Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s TESLA DVX-SET2030

Fazol (3)|27.2.2006 13:53
Zdravim,

pred nedavnou dobou jsem se stal majitelem "domaciho kina" TESLA DVX-SET2023 (dar). A mam spoustu dotazu ohledne jeho funkcnosti - napr. prehravani audio CD, subwoofer atd. atd. Rad bych se zeptal zda-li mezi Vama taky neni majitel tohoto "domaciho kina" a vymenili si zkusenosti ...

Problemy:
- pri prehravani audio CD jedou pouze dva reproduktory
- nejede subwoofer - mozna jede, ale neslysim ho
- manual - ten stavajici neni manual ...

Dik
F.
PcBuh (228)|27.2.2006 14:19
[quote=Fazol]
- pri prehravani audio CD jedou pouze dva reproduktory
[/quote]

Já bych řekl že se to nastavuje , 2.0 nebo 5.1
ViKinG (793)|27.2.2006 14:50
Audio CD je STEREO, mají tedy správně hrát jen L a P bedny! do dalších repro jen s DPL (I,II,IIx), což je u AudioCD většinou naprostý nesmysl.
Fazol (3)|27.2.2006 15:24
[quote=PcBuh][quote=Fazol]
- pri prehravani audio CD jedou pouze dva reproduktory
[/quote]

Já bych řekl že se to nastavuje , 2.0 nebo 5.1[/quote]

To jsem si myslel taky, ale neseje. Samotny zvuk je takovy jiny ... Dale ten subwoofer ten nejde slyset ani u DVD, kde zvuk je v 5+1, alespon to bylo napsano na obalu od dvd ;)

F.
Fazol (3)|27.2.2006 15:27
[quote=ViKinG]Audio CD je STEREO, mají tedy správně hrát jen L a P bedny! do dalších repro jen s DPL (I,II,IIx), což je u AudioCD většinou naprostý nesmysl.[/quote]

Nejsem zadny audio guru, ale pokud to dvd prehravac "umi" celkovy dojem s audio CD je daleko lepsi, proto nemuzu souhlasit s vyrazem nesmysl - muj nazor ;) Podivam se na to DPL, jestli je tam neco takoveho ... dik

F.
ViKinG (793)|27.2.2006 22:03
audio guru taky nebudu ale prostorový zvuk je určen skutečně primárně pro zvuk k filmu nikoliv poslechu zpěváků, skupin orchestrů. Vychází to z principu, zvuk filmu má působit na diváka, že je uprostřed dění, kdežto "málokdy" posloucháš muziku uprostřed orchestru :-) . Kromě zpočátku zajímavých efektů dojde jen k zprznění hudby. Ale vyzkoušet to chce každý :-).
A u toho Subwooferu, někdy bývá i u těch plasťáků aktivní, pak ho musíš samostatně zapnout.