Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ochrana DVD

Fantas! (3016)|19.1.2006 18:07
duck
jo a jeste k tomu autorunu, znam nekoli lidi, kteri stolni DVD prehravac nemaji a na DVD se divaji jen na PC. Tak ze by byli asi radi... :-)
duck (200)|21.1.2006 11:15
Tak prvni uspech. :-)

-nejucinejsi znecitelneni onoho mista - vyskrabnout kruznici kruzitkem
(nevzalo mi to Nero ani DVDshrink)
-ale jeste by to chtelo vychytat hledani onoho mista
-zatim jsem to resil tak ze kdyz v DVDlab si otevru okno DVD topology, tak mi ukaze na jake pozici fyzicky na placce bude onen vybrany film
(zatim jsem to resil videem na ktery nebyl odkaz)
-nejlepsi asi bude dat pred film delsi tmu a tu pouzit jako slepy bod, ale asi to bude horsi na naleznuti

-otazka: -na DVD se pali hned od stredu film nebo tam pere nejaky informace o kompilaci nebo tak neco???

Duck

duck
Fantas! (3016)|21.1.2006 13:04
by me nenapadlo, ze co tady vymyslim, ze to nekdo bude realizovat... :-)
Na naleznuti by bylo dobre, aby to slepe misto nebylo moc male. Pak se s kruznici dost dobre nestrefis... U stredu pokud bude to slepe misto, budes mit vetsi prostor k tomu, abys to strefil, protoze cim dal od stredu palis, tim mensi sirka zaznamu na DVD je potreba k stejne velikosti souboru. Proto kdyz to das na zacatek toho filmu, bude tam vetsi prostor ke strefeni. :BB:
ai (2993)|21.1.2006 20:20
no prvne od stredu k okraji DVD se napali VMG (VMGM menu a pak nejake titles, jestli tam jsou), pak VTS1, VTS2 ,....., vzdy na zacatku kazdeho VTS je menu a za nim title,( jestli tam jsou),

jak jsem uz rikal, mel bys mit tu tmu v tom filmu (title) , protoze jde porad zkopirovat ten film (title)zvlast, jednoduse vlozis do PC disk a zkopirujes ten VTS_0x_1.VOB, potrebujes poskodit primo ten title (film), a mej na pameti, ze jestlize je ten film delsi nez 1GB, tak se ti vytvori na placce dalsi VTS_0x_2.VOB, ktery uz pujde zkopirovat, takze bys tu tmu se skrabancem mel dat nekolikrat podle te delky filmu , vhodne tak, aby byl skutecne v kazdem tom VOBu, a to nejlepe fyzicky na zacatku toho VOBu, protoze kdyz nekdo zkusi demux toho VOBu , tak teoreticky to asi pujde az k tomu poskozeni
Fantas! (3016)|21.1.2006 22:00
ai
delat to na kazdy VOB, to uz je silene! Si predstav to odmerovani, abys to skrabl dobre... :OO Bohate staci poskodit prvni vob, ve kterem zacina hlavni film. Kdo by chtel mit na disku film od druheho vobu? :-)
duck (200)|21.1.2006 22:50
Tak odzkouseno, a jede to OK :-!!!

-vyrenderoval jsem film s 10minutovou tmou na zacatku
-postavil v DVDlabu a pohral si s tema kapitolama abych se nedostal pred onu tmu
-vypalil
-skrabnul(kruzitkem)
-odzkouseno na 3 DVD prehravacich akorat jeden komp s mechanikou ASUS mi vubec to DVD nenacetl
-a NERO ani DVDshrink s tim nehne :-!!!

-jeste by to chtelo vychytat a vyzkouset si vypalit DVDcko jenom s menu a s tou 10minutovou tmou abych presne videl jak velkej pruh na placku to vypali.

