Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD TV: BenQ DV3750 nebo LG RZ-37LZ55?.....

pitrs1 (7)|27.2.2006 14:41
Kterou z nich?

http://benq.mironet.cz/37quotbenq-dv3750-lcdtv-8ms--8001--550cdm2--1920x1080+dp47923/

http://www.electrohall.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE01284972&sAlliance=jyxzbe

U Benqu pisou ze je bez repro :-( ale zase je prej HD ready....

U te LG je vse - repra i stojan ale o HD ready nic.... ale zase o hodne vyssi kontrast

Co je to vlastne to "HD ready"?

Tak kterou z nich?...
ViKinG (793)|27.2.2006 14:59
HD ready = připraveno na High Definition, schopnost zobrazit HD video (480i/480p/720p/1080i i=interlaced, p=progressive)
LG je HD ready taky
Repro je u těchto slušnějších zobrazovadel slabší a počítá se s tím, že si dopřeješ kvalitní externí repro.
Modena (1706)|27.2.2006 15:04
pitrs1
http://www.electrohall.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE01321865
Já mám jako 2. tuhle a je to dost dobrý ! :-R
pitrs1 (7)|27.2.2006 15:21
hmmm tady ale pisou ze ty LG NEJSOU HD ready.....
jak to teda je?

http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=38379

http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=37359
ODSakEda (2278)|27.2.2006 15:31
No jábych šel raději do většího LCD např. LG nebo Samsung s 8ms s jasemnad 500 a kontreastem nad 800 a rozlišením 1280x720 ideálně nebo tedy jak všecí dnes dělaj větzšinou 1366 (nebo 1360??? jak těch 66 pak nastavím na grafice?!)x768 a to nejen bez pidirepráčků postranách, ale i bez TV tuneru!!!
LCD s tunerem je spíše TV a ty pod 32" navíc i když maj VGA a DVI vůbec nereagují na změnu rozlišení PC grafiky!!! (nerozšíří obraz, deformují ikony a vždy interpolují!!!...) Jsou tedy více TV než monitor! A Monitor proměním TV kartou či tunerev v každém VHS recorderu snáze na telkou 8-) A kdoví co bude, analog do 3 letvypnou a stejně bude interní tuner na prd a navíc riskujete, že koupíte LCDTV bez českého zvuku a pod...
Ale hlavně se nabízí možnost připojení PC a po DVI či VGA to je pánové boží pokoukání!!! (boží=dokonalé!)
Modena (1706)|27.2.2006 15:57
[quote=pitrs1]hmmm tady ale pisou ze ty LG NEJSOU HD ready.....
jak to teda je?

http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=38379

http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=37359[/quote]

http://www.worldofbaccarat.net/product_info.php?products_id=221&language=es
Tady zase třeba píšou, že HD READY je ! :-D
To neřeš - česká distribuce to píše podle samolepek na té telce a korejci je začali nalepovat až na typy s označením P a X, protože zjistili, jakej to je výhodnej prodejní argument ! :-E
pitrs1 (7)|27.2.2006 16:01
no jo, ale kterou z těch dvou teda?...
Modena (1706)|27.2.2006 16:06
pitrs1
Asi tu větší s tím HDMI - má nativní podporu HDCP - to se může hodit ! :-)
pitrs1 (7)|27.2.2006 16:12
[quote=Modena]pitrs1
Asi tu větší s tím HDMI - má nativní podporu HDCP - to se může hodit ! :-)[/quote]

