Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak udelat podobnou vizualni grafiku jako v TV?

handimann (41)|3.3.2006 21:15
Měl bych dotaz, a to ohledně TV grafiky

V jakém programu dělají grafiku v TV?

Jde mi o to, abych si vytvořil podobné animované pozadí jako je napřiklad toto:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
že to není obyčejné pozadí,ale je nasvícené, nebo nějak potažené texturou ..vůbec netuším.

Možná nějak after FX, nebo něco od avidu?

Nebo nějaký obdobný program , postup či tutoriál.

Děkuji za každou radu
ai (2993)|4.3.2006 03:20
tu znelku jsem nevidel, ale....,no na to jsou treba skoly na "graphic design" atd., neznam ceske ekvivalenty, nebo uz jen dokonale znalost softu (Aft.Eff. apod) zabere nekolik let, a dale solidni a vyvazeny dizajn toho co chces delat neni uz vubec zadna sranda, je tam treba mit i cit na to a jak rikam dokonala znalost softu,
je to vpodstate souhra vsech softu na grafiku, ilustrace obrazku , tvoreni nejakych "texture" ,hybat s tim, nasvitit, melo by to byt vyvazene, vyvazene barvy podle "color wheel", zadne omalovanky atd., atd., ...

delat neco takoveho "zgruntu"je daleko tezsi nez se to jevi ...
Fantas! (3016)|4.3.2006 08:08
handimann
To sis vybral opravdu velky orises! Zrovna CT. Kdyby sis vybral aspon pro zacatek Primu. :-)
Presne jak napsal ai chce to grafiku a animaci dlouho studovat a hlavne mit cit udelat z toho vyvazeny celek...
Pitomec (10211)|4.3.2006 09:09
Na Primu ti stačí Pinnacle 9-)
Modena (1706)|4.3.2006 09:36
[quote=ai]tu znelku jsem nevidel, ale....,no na to jsou treba skoly na "graphic design" atd., neznam ceske ekvivalenty, nebo uz jen dokonale znalost softu (Aft.Eff. apod) zabere nekolik let, a dale solidni a vyvazeny dizajn toho co chces delat neni uz vubec zadna sranda, je tam treba mit i cit na to a jak rikam dokonala znalost softu,
je to vpodstate souhra vsech softu na grafiku, ilustrace obrazku , tvoreni nejakych "texture" ,hybat s tim, nasvitit, melo by to byt vyvazene, vyvazene barvy podle "color wheel", zadne omalovanky atd., atd., ...

delat neco takoveho "zgruntu"je daleko tezsi nez se to jevi ...[/quote]

handimann
Podtrhl jsem Ti tam (zvýraznil) to podstatné, co ai píše ! To fakt není žádná sranda a odpovídající softy začínají u AfterEffects, Combustion, 3D Max, Maya apod. - každý grafik má svého favorita ! Podstatné je, že i tomu profíkovi krátkej jingle zabere nejeden týden ! :-)
Pears (1027)|4.3.2006 11:35
Jeden cas (asi pred 1,5 rokem) jsem se pokousel neco podobneho vytvaret v Cinema 4D. Nic jineho jsem tenkrat nesehnal. Chtel jsem jen udelat jednoduchou 3D animaci jako znelku pred mnou vytvorene home DVD. Trvalo me to asi mesic nez jsem byl jakztakz spokojen s vysledkem, ale furt to nebylo ono. Mel jsem k tomu i vytisklej ceskej manual.
Je to fakt dost tezky, ale vysledek v nejakych home pripadech muze byt zajimavy.
handimann (41)|10.3.2006 18:28
[quote=Pitomec]Na Primu ti stačí Pinnacle 9-)[/quote]

a kdybych chtěl udělat jenom to pozadí (to modrý jak se hejbe)?

tak je to stejně tak těžké ?? nebo to je pravě to co je nejtěžší

diky moc
stratos_tvf (164)|10.3.2006 18:46
V 3DMax by mi to dalo vela prace :-I
Ak sa ten sneh postupne usadza na logu !
Ak je tam napevno a iba pada okolo tak potom v pohode B-)
Dalo by sa to spravit aj v 2D v AfterFX s pouzitim particle plug-inu
Lubi (408)|10.3.2006 20:28
Photoshop + 3DEditor + AE nebo jina vec + mnoho a mnoho a mnoho a mnoho zkusenosti a pak mozna po par tejdnech nejaky prvni vysledek..

:-)
Modena (1706)|10.3.2006 20:57
[quote=Lubi]Photoshop + 3DEditor + AE nebo jina vec + mnoho a mnoho a mnoho a mnoho zkusenosti a pak mozna po par tejdnech nejaky prvni vysledek..

:-)[/quote]
Tak ňák bych to viděl, ačkoli by konkrátně tohle šlo i bez toho MAXíku, myslím ! :-R :BB:
Hlavní je, aby to vymýšlel grafik, co už dopředu min. tuší v čem, a jak ! :-)
Jen těch vrstev tam odhaduju od 30- 50 ? :-E
Pier_tvf (25)|14.3.2006 15:00
Konkrétně s tím sněhem usazujícím se na titulku k filmu jsem si kdysi hrál v Premiere.
Použil jsem plugin DE SnowStorm z balíku Delirium od _http://www.digieffects.com/. Sníh se usazoval a hromadil na titulku, jinak padal kolem. Titulek byl jako vrstva s alfakanálem. Samozřejmě to nebylo tak dokonalé, jako v ČT, ale v domácích podmínkách jsem vzbudil obdiv. 8-)
K těm animovaným pozadím - na vytváření něčeho takového nemám čas a asi ani "ty správné grafické buňky" :-((( a tak používám vždy něco od Artbeats, Digital Juice apod. :-E
Lubi (408)|16.3.2006 15:11
[quote=ai]tu znelku jsem nevidel, ale....,no na to jsou treba skoly na "graphic design" atd., neznam ceske ekvivalenty, nebo uz jen dokonale znalost softu (Aft.Eff. apod) zabere nekolik let, a dale solidni a vyvazeny dizajn toho co chces delat neni uz vubec zadna sranda, je tam treba mit i cit na to a jak rikam dokonala znalost softu,
je to vpodstate souhra vsech softu na grafiku, ilustrace obrazku , tvoreni nejakych "texture" ,hybat s tim, nasvitit, melo by to byt vyvazene, vyvazene barvy podle "color wheel", zadne omalovanky atd., atd., ...

delat neco takoveho "zgruntu"je daleko tezsi nez se to jevi ...[/quote]

heh, prave jsem na jedne z takovych umeleckych skol byl tento tyden na interview... :-D

uvidime, zda mam talent na "loga" :-)