-a jeste bych chtel hlavne podekovat hlave kterou tato metoda napadla
diky FANTAS diky

Duck
ai (2993)|21.1.2006 23:14
gratuluju :-),
ta myslenka vypalit to DVD postupne a zjistovat co az k cemu saha je dobra, zlikvidovat timto zpusobem treba 2-3 placky neni prece zadny problem, na DVD-RW to asi nepujde videt, jestli uz to bylo napalene predtim, jedine snad asi nove DVD-RW,

:-!!!

jak je to s lead-out usekem, jak je fyzicky dlouhy na placce?
Nasty_tvf (568)|21.1.2006 23:25
Hele, ducku, nevykládej si ten můj dotaz nějak zle, jinak tuhle diskusi se zájmem sleduju a technicky mě to zaujalo, ale vrtá mi hlavou
co tak vlastně můžeš mít na tom disku, aby to stálo za to úsilí?, jestli to není tajný teda. :-)
duck (200)|21.1.2006 23:32
Prosimte zkurvit par DVD placek za 10 kacek mi fakt nezabije.

A s tim lead-out to fakt nevim.

Duck
duck (200)|21.1.2006 23:45
NASTY

Reknu ti to asi takhle: kdyz budes natacet tanecni nebo maturitaky a pak si od tebe DVDcko koupi 10 lidi z 50 a vis ze zbytek si to prepali, tak to trochu nasere a snazis se najit zpusob jak tomu zabranit. :-(

Duck
Nasty_tvf (568)|21.1.2006 23:59
Ale jo,tohle jsem už schopen chápat.
8-)
duck (200)|22.1.2006 00:09
Lidi, pri brouzdani po netu jsem narazil na soft COPYKILLER

-nemate s nim nekdo nejake zkusenosti,moc jsem ho nepochopi

-tady je kdyztak odkaz na trial nebo co:
[code]http://www.shareware.de/Windows/Multimedia_Player/Brennprogramme/Sonstiges/Detail_CopyKiller_CD_Protection_19636.html[/code]

duck
wencaS (853)|8.2.2006 12:56
a ja narazil dnes na DVDCopyProtector https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7169
Thomasko (24)|9.2.2006 22:30
mna by zaujímalo jak to robia všetci ostatní, ktorí točia stužkové a pod...
Modena (1706)|9.2.2006 23:24
Thomasko
V Adobe Encore - základní CSS - to pro lamy stačí ! :-R :-E
wencaS (853)|9.2.2006 23:34
Modena
nestaci. \/ znam totalni ukazkovou lamu a shrinkem reauthor mod ovlada. \/
to bylo prvni co se ucil. :-R
jura11 (1)|20.8.2006 09:18
Zdarec lidi, povedlo se nekomu prolomit ochranu na 3 a 5 dilu dvd Osvobozeni? :((
bigjohn (11)|20.8.2006 21:00
[quote=jura11]Zdarec lidi, povedlo se nekomu prolomit ochranu na 3 a 5 dilu dvd Osvobozeni? :(([/quote]
DVDFab Decrypter 2.9.8.5 beta 3
gudi (3)|28.9.2006 20:05
A Kde si presne postkrabal DVD medium? Ja som to tiez spravil, 5min tma na zaciatku, poskrabal som dvd medium na zaciatku ale neprehravami ani PC ani DVD prehravac.


[quote=duck]Tak odzkouseno, a jede to OK :-!!!

-vyrenderoval jsem film s 10minutovou tmou na zacatku
-postavil v DVDlabu a pohral si s tema kapitolama abych se nedostal pred onu tmu
-vypalil
-skrabnul(kruzitkem)
-odzkouseno na 3 DVD prehravacich akorat jeden komp s mechanikou ASUS mi vubec to DVD nenacetl
-a NERO ani DVDshrink s tim nehne :-!!!

-jeste by to chtelo vychytat a vyzkouset si vypalit DVDcko jenom s menu a s tou 10minutovou tmou abych presne videl jak velkej pruh na placku to vypali.

-a jeste bych chtel hlavne podekovat hlave kterou tato metoda napadla
diky FANTAS diky

Duck[/quote]
Martin83 (104)|29.9.2006 05:13
[quote=gudi]A Kde si presne postkrabal DVD medium? Ja som to tiez spravil, 5min tma na zaciatku, poskrabal som dvd medium na zaciatku ale neprehravami ani PC ani DVD prehravac.


[quote=duck]Tak odzkouseno, a jede to OK :-!!!

