Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkoušim.Neporadite

Pavlicek (13)|15.1.2006 08:33
Zdravím.Neporadíte.
Ježíšek donesl Dig kameru.
Hledal jsem nějaký dobry soft.
Když jsem to tu pročítal, zjistil jsem že nejlepší je Sony Vegas a Adobe Premiere 7.
Sosl jsem je a zkouším.
Každý má své + i -.
Prosím zda by jste mi neodpověděli na 2 otázky.

Adobe Premiere 7
Jak se dají prohlednout přechody dřív než je použijí v časové ose.(Chybí mi náhled jako je ve Vegasu.).Zkoušel jsem sosnout i Adobe Premiere 1.5 a doufal že tam ten náhled ve tvaru ikon bude.Nic.

Sony Vegas 6.
Jak mohu kouknout na svůj výtvor dřív než jej uložím na HD.
Preview je dost malý a přehrát na externím monitoru nemam možnost.
Není nějaký Plugin, který by dovedl přehrát můj výtvor místo na externím monitoru tak v nějakém externím prohlížeči.Třeba WMP
yozefb (684)|15.1.2006 09:09
ten preview vo vegase moyes pozerat kludne realtime ak mas dost rychly comp. normalne so zvacsenym prewiv oknom, ak nie, mas este tzv. ram-prewiev, mozes pozriet urcity usek (loop region). Inak napr. cez kemaru ak mas DV-in do TV cez fire-wire.

zda sa mi, ze este existuje jeden sposob, ale neviem presne.
lada (195)|15.1.2006 10:00
Časem zjistíš, že potřebuješ jen pár přechodů a ty si dáš do favorites a hlavně budeš vědět který je který. 9-) V AP 6,5 to šlo animovat již v Effects, APPro nevím, již jsem to nepotřeboval.
lada (195)|15.1.2006 10:02
Jo a ty témata piš srozumitelněji.
Fantas! (3016)|15.1.2006 12:50
Pavlicek
oznac region a stiskni shift+b. Provede se render daneho useku a ulozi se do RAM. Je potreba si nastavit v preferences - video - Dynamic RAM Preview max [MB]. Ja mam nastavene 500MB, ale potrebuju to opravdu jen nekdy. Vegas mi totiz vetsinou vse stiha... Jo a k tomu RAM preview jeste toto - jakou kvalitu nastavis v preview okne, tak tak se ti vyrenderuje do RAM dany usek. Pokud zvetsis okno na plne rozliseni, tak se ti zacne do RAM renderovat vic MB... :-)
stayman (12393)|15.1.2006 17:55
..a tym padom prehra menej. Potom je dolezite, aby si prepol zobrazovanie kvality => aby sa ta RAM vycistila... Inak ak uz teda mas project postrihany, mozes vyuzti selektivny renedering len tych casti co si zmenil a tak ti to prehra v tej najkvalite v RT.
Stano_tvf (504)|16.1.2006 13:49
Pred par dnami som zacal skusat Vegas 5. Manual CZ je dost zjednoduseny, neviem ci to robim dobre ( a nie zbytocne zlozite).
- po zostrihaní nahravam vysledok cez Ctrl+M. J to O.K.?
- Ako oznacit usek, aby sa reenderovala iba oznacena cast ? Ako slucku?
ShiftL,Q?
redburger (499)|16.1.2006 15:14
render loop region only , zaskrtni to a vyrenderuje ti iba oznacenu cast... teda myslim loop region