Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Architekt, více mpg do jednoho title

stayman (12393)|2.3.2006 08:07
Co neustoji? Nie si ty lama?
clee (6592)|2.3.2006 08:23
neustojej dablovany pseudovts, takze tu mam dvd u kteryho se na dalsi titul dostanes tim ze zmacknes next dvakrat (napoprvy se player vrati na zacatek titulu, proc to netusim, nejspis nakurveny commandy), coz je uzivatelsky vyslovene prijemny, navic slovutnej dvda udelal takovej bordel v commandech ze spravne nefunguje ani ta radobypodminena navigace, takze ve vysledku je architect tak akorat pro amatery :-k ale aspon sem se konecne naucil poradne commandy :-E :-E
stayman (12393)|2.3.2006 20:28
No commandy si editujem uz davno, a je pravda, ze si vytvara plno DVDA zbytocne, ale nie je to ani zdaleka tak zle, ako maju ine softy. Ak ti nieco nefungovalo, tak je jednoznacne chyba u Teba, pretoze v DVDA su robene aj DVDcka, co su na trhu,ale je pravda, ze ich nevytvarali lamy ako ty \/ :-E :-E :-E
clee (6592)|2.3.2006 22:46
na trhu u vietnamcu mozna :-E
stayman (12393)|27.3.2006 03:05
[quote=ai]priklad vynechani intra (menu s intrem) kdyz si to programator preje je take neresitelny, snad jen zdvojenim menu.........[/quote]

Toto ide spravit uplne v pohode od verzie, kedy pridali Loop Point, teda nemusis kopirovat tu cast menu, staci ze si navrat od toho LoopPointu nastavis (Destination Item) a funguje to v pohode aj po stisku tlacitka menu na DO \/

Inak spravne si poznamenal, ze Architect ma pracu s buttonmi a maskami vymakanu, taktiez podporuje PSD a dovolim si trvdit, ze vytvois s nim aj tie zavislosti na titulkoch a aj tie "hracie" DVD, pretoze on nema ziadne obmedzenia, je to logicka skladacka a v spravnej kombinacii co ti umoznuje (aj tie In-Out, na to si snad zalozim patent :))) dosiahnes aj to co tvrdis, ze nejde. Takisto project vie modifikovat bez toho, aby si ho musel cely prerabat, co vravis, ze nejde. Jedine co mu chyba je prehladnost a sprava/kontrola nad jednotlivymi VTS/VMG (pricom to samozrejme robi skvele, akurat ma na moj vkus viac dummy nez je nutne :)))), resp. na urovni editovatelnych cmd..., ale to je uz len pre skusenejsich... Onedlho budem robit narocne DVD asi jak ma Lucas :)))) a neviem si predstavit, ze by som to mal robit v niecom inom. Vzorku tu potom samoze vystavim.
ai (2993)|28.3.2006 19:34
Onedlho budem robit narocne DVD asi jak ma Lucas :)))) a neviem si predstavit, ze by som to mal robit v niecom inom

ja taky si nedovedu predstavit strih v necem jinem nez Premiere 6.5 :-), je to fakt o zvyku


Toto ide spravit uplne v pohode od verzie, kedy pridali Loop Point, teda nemusis kopirovat tu cast menu, staci ze si navrat od toho LoopPointu nastavis ( Destination Item ) a funguje to v pohode aj po stisku tlacitka menu na DO Mmmm

ok , to je plus

A k tem interaktivnim DVD, tam potrebujes vedet, kde jsi uz v DVD byl, to Architect neumi, nema pristup ke GPRM, ale kdo dela takove DVD ze, to neni celkem dulezite,
dulezitejsi je problem pouziti vice jazyku v DVD a tedy naskakovani spravnych menu, jak to chces resit bez promennych ? Delam DVD kde se na zacatku musis zeptat jakym jazykem chces aby DVD komunikovalo s tebou. Vsechny menu jsou vedle sebe ve VTS a zobrazuje se prislusne menu podle GPRM. A co je dulezitejsi , to root a title menu se musi zobrazit i po stlaceni na DO uzivatelem. Kdyby to slo, tak proc ne, myslim si, ze tu mezinarodnost prave podcenili, nejak tomu nedavaji vyznam, jako US team asi, verim, ze by to pro ne byla malina to tam jinak zaclenit :-)
stayman (12393)|28.3.2006 19:39
To je pravda s tymi preferred vybermi , alebo aj tebou zvolenymi podla jazyka aby sa nastavilo nieco dalsie, sice by som vedel uz spravit, ale je to na kocku, takisto co mi zacina vadit, ze nevie pracovat na urovni CELLS !!!!! Potrebujem spravit DVD, kde po vybrati titulu ma sa prehrat vzdy ina cast/ina kapitola a to nejde bez toho, aby som si taky titul pripravil cely. Takisto v menu nepracuje tiez na urovni tych CELLS a ako som pisal, tych pomocnych podmienok (dummy) ma neskutocne vela.

