Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová Sony HDV kamera HDR-HC3

marek65 (69)|20.2.2006 08:51
ODSakEda
To rozlišenie až tak božské nie je ,ale mne uplne stačí ( slepý jak patron 9-) 8-) :-D ), ved už existuje niečo novšie "Japonská společnost Japan Broadcast Corporation (NHK) vyzkoušela přenos videosignálu s rozlišením 7680x4320 po optických kabelech na vzdálenost 260km. "To už bude fakt buducnosť, pustiš telku a mas ju na celej stene ( ako v TOTAL RECALL ).
To bude krasa , doma vytapetuješ byt a mozeš kukat telku kde chceš ,iba prepneš ovladač...
Ale späť do pritomnosti, dík za to ,že si sa mi trocha venoval, a kedže mi tú kameru nikto nevyhovoril tak ak po CEBIT-e nabehne do predaja tak ju asi kupim.
ODSakEda (2278)|20.2.2006 10:03
marek65 rozlišení 1366x768 boží je! Jen ho umět využít! Rozhodně ne po klasickém analogovém videorozhraní, ale přinejmenším po VGA, lépe po DVI a zatím jedině z PC a jedině nastavit přesně nativní rozlišení displeje-logicky!
(ale znám i lidi, tedy hlavně baby..., ale nejen!..., co i na PC LCD monitoru maj nastaveno menší (to je jedno jestli menší či větší, prostě nesmí být jiné než nativní!!!!!) rozlišení, aby prej nebyly ikony a text woken příliš malé... a nechtěli si dát říct, že to jde nastavit nezávisle ve vzhledu woken... A pak koukají sice na větší, ale rozplizlé! :-E :-E :-E ..................)
marek65 (69)|20.2.2006 10:22
ODSakEda
To presne poznam, boja sa ,že budú mať male ikonky a neuvidia na ne, čo už, " kto chce kam pomôžme mu tam ".Ja sa určite neratam medzi expertov ,ale určite si necham poradiť. Ked sa vratim k tomu prepojeniu, určite bude najjednoduchšie ked pôjde všetko cez HDMI, tam bude obraz aj zvuk určite naj!!! Takže ked vybehnu nové PC s HDMI vstupmi, určite nezavaham...Aj ked mam kabel DVI-D-HDMI, ale ako som už vravel nechce sa mi PC stale prenašat. Dufam ,že HDMI vydrží dlhšie ako ostatne prepojenia ako S-VHS alebo opt., ale ani tomu sa asi nevyhneme, vyvoj ide dopredu... \/ \/ \/
ODSakEda (2278)|20.2.2006 14:40
marek65 no dobrá ale!:
1. HDMI je past! (ochranářská...)
2. audio nejlkepčí? a z grafiky??? No existuje již jedna s HDMI a integrovanou zvukovkou, ale... (navíc zase ochrana i vícekanálového audia implementovaná HW v HDMI!...)
3. zvuk vedu jinam než k displej (tedy od jinud jinam-od zvukovky a néééé z grafiky a nééééé do pidirepráčků po stranách displeje a jen stereo..., ale když mám na displej tak mám i nalepčí audiotechniku a zvuk a viedo mám nejraději oddělené-tedy synchronní, ale oddělené! žádnej kompromis! A bez ochran!)
4. Doufám že HDMI nevydrží! :((
marek65 (69)|21.2.2006 08:39
ODSakEda
Stereo už mam 11 rokov, sice trošku zastaralé, ale mne stačí, ani tak moc nerozoznam rozdiel s 5.1 Dolby Digital. Mám úplne prvé domáce kino ( vtedy to bola absolutna špička ) od BOSE ACUSTIMASS 7 a efektové 100, pripojené na receiver Pioneer RDX 502 s Dolby Surround.