-vyrenderoval jsem film s 10minutovou tmou na zacatku
-postavil v DVDlabu a pohral si s tema kapitolama abych se nedostal pred onu tmu
-vypalil
-skrabnul(kruzitkem)
-odzkouseno na 3 DVD prehravacich akorat jeden komp s mechanikou ASUS mi vubec to DVD nenacetl
-a NERO ani DVDshrink s tim nehne :-!!!

-jeste by to chtelo vychytat a vyzkouset si vypalit DVDcko jenom s menu a s tou 10minutovou tmou abych presne videl jak velkej pruh na placku to vypali.

-a jeste bych chtel hlavne podekovat hlave kterou tato metoda napadla
diky FANTAS diky

Duck[/quote][/quote]

Existuje aj ovela lahsia metoda ako to spravit a netreba nic skrabat......
Whitejoker (616)|29.9.2006 12:02
tak se pochlub :-D
Martin83 (104)|29.9.2006 18:23
[quote=Whitejoker]tak se pochlub :-D[/quote]

Staci vediet trosku programovat a upravit si napr. Nero ...samozrejme samozrejme , ze nejaky kusok videa k tomu treba pripojit.... :-D
GeorgeX2 (14)|1.10.2006 09:06
nemusis to škrábat stačí přerušit laser při vypalování,ale to už jsem tady psal ještě než to smazali...jestli budete mít zájem tak vám sem hodím návod jak vypálit vadné sektory...
Martin83 (104)|1.10.2006 11:24
[quote=GeorgeX2]nemusis to škrábat stačí přerušit laser při vypalování,ale to už jsem tady psal ještě než to smazali...jestli budete mít zájem tak vám sem hodím návod jak vypálit vadné sektory...[/quote]

Ahoj...Ja by som mal zaujem..AK sa da pls napis..dikes
Musko (149)|1.10.2006 16:26
[quote=GeorgeX2]jestli budete mít zájem tak vám sem hodím návod jak vypálit vadné sektory...[/quote]

Pripájam sa aj ja k žiadosti ...

Ď.
Fantas! (3016)|1.10.2006 17:16
sic to nepotrebuji, ale zajima me to... :-)
ahoj (1)|10.10.2006 20:51
wencaSAhoj..kde bych prosim te sehnal ten
DVDCopyProtector :-(
Fantas! (3016)|10.10.2006 20:54
neco se tu ztratilo... :-G
Martin83 (104)|10.10.2006 21:48
[quote=ahoj]wencaSAhoj..kde bych prosim te sehnal ten
DVDCopyProtector :-([/quote]

Ten program je totalna blbost........ Pouzi navod ako tu bol dany... Pripoj si tam kusok videa a prerus palenie a adios.... Na lamy to staci....
datcom (19)|11.10.2006 07:26
Tak poradí niekto ako vypáliť tie vadné sektory? THX
duck (200)|31.10.2006 12:23
gudi

K tomu skrabnuti placky:

-opravdu to funguje jak ma, osobni zkusenost

-jenom musis dat bacha abys to DVDcko neposkrabal uplne hned na zacatku protoze tam mas zavadeci stopu (ta je zanedbatelna), ale od stredu mas nejdriv MENU atd. a pak CERNE VIDEO a dale HLAVNI FILM

-takze to skrabni, NEJLEPE KRUZITKEM udelat kruznici, to je nejucinejsi, treba cca 2-5mm od stredu, zalezi na tom jak mas dlouhe CERNE VIDEO

-nejlepsi bude kdyz si vyzkousis na jedno DVDcko vypalit jenom MENU a CERNE VIDEO abys vedel kam az to dosahuje a pak se podle toho trefit

chce to trosku experimentovat, a kdyz tam tech kruznici udelas vic, tak to bude jeste lepsi

zatim
DaveTuning (26)|3.12.2006 19:39
No jo, ale jestli jsem to správně pochopil, tak škrábnu tu vrchní vrstvu a jak budu zákazníkovi vysvětlovat, že mu dávam nějaký poškrábaný dvd :-?
Fantas! (3016)|3.12.2006 22:25
DaveTuning
tak to prelepis potiskem! :-D
Whitejoker (616)|4.12.2006 15:45
Já jsem zkoušel dát tmu až na konec a násilně přerušit pálení až na konci (tma byla součástí posledního VOB-u).
Výsledek byl ten, že např. Total Commander ten poslední VOB nepřekopíruje, ale v ve stolním přehrávači film hraje normálně až do konce filmu a pak skočí zpět na menu.
Bohužel Shrink v Reauthor módu to skousnul úplně bez problémů :-((
duck (200)|9.12.2006 21:01
DaveTuning

