Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 42

Téma: DVBViewer - nahravani

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Mam DVBViewer PRO ci GE (to je asi jedno) a chtel jsem si
    vyladit moznosti nahravani. Nejak se mi to nepodarilo k obrazu memu.
    Bylo-li by to mozne, prosim o pomoc:

Lze nahravat tak, abych nemusel mit porad DVBViewer pusteny?
    a]
    Kdyz ho mam porad spustny, tak se mi sice podarilo ho spacifikovat
    tak, aby v case kdy nenahrava ani neprehraval TV - pomoci
    Action After Recording - slumbermode a disable AV. Problem mam
    vsak s tim, ze DVBViewer musi nekdo pri startu spustit - pouziji
    Po spusteni - jenze on mi pri tomto spusti prehravani nejakeho kanalu
    a ja ho musim rucne zastavit. A druha nevyhoda u teto metody je,
    ten DVBViewer prece jenom porad bezi a ja nemam nekolik dni
    trvajici procesy moc rad.
    b]
    Zkousel jsem si hrat s pluginem Scheduler. Ten jsem vsak nepochopil.
    V Action After Recording jsem si nastavil Close DVBViewer a zda
    se, ze funguje dobre v tom, ze kdyz nahravam dva programy, ktere
    se casove krizi, tak ten co se ukonci drive nevypne DVBViewer - to je
    dobry. Jenze mne spise zlobil scheduler. On si vetsinou hned, kdyz
    jsem mu zastavil DVBViewer, zase DVBViewer spustil bez ohledu
    na to kdy mel nahravat. To, ze jsem se zbavil prehravani kanalu kdyz
    nechci, to je pozitivum. Ale zase neni dobre, kdyz mi obtezuje pamet
    DVBViewer, kdyz zrovna nechci nahravat. A dokonce se mi stalo,
    ze se mi po jednom nahravani ukoncil (akce Close DVBViewer),
    ale uz se nespustil pro dalsi nahravani. Tj. nechapu presne jak
    ten scheduler pracuje - ale nepracuje podle mych predstav.
    Jen jsem vypozoroval, ze do tasku ve windows dava na zmineny
    cas jako proces co se ma spustit scheduler.exe -x. A pomoci
    ProcessExploreru jsem zjistil, ze ten DVBViewer je spousten tim
    pluginem Schledurer a nikoliv planovacem windows. Tj. vydedukoval
    jsem, ze Windows planovac slouzi pouze k tomu, aby se zajistovalo,
    ze bezi plugin scheduler.exe a ten zase zajistuje spousteni DVBVieweru.
    Jenze dle mych pozorovani ho spousti divne a nespolehlive.

Prosim tedy o radu, co delam spatne, respektive, prosim o poskytnuti
    navodu, jak to nastavit, aby to bylo spolehlive a zaroven co nejlepsi.

Dekuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Nasty_tvf
    Registrace
    Feb 2007

Určitě to jde nastavit, tak jak chceš, provozuju to . Nevím z tvého příspěvku, jestli nahráváš pomocí VR pluginu nebo přímo rekordérem z DVBV. Až budu mít chvilku víc času, zkusím ti to popsat podrobněji.

Registrace
    Feb 2007

Pokusím se napsat nastavení časového nahrávání pro GE verzi DVBV za použití DVB Task Schedulerua Video recorder pluginu:

1) poštelovat si počítač pro probouzení z hibernace tak, aby nebyl problém s automatickým přihlašováním, oprávněními ke spouštění úloh aj., tak jak je to popsáno zde

2) Nastavení potřebná v DVBV GE:
    - Settings-Options-General zatrhnout Use Task Scheduler, nastavit přihlašovací jméno
    - Settings-Options-EPG a Videotext - u Send to PVR nastavit lead a followup time - doporučuju tak 5 a 12 minut, podle stanice. To je důležité, pokud používáš programování z EPG(což je pohodlné, když to zrovna fachá), jinak ti budou chybět začátky a hlavně konce nahrávek.

