif.
RoPo (6061)|10.1.2017 13:18
MMC máš propojené se zesilovačem? Pak je vadný zdroj nebo zemění zesilovače nebo je vadný propojovací kabel - stínění kabelu.
Jimm (45)|10.1.2017 13:44
Kdyz mam mmc a zesik zapnuty a tv vyplou, nic nebruci. Zapnu tv a brumi to. Ale z tv do zesiku nic nevede, jen obraz pres hdmi z mmc do tv.
neboztik (341)|12.1.2017 19:30
TV, MMC a zesik mají třížilové napájení ? ( kulaté zástrčky ).
Saxel (2279)|13.1.2017 07:39
Pokud je mi známo, Genius Home Theatre nemá v napájecím přívodu ochraný vodič, pravděpodobně ani MMC ho mít nebude. TV pravděpodobně ano. Aby vznikla zemní smyčka a díky ní i brum, musel by buďto být do zesilovače připojen ještě další výstup z jiného přístroje nebo by musela být závada na zdroji zesilovače nebo MMC. Brum by mohl způsobovat také nevhodný nebo nevhodně vedený analogový audio kabel, ale ten pak nebývá tak výrazný jako při tzv. zemní smyčce.
Jimm: opravdu není k zesilovači připojeno už nic jiného? Třeba PC?
Jimm (45)|16.1.2017 13:20
Vsechny pristroje maji jen zasuvku bez koliku. Je tam jeste externi disk taky jen s vidlici bez koliku. Ten audio kabel je 4-zilovy jack audio+video z ciny. Objednal jsem lepsi. Brum jde z Mmc nebo z kabelu, kdyz ho vytahnu ze zesiku nebo zesilavac prepnu na jinej vstup je ticho.
RoPo (6061)|16.1.2017 14:21
Může tam být špatné uzemění. Buď ve stínění kabelu nebo v zesilovači. Pak tento kabel může fungovat jako anténa a chytá rušení z okolí.
neboztik (341)|16.1.2017 14:47
Já bych ještě zkusil vytáhnout zástrčku od MMC a zastrčit ji obráceně.(otočit o 180 stupňů)
Jimm (45)|30.1.2017 22:19
Tak problém je vyřešen. Dnes mi došel kvalitní audio-video kabel, který bručení sice o trochu snížil, ale nevyřešil. Bručení vznikalo na audio kabelu který byl zapojený z TV do jiného vstupu zesilovače. Po jeho vytažení brum přestal.
Moje chyba, že jsem si myslel (a neověřil), že z TV do zesilovače nic nevede a ono vedlo :)
Takže jak tu hodně z vás radilo, uzemnění audio výstupu z TV propojeným se zemí v zesilovači způsobovalo brum.

díky za rady
Jimm