-skrabnes tu spodni vrstu a ne tu vrchni
-tim ze skrabnes tu spodni vrstvu, tak docilis toho ze laser pri cteni se spatne odrazi a tim dojde k chybe
-a prave nejidealnejsi poskozeni je kruznice kterou udelas kruzitkem, ale je to trochu nepresny kdyz ti to ujede
-ja osobne jsem si udelala pripravek z prazdneho trnu na DVDcka, tu osu jsem olepil izolackou aby medium nemelo takovou vuli a ze spoda jsem udelal dirku a tam soupnul spendlik, no a pak tam jenom hodim DVDsko zatocim s nim a je to

zatim zdarec
cidarp (2)|26.12.2006 19:20
[quote=Fantas!]neco se tu ztratilo... :-G[/quote]

To je pravda, že se tu něco ztratilo. Na předchozí stránce GeorgeX2 píše, že ho sem dá, udělá tak a pak ho smaže. Tohle nechápu. Si měl rozmyslet hned jestli ho tady chce nechat, anebo ne.

Tak pro všechny, co ho tu budou hledat je tady:

[quote=GeorgeX2]tak jestli chcete ten návod tak já ho sem dát,ale nechci slyšet žádný keci o poškozování dvd...vypadá složitě , ale je to jednoduché...
Vzhledem k tomu,že jsem měl naplněnou schránku dotazy jak si ochránit své vlastní dvd proti PC LAMAM tak jsem se rozhodl zveřejnit jednoduchý návod jak si ochránit
své vlastní dvdčko proti zkopírování v pc jedna ku jedné...Co k tomu budete potřebovat:PGCEDIT s nástroji,IFO EDIT a DVD LAB PRO a Vypalovačku NEC 3540 s kontrolou zápisu(optop,nebo jak se jmenuje) .Vadné sektory se budou dělat na konci filmu za poslední kapitolou.V Labu si vytvoříte 4 tituly první bude vaše vlastní domácí video(zde uděláte kapitoly dle vlastního uvážení) do druhého a třetího si vložíte nepřehratelnou cell,která se dá také vytvořit v Labu renderováním její výsledná hodnota by měla být v rozmezí 16 až 32 kb já používám 16 kb(12 frames).Do 4tého titulu si dáte cokoliv tam se budou dělat vadné sektory.Já jsem si tam dával poslední kapitolu,nebo její část a to o velikosti cca 300Mb. V posledním titulu udělejte 15 kapitol.Nechte vytvořit dvd.Po vytvoření dvd otevřete PGCedit a VID Changer.Načtěte ifo z vašeho domácího videa do VID changeru a ve full Vob proces modu si převedte video do jiné složky třeba záloha.VID changer vám přepíše Voby a celly takže budete mít jen 1 VOB ID a cell 1 až xx postupně za sebou.Po otevření této složky smažte Ifo soubory a nechte vytvořit v IFO EDITU nové Ifa.Ted už budete mít jen jeden titul s jedním Vob id .A ted to nejdůležitější až Ifo edit udělá nové ifo soubory tak musíte dát Vob extras do jiné slozky.Tím si vytvoříte synchro na konci vobu.(Až budete mít toto hotové nechte celý titul projet Vobblankerem on opraví nějaké drobné chyby po ifoeditu.Takto v žádném případě alespon ne na dual disky...Voblanker je pěknej šmejd program a vyvarujte se ho používat totalně vám rozhodí některé tabulky a pak by se to mohlo sekat na některých playerech!!!!to jsem zjistil později na jednovrstvých se to neprojevuje nijak...).Potom otevřít v Pgcčku a od poslední kapitoly vašeho domácího videa všechny ostatní kapitoly a programová čísla smažte.Voblanker vám tam označil ty dvě nepřehratelné cell za poslední kapitolou