Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Jakou hybridní TV kartu?

12.1.2006 06:07
pa3skoCHcel by som si kupit nejakou hibridnu TV kartu. Rozhodujem sa medzi AverTV Hybrid+FM PCI a Pinnacle PCTV 310i. Co by ste doporucili? :-!!!
23.1.2006 11:40
SWAsi to je stejně pozdě, ale tak pro nové návštěvníky.

Z vlastní zkušenosti pinnacle PCTV 310i nebrat měl jsem ji a na třetí reklamaci mi za ni vrátily peníze tak jsem si vzal tu AverTV Hybrid a nejenom že její SW zabírá cca 60Mb a u pinnacle pouhých 450Mb.
Pokud bych měl tyto karty hodnotit od 0-10 tak pinnacle dám -5 a Averu tak 8. Moh jsem narazit na špatný kusy, ale dost pochybuju! A kupoval jsem ji v CC.
31.1.2006 02:08
philcolPremyslim o nejake hybridni karte. Mam pocitac AMD Athlon-64bit 3000+, 1024MB RAM na 400Hz, desku Asus A8N-E a grafiku NVidia 6600. Ta karta by mela umet bezny veci jako nahravani a mela by mit moznost pripojeni klasickeho videa.
Premyslel jsem puvodne o Pinnaclu 310i, ale po reakcich na ni jsem ji zavrhl. Dal me by prichazely v uvahu nasledujici
Asus MyCinema P7131 Dual
Hauppauge WinTV HVR-1100 popr. i Hauppauge WinTV HVR-1300
Aver TV Hybrid+FM PCI .

Poradite mi nekdo?
17.2.2006 06:02
grumpflMam http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=56419 a zatim jsem nenasel jedinej program, ve kterym by fungovala uplne perfektne. V WinTV2000 (software od vyrobce) a v ChrisTV mi sice funguje zvuk, ale naladenej obraz pres analogovej tuner je naprosto nekoukatelnej. No a v DScaleru 5 sice uz ma obraz relativne koukatelnej (v porovnani s klasickou tv sice furt nic moc, ale uz se na to obcas i koukat da), nicmene v tom mi zase nejde zvuk.
20.2.2006 02:53
Jeremyzdravim,

ja take bych uvital vase zkusenosti s dualnima kartama. Mam asus 7134 s kterou jsem ve spojitosti a FLY2000TV navysost spokojen, ted bych vsak rad navic digital a jelikoz mam malo volnych PCI slotu, tak hledam kombo - na moji kartu uz mam kupce, proto "specham".
Nasel jsem sest kandidatu: Asus 7131 Dual (nekde pisou, ze ma 7134 a nekde ze ma 7131. Pokud by mela 7131, coz podle nazvu asi ma, tak nemam zajem), hauppage HVR 1100 (CX chipy - nekdo psal ze nemuze najit nic plne funcniho na koukani a zaznam - je to pravda?), Compro DVBT300 (ma 7134, coz je ok, ale o digitalu nic nevim), AverTV Hybrid (take 7134 a o dig. zatim take nic nevim) a nakonec tady mam technisat, coz je zaruka jiste kvality, ale jak se ted divam, tak nema analog :LO) Dekujiz a pripominky a zkusenosti
20.2.2006 02:55
Jeremya ted jsem si uvedomil, ze jsem zapomel na Pinnacle 310, ale k externim variantam nejak nevim proc nemam duveru a jeste par lidi psalo, ze s ni nemaji dobre zkusenosti ... diky za zkusenosti
1.3.2006 11:00
fricoolinekJe například tato karta dobrá ?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32308

Prosím poraďte..... 8-)
2.3.2006 05:38
Ivo Mašek[quote=fricoolinek]Je například tato karta dobrá ?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32308

