Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co vlastně potřebuji....

ravie14 (42)|24.3.2006 13:12
...omlouvám se za stupidní dotaz:
Co potřebuji k tomu, abych mohl současnou gardu v podání TV+PC s analog tunerem pověšené na kabelu od Karnevalu přes rozdvojku na koaxu nahradit TV s příjmem DVB-T a PC s příjmem DVB-T (často se dívám na něco na TV a nahrávám něco jiného v PC, takže 1 set-top box to neřeší).
Pokud chápu správně, potřebuji 1 set-top box k TV, 1 digi tuner do PC (k tomu set-top box asi nepotřebuju, když je to tuner - potřeboval bych ho k tomu analogovému co mám, ne?) a anténu - jednu k TV a jednu k PC, nebo stačí jedna dohromady...nebo se vyrábí něco jako set-top box se dvěma tunery?
Díky moc, ještě jednou sorry za stupidní dotazy, ale někde se člověk zeptat musí...:-)
Ivo Mašek (10205)|24.3.2006 13:21
Pro TV potřebuješ set-top-box DVB-T, pokud to nebude kabelovka. Pokud by jsi bral digitál od kabelovky, potom set-top-box (STB) DVB-C. Co se týče Karnevalu, jsou tam ještě nějaká omezení s aktivací - nebudu tě tím zatím zatěžovat.
Pro digi-tuner(DVB-T) v PC potřebuješ pouze antenu, pokud to bude DVB-T., pokud to bude DVB-C,tak tuner pro DVB-C. tam momentálně nelze pro tuner použít aktivační kartu - tedy pouze nekodované pořady.
ravie14 (42)|24.3.2006 13:25
[quote=Ivo Mašek]Pro TV potřebuješ set-top-box DVB-T, pokud to nebude kabelovka. Pokud by jsi bral digitál od kabelovky, potom set-top-box (STB) DVB-C. Co se týče Karnevalu, jsou tam ještě nějaká omezení s aktivací - nebudu tě tím zatím zatěžovat.
Pro digi-tuner(DVB-T) v PC potřebuješ pouze antenu, pokud to bude DVB-T., pokud to bude DVB-C,tak tuner pro DVB-C. tam momentálně nelze pro tuner použít aktivační kartu - tedy pouze nekodované pořady.[/quote]

Zdravím, Ivo,
kabelovku mám, ale nechci - stojí to peníze. Právě proto jsi chci nahradit DVB-T a jde mi o Novu, ČT a Primu (ta ještě údajně v Brně nevysílá). Takže potřebuju set-top box a anténu k TV a digituner a anténu k PC, a měl bych být schopen fungovat stejně jako doposud s požadovanými programy (až an tu Primu)?
Chápu nebo ne? :-)
Díky moc.
ravie14
Ivo Mašek (10205)|24.3.2006 13:29
Ano.
Pro klasický TV si musíš zakoupit STB pro DVB-T. Do toho STB zastrčíš koax od anteny.
Pro PC si zakoupíš tv tuner pro DVB-T, v balení je vše potřebné, i malá antenka.
A na to chytneš vše digitální (terestirial), pokud je přijatelný signál.
ravie14 (42)|24.3.2006 13:35
[quote=Ivo Mašek]Ano.
Pro klasický TV si musíš zakoupit STB pro DVB-T. Do toho STB zastrčíš koax od anteny.
Pro PC si zakoupíš tv tuner pro DVB-T, v balení je vše potřebné, i malá antenka.
A na to chytneš vše digitální (terestirial), pokud je přijatelný signál.[/quote]

Sqělé, tak ten certifikát Mensy nemusím vracet..:-)), tak ještě doplňující dotaz: jak zjistím signál, NEŽ to koupím? Nerad bych investoval tisíce a zjistil, že na to nic nechytím. A když se (třeba k tomu tuneru) koupí lepší anténa, bude lepší příjem nebo to za to nestojí? Btw, co mi brání v tom, abych udělal zase rozdvojku na koax u antény a zavedl to do STB a PC? Jen zhoršení signálu? Nebo by to technicky nefungovalo (fakt nejsem na tohle odborník), případně by zhoršení signálu bylo asi stejné jako kdybych u PC nechal přibalenou minianténku?
A na čem je signál závislý - může se stát, že když to takhle nakoupím, že se signál (v závislosti na počasí či vnitropolitické situaci) za rok zhorší a já si zase koupím Karneval??? Btw, jak dlouho mi zamýšlená sestava za odhadem 6.000 vydrží? Než začne Nova kódovat digitální vysílání (jestli něco takového jde)? Nebo do 2012, kdy se plánují údajně nějaké další kroky...
Sorry za "ukecanost", ale rady od Tebe evidentně k něčemu jsou, takže se snažím :)
ravie14
Ivo Mašek (10205)|24.3.2006 13:49
Rozbočovač samozřejmě použít můžeš.
Jestli je tam signál: používá to tam někdo? To je nejlepší test. Jsou na to přístroje, k těm se ale nedostaneš.
Zhoršení signálu: ten buď je, nebo není. Nesmí se snížit pod určitou úroveň - to pak ale nechytneš vůbec nic.
Plánují se kroky pro MPEG_4, takže dnešní STB pak vyhodíš, nebo dáš do muzea.
[quote]Sorry za "ukecanost", ale rady od Tebe evidentně k něčemu jsou, takže se snažím :) [/quote]
Kdepak. Na digital jsou zde jinší machři.
ravie14 (42)|24.3.2006 13:54
[quote=Ivo Mašek]Rozbočovač samozřejmě použít můžeš.
Jestli je tam signál: používá to tam někdo? To je nejlepší test. Jsou na to přístroje, k těm se ale nedostaneš.
Zhoršení signálu: ten buď je, nebo není. Nesmí se snížit pod určitou úroveň - to pak ale nechytneš vůbec nic.
Plánují se kroky pro MPEG_4, takže dnešní STB pak vyhodíš, nebo dáš do muzea.
[quote]Sorry za "ukecanost", ale rady od Tebe evidentně k něčemu jsou, takže se snažím :) [/quote]
Kdepak. Na digital jsou zde jinší machři.[/quote]

OK. Takže někde od známéno půjčit a vyzkoušet. STB za pár let klidně vyhodím, to není tolik peněz. Otázkou je, jestli to zvládne tuner (no i když pokud je to klasický obyčejný, tak to bude asi záležet spíš na PC jako takovém, ne? Jako dneska :-)). No ale i když ne, tak pokud platím cca 200 měsíčně, tj. přes 2000,- ročně, tak je investice za 3 roky zpět...
A na tom, že je mi tenhle rozhovor užitečný, a to značně, trvám :)
Takže thanks a lot :)
Pěkný víkend.
ravie14
th_p1010147_139.jpg
clee (6592)|24.3.2006 17:08
v pc muzes pak prijimat i mpeg4, pc karty nejsou limitovany hw dekoderem