Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinDV

Petran (23)|14.1.2006 19:45
Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat proč program WinDV při zachytávání videa z kamery rozděluje video na disku do tolika souborů různé velikosti? Nevíte někdo kde seženu komplet návod zpracování videa na počítači?
mirekv (7169)|14.1.2006 19:52
Petran
V configu si D treshold nastav na nulu.
Pitomec (10211)|15.1.2006 06:40
[quote=Petran]Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat proč program WinDV při zachytávání videa z kamery rozděluje video na disku do tolika souborů různé velikosti? Nevíte někdo kde seženu komplet návod zpracování videa na počítači?[/quote]
WinDV rozděluje dle místa střihu na pásce, a tak ti při následné editaci šetří čas.
Jinak komplet návod seženeš k nějakému konkrétnímu editačnímu softu, a to většinou od prodejce.
civic (16)|20.4.2006 18:57
nazdar,
porad mi prosim ta ako nastavim winDV tak aby mi stiahnute DV rozdelil podla scen do jednotlivych suborov, stale mi to stiahne do jedneho.

btw, predtym som pouzival scenalyzer ktory mi rozdelil avi podla scen na subory ale od urcitej doby proste odmieta detekovat sceny, stale najde len jednu - cely subor,
nevies s cim to moze suvisiet? kamera stale ta ista aj pc, len to proste uz nenajde datastamps...
diky moc za pomoc;-)
Pitomec (10211)|21.4.2006 08:44
Defaultně nastavený WinDV to dělí automaticky. Pokud samozřejmě není problém v samotném DV streamu (nejlíp vyzkoušet jinou kameru v tvém PC a naopak tvoji kameru v jiném PC).
civic (16)|21.4.2006 09:25
nazdar,
skus mi prosim vysvetlit strucne co je dv stream, kameru som skusal na inom pc a tiez to nejde, je teda asi problem v kamere...
pisal som eset do jednoho fora a mozno ti to viacej objastni situaciu:
=#
aj winDV som skusal ale nenajde sceny,
tak som skusil zasa scenalyzer ktory mi predtym fungoval na urcitych suboroch, skusil som rozdelit tie iste subory a scenalyzer ich rozdeli aj teraz! ale nove avi mi nechce rozdelit, a ako som pisal, ten isty pc, ta ista kamera... teda zahada;-(
stiahol som si virtualDub, je tam funkcia skocit na dalsiu scenu, a tam najde sceny aj v tych novych avi ktore scenalyzer neriesi,
ak vie virtualDub rozdelit subor na male podla scen napis mi prosim kde presne je to v menu, nenasiel som to, vdaka
Pitomec (10211)|21.4.2006 09:29
Pokud to WinDV nerozdělí a kiksne na tom i Scenalyzer, tak bych to opravdu viděl na problém v kameře - vyzkoušej jinou a poznáš to hned. Jinak VD může dělit soubory třeba podle změny v obraze, takže toho bych se nedržel - důležité je dělení dle údaje v časovém kódu.
civic (16)|21.4.2006 09:31
aj ja to tak vidim ale mas sajnu ze co sa mohlo v kamere pototo ze prave casovy kod nezapisuje? vyzera stale ako nova;-)
anyway, merci!
mirekv (7169)|21.4.2006 09:54
civic
Nastav si tu hodnotu Treshold na 1, nula sice ignoruje dělení, ale 1 je nejcitlivější.
Wojnar (7)|6.6.2007 13:53
Mně při Treshold = 1 to rozděluje, ale určitě ne podle střihů, ale nějak víc, na menší kousky. Puoze při Treshold = 0 to stáhne do jednoho a teprve ve střihovém programu (u mně Pinnacle 9) se provede detekce scén.
Pitomec (10211)|6.6.2007 21:54
[quote=Wojnar;143414]Mně při Treshold = 1 to rozděluje, ale určitě ne podle střihů, ale nějak víc, na menší kousky.[/quote]
Tak si nastav položku "Max AVI size (frames)" z defaultních 22500 na 1000000 a máš to vyřešený :)
Wojnar (7)|7.6.2007 10:11
Myslím, že i toto jsem zkoušel.
Když nad tím tak přemýšlím a jestli počítám správně a ikdybych si nevšim a nechal defaultních 22500, pak to je nějakých 15 min videa (22500/25/60), ale ono to rozdělovalo na ještě menší kousky a podle střihu to určitě nebylo.
Už jsem s tím dlouho nelaboroval, páč tak jak to funguje mi to stačí. Ale zkusím k tomu zase někdy sednout, vysledovat co se kdy děje a pak to sem trochu popíšu.

Doplnění:
Tak jsem se k tomu dostal a musím říct, že popisované problémy jsem si spletl s jiným programem a za jiných okolností.
Ale co mně u treshold větším než 0 štve je to, že to rozděluje, samozřejmě podle scén, na samostatné *.avi soubory. Což jinde bude asi výhoda, ale mně to vadí :-)