Prosím poraďte..... 8-)[/quote]
Výroba této tv karty byla ukončena. Můžeme se pouze dohadovat proč.
3.3.2006 11:15
fufikJsem majitelem karty Hauppage HVR-1100.Cenově přijatelná,analog i digitál a certifikace MCE,to byly hlavní důvody ke koupi.Karta běží pod MCE,s upravenou knihovnou tabulek frekvencí,která je na fóru ke stažení,konečně lze uvést jako zemi Česko.Microsoft by se měl červenat a rozdávat ten nedodělek zadarmo.Pod Power Cinema funguje analogový tuner FM zároveň s DVB-T.Nejlepší software pro DVB-T,podle mého názoru,je DVBviewer,mimochodem první program,za který jsem kdy zaplatil a mám pocit,že jsem 15 euro nevyhodil zbytečně.
3.3.2006 11:24
fufikJeště maličkost,válela se mi v regálu stará dobrá DXR3 karta,juknul jsem,jak na to a jede to přes ní do TV.Obraz o třídu lepší,než z TV out Nvidie,zátěž procesoru klesla na polovinu.Jen to OSD,bohužel,chybí...
16.3.2006 02:34
24.3.2006 08:17
Stano_tvfVe velkém srovnávacím testu šestnácti PCTV tunerů v časopise Computer 5/2006 se na prvních místech umístily produkty Pinnacle :
- v externích tunerech obsadil první místo tuner Pinnacle PCTV PMC 200e
- v interních tunerech obsadil první místo tuner Pinnacle PCTV PMC 310i :-E
24.3.2006 04:08
leoTu Averku má kámoš a je celkem good, dokonce i software je použitelný. Testům z časopisů bych moc nefandil, často jsou jejich výsledky "obdivuhodné" :-( Jednou byl v Chipu megatest tiskáren, kde tak nějak "zapomněli" na značku Canon. :-I
1.4.2006 01:54
fufikNějak mi v tom testu chybí Hauppage :-(((
4.4.2006 08:57
Ivo MašekDovozce asi odmítl dodat. zřejmě ví proč. Viz:
[quote]- v externích tunerech obsadil první místo tuner Pinnacle PCTV PMC 200e
- v interních tunerech obsadil první místo tuner Pinnacle PCTV PMC 310i [/quote]
Každý, kdo do tunerů trochu "dělá", ví, že je to tak trochu nesmysl.
4.4.2006 11:38
fufikPřesně tak,pane Mašek.......
5.4.2006 09:18
biotakže která je teda nejlepší ??
5.4.2006 09:27
StDbio: Ta, která bude u tebe bezchybně fungovat a bude ti vyhovovat... :-)
4.10.2006 04:39
niolouMam dotaz jsem laik a chtel bych si koupit nejakeho hybrida dival jsem se a co byste rekli na Leadtek WinFast DTV 2000 Hybrid
9.10.2006 03:50
niolouMam dotaz jsem laik a chtel bych si koupit nejakeho hybrida dival jsem se a co byste rekli na

Leadtek WinFast DTV 2000 Hybrid
Hauppauge WinTV-HVR 1300,
Pinnacle PCTV Hybrid Pro
Compro Technology VideoMate DVB-T300

Leadtek a Happauge dost potiraji v recenzich a hodne si na to lidi stezuji prevazne kvuli softu u Pinnaclu a VideoMate jsem nic kloudneho nenasel. Dik vsem za prispevek
1.11.2006 10:36
3D_CrabMohl by se prosím někdo vyjádřit k Leadtek WinFast DTV 2000 Hybrid ? Co jsem zatím četl, tak jsou s ním jen samé problémy a potíže, tak si tak trochu říkám, jestli se na tu TV kartu nemám vyprdnout :-I
2.11.2006 02:28
Ivo MašekZnám lidi, kteří jsou s ní spokojeni, a také lidi, kteří ji nemohou přijít na jméno. Těžko dopředu říct, jak se bude chovat v tvém PC.
2.11.2006 05:11
3D_CrabCo jsem zatím pročital různé další diskuze a zkušenosti uživatelů, tak mám pocit, že převládá ta drůhá skupina lidí ... budu se ještě hluboce rozmýšlet :)
23.11.2006 10:14
DrPokusProsim, poradte, ktora z tychto TV kariet je najlepsia,pripadne viete aj o inych TV kartach ktore by boly lepsie ako tu uvedene (samozrejme v takej cenovej kategorii 2000-3000sk) tak mozte uviest aj tie, potreboval by som najme aby karta dokazala nahravat v urceny cas a samozrejme kvalitne, dakujem.

_______
1. http://www.alza.sk/aver-tv-hybrid-fm-pci-interni-analogovy-tv-fm-digitalni-dvb-t-tuner-av-in-s-video-in-do-d55591.htm
_______
2. http://www.alza.sk/tv-karta-leadtek-winfast-dtv2000-hybrid-pci-analogovy-a-dvb-t-tv-a-fm-tuner-stereo-do-d62185.htm
_______
3. http://www.alza.sk/televizni-karta-lifeview-tv-flydvb-duo-d66844.htm
_______
4. http://www.alza.sk/televizni-karta-pinnacle-pctv-hybrid-pro-310i-dvb-t-d64688.htm
_______

