Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek Winfast 2000XP EXPERT - BIG PROBLEM

kubex (3)|21.7.2004 21:50
zdravim, koipil sem si tuto tv kartu, naistaloval soft z prilozenyho cd... poprve sem "tv" (WinFast PVR) spustil v pohode - naladil programy, vse v poho. Pak sem ten programek vypl a potom, po nejake dobe, kdyz ho chci zapnout, tak "zamrzne" hned v tom uvodnim logu :( nevim co s tim :( "Radio" (Winfast FM) funguje normalne - v pohode, ale jakmile prepnu na TV, tak se ukaze to uvodni logi a dal nic (nasleduje ctrl + alt + del a WinFast PVR [neodpovida] ukoncim)
kubex (3)|21.7.2004 22:26
tak sem naistaloval (snad) nejnovejsi soft a nejnovejsi ovladace a uz tv spustim, jenze ted dalsi problem... z nakyho duvodu me nenajde grafarnu: "cannt find any video capture device" :( pls help
kubex (3)|21.7.2004 23:05
tak sem to zase vse preinstaloval, a sem tam kde sem byl na zacatku :( hned po instalaci tv spustim, kdyz ji ale vypnu, dalsi spusteni uz neni mozny :(
Ivo Mašek (10205)|22.7.2004 05:58
Do příkazového řádku napiš: msconfig
Najeď do položky: po spuštění
Zruš zafajfkování WinFast Schedule

Tím ti zmizí v dolním prvém rohu ikonka WinFast (nebude možno spouštět dálkově) a spusť program WinFast z Program Files.

Co máš za procesor a čipovou sadu.
Co máš za základní desku (nepotřebuje pro účel TV upgrade BIOSu?) Tam se ti s televizí pere nějaký, trvale spuštěný program.
PaS (15)|2.8.2004 16:36
Mám úplně ten samý problém. Jednou se mi povede PVR najet, naladit stanice a při dalším spuštění to zamrzne při tom logu. Rádio funguje perfektně. Ovladače i soft jsou nejnovější.
Tento problém se však vyskytuje pouze při Win 98. V XP mi vše funguje bez problémů. Tu radu o řádek výše ještě vyzkouším.
Nemáte ještě někdo další nějaké nápady k vyřešení problému?
Děkuji moc.
Ivo Mašek (10205)|2.8.2004 17:32
Já mám právě Win98SE (poslední verze z roku 2003), a běží mi to perfektně. Nepoužívám dálkové ovládání (zrušil jsem v "msconfig"). Grafika s čipem nVidia, procesor Intel.
PaS (15)|2.8.2004 18:12
Tak jsem to v tom "msconfigu" zrušil, ale nepomohlo to :-(. Opět se to zasekne po naběhnutí loga.
Na verzi mých Win98SE jsem se zapoměl podívat (jsem opět v XP). Grafika je s chipem nVidia; procesor Intel a chipset také Intel.
Ivo Mašek (10205)|2.8.2004 18:44
Kompletně kartu odinstaluj, tak, aby mašina byla čistá, jakoby tam žádná tv-karta nebyla. Potom nainstaluj vše z přiloženého CD. Po instalaci tv-karty již nic neinstaluj (tv-karta musí být nainstalovaná v mašině, jako poslední) a pak se vrhni na zkoušení. Programy chytej přes "Adaptive Channel Scanning", zároveň zaškrtni "Auto Fine Tune". Naladění bude trvat zhruba 5 - 10 min.
PaS (15)|3.8.2004 18:28
Tak jsem vše odinstaloval a opět vše nainstaloval z přiloženého CD, ale je to pořád stejné. PVR najede pouze poprvé a pak už ne :-(.
Ivo Mašek (10205)|3.8.2004 18:42
...to mě po**r...
Já mám Intel, ty máš Intel, já mám čip.sadu Intel, ty máš sadu Intel, já mám Win98SE, ty máš Win 98SE(jestli jsem dobře pochopil), já mám grafiku nVidia, ty máš grafiku nVidia.
...já už fakt nevím...
Máš nainstalován Intel Application Accelerator?
Nemáš náhodou IRQ stejné pro tv-kartu i pro zvukovou kartu (pokud máš na PCI zvukovou kartu)? Pokud bys měl interní zvukovku, tak na stejném IRQ by na 100% nebyly. (stálo by za vyzkoušení)
Zkus měnit pozice PCI.

