Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 60

Téma: .ts po druhe - jak z nej vymazat jednu zvukovou stopu?

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

tos rek hezky... nicmene musim trochu poopravit svymi zkusenostmi... mam tu jedno 1080p .avi f XviD - oprav me jestli se mylim ale to snad je MPEG4 ne? a to jede ze fsech hd videi nejplynulejc... cpu max 25 % (mpeg2.ts cpu 20-40%, .mkv 60%) tak newim k cemu vyvoj hw akcelerace prom mpeg4 a este ne free...? druha vec: s tim quicktime - nez ze bych ho mel nejak rad - ve skutecnosti apple uplne nesnasim - nic osobniho ale nemam rad ad-hoc programy, jenze dys fsechny trailery sou .mov a mam doma i nejaky 1080p ...dys se naistaluje quitcktime alternative a pousti se to f Nero Showtime tak to jede naprosto f pohode (cpu 40-60%) jinak pokud bys to pustil f bsplayeru nebo f originalnim quicktime player tak pokud to vubec spustis tak na konci zvuku dvou minutovyho traileru budes s videem tak u patyho framu tj fakt!

jinak ja pouzivam BSPlayer Pro 1.36.825 (ta novejsi verze ma naky problemy s mpeg2 variable bitrate, pockame az co 1.38...) a kodeky: DivX Pro 5.2.1 (update neplanuju pac v6 je plna spyware adware a nesmyslu a nic novyho neprinasi, krom toho ze s videem f divx 6 sem este nesetkal a nejspis ani nesetkam), divx antifreeze 0.4, Koepi XviD 1.1.0 Final a quli tem dvoum .mkv i MatroskaPac Full 1.1.2 (ale zasktrnul sem jen haali splitter), quicktime alternative 1.68 a zvukovej filtr mam Moonlight Odio Dekoda 1.23 - ten uz se bohuzel asi 2 roky nevyviji ale stale mi pride nejlepsi...

no stimhle arzenalem sem docela spokojenej pac mi bezi fsechno vcetne .mov .ts .vob .mkv .mpa... bezi v jednom prehravaci jedinou vyjimkou sou HD .mov kery poustim f nero showtime 2.1.0.9
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele SS2CZ
    Registrace
    Apr 2005

Hmm,omlouvám se nenechte se rušit.

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

ondratel
    Já používám MPC (Media Player Classic) - má vlastní splittery pro MP4, MKV i MOV. Vlastní dekodery MPEG-1, MPEG-2, MP2, MP3, AC3, DTS,AAC a plno dalších. Takže taky přehraje cokoliv mu předhodím - QuickTime, RealMedia, WindowsMedia i všechny normální videa

V MPC si dokonce můžeš vybrat, jestli chceš pro MOVy použít originál QuickTime splitter a dekodery nebo interní MP4/MOV splitter, případně systémový, třeba Nero MP4/MOV splitter. Jako dekoder MPEG-4 AVC (ten se používá často v HD MOV trailerech) lze potom využít nepoužitelnej QuickTime dekoder, FFDShow, CoreAVC (údajně velmi rychlý) nebo Nero. Zvuk bývá AAC.

Ty Tvoje zkušenosti se zatížením procesoru jsou zajímavý. XviD je MPEG-4 ASP, já jsem hlavně mluvil o mnohem složitějším MPEG-4 AVC (viz. ty HD trailery). Pokud si pamatuju, tak mi MPEG-4 SP běhal v rozlišení 0,4 Mpix na CPU Duron 600 MHz. Takže MPEG-4 ASP HD video 2 Mpix by mělo potřebovat tak kolem 3 GHz CPU. Využití 20-30% se mi zdá nesmysl. Jsi si tím jistý?

Pro zajímavost jsem dělal srovnání - Mam tu MKV-AVC/AC3 640x480 (tedy 0,3 Mpix). Přes FFDShow dekoder žere 75%, ve VLC 60% (plus mínus 15%). Potom tu mam ale MKV-ASP/Vorbis 720x312 (0,22 Mpix) a přes FFDShow dekoder sice pořád bere 30%, ale ve VLC to žere 3-5% CPU. Že je VLC nejrychlejší dekoder jsem věděl, ale tohle mě překvapilo. No každopádně z toho plyne: 30% u HD MPEG-4 ASP neni nereálný, jak jsem si ještě před chvílí myslel. MPEG-4 AVC nepomůže ani svěcená voda, bez HW akcelerace se HD video nehne. Je to rozdíl v rychlosti dekódování více než desetinásobný. Ještě jsem zkoušel MPEG-2 ve VLC - 720x576 (0,4 Mpix) bral tak 20% CPU. Takže je dokonce náročnější než MPEG-4 ASP, ale přibližně 4x míň než MPEG-4 AVC. Samozřejmě pro objektivní srovnání by to chtělo mít stejný rozlišení a datový tok a taky hraje velkou roli optimalizace kodeků. MPEG-4 AVC kodeky jsou zatim v ranym stádiu vývoje a spíš se přidávají funkce než optimalizuje.