Moje PC:
AMD Athlon64 X2 3800+ , socet AM2 , doska MSI K9A Platinum , DDR2 1G 667 MHz , HDD 320G 16MB cashe 7200rpm , graf. X1800GTO 256MB~256bit , zdroj 480 LC Power B=Scorpio Blue
23.11.2006 10:18
Ivo MašekZačal bych tím, co tam uvedeno nemáš. Hauppauge. Zde na Tvfreaku je i solidní recenze i s částečným návodem. :-)
Druhá v pořadí Leadtek, ............... a pak nevím.
26.11.2006 07:54
rodierzajimalo by mne, zda vsechny DVB karty jsou HDTV ready? Jako ze proste kdyz do nich pres a/v ci svideo pichnu HDTV signal..zda pojedou vtom rozliseni?
6.12.2006 11:18
ODSakEda[quote=niolou]Mam dotaz jsem laik a chtel bych si koupit nejakeho hybrida dival jsem se a co byste rekli na

Leadtek WinFast DTV 2000 Hybrid
Hauppauge WinTV-HVR 1300,
Pinnacle PCTV Hybrid Pro
Compro Technology VideoMate DVB-T300

Leadtek a Happauge dost potiraji v recenzich a hodne si na to lidi stezuji prevazne kvuli softu u Pinnaclu a VideoMate jsem nic kloudneho nenasel. Dik vsem za prispevek[/quote]
No to co je nejrozšířenější se právě proto nejvíc propírá (nebo krade-škodovka, i starý Filcky..., né že by byli nejlepší :-E )
6.12.2006 05:49
Surgical_tvfJa jsem poridilhttp://www.alza.cz/televizni-karta-pinnacle-pctv-dual-hybrid-pro-pcie-3010ix-d66413.htm mam ji teda 2 dny ale zatim totalni spokojenost....
20.12.2006 09:40
ZdenyZdarec,
prosil bych o radau při koupi TV karty s digitálním + analogovým příjmem, myslim že se to nazývá hybrid.
Moje sestava:
MB Gigabyte GB7N400-Pro2;Cpu Amd Athlon XP2800+BOX Bart(2.083GH); DDRAM 512MB PC 400;VGA ATI RADEON 9200 128 DDR TV-OUT.
Měl jsem již TV kartu Pinnacle PCTV 310i,byl jsem s ní vlice spokoje až do té doby, kdy ji nemohl PC najít a ani se nedala nainstalovat.Potom jsem se dočetl na forech,že zmíněná karta funguje správně jen s určitými druhy zákl.desek.Mám tu již dotaz na foru-název:"Pinnacle PCTV hybrid Pro 310iTV/DVb-T+FM tuner"tam jsou podrobně popsány moje zkušenosti s touto kartou.
Moje požadvky, chci nahrávat z digi TV v plné kvalitě a pálit na DVD.

Díky.
20.12.2006 10:39
Milosbb Zdeny

že zmíněná karta funguje správně jen s určitými druhy zákl.desek

Myslím, že tento problém budeš mať asi zo všetkými hybrid kartami, pretože hybridy ak sa nemýlim potrebujú slot PCI 2.3 a na tom tvojom MoBo je len PCI 2.2.

--------------
21.12.2006 04:12
Zdeny[quote=Milosbb] Zdeny

že zmíněná karta funguje správně jen s určitými druhy zákl.desek

Myslím, že tento problém budeš mať asi zo všetkými hybrid kartami, pretože hybridy ak sa nemýlim potrebujú slot PCI 2.3 a na tom tvojom MoBo je len PCI 2.2.

--------------[/quote]

no a co miradíš??
22.12.2006 06:02
Ivo MašekZkus Leadtek DTV2000H. Mám potvrzeno od spousty uživatelů (... a mnozí chodí i na tvfreak), že tento hybrid používají na PCI_2.2, a nemají žádný problém. Ale protože výrobce doporučuje také PCI_2.3, tak to vyzkoušení jde na tvé triko.
22.12.2006 08:11
Zdeny[quote=Ivo Mašek]Zkus Leadtek DTV2000H. Mám potvrzeno od spousty uživatelů (... a mnozí chodí i na tvfreak), že tento hybrid používají na PCI_2.2, a nemají žádný problém. Ale protože výrobce doporučuje také PCI_2.3, tak to vyzkoušení jde na tvé triko.[/quote]

ten Pinnacle mi taky zezačátku jel bez problémů,až po cca půl roce používání,když jsem re-instaloval system se to nějak kouslo a už to PC nenašel a nešlo to ani nainstalovat :-(((
dá se říct, že člověk kupuje zajíce v pytli, buď a nebo......
K tomu Leadteku, má to stejné funkce jako ten PInnacle?chci nahráva v max. kvalitě z televize...
22.12.2006 09:33
Ivo MašekNové modely Pinnacle všechny vyžadují PCI_2.3. Pokud je mi známo, tak používání těchto Pinnacle na PCI_2.2 vypadá tak, že po několika vteřinách se "seká" obraz a po 20 min. se kousne celý systém.
Leadtek to zatím v pohodě přežívá a funguje na PCI_2.2, i když výrobce uvádí PCI_2.3
[quote]K tomu Leadteku, má to stejné funkce jako ten PInnacle?chci nahráva v max. kvalitě z televize... [/quote]
Dnes není rozdílu mezi tv tunery v tom, že něco neumí. Společnosti Hauppauge, Leadtek, Pinnacle (výrobcem už je někdo jiný) jsou vesměs na stejno. Pouze Pinnacle je tak nějak nenažranější. PC, které v pohodě vyhovuje parametrům Leadtek a Hauppauge, tak u Pinnacle je "zadýchané" - nestíhá.
22.12.2006 10:17
ZdenyPouze Pinnacle je tak nějak nenažranější. PC, které v pohodě vyhovuje parametrům Leadtek a Hauppauge, tak u Pinnacle je "zadýchané" - nestíhá.[/quote]

