Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Explorer a JPG

Doom (2331)|13.1.2006 12:11
miuvek: přesně kolego. z takovjechle řešení je mi blivno, to radši pustim firefoxe a neřešim... když v nějaké web prezentaci blbne jeden obrázek, tak je vysoká šance, že jich bude blbnout víc
pee.tr (1208)|13.1.2006 12:16
Já jen kvůli tomu, že na tom PC, kde to řeším nejsem svým pánem.
Doom (2331)|13.1.2006 12:19
pee-tr: a co ten přenosnej firefox co se neinstaluje?
pee.tr (1208)|13.1.2006 12:45
DoomHammer
Přenosnej? to jsem ještě nezkoušel. Slyším to prvně.
stayman (12393)|13.1.2006 12:53
[quote=vOid][quote=StayMan by €RikŁ€][quote=DoomHammer]použij firefox a nemusíš dělat skopičiny :-E[/quote]

S tym sa nedostanes vsade a nevie zobrazovat niektore obrazky presne. Riesenie je jednoduche, ako som pisal. :-)[/quote]

jak pise DoomHammer, kam chodim tak 95% me fungujee dobre a tech zbylejch 5% me klidne muze natrhnout p*del :-E , nebudu kvuli tomu pouzivat ******* IE na veskery prohlizeni (jen na tech 5% :-((( )
stay: covece bojujes za nej, ale proc myslis, ze hafo lidi pouziva neco jinyho? (neberu v potaz lidi, co pouzivaj IE, protoze toho moc na netu nedelaji (kouknou na postu, prectou neco z idnes atd)
to ze nekterym expertum nic nerika kompabilita, to je taky neco jinyho
btw obrazky se zobrazuji spatne na jinych prohlizecich nez IE? :-? :OO
maximalne se muze zobrazit jinde :-E (a to z duvodu predchoziho)[/quote]

Ja potrebujem 100% a to mi zaruci jedine IE :-)
vOid (181)|13.1.2006 12:55
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ja potrebujem 100% a to mi zaruci jedine IE :-)[/quote]

jenze tim se ochuzujes o perfektni a pohodlny ovladani o proti IE :-)
ale co uz, kazdej at pouziva co se mu libi B-)
Doom (2331)|13.1.2006 13:01
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=vOid][quote=StayMan by €RikŁ€][quote=DoomHammer]použij firefox a nemusíš dělat skopičiny :-E[/quote]

S tym sa nedostanes vsade a nevie zobrazovat niektore obrazky presne. Riesenie je jednoduche, ako som pisal. :-)[/quote]

jak pise DoomHammer, kam chodim tak 95% me fungujee dobre a tech zbylejch 5% me klidne muze natrhnout p*del :-E , nebudu kvuli tomu pouzivat ******* IE na veskery prohlizeni (jen na tech 5% :-((( )
stay: covece bojujes za nej, ale proc myslis, ze hafo lidi pouziva neco jinyho? (neberu v potaz lidi, co pouzivaj IE, protoze toho moc na netu nedelaji (kouknou na postu, prectou neco z idnes atd)
to ze nekterym expertum nic nerika kompabilita, to je taky neco jinyho
btw obrazky se zobrazuji spatne na jinych prohlizecich nez IE? :-? :OO
maximalne se muze zobrazit jinde :-E (a to z duvodu predchoziho)[/quote]

Ja potrebujem 100% a to mi zaruci jedine IE :-)[/quote]

ty si srandista...
stayman (12393)|13.1.2006 13:11
[quote=vOid]jenze tim se ochuzujes o perfektni a pohodlny ovladani o proti IE :-)
ale co uz, kazdej at pouziva co se mu libi B-)[/quote]

Nepostradam nic u IE, skor je to naopak, bracho pouziva uz IE7 a ten mi vadi, hlavne tie zalozky, neviem vsak, ci sa to da prestavit ako u FF, ale mozno si zvyknem aj na ne :-D
stayman (12393)|13.1.2006 13:12
[quote=DoomHammer]ty si srandista...[/quote]

