Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

konflikt Nero Vision Express 2 s AverTVStudio 203

ego42 (76)|27.7.2004 09:34
Zdravíčko,

včera jsem nainstaloval Nero Vision Express 2 a záhy jsem zjistil, že začaly blbnout iuVCR, ATV2000 i Fly2000TV na kartě AverTVStudio 203 s originálními ovladači řady 5. Výše uvedené softy se občas spustiliy, občas ne, když se spustily, tak zase během chvilky spadly, spolehlivě padaly například ihned po spuštění Průzkumníka. Zkoušel jsem mj. přeinstalovat DirectX a znovu instalovat ovladače TV karty, ale nepomohlo to. Všechno začalo zase korektně fungovat až tehdy, když jsem odinstaloval Nero Vision Express 2. Zdroj problémů je tedy celkem jasný, háček je ovšem v tom, že NVE2 si instaluje spoustu DirectX filtrů a jiných skopičin a já naprosto nemám ponětí, jak odhalit, co konkrétně způsobuje ty problémy. NVE2 bych se vzdával nerad (chci ho kvůli Recode2, používal bych ho raději než DVD Shrink), takže bych rád izoloval a odstranil jádro problému.
Máte někdo stejnou zkušenost? Nějaký nápad, co s tím?

Dík
Petr
Ivo Mašek (10205)|27.7.2004 19:07
Kvůli NERU vyšly pro TV2000XP (Leadtek) opravné ovladače. Pro kartu Aver určitě muselo vyjít něco podobného.
Programy NERO "zkomplikovaly" život více majitelům rozličných tv-karet. Proto ty opravné ovladače.
StD (8612)|27.7.2004 19:10
Ivo, nejen TVkaret... :-D
Ivo Mašek (10205)|27.7.2004 20:10
StD, že by také Pinnacle ?
StD (8612)|28.7.2004 09:12
Nikoli, alespoň má (nějaká) 5ková verze s P. doma nemá problémy, ale taková zvukovka SoundBlaster nebo SCSI řadič Umax tady u mne v práci už ano... :-((
ego42 (76)|28.7.2004 09:44
Se samotným Nero Burning ROM (5.5.x nebo 6.x) ani třeba s InCD (4.x) problém nemám, týká se to jenom NVE2. Pes bue nejspíš zakopaný v některém z instalovaných DirectX filtrů, ale zatím nevím v kterém. Zkusím si ještě pohrát s GraphEditem a pročíst log instalace NVE2, ale kdybyste někdo věděl něco konkrétnějšího, budu rád.
Petr