já nemyslel z tech dvou LG ale kerou z tech dvou: Benq nebo LG?
Modena (1706)|27.2.2006 17:23
pitrs1
LG bych si vybral já už jen kvůli tomu, že ve spotřebce hraje mnohem větší prim, má tam skoro za hubičku DCDi od Faroudja i lepší tuner a není to převlečenej výrobce PC monitorů, jako Benq ! :-)
ODSakEda (2278)|27.2.2006 18:11
Modena ano BENQ není bůhvíco za zančku! To je fakt, ale za tu cenu ty jeho parametry jsou relativně (i v reálu) bezkonkurenční! Píši že bych šel asi raději do LG, ale ne LCDTV ale "jen" do LCD a raději a to většího oč bude levnější bez tuneru!
(bejvá totiž u těch LCD opakuji- problém ne v rychlosti LED diod LCD obrazovky, ale u analogového tuneru a prokládaného obrazu s pomalostí A/D převodníku nebo s deinterlační metodou! Dále pak ty s tunerem jsou problematické s rozlišením při připojení k PC! tedy záleží, na co a jak tobude využívat?!)
ViKinG (793)|27.2.2006 22:15
ODSak: hlavně nepiš nesmysly. Jaký vypnutí analogu do 3 let? Rok 2012 není za 3 roky!
Proč trpíš fixní ideou, že naprosto každý musí nutně na LCD napojit PC??? Proč bych to dělal??? Žádný každých 14 dní nový nesmyslný kodeky snažící se nacpat 5 filmů na DVD nechci a nemám důvod mít místo vzhledově pohledného DVD přehrávače, PC. A hlavně nedoporučuj rádobypohledné pokusy o "stolní PC".
ODSakEda (2278)|27.2.2006 22:41
ViKinG ty 3 roky byla provokativní nadsázka :-D
- Ale jináč nač míti digitální-tedy LCD displej s HD rozlišením brazovky (1360x768) a pak míti DVDplayer, propojený po analogovým Scart rozhraní???
- Aha!, aby AV technika vypadala pěkně jak píšeš jeden z důvodů... A již i vypnutá?! (viděl jsem několikrít lidi, jako obdivují placatou telku 16:6 a vypnutou a líbila se jim!...) Hmm tak to jo! Naivitě se meze nekladou...
- Já se ale nekoukám na plastik, ale na obraz a i blbý DVDvideo je lepčí z PC a jeho DVD-ROM a alespon po VGA rozhraní, využijící toto boží rozlišení displeje na max a to i pro prohlížení fotek a pod!!!
- Apropo, ani PC pro multimedia nemusí vypadat nevzhledně!!!
Nemáš lepčí argument?
ViKinG (793)|27.2.2006 22:51
ODSak: mám, DVI nebo HDMI out mají i DVD playery. To je překvápko co?
telka 16:6 bude asi překlep, ne?
Nebudu na metrovej monitor zírat z 30ti centimetrů, mám LCD TV jako zobrazovadlo k domácímu kinu ne abych si tam ťukal do PC. Ale proti gustu žádnej dišputát, jen mi nejde do hlavy, kde bereš tu jistotu, že to všichni používaj jako monitor k PC???
ODSakEda (2278)|27.2.2006 23:31
ViKinG v poslední době se mě na to čím dál více před koupí kolegové a známí ptají! Zde beru přesvědčení!
Překvapení??? Zkoušel jsem připoji jeden DVDvideo player s VGA k LCD, ale nastavení výstupu nejprve nebylo možné bez telky-musel se nejprve VGA výstup v menu aktivovat a dále nebylo možné nastavit tuším frekvenci nebo něco už si nepamatuji! A obraz nebyl takl dobrý jako z PC grafiky! Zavrhnul jsem to tehdy :((

- Ale do budoucna HD DVDvideo player má smysl samože. Co by dělali PC negramotní asi tak? I když Media Centr (Windows XP MCE) a PC typu Barbone vybaven nejen bezdrát. klávesnicí a myškou, ale i vybaven i klasickým DO pro ty co jsou zvyklí posunovat kurzor šipkami... a tento soft má na ploše jak pro blbý napsáno: Televize, Video, Počítač, Internet a co já vím co ještě... 8-)
(a tuším krom recordingu ani není třeba spouštět celý systém W. XP nebo tak nějak!)
clee (6592)|28.2.2006 00:51
pekny, barebone zere kolik? 200-250w a to nepocitam ten randal. dvd player tak do 40w tipuju, hlucnost naprosto minimalni o cene nemluve, prehravac/hdd rekorder se sitovym rozhranim je naprosto idealni volba, toho komu doporucujes barebone opravdu lituju :-k
ODSakEda (2278)|28.2.2006 01:17
clee sakra já jej nedoporučuji, já jen že pro naivky je PC i v líbivém designu!!!
Já mám snat dokonce 6-7 let starej kejs, špinavej a pod., ale hlavní je co mi vrní v něm! (dal jsem pomaloběžný 12cm větráky, na plechové steny nalepil tlumící molitan s jehlánky na zatlumování do studií nebo reprobeden, kvůli hluku HDD a je klid na filmy i muziku 8-) )
clee (6592)|28.2.2006 05:11
no vidis a me truni v obyvaku sigmatek co prehraje i SACD, na to tvoje "barebone" nema :-E
Pitomec (10211)|28.2.2006 08:04
Barebone - to si fakt někdo koupí :-?
Milosbb (889)|28.2.2006 17:47
[quote=Pitomec]Barebone - to si fakt někdo koupí :-?[/quote]