...to už je k uzoufání.
Prcek (3)|3.8.2004 23:40
Rád bych se přidal se svým problémem s touto TV kartou. Když nahraju nějaký program z TV, při následném přehrávání je video fajn, ale bez zvuku. Jak máte kdo nastavený zvuk? Já mám In i Out nastavený jako Aux a dále MP3, ale zkoušel jsem i další všechny možný kombinace. Musím říct, že jeden den mi to fungovalo, ale snad jsem pak něco změnil, už ani nevím, a zase nic. Jaký máte kdo zkušenosti? Mám Win XP, Athlon XP Barton, zvuk na MB. Díky moc za rady. Martin
Ivo Mašek (10205)|4.8.2004 19:04
Pokud máš interní zvukovku (zvukový čip na základní desce), zvol tuto možnost:
pro Audio-Out Control Line zvol Line In
pro Audio Recording Line zvol Line In
Prcek (3)|5.8.2004 08:56
Díky za radu, ale zkoušel jsem už všechna možná nastavení /zvuk.čip na desce opravdu mám / a nic. Jestli se nepletu, měl bych mít ve Windows taky povolený vstup Line in a to taky mám, jinak mě už fakt nic nenapadá. Nemáte ještě nějaký tip, co změnit? Díky
Ivo Mašek (10205)|5.8.2004 10:53
Máš všechno povoleno v "Volume Control"? (vyvoláš ikonkou repráku v pravém spodním rohu monitoru), není tam něco ztlumeného?
PaS (15)|6.8.2004 19:30
[quote=Ivo Mašek]...to mě po**r...
Já mám Intel, ty máš Intel, já mám čip.sadu Intel, ty máš sadu Intel, já mám Win98SE, ty máš Win 98SE(jestli jsem dobře pochopil), já mám grafiku nVidia, ty máš grafiku nVidia.
...já už fakt nevím...
Máš nainstalován Intel Application Accelerator?
Nemáš náhodou IRQ stejné pro tv-kartu i pro zvukovou kartu (pokud máš na PCI zvukovou kartu)? Pokud bys měl interní zvukovku, tak na stejném IRQ by na 100% nebyly. (stálo by za vyzkoušení)
Zkus měnit pozice PCI.