To hej, ale v tomto pripade to je fakt, ziadna sranda. 9-)
Doom (2331)|13.1.2006 13:31
stay: seš první člověk, kterému vadí tabbed browsing :OO
zatím každej, koho znám, je ze záložek nadšenej
Miuvek (858)|13.1.2006 15:07
[quote=DoomHammer]stay: seš první člověk, kterému vadí tabbed browsing :OO
zatím každej, koho znám, je ze záložek nadšenej[/quote]
asi tak...
navíc třeba u FF o záložkách nemusíš vůbec "vědět", pokud je nechceš. V default nastavení je záložkový pruh skrytý, pokud je načtena jen jedna stránka a pokud nezvolím otevření do záložky (pr.tl. nebo kolečko), tak se chová neutrálně - buď otevře v tom samém okně nebo v novém. Navíc se chování záložek dá nastavit.
Já mám nastaveno, že stránky s targetem NEW se otvírají jako nová záložka stávajícího okna, stejně tak odkazy z jiných aplikací.
Miuvek (858)|13.1.2006 15:08
Ale stejně si čímdál víc myslím, že si z nás Stayman jen dělá prdel a zkouší, co všechno vydržíme :-E :-E :-E :-E :-E
Doom (2331)|13.1.2006 15:14
přesně tak... stránky s targetem new do nové záložky. browsit ve více oknech je opruz :-k
v maxthonu mám tab pruh viditelný i s jednou záložkou. velikost tabů mám nastavenou na malou takže mě neotravujou
stayman (12393)|13.1.2006 15:48
Mne by ani tie zalozky nevadili, pokial mi dovoli otvarat nove okna nie do nich, ale do noveho :-D

Inak si nerobim srandu, nemam problem s IE6, ale mam dobre nakonfigurovany FW, potom AntiSpyware s kontrolou registrou a v poslednom rade aj antivirak. Takze je to jedno, s cim browsujes, ak mas pocit ze je bezpecnejsi FF, tak si browsuj s nim.
Miuvek (858)|13.1.2006 16:08
[quote=StayMan by €RikŁ€]Mne by ani tie zalozky nevadili, pokial mi dovoli otvarat nove okna nie do nich, ale do noveho :-D
...
[/quote]
Nevím, jak IE7, ale FF v default nastavení otvírá stránky s targetem new do nového okna, pokud si v nastavení nezapneš otevírání do nové záložky. FF určitě nikomu záložky nevnucuje, pokud IE7 ano, je to jeho věc...
Siggi (48)|13.1.2006 16:09
irelevantne
autocensored
vlada (3470)|13.1.2006 21:29
StayMan by €RikŁ€
Ta chyba s WMF je opravdu problémem systému. Ale FF ani Operu nepostihuje, protože mají na obrázky vlastní knihovny a na nějakej WMF kašlou.

Miuvek
Já mam FF nastavenej tak, že se otevírá všechno v jednom okně. Pokud chci něco do novýho, otevřu to kolečkem do záložky. Mam rád, když dělá browser to co chci já a ne to co chtěl autor stránek. Proto nemam rád odkazy otevíratelný pouze pomocí JavaScriptu. Sice mam na svych stránkách JavaScriptový odkazy pro otevírání do novýho okna taky, ale funguje to i kolečkem do TABu. XHTML to totiž jinak neumožňuje, zápis [code]traget="_blank"[/code] je zakázaný. A já jsem celkem rád. To otevírání do novýho okna JavaScriptem tam mam jenom kvůli IEčkářum.
stayman (12393)|13.1.2006 21:32
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
Ta chyba s WMF je opravdu problémem systému. Ale FF ani Operu nepostihuje, protože mají na obrázky vlastní knihovny a na nějakej WMF kašlou.[/quote]

Ale pozor, ved ten obrazok si budes chciet otvorit v PC a nie v prehliadaci, takze browser a ani nejaky email klient s tym nema nic spolocne. A na druhej strane tie skodlive data su napisane v obrazku, to sa mi nechce verit, ze to FF a ostatne browsere zvladnu, odbornici pisu ze nie.

Protože od Microsoftu se prý nedočkáme záplaty na díru ve zpracování WMF souborů dříve než 9. ledna, přišel Ilfak Guilfanov (člověk podobného ražení, jako Mark Russinovich, autor disassembleru IDA Pro) s vlastní záplatou. Během 31. prosince byl zveřejněn exploit poněkud horšího kalibru než ten, který byl pro tuto díru dostupný do té doby. Nový exploit úspěšně obchází antiviry a podobné bezpečnostní aplikace s tím, [color=red]že už je víceméně jedno, jaký prohlížeč používáte.[/color] Další informace v článku, záplatu můžete stahovat přímo z blogu autora (přibalen je i její zdrojový kód).