Je fakt to HDMI taka pasť? včom ? Ja tomu moc nerozumiem, viem len ,že je tam nejaký HDCP kľuč, ale to je všetko-K čomu to je . :-? :-? :-?
marek65 (69)|21.2.2006 09:58
ODSakEda
ešte som zabudol , ale teraz sú už v ponuke receivery ktoré majú vstupy aj výstupy HDMI, takže to nemusí ísť cez alebo z TV
http://www.areadvd.de/hardware/2006/denon_avr2807.shtml
Modena (1706)|21.2.2006 10:46
ODSakEda
[quote]4. Doufám že HDMI nevydrží! :(( [/quote]
Já doufám, že ano ! :-R
Obraz je naprostá bomba, Edo ! Kdo viděl a audio vede optikou na A/V silič, tomu ochrana nevadí - tobě jó ? Nebo se domníváš, že po DVI bez podpory playeru na LCD/plasma s podporou něco pustíš ? Néné . . . B-) 8-)
ODSakEda (2278)|21.2.2006 12:43
marek65 tak:
-když máš to stereo "kino", tak vedeš zvuk přeci jinam než k displeji!!!
-když existuji zesík (receiver) s HDMI, proč by musel být s displejem visícím na zdi propojen HDMI se zvukem, když zesík krmí přímo bedyny, to mu bude stačit DVI popřípadě VGA
-když do budoucna, nebo již dnes, začíná být AV technika vlastně PC (Barmone nebo i klasika kejs) tak proč vyvýjet další konektor a rozhraní??? Nojedině jako HW ochranu a nemožnost mechanického propojení starých dobrých Windos bez implementovaných SW ochran!...

Modena -já snat po mojím VGA a DVI nepustím jakékoliv rozlišení již ndes???... To nemyslíš vážně?! jaká podpora v playeru??? Myslíš stolního? Ty stejně zhynou! Bude to jednoúčelové PC tvářící se jako player! A první stolní HD playery maj zatím i DVI i VGA a nejen poblblý HDMI, k nelibosti SONY a Hollywoodu...
marek65 (69)|21.2.2006 12:46
konečne ju oficialne predstavilo sony na svojej strankehttp://www.sonystyle.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/en/-/USD/SY_DisplayProductInformation-Start?ProductSKU=HDRHC3&Dept=cameras&CategoryName=dcc_DICamcorders_HighDefinitionVideo
:-R
Modena (1706)|21.2.2006 12:59
ODSakEda
[quote]Modena -já snat po mojím VGA a DVI nepustím jakékoliv rozlišení již ndes???... [/quote]
Proč VGA Edo ? 9-) Když digitál, tak plnej i s cestou, né ? Nepřipomíná Ti v principu to Tvoje poblblý VGA tak trošku starej dobrej SCART ? :-E :-R
marek65 (69)|21.2.2006 13:07
ODSakEda
zvuk berem priamo z displeja, mohol by som z rekordéra alebo S DVB-S, ale to by som ho potom nemal ked na displej napojím priamo kameru. Pre mna by bolo uplne ideal ,keby bolo všetko už len HDMI prepojene, či DVB-S , Bluray alebo HD DVD disk, receiver s bednami, a nakoniec LCD TV . Aspon by som sa zbavil ostatných kablov, scart ,jack, opto.Ked to mam teraz pozapajane tak sa mi to všetko mieša dokopy, a je z toho riadna guča ( manželka by mi to najradšej odstrihla :-D , vieš ženy :-) )
ODSakEda (2278)|21.2.2006 19:11
marek65 ostatných kablov a problému kombinácíí propojení každý s každým Tě zbaví jedině PCI sběrnice - tedy PC! :-D A PC grafika bude stále propojena s displejem HD rozhraním i bez HDMI a to pomocí DVI nebo i VGA přenese HDV 8-)
ODSakEda (2278)|21.2.2006 19:30
[quote=Modena]ODSakEda
[quote]Modena -já snat po mojím VGA a DVI nepustím jakékoliv rozlišení již ndes???... [/quote]
Proč VGA Edo ? 9-) Když digitál, tak plnej i s cestou, né ? Nepřipomíná Ti v principu to Tvoje poblblý VGA tak trošku starej dobrej SCART ? :-E :-R[/quote]
Tak to teda VGA mi Scart rozhodně nepřipomíná!!! Jednak přenese rozlišení zobrazení minimálně cca 2000x1500 a jednak LCD panel je defacto analogový zobrazovadlo! Ano čteš dobře, analogový!!! Záleží jen na jeho převodníku, který stejně z DVI řídí diody analogově a záleží na něm i jak plynule, neb LED umí měnit jas plynule!!!!!!