3) VR plugin
    - tam prakticky jen potřebuješ vybrat formát, do jakého chceš ukládat (Audio/Video TS doporučují čtyři z pěti zubařů)
    - zaškrtnout Disable video/audio on scheduled recording
    a není na škodu na kartě Settings zvednout Maximum buffer size, dal jsem na 20MB a je klid, dříve se mi někdy při souběžné práci a nahrávání objevovaly výpadky. Třeba vyzkoušet.
    - nakonec Save settings
    - VR pluginů doporučuju nainstalovat více, klidně i 3, aby bylo možno nahrávat překrývající se pořady.(jak, to najdeš tady)

4) DVBV scheduler (pozor to není ještě DVB Task Scheduler)
    - změnit způsob nahrávání dole na Videorecorder plugin a zvolit akci po nahrávání - Stop/Close/Hibernate atd. a takovým tím špendlíkem uprostřed potvrdit nastavení pro příště- Set as default

5) DVB Task scheduler
    nastavit Schedule Allrecording(s) automatically
    zatrhnout When Scheduler.exe starts i When DVBViewer closes
    a nechat mu zase nějaký lead time, aby se stačilo všechno před začátkem nahrávání nahodit a uklidnit - mám tam 3 minuty, možno laborovat.
    Zkontrolovat uživatele na Execute as, aby nám windous povolily program zapnout.

Takže teď už to funguje všechno na pár kliků:
    1)pustím EPG, najdu program, dám Send to PVR.
    2)vyskočí mi okno DVB scheduleru, tam si to zkontroluju, můžu prodloužit čas(když je to z novy) a zvolím, co má dělat po nahrání -běžet/hibernovat/vypnout atd.

DVB Task Scheduler si musíš dát buď do Po spuštění a nebo ho stačí jen nahodit při vypnutémDVBV a zase vypnout, on si načuchá naprogramované věci z DVBV a pošle je automaticky windousovskému plánovači úloh a ten pak teprve spustí DVBV v daný čas. DVB Task Scheduler ti tedy běžet pořád vůbec nemusí, ale nesmíš si ho pak zapomenout spustit na chvilku poté, co jsi naprogramoval nové pořady, jinak se ti to do win plánovače nedostane a tudíž nenahraje.

Tak, jestli já jsem na něco nezapomněl a jestli ty to uděláš přesně podle toho, časové nahrávání ti bude fungovat k plné spokojenosti.
    Uf, byl jsem línej k tomu dělat screenshoty, ale možná by to bylo míň práce, než to všechno vypsat

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

bacha u novyho dvbvieweru 3.2.6 nemuze bejt v scheduleru zatrzeno zaroven start minimized a restart dvbv without tuning last channel, jinak se nezapne aplikace, jinak me chodi scheduler naprosto spolehlive

Je tu pořád Avatar uživatele exTNT
    Registrace
    Sep 2004

Nasty
    Hezký, sám bych to nenapsal líp...

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Prosím o radu. Mám kartu Technisat Airstar 2 a DVBViever GE 1.7 asi týden.Teď jsem se
    začal pokoušet o zachytávání videa. Nastal mi problém zapříčiněný nejspíše mými počátečními
    pokusy. Chyba se projevuje tak, že se mi daří zachytit video do velikosti cca 980 MB a
    pak se nahrávání přeruší. Současně naskočí tmavá obrazovka a DVB Viever musím přes menu
    ukončit. Domnívám se že si prográm pamatuje nějaké nastavení z mých nahodilých pokusů.Nevím
    však kde je toto uloženo a jak je odstrani. Přeinstalace nepomohla. Tmavá obrazovka naskočí
    asi po 38 minutách.
    Dál bych se chtěl zeptat jak se instaluje (kam) a jak se ovládá DVB Task Scheduler. Asi je
    to v návodu,leč řečí anglickou nevládnu. Prosím poraďte.

WinXP sp2, Sempron 2800, 512Mb RAM Děkuju

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

ge nepouzivam, takze s tim neporadim, ale scheduler jo, takze staci nakopirovat scheduler.exe do slozky dvbviewer a ve vieweru v nastaveni pod polozkou extended zatrhnout "use microsoft task scheduler" a nastavit heslo k systemu, pak uz staci jen naprogramovat nahravani, kdyz pak vypnes viewer tak se do seznamu a zaroven to planovanejch uloh prida polozka s nahravanim, to je vsechno