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Neviem, ale mal by si sa asi viac informovat, kym nieco zacnes tvrdit.
vlada (3470)|13.1.2006 22:00
StayMan by €RikŁ€
Ale ano, zvládnou to. Osobně jsem to ověřil, když se mi stránka snažila ten WMF nacpat. A jako prohlížeč obrázků mam XnView, takže ten má opět vlastní knihovny a nic to neudělá. I to jsem zkoušel. Podle mě tu chybu nastartuje akorát Explorer (ne IE, ale explorer.exe). Ale nejsem si tim úplně jistej, musel bych nějaký detaily dopátrat.
Miuvek (858)|13.1.2006 22:07
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€

Miuvek
Já mam FF nastavenej tak, že se otevírá všechno v jednom okně. Pokud chci něco do novýho, otevřu to kolečkem do záložky. Mam rád, když dělá browser to co chci já a ne to co chtěl autor stránek. Proto nemam rád odkazy otevíratelný pouze pomocí JavaScriptu. Sice mam na svych stránkách JavaScriptový odkazy pro otevírání do novýho okna taky, ale funguje to i kolečkem do TABu. XHTML to totiž jinak neumožňuje, zápis [code]traget="_blank"[/code] je zakázaný. A já jsem celkem rád. To otevírání do novýho okna JavaScriptem tam mam jenom kvůli IEčkářum.[/quote]
Ano, ale musíme "kopírovat" realitu, jestliže má stránka snahu se otevírat do nového okna, tak mám radši možnost, že jde ve FF nastavit, aby si otevřel novou záložku. Stejně tak, když otvírám stránku přes odkaz z jiné aplikace - mám ho do nové záložky. Nové okno nechci, to bych se v taskbaru nehnul a nechat si přepsat stránku na poslední otevřené záložce taky ne.
stayman (12393)|13.1.2006 22:24
Ok chalani, ide sa na to, IE7 mam stiahnuty, tak drzte palce !!!
stayman (12393)|14.1.2006 01:22
vlada
Tak ani nemusim hladat (najvacsia tma je podsvieckou), ved aj tu na Tvfreaku FF zle zobrazuje obrazky (posuva ich) :-E :-E :-E :-E







A dufam ze sa mi nebudes snazit nahovorit, ze z FF je to spravne 9-)
stayman (12393)|14.1.2006 01:30
Miuvek
ale spravu zaloziek ma dobru, hmmm, to sa moze IE7 len zdat, ani som tam take nastavenia nenasiel. :-(
Ivo Mašek (10205)|14.1.2006 07:34
Vlada:
Neber to ve zlém, ale to posunutí menu by mě také zajímalo. Pravděpodobně to nebude ukotvené v rámu, ale to je můj dohad.
leo (345)|15.1.2006 14:06
to StayMan by €RikŁ€:
Dej si tu stránku do validátoru a pochopíš, proč to IE zobrazuje správně. Vždyť to obsahuje nestandardní microsoftí atributy, tak nečekej od Firefoxu, že je bude zobrazovat stejně. Validní stránku Firefox zobrazí správně, protože dodržení standardů je pro něj prioritou.
EDIT: Mně se to ve Firefoxu 1.5 zobrazuje správně, tak nevím proč u tebe byly problémy.
vlada (3470)|15.1.2006 14:07
Já to mám zobrazené dobře. Možná tam Mike nově dodal teď ten kód nowrap="nowrap", který říká, že se text nemá zalamovat do řádek.
Jak říkám, pokud některá stránka vypadá ve FF špatně, je to často chyba odladění, které bylo provedené pouze pro IE. Situace se ale v tomhle radikálně zlepšuje ve prospěch FF a Opery. V podstatě už si dnes žádný seriozní tvůrce stránek nedovalí stránku pro tyhle dva prohlížeče neodladit. Ale samozřejmě může každý něco přehlídnout. Dokonce i mně se to stalo :-)

V ideálním případě by nemělo být žádné ladění nutné a všechny prohlížeče by zobrazili stejný kód stejně. U KHTML, Gecka a Opery to celkem platí, IE zobrazuje většinou jinak - špatně. Sazmořejmě je to hlavně úlitba amatérským webmasterům, kdy se prohlížeče (a IE to dotáhl do extrému) snaží zobrazit i naprosto špatný kód.