No každopádně by mě zajímalo, jaký výsledky dosáhneš s VLC a MPC Ty. Mohl bys to zkusit? Nějakej MPEG-2 a MPEG-4. Důležitý jsou použitý filtry, víš jak je zjistíš?

A ještě jsem testoval AVI vs. MKV - je to úplně stejný. Zátěž procesoru se nemění. Chyba je určitě jinde. A až budeš příště potřebovat přehrát MKV v BSPlayeru, stačí si stáhnout samotný Haaliho splitter. Umí i MP4, OGM a AVI. Nemam rád codecpacky.

Sakra to sem se rozepsal

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

codecpack sem zkusil jednou - skoncilo to formatem c: ---> uz nigdy vic!

jinak zkousel sem ten XviD progressive 1920*800@23,976 psal sem 20-40% ale ted sem to przkoumal podrobnejc a litalo to 35-45% cpu

jen pro porovnani standartni XviD 640*272@25 zere 2-9% cpu

mpeg2 .mkv 1920*1080@29,97 interlaced zere 40-55% cpu

mpeg2 .ts 1920*1080@29,97 interlaced zere 20-45% cpu

takovej bordel dela .VOB na dvd zere vod 2 az do 45% cpu

nejhorsi samozrejme 1920*1080 progressive .MOV - ten f bsplayeru zere 60-100% cpu ale drif mu ani tech 100% v nekterych scenach nestacilo, ted sem bohuzel na zadnou gde by se to aspon jednou zaseklo nenarazil, newim mozna uz s tim neco udelali, ja uz HD trailery nakej patek poustim rvnou do showtime takze sem situaci nesledoval... jinak v nero showtime zere 30-85 % cpu... bez pretakteni to behalo taky (1,8 GHz) ale na druhym pc mam P4 2,8@3,06 a na ni to ma problemy... - freqence neni fse

kua tj zas OT! ted k tematu, negdo nasel dalsi program kerej umi ukladat do .ts?

Registrace
    Apr 2005

Jeden program znám,jmenuje se AltDVB.Možná by stačilo domluvit se s proveiderem jestli by to neprotáh znovu přes satelit a v AltDVB si můžeš nastavit nahrávání zvukový stopy jaký chceš.

Registrace
    Apr 2005

Zkusil jsem 1080i mpeg2 nahrávku z DVB-S(ts) demuxnout ProjectX a složit programem mkvmerge GUI v1.6.5 do MKV a zdá se,že to hraje a odlehčí CPU cca 3-5%.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

ne diky, .mkv ne-e... bud se mi podari necim slozit .m2v a .ac3 do .ts nebo to necham tak jak tj (i tou bleeeh nemcinou)

Registrace
    Apr 2005

ondratel
    Ten Womble editor má výstup transport stream,zkoušel jsi ho?(womble.com)

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

ondratel
    Podívej se na ty používaný filtry. Vidím evidentně problém tam. Potom Ti bude fungovat téměř stejně MPEG, TS, VOB i MKV.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

ten womble ale pri ukladani .m2v + .ac3 nenabidne .ts ale jen .mpg ...psal sem to negde vejs...

Registrace
    Apr 2005

A tahle položka znamená co?

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

To je přece návrat na začátek, Stayman to dal hned a já jsem potvrzoval, že to funguje bez problému, funguje to ve Wizzardu i v MPEG2VCR, jakou má co koncovku na tom prd záleží, důležitý je header - hlavička.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

tj, ale dys das SAVE nabizi to uz jenom .mpg ...a ne bezduvodne, soubor co z toho vylez mel sekany video.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

sem uz zvyklej nato ze vjecinu problemu si clovek musi vyresit sam (jak rika morpheus: " I can only show you the door, You're the one that has to walk through it"), ale dozvedel sem se tu spoustu uzitecnej informaci, takze to prece jen nebylo k nicemu...

VideoReDo je odpoved na muj problem - tedy .ts ---> .ts a pritom ponechani pouze vybrane zvukove stopy

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

takze konecne neco co funguje tak jak ma je odpovedi i na tenhle problem...

nova verze HDTVtoMPEG2 1.11.87 - ke stazeni treba na www.doom9.org

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 15-08-2007, 12:38
  2. Nejde vymazat DVD+RW
    Od Barbie v sekci Vypalovačky a média
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 09-10-2006, 07:47
  3. Jak vymazat Joblist Vidomi?
    Od ladarozan v sekci Kodeky
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 12-09-2006, 03:53
  4. Přidat zvukovou stopu do Vegasu
    Od Lapcik v sekci Editace videa
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-04-2005, 12:44
  5. Kde stáhnout pouze zvukovou stopu DD 5.1...???
    Od Osvícený v sekci Editace audia
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 08-08-2004, 16:20