Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přijímač s HD a TV-OUT

vq (19)|11.2.2006 17:21
Vybírám nějaký vhodný typ a narazil jsem na několik nejasností:

Obdobně jako u DVB-S přijímače, který mám, bych potřeboval mít možnost zapojit výstup "TV-OUT" do analogového rozvodu v bytě a dotáhnout tak signál třeba do kuchyně. Má takový výstup každý DVB-T přijímač, nebo, jak předpokládám, musím hledat jen ty, u nichž je výslovně uvedeno, že mají (RF) modulátor? V této souvislosti se v popisech přístrojů vyskytuje pojem "STA smyčka" - co to prosím je?

Pokud ten "TV OUT" konektor nemají všechny přijímače, což se obávám, je myslím docela problém si vybrat, pokud bych chtěl mít v přehrávači zároveň pevný disk - aspoň zatím jsem kombinaci s modulátorem a HDD ve specifikaci nenašel. Můžete nějaký typ doporučit?

U téměř všech (i levných) přijímačů s HD se uvádí možnost timeshift - je běžně bezproblémově funkční nebo tam bývají problémy třeba se sekáním obrazu?

Předem dík.
VQ
Pitomec (10211)|12.2.2006 12:37
Technisat Digicorder T1 40GB

Technisat Digicorder T1 80GB

HUMAX 8100T PVR

Topfield TF5000-T PVR 80GB

http://www.omko.cz/index.php?subidm2=DHD&uid=527b1e1a6e9a1c6f&lg=cz&idm=katalog&sub=katalog&subidm=DVT&dbl1=id&dbl2=0&vw=0
ODSakEda (2278)|12.2.2006 13:27
vq HD=High Definition!!!!!!!!!!!!!!!!!
- myslíš ale tím příjímačem s HD přijímač s HDD?! žejo brouku!
- Tak alespon příště neplet ostatní veřejnost, nečtou to tu jen profíci a psychplogové, co umí číst myšlnky, ale i uživatelé amatéři, zoufale hledající rady a nazývejme tedy s ohledem na ně věci pravými jmény, neb již dnes je především zkratek přehrše a bude hůř! Již dnes existuje i satelitní HD přijímač s HDD!!! Tedy slovní zamtek jako: HD přijímač s HD je docela prča pro zmatek :-E :-E :-E
vq (19)|12.2.2006 18:25
[quote=ODSakEda]vq HD=High Definition!!!!!!!!!!!!!!!!!
- myslíš ale tím příjímačem s HD přijímač s HDD?! žejo brouku!
[/quote]
Aha, to mě nenapadlo - samozřejmě jsem měl na mysli HDD. Omlouvám se za zmatení pojmů.
vq (19)|12.2.2006 18:48
Po pročtení manuálu na Topfield TF5000PVR mi není jasné, co přesně znamená věta "Můžete stahovat nebo přenášet TAP (aplikační program Topfield), MP3 a nahrané služby na/z Vašeho PC." v kapitole "Stahování a přesun souborů přes USB" na str. 32. Myslí se zde slovem "služba" nahraný pořad a lze tedy archivovat nahrané TV programy na PC v nějakém běžném formátu (neproprietárním)? K jinému účelu USB připojení nepotřebuju.