Například ty moje chyby na stránkách. Kdybych stejnou blbost udělal v programu pro C, Pascal nebo Javu, tak mi kompilátor zobrazí hlášku o chybě a program se nepřeloží. U prohlížečů mi ale všechny 3 na windows (Opera, FF, IE) zobrazí tu stránku správně, protože tu chybu automaticky opraví. V případě zapomenutýho zakončení odstavce to je jednoduchý, ale co u složitějšich chyb? ěkdy je nejasný, co tim tvůrce myslel a proč tu chybu udělal a každej prohlížeč to zobrazí potom jinak. Čili špatný zobrazení dokonce ani nemusí být chybou jednoho nebo druhýho prohlížeče.
vOid (181)|15.1.2006 14:15
vlada
jenom detail: primo tady ta "rychla odpoved" me taky blbne ve ff
kdyz dam "odpovedet" tak tam to je uz ok
jestli se ti to zobrazuje vsude dobre, tak to se divim :-)

v opere oboje ok
leo (345)|15.1.2006 14:24
Problémy se zobrazením může mít Firefox tehdy, když přeinstalujete na novější verzi i s nainstalovanými rozšířeními. Pak se to občas chová "nestandardně" (česky divně).
Miuvek (858)|15.1.2006 14:29
[quote=leo]Problémy se zobrazením může mít Firefox tehdy, když přeinstalujete na novější verzi i s nainstalovanými rozšířeními. Pak se to občas chová "nestandardně" (česky divně).[/quote]
Máš nějakou konkrétní situaci? Beru, že při přechodu na jiné verze, zvláště 1.0.x -> 1.5 můžou stávající rozšíření dělat problémy, ale že by měla takový vliv na samotné renderování stránek, to se mi nezdá..
leo (345)|15.1.2006 14:44
Zažil jsem to na dvou strojích, čistá instalace vše vyřešila. Na czilla fóru taky na to bylo upozorňováno. Ne vždy dané rozšíření funguje korektně i s novou verzí. Napsal jsem to kvůli StayManovi, když mu to zobrazuje špatně.
vlada (3470)|15.1.2006 14:55
Miuvek
Na renderování stránek to samozřejmě vliv nemá. To je nesmysl.

vOid
Už to vidím, máš pravdu. Tady u rychlý odpovědi ten atribut nowrap u buňky tabulky chybí. Celej ten layout PHPbb je tabulkovej, což je celkem logický vzhledem ke struktuře.

Se zalamováním textu u formulářů mám taky dost zkušeností, že to hodně zlobí. Ideálně to odladit není vždycky zrovna sranda. Navíc konkrétně u slectu je ještě problém v tom, že IE ignoruje nastavení z-indexu a select je vždycky nahoře. Proto jsem ho třeba musel zcela vyhodit z formulář co jsem dělal a dal jsem tam místo toho checkboxy. Kdyby tam těch nabídek ale bylo víc než 3, tak nevim co bych dělal. Tohle je jenom jeden z mála příkladů, jak IE znepříjemňuje vývojářum práci.
stayman (12393)|15.1.2006 17:38
leo
Ja som mal cistu instalaciu FF, takisto to nie je problem len kodu, a ani stranky ako takej, pretoze tie chyby sa prejavuju aj inde, a keby to bola chyba len kodu, davno by to u FF vyriesili ale nebolo to vyriene nikdy (ked som ja robil web, tak pozeram, ze poslednu zalohu FF mam v PC Firefox Setup 1.0.6.exe a robila to tiez. Nezaujmam sa o browsery, ale ten clanok ma tiez utvrdil v tom co som zistil, ze FF je este chybny prehliadac.

PS: podla mna "dobry" neznamena len dobry vtedy, ak sa niecoho striktn a primitivne drzi a neprihliada na mozne alternativny => neinteligentne. Takto sa nechova ani samotny clovek a castokrat su situacie, kedy musis prist na to vlastnou hlavou, pretoze podla postupov (ktore su tiez chybne) by si neurobil nic.
vlada (3470)|15.1.2006 20:05
StayMan by €RikŁ€
Nic jsi nepochopil, vzdávám to 9-)

Počítač není člověk. Počítač je stroj a ten nemyslí. Stroj pouze plní příkazy a pokud je plní jinak než má, plní je blbě.
stayman (12393)|15.1.2006 20:25
Hehe, no myslim ze ja som to uz vzdal pred tebou, lebo ten kto to nechape, si asi ty, pretoze IE to dokaze zobrazit spravne a FF nie, aj ked ma samozrejme tie iste sance, a aj tak nie, takze? :-)
vlada (3470)|16.1.2006 02:28
StayMan by €RikŁ€
A proč teda IE zobrazí mojí stránku špatně a FF dobře? Podstata celýho problému je v tom, že 90% tvůrců stránek jsou naprostý amatéří, který něco sesmolí, otestujou to v IE a označí za internetovou stránku. Jejich zákaznící na to kouknou v IE, zacálujou a jsou spokojený. Takhle to dost často funguje a je poměrně s podivem, jak dobře dokáže FF většinu takhle zmrvenych stránek zobrazit a přitom zobrazí správně i to, co je napsaný dobře.