Ani netušíš, aký je to obchodný ťahák pre prachaté LAMY.
Podobné je to s DVD kamerami. Prachatá LAMA si to kúpi miesto DV a potom sa diví, aký je problém vystrihnúť nechcené zábery. O kvalite obrazu v zázname MPEG voči DV ani nehovorím, pričom cena je jasne v prospech DV voči DVD kamerám.
To nezabudnem na kolegu, ktorý kedysi kúpil PC z druhej ruky a celý sa vznášal nad tým, že to má MP3 vypalovačku 9-) :-E . Keď som mu vysvetlil o čo ide, tak mi nadal, že o tom nič neviem :-D .

---------------
ODSakEda (2278)|28.2.2006 18:26
Milosbb A je správně -o tom nákupu lamou :-D

s B zcela nesouhlasím! K DVD(RW,RAM) kamerám je softík a VRO soubory jdou snadno i editovat! A z media bez zdlouhavého stahování 1x jak z pásku... jej LAMA skopčí na HDD PC za minutku (budto přes USB 2.0 nebo přeci pojítkemmezi kamerou a PC je medium!) nebo může začít editovat přímo z media z DVD-ROMky v PC a tím softíkem jde jednoduchý sřih bez přepočtu a další ztráty "kvality" podobné jako DV z páskových miniDV dlanovek okorát s rozlišení 704x576! MPEG-2 je kompatibilní kodekpro DVDvideo, takže není nutný převod a a další časová ztráta renderováním a další prznění do DVDvideo, do kterého to stejně většina majitelů páskových kamer převádí (ztrátově!...) :-E
clee (6592)|28.2.2006 18:35
no, takhle ti to zprzni rovnou kamera 9-)
Pitomec (10211)|28.2.2006 18:48
[quote=ODSakEda]s B zcela nesouhlasím! K DVD(RW,RAM) kamerám je softík a VRO soubory jdou snadno i editovat! A z media bez zdlouhavého stahování 1x jak z pásku... jej LAMA skopčí na HDD PC za minutku (budto přes USB 2.0 nebo přeci pojítkemmezi kamerou a PC je medium!) nebo může začít editovat přímo z media z DVD-ROMky v PC a tím softíkem jde jednoduchý sřih bez přepočtu a další ztráty "kvality" podobné jako DV z páskových miniDV dlanovek okorát s rozlišení 704x576! MPEG-2 je kompatibilní kodekpro DVDvideo, takže není nutný převod a a další časová ztráta renderováním a další prznění do DVDvideo, do kterého to stejně většina majitelů páskových kamer převádí (ztrátově!...) :-E[/quote]
Ukaž mně soft, kterým jde editovat MPEG bez přepočtu, pokud teda tou "editací" nemáš na mysli jenom vystřižení některých pasáží 9-) (což jde mimochodem bez přepočtu i u DV)
A samozřejmě pro archivaci je MPEG/DVD vhodný asi stejně, jako ocelový kartáč na česání vlasů 9-)
ODSakEda (2278)|28.2.2006 19:22
[quote=clee]no, takhle ti to zprzni rovnou kamera 9-)[/quote]
Vyjímečně souhlas! (akorát bych doplnol slůvko: stejně sprzní, jak z miniDV dlanovky (né z profi kamery samo!)... Ale tohoušetřeného času! Navíc si zedituje lecos nahrubo v kameře, neb lama neumí moc s pC natož s videoeditorem! To vy klici profíci prostě aninemůžete pochopit!
Pitomec píši jednosuchýstřih! (tedy sorry až dále v textu to zdůraznuji)
Pitomec (10211)|28.2.2006 19:26
Jednoduchý střih je u mě i Cross-Fade a to už bez přepočtu nejde. O titulcích apod. nemluvě...