Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kodek X264 jaký Direct Show dekompressor?

dawsoo (8)|27.7.2004 18:47
Zdravím první nesmělý dotaz...stáhnul jsem X264 vfw kodek s inf instalátorem..vše včetně instalace proběhlo ok....zachytávání i konverze přes VDub taky...ale ouha...při pokusu o přehrání ve MPC 6.4.8.2 se video neotevře...jde jen zvuk...Nevíte o nějakém DS Filtru kerým by to šlo dekomprimovat....? Googlem jsem nic nenašel a FFdshow to nezmáknul...

PS: Jde jen o pokusničení má to být free H264 tak jsem jen zvědav jak vypadá výsledek....

Díky D. :-)
vlada (3470)|27.7.2004 18:51
Předpokládal bych, že to dekoduješ tím samým kodekem, kterym jsi to komprimoval. Ale protože všechny pokusy o h.264 jsou zatim v rannym stádiu, tak se vůbec nedivim, že to nefunguje. Prozatim máš asi smůlu :-(
Vláďa
dawsoo (8)|27.7.2004 18:55
[quote=vlada]Předpokládal bych, že to dekoduješ tím samým kodekem, kterym jsi to komprimoval. Ale protože všechny pokusy o h.264 jsou zatim v rannym stádiu, tak se vůbec nedivim, že to nefunguje. Prozatim máš asi smůlu :-(
Vláďa[/quote]

Taky si myslím že by to mělo jít normálně dekomprimovat...,ale možná je blbě jen ten inf nebo do toho je blbě nebo vůbec není zakompilovaný dekódování....

I tak díky za reakci D. :-) :-)
StD (8612)|27.7.2004 18:59
Myslím, že odpověď je jednoduchá: otevři to v "normálním" Windows Media Playeru on-line a když ani u Billa nenajdou lék, tak to zkus narenderovat ve VideoToolBoxu... :-D
vlada (3470)|27.7.2004 19:10
Teď jsem se schválně díval - v posledním FFDShow je implementovaná podpora h.264. Pochybuju, že by WMP byl schopnej nějakej kodek najít. Chce to asi opravdu vyzkoušet nějakej program, kterej zobrazuje informace o kodecích. Jakej je vlastně FourCC kód toho videa?
Vláďa
StD (8612)|27.7.2004 19:14
Vláďo, právě VideoToolBox (plus beta nového GSpotu) tohle umí... Viz StayManova doporučení jinde... Servus!
dawsoo (8)|27.7.2004 19:39
Tak jsem to vyřešil....kodek zapisuje do hlavičky 4CC x264 tak jsem změnil 4CC kód v avíčku na h264 a jede to obrázek jak malovanej a konverze je pomalejší.....výsledek docela super...dekóduju to poslednim ffdshow kodekem :-) :BB: :BB: :BB: :-D


Link na něj je tady.
http://www.geocities.com/justinclaybaby/x264.htm
dawsoo (8)|27.7.2004 20:08
Takže není nic potřeba v nastavení kodeku (encoderu) lze měnit fourCC kód.....Jsem za vola....předtím jsem si toho nevšiml.... :-D :-D :-D :-D :-D :-D