Podívej se občas do kódu těch stránek a uvidíš, co je to za prasárny. Je to stejný jako tady s těma posunutejma formulářema (barva a velikost), stačí mi pár minut na to, abych našel kde je chyba a jak to opravit. A jestliže to IE zobrazuje v řádce a ne zalomeně, tak to dělá blbě IE. Protože správně by to měl zalomit taky. Ten kdo ten kód napsal prostě nevědomky použil chybu IE v zobrazování k dosažení cílenýho vzhledu.
stayman (12393)|16.1.2006 02:56
Profesionali robia stranky rucne, takze chybu nespravia a aj tak FF obrazky posuva, hold ak to umi zobrazit IE spravne tak ci tak, mohol by to aj FF, ale nezobrazi a stacilo tak malo, prebrat tu fintu od IE :-D

PS: citaj si Lea, ale znova opakujem, ze ja som mal cistu instalaciu FF (len kvoli tebe vidis? :)))) a o tomto probleme som sa aj docital vo fundovanom casopise. BODKA.
vlada (3470)|16.1.2006 13:05
StayMan by €RikŁ€
Ale já tvrdin tohle: FF to zobrazuje správně, IE špatně. Tady nejde o žádnou fintu. Taky píšu veškerej kód ručně, nepovažuju se sice za profíka, ale mam už opravdu dost zkušeností a plno toho vim. Tak mi zkus věřit, protože jsem v tomhle opravdu výrazně zkušenější než Ty. A možná i víc než plno lidí, co se za profíky vydávají.

Jestli najdeš nějakou ukázku, kde FF posouvá obrázky, tak mi dej vědět. Tady na fóru to je problém zalamování formulářů, to nemá s obrázkama nic společnýho. A ještě jednou opakuju - FF to zobrazuje dobře, IE tim, že nezalamuje to dělá špatně. Co kdybych to zalomit chtěl? Prohlížeč musí dělat to, co chci já, a ne to co si myslí, že chci. Tohle je problém celych Windows a Officů, který mi automaticky opravujou i to, co je dobře.

P.S. Kvůli mně jsi nemusel dávat čisou instalaci FF, sám jsem psal, že to nemá na zobrazování stránek absolutně žádnej vliv.
Doom (2331)|16.1.2006 13:07
njn, mrchosoft a jeho pseudostandardy :-k

OPEN SOURCE FOREVER :-E
stayman (12393)|16.1.2006 13:46
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
Ale já tvrdin tohle: FF to zobrazuje správně, IE špatně. Tady nejde o žádnou fintu. Taky píšu veškerej kód ručně, nepovažuju se sice za profíka, ale mam už opravdu dost zkušeností a plno toho vim. Tak mi zkus věřit, protože jsem v tomhle opravdu výrazně zkušenější než Ty. A možná i víc než plno lidí, co se za profíky vydávají.

Jestli najdeš nějakou ukázku, kde FF posouvá obrázky, tak mi dej vědět. Tady na fóru to je problém zalamování formulářů, to nemá s obrázkama nic společnýho. A ještě jednou opakuju - FF to zobrazuje dobře, IE tim, že nezalamuje to dělá špatně. Co kdybych to zalomit chtěl? Prohlížeč musí dělat to, co chci já, a ne to co si myslí, že chci. Tohle je problém celych Windows a Officů, který mi automaticky opravujou i to, co je dobře.

