Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SONY DVD architect

Nostradam (210)|28.8.2006 12:47
4mackousko.
Máš hlavní menu a třeba 2 submenu. V nějakém audioeditoru si načti písničku, kterou chceš přehrávat v době prohlížení menu a submenu. Rozstříhni si ji tedy na 3 části (předpoklad, že menu a submenu budou stejně dlouhé) stejně dlouhé. Každou část si ulož samostatně jako soubor, tudíž budeš mít 3 audiosoubory. Pak při vytváření hlavního menu použiješ 1. audiosoubor, což je začátek písničky, v 1. submenu následně na něj navazující 2. audiosoubor a ve 2. submenu další navazující 3. audiosoubor. Chlapi, mackousko se ptal, zda-li to jde, takže mackousko věz, že to jde jak jsem napsal. Zda-li mu to bude takhle chlapi vyhovovat, to záleží na něm. :-E :-)- B-) Jinak k těm DVD, co jsi mackousko uváděl, se mezi přechody menu používá krátký fade v audiu s různými částmi skladby v jednotlivých částech menu a submenu, což není problém si u těch 3 audiosouborů, jak jsem psal, udělat tady.
Fantas! (3016)|28.8.2006 12:56
Nostradam
no toto ale mi samoze nepopirame! Ja jen rikam, ze nemuze kontinualne hrat muzika a proklikavat se v menu. Proto se tu psalo, at si pri tom zapne kazetak a bude mu to fungovat znamenite! :-E
Nostradam (210)|28.8.2006 15:29
Fantas
Šak jo :BB: , já proti vám nic :-E . Jen jsem v rychlosti projel odpovědi na jeho dotaz a možná jsem to přehlédl, ale nevyčet sem, že by mu někdo napsal, že to jde způsobem, jaký jsem napsal já. Proto jsem taky napsal, že záleží na něm, zda-li mu to bude stačit, či nikoliv.
timberlakejustin (1)|2.9.2006 19:53
ahoj mám architekta 3.0 a mám problém, když dám prepare DVD a vyberu slošku do které, tak mi to napíše že složka musí být prázdná ale ta složka prázdná je.. a nebo že nemám na disku dost místa, ale já mám asi 12 GB volnej.. pls co s tí,m?
kukolarik (99)|4.9.2006 16:09
posledny prispovek som uz sukromne vyriesil... ked znova urobil ten projekt, uz to slo, nejaky chyba a la Bill Gates v Sony skriptoch...
kukolarik (99)|4.9.2006 16:17
DVDA 3 nevie zopar veci, ale najviac mi chyba toto:
- kontinualne prehravanie pesnicky v menu(ale to mozno technicky nie je mozne)
- ked das film hore a ikonku animated, film ide od zaciatku do konca v malom okienku, ja by som chcel nastavit sceny, pripadne dat efekty ako blur, ci spomalenie, ci prehravanie nahodnych statickych obrazkov, prehravanie spomalenych nahodnych ci presne volitelnych napriklad 5sekundovych zaberov...
- AC3 5,1 je kvalitovo uplne na nic, mohlo by to aspon PLII vytvorit(napriklad ja mam len PL 1 v recievery ale mam DD-teda PLII by sa ukazala ako DD a hralo by to PLII, aspon nieco...) proste roizsirene moznosti zvuku...
- podrobnejsi popis co bude robit, nie len video will be rendered, ale aj preco, ked chces znizit bitrate vo vegase tak nakolko...
- priame prepojenie VEGAS + DVDA: predstavujem si, ze vytvorim si video a klik ho supnem do DVDA vytvorim audio a klik ho dam do DVDA, automaticky priradi ku celemu. Nasledne spustim DVDA, vsetko tam mam, ostava len samotne nastavenie menu, napisov a tak, takze je menej prace...
-NECHAPEM preco architekt sa predava spolu s Vegas, ked moze sluzit ako samostatny renderingovy nastroj. Proste lubovolne video, lubovolnych preferenci tam supnem, spravim menu, pcm zvuk a dam Prepare a mam to tam, na co je potom vegas? pripada mi to ako duplicitne funkcie... Ked je to ako samostatny, tak preco neviem nastavit lepsie rendering v DVDA? vbr bitrate, jednoduche strihanie a podobne...
Ale inak je to fajn program, v spojeni s Vegas je to silny nastroj ktory tvory nie super, ale dostacujuci obraz aj zvuk v akej takej kvalite, na domace ucely staci, kto ma profi studio, asi to riesi inak....
stayman (12393)|4.9.2006 17:12
kukolarik
1. To mas pravdu,nejde to v nijakom softe, z casti ide vsak o tvoju sikovnost
2. To si sprav vo Vegase, takisto to nevie ziadny iny soft, co pozadujes
3. Kvalita enkodera DD je na spickovej urovni (ina ani neexistuje), pretoze je to licencia DolbyDigital a to co pises o DPL atd. su sprostosti vychadzajuce z tvojej nevedomosti
4. Podrobnejsie sa to uz ani neda !!!! Pise tam uplne presne, co robi, ale ani nechapem na co ti to je, ked pri renderingu sa s tym uz neda nic urobit
5. Ono to prepojenie tam je, co vypluvne Vegas, to naciatas okamzite do DVDA a ked tomu trosicku rozumies, tak nacita sa ti audio same. To, ze je vlastne DVDA standalone, je len vyhoda, preto aj ma enkodery integrovane, ale ako bonus, nie s takymi moznostami, ako ma Vegas (ale kvalitu to neovplyvnuje, je to jeden a ten isty)
6. Este toho vela nechapes, sudiac podla tvojich reakcii.
kukolarik (99)|4.9.2006 19:03
[quote=StayMan by €RikŁ€]kukolarik
1. To mas pravdu,nejde to v nijakom softe, z casti ide vsak o tvoju sikovnost
2. To si sprav vo Vegase, takisto to nevie ziadny iny soft, co pozadujes
3. Kvalita enkodera DD je na spickovej urovni (ina ani neexistuje), pretoze je to licencia DolbyDigital a to co pises o DPL atd. su sprostosti vychadzajuce z tvojej nevedomosti
4. Podrobnejsie sa to uz ani neda !!!! Pise tam uplne presne, co robi, ale ani nechapem na co ti to je, ked pri renderingu sa s tym uz neda nic urobit
5. Ono to prepojenie tam je, co vypluvne Vegas, to naciatas okamzite do DVDA a ked tomu trosicku rozumies, tak nacita sa ti audio same. To, ze je vlastne DVDA standalone, je len vyhoda, preto aj ma enkodery integrovane, ale ako bonus, nie s takymi moznostami, ako ma Vegas (ale kvalitu to neovplyvnuje, je to jeden a ten isty)
6. Este toho vela nechapes, sudiac podla tvojich reakcii.[/quote]

No je to presne ako ty hovoris v bode 6, este toho vela nechapem a som si toho vedomÝ... ale snazim sa ucit a ucit... OPRAVENE
stayman (12393)|4.9.2006 19:17
Vedomý (j.č. = aký, podla vzoru pekný) \/ Tak sa len uc a uc a uc a nepis ukvapene zavery.