...to už je k uzoufání.[/quote]
Vrátil bych se ještě k mému problému. Moc tomu nerozumím, ale podle programu Aida bych řekl, že tv-karta i zvukovka (PCI) má stejné IRQ. A nejenom tyhle dvě karty, ale je tam toho víc na tom samém IRQ. Že by to byl právě můj problém?
Jinak IAA nainstalován samozřejmě mám.
Ivo Mašek (10205)|6.8.2004 20:03
IRQ 9: WinFast, IRQ ACPI pro řízení PCI IRQ, přerušení SCI užívané sběrnicí ACPI
IRQ 11: AC*97 Audio
Tak by to mělo být, pokud máš integrovaný zvukový čip. S externími zvukovkami bývá problém, nacpou se do IRQ 9.
PaS (15)|6.8.2004 20:27
Tak takhle to vůbec nemám.
IRQ 5: WinFast, IRQ ACPI pro řízení PCI IRQ, nVidia, síťovka, Creative SB Live a ještě USB
Na 9 mám jen přerušení SCI užívané sběrnicí ACPI
Na 11 port tiskárny
To asi není ideální co?
Ivo Mašek (10205)|6.8.2004 20:31
Ten Creative se mi vůbec ve společnosti s WinFast nelíbí. To už tady někde bylo - Creative se nemá z WinFastem rád.
PaS (15)|6.8.2004 20:39
Mám tedy ještě nějaké šance na úspěšné vyřešení problému :-? .
Ivo Mašek (10205)|6.8.2004 20:48
No, my jsme to tehdy nevyřešili. Byla tady nějaká rada ohledně driverů pro zvukovku, ale jak to dopadlo, nevím. Budeš si muset pohrát s drivery, s nastavením, někdy pomáhá změna pořadí při instalaci, atd.
Se zvukovkama zkušenosti nemám - tož v tom ti přesně neporadím.
PaS (15)|6.8.2004 20:57
OK, budu tedy muset zkoušet. Každopádně díky za rady a ochotu :-) .
Ivo Mašek (10205)|6.8.2004 21:10
Hoď to do sekce Audio. Tam jsou "zvukaři". Oni ti možná vynadají, že to patří do sekce tv-karty, ale to přehlídni.
Ivo Mašek (10205)|7.8.2004 07:24
...ještě zkus prohodit v PCI slotech.
StD (8612)|7.8.2004 10:14
...a nebo:
1) Vypnout v BIOSu ACPI
2) Manuálně zadat IRQ grafiky = 5
3) Zvukovku manuálně nastavit na = 9
4) Ta TVkarta by se potom měla "přilepit" také na IRQ5 a bude to fungovat (pokud není ve stroji interní modem na COM3/=IRQ5).
5) IRQ11 mám vyhrazeno pro "jiná zařízení" (=pár věciček na SCSI řadiči).
Samozřejmě dodávám, že toto neplatí pro XPéčkáře... abych nebyl za :-!!!
PaS (15)|7.8.2004 19:41
Tak už vím co to způsobuje. Určitě tomu nebudete věřit.
Způsobuje to Codek Pack. Odinstaloval jsem ho a je po problému. Dal jsem na radu kamaráda. Prý se už s tím setkal. Nevíte náhodou co z Codek Packu by mohlo TV-tuneru vadit?
mirekv (7169)|7.8.2004 20:19
Klidně ti věříme, kodekpaky jsou pěkné svinstvo. Instaluj zásadně kodeky, které momentálně potřebuješ. :BB:
Ivo Mašek (10205)|8.8.2004 19:34
Hurááááá! Už jsem myslel, že budeš první "intelák", kterýmu nejde tv-karta.
...to bych nepřežil :-D :-D
Prcek (3)|10.8.2004 08:41
Diky "priteli v nouzi" Ivovi M. za vsechny rady, ale porad mi nejde zvuk po nahrani obrazu z tehle karty. Odevrel jsem i "bednu", abych mrknul,jak mi v obchode zapojili kartu do zvuku a zjistil jsem, ze je karta propojena do CD/DVD IN na desce.To by snad melo byt OK.Zkousel jsem Line IN i Aux, povoleno mam vsechno ve Volume kontrol,tak ted uz fakt nevim.Stejne tak mi porad nejde ovladat zvuk dalk.ovl. Bude to nejspis nejaka blbost, ale jaka? Diky vsem za rady.
Ivo Mašek (10205)|10.8.2004 15:26
Mám zvukový čip na základní desce (Realtek AC97)
Moje konfigurace:
Na TV-kartě nastaveno:
Audio Device: Realtek AC97 Audio
Audio-Out Control Line: Line-In
Audio Recording line: Line-In
Pro Windows nastaveno v systému:
cesta: ovládací panely / zvuk:
položka přehrávání: Realtek AC 97 Audio
položka zaznamenávání: Realtek AC 97 Audio

pokud máš stejný zvukový čip, jako já, nastav dle mě. Pokud máš jiný zvukový čip na základní desce, musíš použít jeho kodeky (já je nemůžu znát).
Podrobněji už to vysvětlit neumím. :-)
Funguje to.