Je pravda,že když jsem s tím nahrával, tak už se nedalo na PC dělat nic jiného, a někdy tomu bylo i u normálního sledování televize.
Ještě jedna věc, chci časem propojit PC s televizí, myslím že tenkábl se jmenuje S-video,to ten Leadtek podporuje určitě tak,že?
22.12.2006 10:21
StD...a vy se chlapci divíte, když si bere nějakých 300 až 400 MB RAM a plus k tomu swapuje...?! Pusťte si na něm alternativní SW (třeba K!TV nebo ATV2000 a je to "naprosto o něčem jiném") :-)-
22.12.2006 11:21
Ivo Mašek[quote]Ještě jedna věc, chci časem propojit PC s televizí, myslím že tenkábl se jmenuje S-video,to ten Leadtek podporuje určitě tak,že? [/quote]
Tak tento základ mají všechny tunery. Jinak bližší info najdeš po kliknutí na "obdelníček" WWW pod každým mým postem.
Jinak grabovat a ještě cosi jiného dělat na PC se nedoporučuje vůbec. Hrozí ztráta snímků a v závěru pak máš posunutý zvuk vůči obrazu.
19.1.2007 11:17
niolouZdravim zajimal by me nazor na tuto kartu LifeView FlyDVB-T trio PCI je v tom analog, DVB-T a DVB-S jako u vsech hybridu je vysrany soft a u tohohle i ovladace, ale zajimal by me tuner je v poho nebo shit?
10.4.2007 02:25
koubiAhoj jsem přes hybridi laik. Ale asi koupím http://www.digisoft.cz/product.php?II=16624&cuid=4056 ale chtěl jsem se zeptat má tahle karta stejné funkce jako Leadtek WF TV2000XP Expert nebo je o něco lepší ???? je mi jasné že to je lepší o Digital.
A hlevně moc mě zajímá mám Karneval TV a chci se zeptat že tahle TV karta http://www.digisoft.cz/product.php?II=16624&cuid=4056 může bez problému chytat všechny programy jak Digital i Analog já se ptám protože nevím že Karneval vysílá DTB-T signál nějak kodovaný.= u analogu šlo mít jednu zásuvku na TV a pomoci rozdělovače rozdělit do 2x TV přídlad 1 TV bude Nova 2 TV bude ČT 1 jde to i u Karnevalu když budem mít Digitalní příjem ?????? Děkuji moc za odpovědi
10.4.2007 02:30
Ivo Mašek[QUOTE=koubi;138715]Ahoj jsem přes hybridi laik. Ale asi koupím http://www.digisoft.cz/product.php?II=16624&cuid=4056 ale chtěl jsem se zeptat má tahle karta stejné funkce jako Leadtek WF TV2000XP Expert nebo je o něco lepší ???? je mi jasné že to je lepší o Digital.
A hlevně moc mě zajímá mám Karneval TV a chci se zeptat že tahle TV karta http://www.digisoft.cz/product.php?II=16624&cuid=4056 může bez problému chytat všechny programy jak Digital i Analog já se ptám protože nevím že Karneval vysílá DTB-T signál nějak kodovaný.= u analogu šlo mít jednu zásuvku na TV a pomoci rozdělovače rozdělit do 2x TV přídlad 1 TV bude Nova 2 TV bude ČT 1 jde to i u Karnevalu když budem mít Digitalní příjem ?????? Děkuji moc za odpovědi[/QUOTE]
Kabelová televize Karneval vysílá analog a digitál formou DVB-C. nelze použít tuner pto DVB-T. Jediný použitelný tuner pro kabelovku (digitální část) je tuner od TechniSat. Ovšem tam zase u kabelovky Karneval nepočítej, že uvidíš kodované programy.
Navštiv na tomto foru sekci DVB-C. Dost se tam o tom píše. Dále můžeš navštívit můj web http://masek.ic.cz
10.4.2007 02:34
koubiTakže vy říkáte že Hybrit je zbytečný a mám si koupit zatím analog ??? asi tu stejnou Leadtek WF TV2000XP Expert nebo je něco daleko lepšího za 1200kč a děkuji vám za tu rychlou odpověď teď mám aspoň 60% jasno
10.4.2007 02:39
Ivo Mašek[QUOTE=koubi;138718]Takže vy říkáte že Hybrit je zbytečný a mám si koupit zatím analog ??? asi tu stejnou Leadtek WF TV2000XP Expert nebo je něco daleko lepšího za 1200kč a děkuji vám za tu rychlou odpověď teď mám aspoň 60% jasno[/QUOTE]

