Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zachytávání s VHS do PC

jordan (3)|28.7.2004 08:22
Mam grafickou kartu Winfast A310 TD MyVIVO a externi TV tuner Winfast TV USB II vse od Leadteku. Poradte mi prosim kterym s techto zarizeni dosahnu vetsi kvality při převadění VHS do počítače.
Dik za radu.
vlada (3470)|28.7.2004 14:51
Podívej se na parametry A/D převodníku nebo to vyzkoušej. Já bych očekával lepší výsledky od toho externího zařízení. Ale z VHS to bude problematický u obou a kvalita bude mizerná.
Vláďa
Pitomec (10211)|28.7.2004 16:30
[quote=jordan]Mam grafickou kartu Winfast A310 TD MyVIVO a externi TV tuner Winfast TV USB II vse od Leadteku. Poradte mi prosim kterym s techto zarizeni dosahnu vetsi kvality při převadění VHS do počítače.
Dik za radu.[/quote]

Hoď to všechno do haj*lu a běž si koupit A/D převodník od Canopusu (http://www.syntex.cz).
vlada (3470)|28.7.2004 16:45
Já myslim, že ten signál z VHS kazety nezachrání žádnej kvalitní převodník. Ale zprasit ještě víc se to dá samozřejmě vždyzky :-)
Já bych ale spíš doporučil možná DV kameru. Ta je celkem dostupná a neni to tak jednoúčelový zařízení jako A/D převodník. Kvalita převodu by měla bejt srovnatelná, ne?
Vláďa
stayman (12393)|28.7.2004 16:58
Lepsia :-D
bobesh (28)|28.7.2004 17:12
jordan: neni nic jednoduššího, než to vyzkoušet!
Stano_tvf (504)|29.7.2004 07:46
StayMan, pochybujem. Samozrejme pri porovnani s ADVC-50 a pod., nie s VIVO kartou. :-D
jordan (3)|29.7.2004 08:51
Ty rady jsou opravdu hezke, ale co kdyby někdo odpověděl zakladni otázku, která možnost je lepší?

DV kameru uz mam, ale ja hňup ji koupil bez analogoveho vstupu.

Převodnik je dobra vec, ale poustet 7000 Kč jen abych si prevedl 3 staré VHS kazety je blbost.
bobesh (28)|29.7.2004 09:13
jordan: osobně bych to typnul na to externí zařízení, protože bude míň rušený, ale kavlita převodu závisí na spusta dalších faktorech, všechny naše rady budou jen teorie, ty máš jedinečnou možnost si udělat grab z obou zařízení za stejnejch podmínek a z kterýho se ti to bude zdát lepší to použiješ, jak jednoduchý, nicméně počítej s tím, že kvalita samotnýho vhs je na dvě věci...

jó a když už se ptáš, napiš aspoň co mají ty karty za čipy a jak to připojuješ
Stano_tvf (504)|29.7.2004 10:56
Na dotaz "prevod z VHS...." su tu opat odpovede "kvalita VHS je na ho...".
V porovnani s DVD, DV, Hi8, S-VHS je to samozrejme. Pochybujem vsak,
ze niekto sa na prevod pyta s umyslom urobit z VHS kvalitu DV.
Kazdy ma zrejme na mysli zachovanie aspon povodnej "kvality", teda
aby pri pozerani na TVP originalnej VHS pasky z videa a jej "kopie" napr.
z DVD nevidel nejaky markantny rozdiel. A to mozne je. Samozrejme nie s nejakou VIVO kartou. :BB:
bobesh (28)|29.7.2004 11:48
Stano: máš recht, slušnou kvalitu můžeš docílit i s vivo kartou, stojí to ale více úsilí.
jordan (3)|29.7.2004 11:56
Neexistuje nejaka firma, ktere bych donesl stare kazety a svuj HDD a pak bych prisel pro vysledek (presnou kopii) v avi. Takových 300 Kc bych zato klidne dal.
Nakonec to opravdu vypada ze budu tak 2 dny testovat vsechny mozne varianty. Casu moc neni radsi bych hral hry.
bobesh (28)|29.7.2004 13:40
Jasně že jsou firmy, který to dělají, třeba Foto Škoda, ceník tady http://www.fotoskoda.cz/default.asp?ids=481&idm=398