Teraz sa mi skyta otazka, ako zistim, v com bolo DVD robene, niektore totiz maju strukturu absolutne prehladne, nic zbytocne a vedia jak tie tituly do jedneho VTS, tak aj tie CELLS. Nevies nahodou?
ai (2993)|28.3.2006 20:56
jestlize to je absolutne prehledne bez dummies tak jedine Scenarist, nebo DVD Lab Pro vsechny jine tam sekaji dummies podle abstract layer ,ztruktura jakou navrhli programatori , muze se zcasti lisit, jedine snad podle toho, te ztruktury tech dummies se da vysledovat authoring, jestli je to vubec mozne

Na urovni cells pracuje jedine Scenarist, umoznuje ti tam skocit aniz bys tam musel mit kapitolu (i kdyz cells je vice nez 16 muze to delat problem na starsich (prvnich) DVD prehravacich, coz Scenarist i raportuje), DVD Lab Pro pracuje na urovni cells jedine v menu jako to intro , outro, jinak v titulu tam zkratka musi byt kapitola (program chapter), aby to bral jako misto skoku .
Jeste jinak Scenarist na to cell umoznuje ulozit par VM commands. ktere rozhodnou jestli tu cell prehrat nebo preskocit atd.

Jinak na ty podminene vstupy do menu je excelentni Maestro, ten na to ma i UI, resi tam ty podminky a sam si vytvari ty VM commands a ztrukturu (abstract layer), proto ma take hodne dummies, toto je myslim jeden z duvodu..

No jinak dneska snad je i mozne udelat jednoduche DVD v Architectu a pak to predelat a vyhodit dummies v PGC EDITu, je to teoreticky mozne ...
stayman (12393)|28.3.2006 21:15
Mozno kym budem robit to DVD,tak bude uz verzia DVDA, co vie tie cells. Inak ak teda vie DVDlabPro tie tituly dat do jedneho VTS a podmienit skoky kapitol (takze netreba cells), tak by to aj stacilo hadam, avsak v tom pripade, ze sa to bude prehravat plynulo...

EDIT: inak prerobit si DVD v PgcEdite nie je ziadny problem, ale nedokazem tam dat taktiez cast do jednej VTS (iba ak tam boli a zamenit, zmazat, editovat... a to jak menu, dummy, alebo titul, teda jedno PGC)
ai (2993)|28.3.2006 21:42
pamatuj, ze obsluha po stlaceni Fast forward jede dopredu, bez ohledu jak to podminujes na tom miste (cell, chapter program), takze na dalkovem ovladaci se ti tam dostane, do toho mista, ktere zrovna chces preskocit,

jak to delaji profici fakt nevim, DVD neripuju (riperi urcite budou vedet :-)), dalo by se to odsledovat, ale jevi se mi jako to , ze nejake casti by mohly byt v jinem titulu zrejme radeji ve stejnem VTS ale na to se dostanes zase NEXT na DO take, takze mozna i v jinem VTS, nebo se to resi multitrackem, hloubeji jsem do toho nikdy nesel, musel bych si asi precist hromadu veci ...
stayman (12393)|28.3.2006 21:53
...tak zacnem citat :) No zatial to skusim teda s malou vzorkou s tymi titulmi v jednom VTS a aj v inom, pripadne sa skusim pozriet na podmienky a ich upravit v PgcEdite... Inak dik.
ai (2993)|28.3.2006 22:21
no ja nevim, ale vyresit to nejde zrejme ani ze Scenaristem, jestlize ty ruzne verze filmu maji vice jak 30sekund (podle doom fora, Terminator DVD), aby to melo absolutni vysledek tak to musi byt nejak takto :
http://www.dvdafteredit.com/?q=node/41&PHPSESSID=ec162ca63470b9f03ab28348d6b2a77e
coz nevim jestli je pro nas realne,
spise si myslim, ze bys moh pouzit normalni Movie branching objects
http://www.mediachance.com/dvdlab/Helppro/cnt_advanced.htm
z ruznymi verzemi filmu podle kapitol, to je takovy kompromis, nevim presne jak se chova DVD LabPro s timto (ten fast forward, next)
stayman (12393)|28.3.2006 23:02
Jedna sa mi o take nieco, ako bol robeny PolarnyExpres ..a co si postol, pozriem.
rudlaizihno (41)|3.4.2006 15:18
StayMan by €RikŁ€
ahoj prosim Ta idem v Architekte dajako narotovat button nuram a potreboval by som to ...)) vdaka.... :BB:
stayman (12393)|3.4.2006 15:31
[quote=rudlaizihno]StayMan by €RikŁ€
ahoj prosim Ta idem v Architekte dajako narotovat button nuram a potreboval by som to ...)) vdaka.... :BB:[/quote]