Pokud seženeš hybrid Analog / DVB-C (jestli se vůbec takový dělá), tak to by pro kabelovku Karneval byla nejlepší volba. Každopádně k dogotálním pořadům, které jsou kodované se dostaneš pouze přes jejich STB (set-top-box).
Jinak doporučuji dvě karty. Jednu pro analog (např. od Leadtek) a jednu pro DVB-T. Potíž bývá s drivery - ne vždy si rozumí - nelze dopředu říci. No a na tu DVB-T kartu použít např. antenu k tuneru dodanou. S tím, že budeš chytat signál DVB-T.
10.4.2007 02:45
koubiKdyž jste vážně ten Exper a co píšete je na 100% pravda tak vám moc děkuji aspoň vím že nemám kupovat TV kartu Hybrit ( myšleno zatím ) takže si mám koupit TV2000XP Expert
10.4.2007 02:51
Ivo Mašek[QUOTE=koubi;138721]Když jste vážně ten Exper a co píšete je na 100% pravda tak vám moc děkuji aspoň vím že nemám kupovat TV kartu Hybrit ( myšleno zatím ) takže si mám koupit TV2000XP Expert[/QUOTE]
Tak expert nejsem a celkově tv tunery - to je dost ošemetná věc. Ale s tím Leadtekem TV2000XP-expert nic nezkazíš. Je opravdu dobrý. A do jeho zdířky dát koax od kabelovky. No a na DVB-T jiný tuner (třeba také od Leadteku - tuším model T1000) a do jeho antenní zdířky dát extra koax od anteny pro signál DVB-T. A digitál od kabelovky přes STB.:)
11.4.2007 09:52
pentiumnektera karta umi nahravat zaroven analog a digital takze treba CT1 analog NOVA digital jakou mate zkusenost ? Hlavne moznost timer narizeni ..
1.5.2007 03:40
SandysČau lidi, sem naprostej lajk v TV kartách. Potřeboval bych poradit s výběrem. Potřebuju chytat digitál ze satelitu, a obyč. analog. Pokud je ta možnost, a mělo to i digitál pozemní, bude to jen +.
Taky potřebuju, aby tam byla možnost odkódovávat stanice, jako je to třeba u sat. příjmačů Ferguson, nebo třeba OpenBox. Díky za všechny rady.
Našel sem třeba tuhle kartu : LifeView TV FlyDVB Trio, ale tady sem na ni nenašel moc chvály, a taky tam je v poznámce napsáno že je jen pro nekódované stanice.
1.5.2007 06:18
Ivo Mašek[QUOTE]Potřebuju chytat digitál ze satelitu , a obyč. analog . Pokud je ta možnost, a mělo to i digitál pozemní , bude to jen +.[/QUOTE]
http://www.alave.cz/tv-tuner-dvb-t-dvb-s-analog-flydvb-trio-pcmcia-lifeview:p:186138
http://www.computer.cz/DetailPage.asp?DPG=72197&CatId=18848769
S odblokováním - to už je na jiné téma..........
1.5.2007 09:11
SandysBohužel ani jedna z karet na které si dal odkaz mi nevyhovuje. Jedna je PCMCIA, a druhá PCI-E.
Je ještě nějaká jiná volba???

A je někde tady na fóru téma s problémem odkódování stanic???
2.5.2007 08:03
Ivo Mašek[QUOTE]A je někde tady na fóru téma s problémem odkódování stanic???[/QUOTE]
To se bude týkat příjmu satelitu, takže sekce DVB-S. (pokud se bude jednat o nedovolené programy na obejití ochrany kódu, tak prosím přes SZ, nebo ještě lépe email)