desetibitově tak je přepište na dvojbitové dejte na ně zákaz přetáčení Access restricted a na první dvojkovou komand LINKTAILPGC Komand můžete dát též na poslední hranou cell ve videu,ale zvlastní zkušenosti vím,že to některé playery jako ten šmejd co mám doma ignorují.Ostatní cell za těmi nepřehratelnými přepište také na dvojbitové..Potom si naimportujte menu a nakomandujte linky jak potřebujete,aby vám to hrálo.Titul s filmem musí být v poslední VTS!!!A nyní to hlavní jak donutit vypalovačku,aby vám některou z posledních cell nevypálila :-) Bud můžete přerušit přívod napájení do laserové diody,ale v tom případě přijdete o záruku,anebo dáte na žlutý vodič co vede k vypalovačce vypínač(Je to napájení k motoru do vypalovačky).Spuste Nero a nechte vypálit DVD ze složky.Až budete v 94-95 procentech vypalování přerušte tím vypínačem proud do vypalovačky na cca 2 a 3 vteřiny.Motor zpomalí a Nero potom zjistí,že vypaluje data jinde než má a jednu cell vám přeskočí a nevypálí jí v Neru to poznáte tak,že vám začne kolísat hladina zásobníku. . Zkuste si to nejdřív na plusovém RWčku,abyste mě pak neproklínali,že to třeba na vaší vypalovačce nejde.Mám to vyzkoušeně jen na NEC 3540 Vypalujte na plusové media značky Verbatim ne na mínusová!!!Vypaloval jsem to vždy v Neru 6.0.0.16 v předvolbě zásobnik zaškrtnout ruční nastavení a dejte 80mb vyrovnávací pamětiNejlepší výsledky byli při 8rychlostním vypalování.Pro PROFÍKY:Pokud by jste se rozhodli to udělat před filmem tak jak to dělají od Sony tak vás chci upozornit,že tento postup je funkční jen napůl protože musíte ručně přepsat hromadu položek v ifo souboru a ve vobech a ANY dvd kterou používají Lamy si s tím poradí.Zkuste a dejte vědět,Experimentujte a nečekejte na to až to za Vás druzí vyřeší(Moje motto)
[/quote]
duck (200)|26.12.2006 22:48
:OO :OO 9-) :OO :OO

-tak to je hukot, az budu mit dlouhou chvily tak bych to docela rad zkusil
-ale stejne nemam vyse jmenovanou palirnu, tak nevim

-ale vypada to jako zajimava a ucinna metoda
dochtor (45)|22.5.2008 22:24
DVDLab Pro podporuje tyto VM commands a muzes je proto rucne strcit kam potrebujes,
najdi si na timeline pro ten movie2 tu prvni kapitolu pro tu tmu, najed na tu zarazku , tu ostrou spicku, a klikni pravym na mysi a z te nabidky vyber Chapter VM commands, objevi se ti okno, kde ty prikazy muzes sepsat, vlevo nahore na 1. radek vymaz Nop a napis tam LinkPTT 4, coz znamena skoc do stejneho PGC (filmu) na kapitolu 4, to cislo tam das podle tveho pripadu, dej OK, timto pri prehravani toho VOBu prehravac vzdy skoci z te kapitoly 1 na kapitolu 4 (2. a 3. kapitolu udelej stejnym zpusobem jako 1., pro jistotu)

CH 1 CH2 CH3 ..... . ...... Dlouhatanska tma .... ..... CH 4 zacatek filmu ......[/QUOTE]

toto je vyborny a funkcny navod, ale ako to spravit pri slideshow?? mam dvd kde su 4 videa a 3 slideshow, jednu tuto slideshow chcem schovat - akym sposobom sa da v dvdlabe zabranit tomu aby sa pri skipovani objavila?? (chcem ju utajit presne tak ako tu tmu co sa riesila v citacii..)