P.S. Kvůli mně jsi nemusel dávat čisou instalaci FF, sám jsem psal, že to nemá na zobrazování stránek absolutně žádnej vliv.[/quote]

Ty kokso no ty si dobre namysleny alibista, sak ty prekritis aj vlastnu matku ze ti je otcom :OO
leo (345)|16.1.2006 19:02
to StayMan by €RikŁ€

Zkus ještě po odinstalaci Firefoxu zrušit (smazat) uživatelské profily v Documents and settings (přesnou cestu neznám, používám Portable firefox, ale to jistě najdeš). Pak nainstaluj Firefox znovu s novým profilem, musí to fungovat u tebe stejně jako u mne, to by v tom byl čert, aby to nejelo. Ohledně interpretace chybného kódu prohlížečem asi vždy budou dva názory. Jeden na absolutní netoleranci sebemenší chyby, druhý na ignorování chyb a domýšlení se pravděpodobně správného kódu. Nevím, co je lepší. Ten druhý přístup nahrává lemplům, kteří neumí psát web. stránky. S tím prvním by nejela půlka webu :-(
stayman (12393)|16.1.2006 19:41
leo
Mas obkjektivny nazor, vlada by si mohol brat priklad. :-)
vlada (3470)|16.1.2006 21:24
leo
S tím prvním přístupem by jela akorát malá hrstka stránek. Asi tak 99% webů má v sobě chyby. Problém je ten, že ty standardy, který mimochodem tvoří a odsouhlasuje i Microsoft, nejsou udělaný je tak svévolně. Mají totiž nějaký smysl. Musí existovat jednoznačná definice, jak se má co zobrazit. Když uděláš chybu, tak tuhle jednoznačnost porušíš. Například napíšu tohle:
[code]nějakej text bla bla bla a nějakej další text[/code]
To je samozřejmě chybný, protože jako první musim uzavřít vnitřní tag, čili kurzívu. Jak se má tohle zobrazit? Má prohlížeč předpokládat, že jsi zapoměl ukončení
nebo má zobrazovat dál kurzívou? Co je dobře a co je správně? Chybnej zápis je zkrátka často nejednoznačnej a není chyba prohlížeče, že ho zobrazí podle svýho uvážení.

Potom tu je ještě problém s tím, co je výchozí parametr pro nějakou vlastnost, pokud není nastavena. I to je standardizované, ale opět si prohlížeče (a hlavně IE) dělají co chtějí. Je tedy nutný tohle překontrolovat a případně tam tu výchozí hodnotu přeci jenom ještě doplnit.

Taky je celkem užitečný, přečíst si něco i quirk módu a strict módu. IE i FF mají totiž dva módy zobrazování - chybový a standardní. Takže pokud ještě někdo navíc nezadefinuje jestli dělá stránku jako prase nebo jako webmaster, tak může třeba IE použít quirk a FF strict. Tím se způsob zobrazení rozhodí ještě víc. Je to zkrátka všechno o diletantech, který neumí napsat naprosto triviální kód. Plno lidí si myslí, že stránka se dělá tak, že něco sesmolim ve Wordu a kliknu a "Exportovat jako HTML".
vlada (3470)|16.1.2006 23:49
Ještě si dovolím ukázku "chyby" ve FireFoxu. Na první pohled to vypadá, že IE to zobrazuje dobře a FF s Operou špatně. Realita je ale zcela opačná. Autor opět použil chybu IE k dosažení cílenýho vzhledu, čimž se stránka zobrazí v ostatnich prohlížečích špatně. Zde je navíc ten zákeřný problém, že kód je, co se syntaxe týká, v pořádku. Chyba je v logice zobrazování. Jak může IE ignorovat margin odstavce a nacpat ho až k hornímu okraji?
stayman (12393)|17.1.2006 22:33
[quote=vlada]Zajímavý čísla: http://www.root.cz/zpravicky/firefox-dosahl-v-evrope-20/?FSID=770AD8F2FC15A6D96EA7B2AAB023F5F5[/quote]

[code]Statistika mi přijde silně nadnesená, možné vysvětlení velkého počtu procent se zřejmě skrývá ve slovech "de sites web professionnels audités". Informace o metodice měření však do zprávičky neprosákla (jedná se o návštěvnost technicky orientovaných stránek?), takže ji považuji za nesmyslnou.[/code]

8-)
vlada (3470)|18.1.2006 10:20
O to víc to mluví ve prospěch FF, na stránkách zahrádkářů bych velký podíl FF nečekal. Na stránkách o počítačích, webdesignu, internetu atd. bude mít možná 50% a 25% Opera.
stayman (12393)|18.1.2006 12:38
:-E :-E :-E
Miuvek (858)|18.1.2006 16:41
zkuste si zobrazit tohle ve FF a IE:
http://www.vanilla-ninja.cz :-k

viz:
http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.vanilla-ninja.cz%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&ss=1

ten IE je fakt kouzelník, škoda že ho nepoužívám 9-) :-k
vOid (181)|18.1.2006 17:15
Miuvek

to je mistr sveho oboru! :-E David Copperfield hadra :BB: :-D