Co se týče tv tunerů pro příjem všech tří verzí (analog, DVB-T a DVB-S), tak asi opravdu jsou jedinými výrobci takových tunerů ti výše jmenovaní. Pokud vím, žádný renomovaný výrobce takový tuner nevyrábí, a má to i svůj důvod - problémy s software.
2.5.2007 09:52
SandysA pokud bych chtěl jen DVB-S a analog tak by se něco našlo???
2.5.2007 10:25
Ivo MašekMrkni se na stránky Pinnacle. Ten, tuším, takovou verzi prodává.
2.5.2007 11:33
SandysHMM, tak Pinnacle má na stránkách do PCI pouze varianty analog - DVB-T. S DVB-S analog nemaj.
To je blbý. to mi nezbejvá nic než zkusit tu LifeView TV FlyDVB Trio
2.5.2007 12:00
2.5.2007 12:55
SandysTa vypadá taky dobře, tu bych klidně i bral, a je to dobrá značka, nebo patří mezi ty ne moc dobrý??
2.5.2007 01:17
Ivo MašekHauppauge? Jedna z renomovaných.
2.5.2007 01:23
SandysOK,ono tak i cenou odpovídá. Je cca o 800 dražší než ta LifeView.
Ještě se musím někde poptat jak je to s tím dekódováním stanic, jestli je to možný.
3.5.2007 03:08
stani[QUOTE=Milosbb;127315]
[/QUOTE]

kde zjistit zda mám 2.2 nebo 2.3 ?...
3.5.2007 03:47
Ivo MašekProgram typu Sandra (a podbné) by to mohly detekovat., a mělo by to být i na stránkách výrobce modelu motherboardu, někdy to bývá i v manualu k motherboardu.
4.5.2007 07:43
StD...a sloty PCI 2.3 mívávají u "slušnějších" výrobců (neINTEL) také odlišnou barvu.
Další podrobnosti (včetně PCI 3) zde:
http://www.pcisig.com/specifications/conventional/
11.11.2007 02:41
havran007Dobrý den, zdravím všechny. Uvažuji, že si pořídím k vánocům TV kartu, nejlépe hybridní. Vybírám mezi Leadtekem WinFast DTV2000H a Pinnaclem PCTV Dual Hybrit Pro PCIe 3010ix. Přečetl jsem už kdejakou recenzi a fórum. Může mi někdo poradit s výběrem? Dík jsem úplné začátečník.
11.11.2007 03:24
Ivo Mašek[QUOTE]
Vybírám mezi Leadtekem WinFast DTV2000H a Pinnaclem PCTV Dual Hybrit Pro PCIe 3010ix
[/QUOTE]
StD ti bude nabízet ten Pinnacle., no a já zase ten Leadtek. :-D .... a teď si vyber. To je takhle těžký někomu poradit.
11.11.2007 04:39
staniMohu srovnat. Nebyly to sice hybridy, ale před tím jsem měl (také) Pinnacle a nyní mám Leadtek.
Mě se tedy zdá rozdíl dost velký. Jedině Leadtek. Nyní chci jít také do toho Leadtek WinFast DTV2000 H.
11.11.2007 05:31
StDŘadu 3k bych nenabízel ani mrtvým v márnici, ale uvidíme. Testovat se bude na DVB-S a analog na S-Video. Obé do Mpeg2.
11.11.2007 06:57
havran007[QUOTE=stani;155479]Mohu srovnat. Nebyly to sice hybridy, ale před tím jsem měl (také) Pinnacle a nyní mám Leadtek.
Mě se tedy zdá rozdíl dost velký. Jedině Leadtek. Nyní chci jít také do toho Leadtek WinFast DTV2000 H.[/QUOTE]

A jaký je v nich teda ten rozdíl, když se ti zdá velký?
11.11.2007 09:49
staniŽádný kousání, nutné restarty či přeinstalace, zpomalování systému - to hlavně, zachycené video špatné, atd., už nevím co dál ale je to všude popsáno na forech... Naproti tomu Leadtek fachčí přesně jak má, žádné(nebo hodně malé) problémy....
11.11.2007 10:11
havran007Hmm, celkem přesvědčivé argumenty. Ted jsem se dočetl o novinkách Leadteku, má cenu na ně čekat nebo jít do vyzkoušené verze?
11.11.2007 11:01
staniNo to je právě (pro mě také) dilema.....
12.11.2007 08:33
stivik[QUOTE=havran007;155470]Dobrý den, zdravím všechny. Uvažuji, že si pořídím k vánocům TV kartu, nejlépe hybridní. Vybírám mezi Leadtekem WinFast DTV2000H a Pinnaclem PCTV Dual Hybrit Pro PCIe 3010ix. Přečetl jsem už kdejakou recenzi a fórum. Může mi někdo poradit s výběrem? Dík jsem úplné začátečník.[/QUOTE]

Ja som si pred časom kúpil PINNACLE 330eV PCTV Hybrid Tuner Kit, čo je USB riešenie duálneho prijmu. Som veľmi sklamaný. Príjem slaby, je to veľmi málo citlivé, PC s Vista pomocou Media Center nespolupracuje, ako - tak ide spolupraca s NERO HOME, ale tu je problem s citlivosťou, ktora je na urovni takej, že z 38 kablovych programov najde tri (3) nepozerateľnej kvality a záznam z videa nestoji za nic. Problem spociva aj v konektivite. Medzi videorekorderom (PANASONIC 6 hlav, starší...) existuje len prepojenie pomocou TV kábla alebo RGB, ktoré je dost komplikovane. Je tam hromada roznych redukcii, ktore ale vobec nevyužijem.