Registrace
    Feb 2007

Problém s předčasným ukončením nahrávání bude asi někde jinde v systému, protože GE verze se nijak neinstaluje, ale jen rozbalí, takže pokud původní verzi smažeš, nemělo by zůstat po DVBV GE v systému vůbec nic a rozbalením a spuštěním znovu tak začínáš s čistým stolem, co se DVBV GE týká. Veškerá nastavení si udělá znovu pouze ve vlastním adresáři.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Přeinstaloval jsem systém (W XP Pro, přidal balíček SP2, Net framework a marně se pokouším nainstalovat kartu Technisat AS2 z důvodů uvedených o dva přízpěvky výše. Počítač kartu najde jako síťový adaptér, ale instalace se nedaří. Při instalaci z CD asi po půl minutě hláška
    "The harware and device driver must be installed before installing the applikation software. Please refer the User's Guide for the hardware
    installin procedure specific to zour opperating system.Setup will new close.
    Když se pokouším prostřednictvím průvodce přidáním hardwarw, ten taky nedokáže na CD nic co by se ujalo najít. Předchozí instalace proběhla bez problému. Prosím poraďte začátečníkovi. Děkuju.

Nováček Avatar uživatele Reserved
    Registrace
    Dec 2004

a nemas pustenej firewall?

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2005

titi

nejdrive se musi instalit drivery na kartu (karta v kompu, novy hw, ci aktualizovat ovladac) pak muzes instalit soft

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2005

titi

jeste dodatek, me to delalo taky, kdyz jsem daval novou verzi te, na cd mi nic nenaslo, musel jsem to zase odinstalovat, odinstalovat i kartu, restnout a pak to z cd naslo, kdyz ne tak si stahni z webu nove, ty pak uvedes na cestu instalace

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Děkuju všem, už mi to chodí.

Nováček
    Registrace
    Feb 2006

S dovolením bych se též připojil s dotazem (či spíš s dotazama). Podle jinak perfektních návodů pánů Nastyho a exTNT jsem si nastavil vše ohledně nahrávání,ale docela mi vadí,že při nahrávání přes VR plugin nejde zároveň obraz a zvuk. Disable v/a on sche... přitom nemám zaškrnuté (předpokládám,že ono má jinak obraz a zvuk vypínat).Při nahrávání přes interní recording GE verze oboje běží. Jinak se ale vše nahraje OK.
    Druhá věc se týká startu z hibernace, opět podle návodu jsem vše přenastavil, v čase T se počítač probudí,ale zůstane "viset" na obrazovce s přihlášením uživatele (XP Pro - přihlášení bez hesla). Vlastní nahrávání ovšem proběhne (takže kolem a kolem zas takový problém to není...). Z návodu na probuzení woken z hibernace mi možná malinko unikla skutečnost,co se má startovat: DVBViewer nebo scheduler? Byť se mi to nezdaří ani s oběma...
    Do třetice možná ještě jeden malý dotázek - umožňuje GE verze sledovat jeden kanál zatímco druhý se nahrává? Pro by to asi s funkcí obrazu v obraze zvládlo (jen hádám), ale u GE jsem to nějak nedohledal...
    A na závěr bych ještě jednou rád poděkoval všem chytrým hlavám, které nám amatérům na zdejším fóru radí, díky nim jsem se nechal zlákat na AS 2 a jeden dopis do "Reichu" a rozhodně nelituji!!!

Registrace
    Feb 2007

Ke třetímu dotazu - umožňuje sledovat jiný program pouze v rámci jednoho muxu (frekvence), takže v současné době můžeš nahrávat např. ČT1 a při om přepínat sledování ČT2,4,24,Nova, ale ne už Prima nebo TOPTV
    Druhý dotaz nerozumím úplně dobře, tak se do toho radši nebudu zamotávat , ale bude to něco kolem nastavení přihlašování do windows - podle tvého popisu se docela divím, že nahrávání vůbec proběhne.
    První dotaz - nezkoušel jsem, při časovém nahrávání přes VRP mám vypnutý zvuk a obraz taky, ale to mi nepřijde jako závada - když chci se dívat, tak si ho zapnu, ale snad by to jít mělo?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. DVB-S: dvbviewer
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-02-2012, 23:42
  2. DVBViewer
    Od kasym1 v sekci DVB-S
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 30-09-2009, 09:36
  3. DVBViewer