marek65 (69)|23.2.2006 09:27
ODSakEda
PCI sbernica, to je pekne, ale ja mam PC v synovej izbe a obraz chcem pozerat v obyvke :-( To znamena ešte jeden super PC do obyvky???? :-?
Fantas! (3016)|24.5.2006 23:52
Ma uz nekdo tu HC3? Co na ni rikate? Jen osobni prakticke zkusenosti prosim! :BB:
ReWegar (24)|20.7.2006 12:01
tak prave sem si ji koupil zatim vse vypada bajecne ale proc taky ne kdyz je to moje prvni kamera ze? :)
Fantas! (3016)|20.7.2006 12:34
Taky uz ji mam nejaky ten patek. :BB:
ReWegar (24)|20.7.2006 12:49
prave se pokousim o prvni exportik prvnich zaberu no uvidim sem takovej video amater :) hele nevis o nejaky clankach o strihu HDV videa a podobne? na co dat bacha jak postupovat nastaveni exportu atd? docela by se siklo 8-)
ReWegar (24)|20.7.2006 15:50
prvni kousky ::D

HDR-HD3E 01 0,667MB - Ulice
HDR-HD3E 02 0,562MB - Ulice 10x ZOOM
HDR-HD3E 03 0,585MB - Kocour 10X ZOOM
yozefb (684)|20.7.2006 16:05
tak aberacia je tam riadna
ReWegar (24)|20.7.2006 17:11
trosku sem je prevzorkovaval nevim jak udelat screen ¨v pomerujako video
Fantas! (3016)|20.7.2006 17:11
ReWegar
Nastav si ostrost na max! Mas to rozmazane...
ReWegar (24)|20.7.2006 17:21
jj muj prvni pokus takze samo na AUTO :)
Diablo (668)|20.7.2006 17:25
ReWegar
Auto nemá s ostrostí nic společného. Máš tam v menu položku jemnost/ostrost, nepleť si to s ostřením (automatickým, manuálním).



:-!!!
ReWegar (24)|20.7.2006 17:28
aha no rad se necham poucit zatim sem natacel tak jak sem to dostal do ruky budu rad za kade doporuceni a podobne
Fantas! (3016)|20.7.2006 17:44
ReWegar
Expozici si posun -2 až -3 a pracuj se zebrou, kdyz je slunko. Pokud mas noc a vecerni nasvicene mista, pouzivej automatiku a slunce. Stejne tak Slunce pouzij, kdyz jsi venku. Ostrost na max, jak jsem psal...
banesto (2)|15.9.2006 22:30
Videl jsem v parametrech teto kamery funkci SlowRec, ci-li schopnost zaznamu az 200fps. Mate to nekdo vyzkousene jak to funguje a muzete mi popsat prakticke zkusenosti? Jak se funkce aktivuje pri nahravani, delka zaznamu, kvalita (rozliseni) a jak se to pak da treba v PC sestrihat a pod.
Fantas! (3016)|15.9.2006 23:15
banesto
Kamera dokaze zachytit 3s do bufferu. Kvalita je myslim srovnatelna s VHS. Jsou tam dva rezimy!
1) po stisku rec se zachyti 3s po stisknuti
2) po stisku rec se zachyti 3s pred stisknutim
V PC se to striha normalne, protoze ty 3s se ti prevedou na 25fps a tim se ti dany zaznam natahne a budes ho sledovat 24s.
DodoMusic (173)|16.9.2006 11:05
banesto (2)|16.9.2006 23:41
Diky za informaci a ukazku. Vypada to dost zajimave pro moje potreby.