Preto rozhodne varujem pred PINNACLE!!!
12.11.2007 08:40
havran007[QUOTE=stani;155510]No to je právě (pro mě také) dilema dilema.....[/QUOTE]

Zdravím všechny, tak jsem zjistil, že to tvoje dilema není pro moje Win XP SP2 ale jen pro ty novější. Leadtek tam má ještě tuto TV kartu:WinFast PxDVR3200 H
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=377
Zatím jsem ji v žádném obchodě nenašel, tak zase další dilema.
12.11.2007 08:54
StD[QUOTE=stivik;155526]Ja som si pred časom kúpil PINNACLE 330eV PCTV Hybrid Tuner Kit, čo je USB riešenie duálneho prijmu. Som veľmi sklamaný. Príjem slaby, je to veľmi málo citlivé, PC s Vista pomocou Media Center nespolupracuje, ako - tak ide spolupraca s NERO HOME, ale tu je problem s citlivosťou, ktora je na urovni takej, že z 38 kablovych programov najde tri (3) nepozerateľnej kvality a záznam z videa nestoji za nic. Problem spociva aj v konektivite. Medzi videorekorderom (PANASONIC 6 hlav, starší...) existuje len prepojenie pomocou TV kábla alebo RGB, ktoré je dost komplikovane. Je tam hromada roznych redukcii, ktore ale vobec nevyužijem.

Preto rozhodne varujem pred PINNACLE!!![/QUOTE]

Tak to je ale pěkná ptákovina cos' napsal. Za to že používáš shitoidní OS a máš blbé vybavení (VCR, propojení) a zřejmě i chabý signál jako za všechno může Pinnacle??? Navíc máš-li tu "odvahu" (či blbost) cpát si do toho všeho ještě NeroVision, pak nečekej, že ti bude řádně fungovat cokoli jiného. Ten tvůj "názor" je opravdu hodný poučeného laika. :p
12.11.2007 09:01
havran007[QUOTE=StD;155487]Řadu 3k bych nenabízel ani mrtvým v márnici, ale uvidíme. Testovat se bude na DVB-S a analog na S-Video. Obé do Mpeg2.[/QUOTE]

Chci se zeptat, řada 3k je řada 3000 a víš? Která je teda ta kvalitní a spolehlivá?
12.11.2007 09:33
StD"Spolehlivá" je jedině stará řada analog PCTV Pro, na které jedu dodnes a jen tak tyto 2 karty nevyřadím. Teď se chystám testovat (na sobě...) novou 7čkovou řadu. Tak uvidíme, jaká bude v první řadě Qualita a teprve potažmo (časem) i spolehlivost.

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13507
http://www.pinnaclesys.com/images/PinnaclePCTV7010iX.pdf

Důležité ale také je, co od toho očekáváte. Já vůbec neřeším terestriální (shitoidní) příjem, a už vůbec ne CZE-kanálů. Zajímá mne pouze DVB-S a občas také převod VHS/S-VHS materiálů na DVD, což přinese i nějakou tu korunku na kuřivo...

Pi 7010iX 8-)
12.11.2007 09:56
havran007Kartu chci na převod těch VHS a DVB-T( hlavně sport ) pro synátora. Satelit nemám takže o DVB-S se nezajímám, volných prog. je málo a dekodování by byl asi další problém. Asi půjdu do toho Leadteku WinFast DTV2000H. Doufám ,že mi na mé nároky bude stačit.
12.11.2007 10:03
Ivo Mašek[quote=havran007;155528]Zdravím všechny, tak jsem zjistil, že to tvoje dilema není pro moje Win XP SP2 ale jen pro ty novější. Leadtek tam má ještě tuto TV kartu:WinFast PxDVR3200 H
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=377
Zatím jsem ji v žádném obchodě nenašel , tak zase další dilema.[/quote]
No to jsou všechno novinky z léta letošního roku. ČR má sice u nás zastoupení pro Leadtek, ale bude to chvíli trvat, než se to objeví na běžném českém trhu.
On by nebyl problém to nechat nějakého známého prodejce PC materialu dovézt od jinud. Ovšem problém by asi byl s českou podporou tuneru.
12.11.2007 10:09
havran007bude to chvíli trvat, než se to objeví na běžném českém trhu.
On by nebyl problém to nechat nějakého známého prodejce PC materialu dovézt od jinud. Ovšem problém by asi byl s českou podporou tuneru.[/QUOTE]

