Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 38 z 38

Téma: Kvalita prevodu z Avi do mpeg2 nevyhovujuca

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Po napaleni na dvd cez architect mam pri rychlich scenach na Tv prehravane stol.prehravačom sony mierne trhany obraz.To iste aj na PC monitoriSkušal som to priamo previesť z Avi ako aj cez vopred vyrenderovane cez canop.Rychlosť som nechal v otimalizacii alebo vytvoriťDVD 8000 u pinnaclu to pri tejto rychlosti nerobi.
    Ešte jeden problem ked poslem cez Architect AVIvideo na DVD tak nekostičkuje obraz ale cez vopred vyrenderovane canop.a poslane cez architect je to dosť vyditelne na dvd
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele jojto
    Registrace
    Mar 2004

Nenapaluj v Architecte. Najidealnejsie je previest vyslednu strukturu DVD-Video na ISO a napalit v ImgBurn-e. Problem bude najskvor s vysokym bitrate. Canopus pri nastaveni 8000kbps skace az na 9000kbps. Vyskusaj si odstrihnut kusok z toho zdroj. AVI a skusaj na nom s nizsim bitrate. Skus aj na inu placku. K tomu druhemu problemu, Architect pouziva pre rendering Mainconcept Encoder, ktoremu zrejme "chuti viac" tvoje AVI (DV). Dopurucujem ti poobzerat sa po Mainconcepte alebo prejst kompletne na Vegas+DVD Architect.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Aky je rozdiel ked použijem Mpeg elementary stream alebo program stream?Pytam sa preto lebo akosi neviem dostať do architektu cez elemetary sream video aj audio sucasne čo u program stream ide automaticky.Do architektu to davam cez:subor-novy-jednoduchy film-a vybeberem si video.Zrejme robim niekde chybu v postupe?(to nehovorim o tom že neviem ešte ako pridať menu do videa zatial viem ako rozdeliť na kapitoli,ale to až neskor)
    Ten problem s trhanim som vyriešil,mal som špatne nastaveny prevod spať do avi v pinnacle po zotrihani.Rad by som vedel či ma pre mna ohladom kvality zvyšovať bitrate cez 9000.Skušal som to na stolnom dvd prehravači a 9100 taha bez prolemou žiadne sekanie.či priamo urobene avi cez architekt alebo vopred render.canop

Registrace
    Mar 2004

Medzi Elementary a Program stream nieje ohladom kvality ziaden rozdiel. Elementary je proste zvlast audio a video stopa. Pouziva sa to, ak nechces aby ti Architect komprimoval audio stopu a radsej to urobis v externom programe. Niektore authoringove programy vyzaduju Elementary, niektore si naopak poradia iba s Program streamom. Elementary audio dostanes do Architectu jednoducho. Ten video stream si pretiahni jednoducho na plochu, 2x nan klikni a pretiahni ten audio stream opat na plochu alebo do Timeline.
    POZOR! Viac ako 8000kbps by som ti nedoporucoval. Tvoj stol. prehravac to mozno zvladne, ale kamaratov nemusi. Ale ako som povedal, vyskusaj Mainconcept encoder (AVI-DV) alebo rovno Vegas (export MPEG-2).

edit: Mas SZ.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Ked použijem Multipass CBR napr:2,3a viac čo to pre mna znamena?

Registrace
    Mar 2004

1-pass (jednoprechodový mód) - video sa zakóduje hneď pri prvom prechode. Kodek sa snaží v priemere držať hodnoty Encoding bitrate. Toto nastavenie je vhodné pre komprimáciu v reálnom čase.
    Multipass, 1st pass – prvý prechod viacprechodového módu. Kodek nič nekomprimuje, iba analyzuje video a informácie si zapisuje do svojho log súboru.
    Multipass, nth pass (2,3...) – ostatné prechody. Kodek už video komprimuje a zároveň pri každom prechode spresňuje log súbor. Takto sa dá dosiahnuť vyššia kvalita, ale kódovanie trvá dlhšie. Viac ako 3 by som pre VBR nedával, pre CBR 1pass (môžeš aj 2 pass ak máš čas) a dát. tok nad 6500kbps (závisí od veľkosti výsledného súboru).

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Posledne dni vela travim(hlavne preto že mi bežia trialky)len skušanim,testovanim enkoderou čo najlepšie dosiahnuť kvalitu cez dvd prehravač Sony s S-VHS vystupom na 82cmTV Sony a hlavne vdaka Jojtovi som sa presvedčil že nieje enkoder ako enkoder.
    Vlastne som sa stotožnil s Jojtom ohladom jeho testou enkoderou.
    Najhoršie mi dopadol render Pinnaclu
    ovela lepšie bol na tom architect3
    vyborny je canopus (z trialkyedius4)
    ale po skuske trialky CCE SP2 vdaka dobremu kontrastu sa stal mojim favoritom
    Skušal som hlavne sceny od mora trblietanie sa vln čo je dost naročne a podvečer.Je pravda že sa mi to zdalo u CCE dosť večer zrnite ale zrejme je to tym že bol obraz dost kontrastny a kamera to vlastne nezvladla.
    To trblietanie mora hlavne tažko zvladala nizka bitrate idealne to bolo na 9100 kde kostičkovanie bolo asi najmenej viditelne ale išlo o 5 minutove zaznamy a aj moje stol. dvdsony a druha oravat to zvladli ale neviem ako to bude u 50 minutoveho zaznamu.
    Skusim toto ešte s viac pass CRB ale v podstate som spokojny.

Neviem prečo sa mi nepodarilo viackrat neuspešne naištalovať trial Vegas6 vyhadzuje mi to pri instalacii niečo o Service pack 1 ale ja mam 2
    Teraz by som sa chcel sustrediť na tvorbu menu.

Registrace
    Mar 2004

stabo
    Vynikajuco. Keby kazdy pochopil to co ty, teda ze kvalita enkoderov sa moze znacne lisit od druhu a kvality zdroja, bolo by tu vela otazok zbytocnych. Jedine vlastnymi pokusmi a skusanim zistis co je najvhodnejsie pre Teba. Len tak dalej

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Jak na Vob do mpeg bez převodu
    Od alda2 v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 23-08-2009, 12:12
  2. v com editovat(hd-mpeg2) a ukladat do HD-MPEG2 ?
    Od sojer27 v sekci Editace videa
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 08-01-2007, 12:24
  3. Cena převodu VHS na DVD
    Od lada v sekci Editace videa
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 19-12-2006, 11:17
  4. Plynulost videa po převodu z DV do MPEG2
    Od koblihson v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 63
    Poslední příspěvek: 21-04-2006, 22:28
  5. Kvalita prevodu D8-->DVD