Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

codec na avi z DV

civic (16)|23.1.2006 11:38
CHYBA HLASENA PREMIEROU:

error connecting to microsoft DV drivers

premiere was unable to connect to the native microsoft DV support on this machine.
the settings was designed to only work with an OHCI IEEE1394 card with an approved microsoft DV driver.
if u have installed the driver included with your OHCI 1394 card; please unistall those drivers; and use the install new hardware setting in the control panel to install the microsoft drivers.
if u have installed another captured card, please use that card's custom project settings.
if this was working; and u have just installed another application or a driver update; please uninstall those.

NAZDAR;
tento msg. mi hlasi premiere hned po spusteni; VO CO GOU? prelozit si to viem ale nemam skusenosti ako to vyriesit...

mozno to suvisi s dalsim problemom:
na starom pocitaci som pouzival ulead video; media studio; vieacero verzii; vsetko fungovalo; mal som tam nahodeny aj premire ale bez tohoto hlasenia na zaciatku.
na novom PC mam ten isty ULEAD ale ked si stiahnem DV z kamery; tak pri editovani mi NEJDE ku klipom ZVUK; az po renderovani...
ked som skusal napriklad prehrat ztiahnute klipy; avi; v MP10 tak tiez boli prehrate len bez zvuku s vykricnikom ze nemam pozadovany codec; to mi ale nesedi lebo codecs mam tie iste co na starom PC kde to islo; plus nejake novsie. ALLin1v.6030

poradte mi prosim; chcem editovat video ale pri prehravani clipov potrebujem aj zvuk kvoli urcitym scenam.

VDAKA
redburger (499)|23.1.2006 12:01
Nemas na novej doske zabudovany firewire, a k tomu v slote zvlast kartu? mozna sa ti biju medzi sebou.
vlada (3470)|23.1.2006 17:29
civic
DV video má zvuk nekomprimovaný, takže na to žádný kodek nepotřebuješ. Doporučuju ale používat DV Type 2, oproti Type 1 má zvuk uložený korektně a nezpůsobuje problémy.

No a ta hláška z Premiery je nějaká chyba ovladačů k FireWire. Zkus je přeinstalovat.
civic (16)|23.1.2006 20:53
tak nakoniec to bolo v codecu
MP10 hlasil ze chyba tento
E06D8032 DB46 11CF B4D1 00805F6CBBEA

tak som to vygugloval a dostal sa ku codecu ACE MEGA CODECS;
a hraju mi uz vsetky avi so zvukmi a premiere tiez nehlasi ziadne chyby...

ok; step2
poradite mi zakladne ktore treba urcite pri capture video; napr.
v ulead video capture 8; doteraz som to robil len vo verzii 5 a tam nebolo nic na vyber; teraz toho je az az.... dik :BB:
vlada (3470)|23.1.2006 23:39
civic
Na tenhle codecpack si dávej pozor, dokáže udělat v systému solidní bordel. Ale občas funguje, jsi holt jeden ze šťastných.

No a k tomu nastavení - co konkrétně Tě zajímá?
civic (16)|24.1.2006 22:48
vlada;

v ulead video studio5 som stahoval DV z kamery do formatu AVI; kvalita usla; a hlavne tam bola moznost rozdelit subory podla scen.
v ulead media studio 8 tuto funkciu neviem najst; je tam sice rozdelit klipy podla scen ale fyzicky mam na disku stale jeden file a len v uleade su to separovane sceny; cize zbytocne sceny neviem vymazat aby som usetril miesto.. da sa to stiahnut tak ako chcem v premiere?
porad mi prosim co je vyhodnejsie; ci pracovat s viacerymi subormi=scenami alebo jednym suborom ktory je rozdeleny len softom na sceny.. napr. ci tam je rozdiel pri redering atd...

dakujem pekne za kazdu radu :BB:
vlada (3470)|24.1.2006 23:19
vlada
Já to mám radši na kousky. Na kopírování videa z kamery do počítače používám WinDV - viz moje stránky.