No právě, já neumím anglicky skoro nic. A nastavit to správně by mohl být velký problém
12.11.2007 10:46
Ivo MašekVydrž do Vánoc. "Čuju", že by nějaké ty novinky mohly býti.
12.11.2007 10:54
havran007Do vánoc vydržím určitě, chci si ji nadělit. Apropo, kdo přichází nejdřív s těmi novinkami?
12.11.2007 10:57
Ivo MašekTak většinou ti velcí a známí: Czechcomputer, Agen, Alfa, Cybex, Alzasoft, ...........
Podstatné a důležité je, aby se ocitly zde: http://www.bgslevi.cz/index.php
12.11.2007 11:04
havran007Budu tedy čekat a těšit se na na Ježíška co přinese.
12.11.2007 11:24
havran007Podstatné a důležité je, aby se ocitly zde: http://www.bgslevi.cz/index.php[/QUOTE]

bgslevi ??? To je monopolní dovozce?
12.11.2007 11:48
Ivo MašekTo je jeden z velkých velkoobchodů výpočetní technikou. A český zástupce Leadteku vždy odkazuje na BGS-Levi (dříve jenom Levi)
12.11.2007 11:54
havran007Tak jo, nezbývá nic než čekat a zároveň doufat, že někdo přijde třeba s recenzí novinek.
12.11.2007 02:18
stivik[QUOTE=StD;155529]Tak to je ale pěkná ptákovina cos' napsal. Za to že používáš shitoidní OS a máš blbé vybavení (VCR, propojení) a zřejmě i chabý signál jako za všechno může Pinnacle??? Navíc máš-li tu "odvahu" (či blbost) cpát si do toho všeho ještě NeroVision, pak nečekej, že ti bude řádně fungovat cokoli jiného. Ten tvůj "názor" je opravdu hodný poučeného laika. :p[/QUOTE]

Nedá mi neodpovedať, milý kolega, Viste istotne nie je úplne bez chýb - hlavne pre toho, kto to s ňou nevie... Vždy som bol medzi prvými, keď sa mi smiali, že idem do NT 4.0, potom 2000, potom XP - vždy na začiatku ich edície. Tolko k tomu "shitu" - nikdy som nebol fanusikom Woken, ale co sa da robit...

Chaby signal by som bral mozno z TV - potom by to bolo v poriadku - ale ze mi ide blby signal z videa, ktory na TV vyzera dobre - potom tu hrabe asi niekomu inému - ale ja to nie som...

To NERO tam bolo PRED inštaláciou PINNACLE a netusil som, že má vplyv na činnosť zariadenia - hlavne keď popis ku PINNACLE je tak výmluvný, že je tam až popis príslušenstva.

Vieš, priateľko, ja sa počítačmi a vecami okolo nnich zaoberám 23 rokov - bol si už na svete?

Oopakujem, som z toho PINNACLU veľmi sklamaný a trvám na tom!
12.11.2007 02:25
StD... k tomu ti mohu dodat jen jediné - já s počítači pracuji od roku 1977, tak si to spočítej, kolik je to let, ty jeden Všeználku, co chce mít vše jako první... Já se nikdy nesnažil dělat "pokusného králíčka" a také mi vše spolehlivě funguje už pěknou dobu, včetně karet Pinnacle - vlastním dvě v provozu a řadu jsem jich i instaloval jiným. Tak mudruj dál, ale sorry, zatím jsi neuvedl jediný argument, který by dokazoval závadu výrobku Pinnacle. Pokud by tomu tak bylo, mohl jsi ho už dávno reklamovat a ne jen planě pomlouvat. A nejsem žádný tvůj "priatelko"...
29.11.2008 08:47
RypiZdravim, chtel bych si pordit nejakou slusnou hybridni tv kartu, ale nvm, jestli je lepsi pres USB nebo ExpressCard? (mam Asus m51va)
Take bych chtel pozadat o tip na nektery konkretni vyrobek....dekuji
a take jsem tu na foru cetl,ze pred Vanoci se vyplati pockat, zad neprijde nejaky novy vyrobek, co je na tom pravdy?
19.1.2009 07:18
pesfanDobry den,chtel bych se zeptat jestli je velky rozdil mezi temito kartami Leadtek WinFast DTV 2000H a Leadtek WinFast DTV1800?
a jenom bych se chtel ujistit zda zvladnou kabelovku UPC,diky moc zatim...
19.1.2009 07:20
Ivo MašekPouze analog z kabelovky. Digitál nikoli (to by jsi musel mít tuner pro příjem signálu DVB-C., nikoli DVB-T)

DTV1800H:
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=315
DTV2000H:
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=252