Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Formát VCD na DVD

sikin (17)|6.3.2006 08:31
Převádím si staré VHS na disky. Vzhledem k tomu, že jde o VHS, zvolil jsem formát VCD. Můžu jednotlivé projekty vypálit na DVD a vybírat je normálně v menu podle názvů jednotlivých snímků? Budou přehratené na DVD přehrávači? (nemyslím v PC).
mirekv (7169)|6.3.2006 08:42
sikin
VCD dnes už podporuje kdejaký přehrávač, ovšem tohle ti vřele nedoporučuju, VCD ti ještě zhorší kvalitu VHS nahrávek. Při stahování použij maximální kvalitu co to jde, a pak si to uprav, nejlíp do DVD, tam si můžeš dát kapitoly apod.
Pitomec (10211)|6.3.2006 10:29
[quote=sikin]Vzhledem k tomu, že jde o VHS, zvolil jsem formát VCD.[/quote]
Nějak jsem nepochopil důvod, proč zrovna k VHS pasuješ VCD - jediné dvě společné věci tam jsou to první písmeno a ten počet písmen :-?
millos (111)|6.3.2006 16:57
To na co se ptas jde v pohode. Elegantne to umi na DVD medium pomoci nekolika mysich kliku zautorizovat TMPGEnc DVD Author.
Pitomec (10211)|6.3.2006 17:04
Pak je hlavně otázkou, co to taky umí přehrát 8-)
millos (111)|6.3.2006 17:11
DVD prehravace podporujici VCD s tim dle mych zkusenosti nemaji problem.
focus (253)|6.3.2006 17:44
Najskor by som ti poradil vytvorit jedno VCD, pozriet kvalitu na prehravaci a potom si prehodnot, ci si s tym spokojny a ci ma zmysel v tom pokracovat.
Tu na fore je vela ludi, co to skusali rok, a mozno viac, ja niekolko mesiacov a zaver je rovnaky - hnus. :-k
V tejto dobe nie je narocne a ani drahe vytvorit DVD, tak preco neskusit priamo DVD? :-?
lada (195)|6.3.2006 17:52
Zapomeň na VCD a dej vše na DVD, ne každý přehrávač to vezme.
O víkendu jsem to zjistil :((
Foolproof (2713)|6.3.2006 20:42
Nejlepší zkušenost s převodem VHS mám takovou, že jsem to pustil do PC přes digitální kameru, která sloužila jako AD převodník, výsledkem je plný PAL a rozhodně lepší než VCD.

Kameru lze půjčit, pokud nemáš od kamaráda, stojí to za výsledek.