Kebych Ti ja chlape najskor rozumel, povedal by som Ti kde to ide :-D
rudlaizihno (41)|3.4.2006 15:50
StayMan by €RikŁ€
.:)))))))))) ked pisem rychlo lebo popri tom robi ... ide o to ze mam spravene buttoniky a potreboval by som ich pootacat napr. o 45 stupnou ...
Fantas! (3016)|3.4.2006 20:42
rudlaizihno
V GRAFICKEM EDITORU OTOC A PAK VLOZIT DO ARCHITECTA! :-)
rudlaizihno (41)|5.4.2006 08:54
Fantas!
DAKUJEM to je ono :-)
poprosil by som Ta o radu, ako by si postupoval keby si chcel spravit nasledovne.........
mam spravene menu a tam vlozenu fotku ako pozadie, ale chcel by som v nej spravit vysek,napr."obdlznik" do ktoreho vlozim kusok videa. Moc dakujem za radu :BB:
Fantas! (3016)|5.4.2006 09:35
rudlaizihno
no ja bych ti doporucil si tyto nadhery pripravit ve strihovem softu. Jestli pouzivas Architect, tak pak muzu doporucit jeho bratra Vegaaska :o)
Otazka - ma to byt i button, nebo jen video na pozadi?
rudlaizihno (41)|5.4.2006 09:39
Fantas!
len ako video na pozadi, pozadie by bola fotka a v mej mensi obdlznik v ktorom ide par sekund vidieo a okolo toho obdlznika budu potom buttoniky
VlaDamorava (466)|6.4.2006 11:34
2Fantas
Včera jsem několik hodin zkoušel, ale moc se mi nedaří. Vytvářel jsem pozadí ve Vegasu. Foto tlusté knihy s nápisem KRONIKA, která by se otevřela a na bílých stránkách bych umístil nápisy pro volbu jednotlivých mpegů. Efekty 3D ve Vegasu umožňují otočení kolem prostřední osy a ne kolem levé hrany obálky knihy.
Neporadíš prosím? :-?
stayman (12393)|6.4.2006 11:49
[quote=VlaDa]2Fantas
Včera jsem několik hodin zkoušel, ale moc se mi nedaří. Vytvářel jsem pozadí ve Vegasu. Foto tlusté knihy s nápisem KRONIKA, která by se otevřela a na bílých stránkách bych umístil nápisy pro volbu jednotlivých mpegů. Efekty 3D ve Vegasu umožňují otočení kolem prostřední osy a ne kolem levé hrany obálky knihy.
Neporadíš prosím? :-?[/quote]

Nechapem preco to pises sem a nezalozis si do sekcie VIDEO novu diskusiu :(( , ked tato tvoja otazka nema nic spolocne s tymto problemom, to zaprve a zadruhe hovori ti daco 3D v TrackMotione alebo Pan/Crop??? \/
Fantas! (3016)|6.4.2006 12:25
VlaDa
otacet muzes podle bodu, ktery si ukotvis. Nicmene tady to uz nepatri!
VlaDamorava (466)|6.4.2006 12:53
Sory, mea culpa. Zblbnul mne ten dotaz na úpravu pozadí v příspěvku nademno.
VlaDamorava (466)|7.4.2006 18:41
[quote=Fantas!]VlaDa
otacet muzes podle bodu, ktery si ukotvis. Nicmene tady to uz nepatri![/quote]

Děkuji za nasměrování. Hotovo, dokonce s miniaturou foto. 5 hodin pokusů a omylů.
Fantas! (3016)|7.4.2006 23:52
VlaDa
no ale ber to tak - jak ti to priste pujde rychle! :-)