Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 84 z 84

Téma: Bezradnost - "Upper/Lower field first" bez efektu

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

Ivo Mašek
    Možná to byla jiná, ale myslím, že jsem jmenovala 2000XP a že to byl Leadtek. Ale je to už asi 2 roky, tak si nejsem úplně jistej.

No každopádně pokud ta karta neumí DirectShow, tak to je pěknej šmejd.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Tak to byl model Deluxe.
    Ten Expert šmejd není. Řada lidí ti to potvrdí a s tím modelem je spokojena. Já tu kartu měl také.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

tak to vypada, že ty modre obrazovky se zvukem na začátku nemají vliv na video...konečně se mi povedla předělat ta souhlasná délka audia s videem a vypada to,že to sedí...

vlada
    když jsem demuxoval stopu audia ve VirtualDubu pomocí tlačítka Demux,tak mi to pak nešlo v Audacity načíst. tak v pulce se to zaseklo.Šlo to jedinně,když jsem to extrahoval přímo jako wav. Snad to moc nevadí?

A jeden takový dotaz, když to video udělam na DVD jako interlaced, tak jak se to bude chovat na LCD a plasma televizích?

Registrace
    Mar 2004

thedark
    Když ten zvuk upravuješ, tak se musí stejně dekódovat, takže do WAVu to je OK.

Na plasmách a LCD vypadá prokládaný video blbě, je mnohem lepší udělat deinterlace. Obzvlášť viditelný to je třeba u běžícich titulků, to je na plochych TV opravdu hnus.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

no nejlepší asi bude, když to video udělám deinterlaced-na domácí videa podle mě stačí aj 25 fps. Potom to bude fungovat všude správně,že?

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

tak jsem zkusil provest tu deinterlaci pomocí Smart deinterlace ve VirtualDubModu, ale při těch rychlých pohybech se to zdá nějaké sekané(na monitoru). Je to normální?
    Nemůže to být způsobené tím,že v tom VdubModu jsem tam dal full procesing a kompresi MJPEG-takže ten stream je už dvakrát komprimován do MJPEGu?

Registrace
    Mar 2004

thedark
    To ne, tím to není. Ale z 50 půlsnímků děláš pouze 25, takže je logické, že plynulost se částečně zhorší. Filmy jsou ale dělané pouze 24 fps, jenže tam je obraz v pohybu mírně máznutý, takže to vypadá líp. Ideální je udělat deinterlace do 50 fps, ale potom to přehraje jenom počítač.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

ja to potřebuji uděla tak aby to jelo všede s 25 fps (DVD+TV,DVD+ LCD, i PC)

Pokud provedu deinterlaci,tak při převodu na DVD-Video musím nastavit snímky na UFF nebo frame-based?

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od thedark
    Pokud provedu deinterlaci,tak při převodu na DVD-Video musím nastavit snímky na UFF nebo frame-based?
    Frame-based

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. upper/lower ve Vegasu
    Od SB v sekci Editace videa
    Reakcí: 60
    Poslední příspěvek: 14-06-2009, 22:52
  2. Upper x lower field first
    Od siSINka v sekci Editace videa
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 13-11-2008, 09:37