Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projectx proti Mpeg Video Wizard pro zpracovani DVB-T

Miuvek (858)|24.1.2006 11:17
ka1ra
ad 1) GSpot
ad 2), 3) nechápu smysl proč - došlo by k deformaci obrazu. Jestliže vysílání bylo 4:3, tak máš v nahrávce ty černé pruhy natvrdo. Potom je právné při převodu ty pruhy odříznout, na co je enkodovat... Přehrávač si potom černé pruhy doplní.
ad 4) nejsem si jistý - že by špatně nastavená velikost výstupu + popř. dělení souboru?
ViKinG (793)|24.1.2006 11:45
ka1ra: jen pro zajímavost, co tě vede k přeprasení MPEG2 na XviD?
vlada (3470)|24.1.2006 12:59
ka1ra
Formát AVI není schopný nést informaci o poměru stran. To lze pouze u MP4 nebo MKV. Případně je možné uložit tuto informaci do m2v (MPEG-2) nebo m4v (MPEG-4) streamu. Pokud není žádná informace o poměru stran uložená, vychází se z rozlišení (rozměru) videa. Rada pro příště - neměň žádný nastavení, pokud nevíš, co děláš.

Pomocí programu MPEG4 Modifier lze změnit informaci o poměru stran v MPEG-4 ASP videu (DivX, XviD), ale DivX dekoder tuhle vlastnost nepodporuje, pouze XviD a FFDShow. Osobně bych video raději překomprimoval se správným rozměrem.
ka1ra (120)|24.1.2006 18:12
Díky za reakce, jsou pro mne poučné a hodně se na nich naučím.
To Miuvek:
ad2)3) no právě, že jsem ty pruhy dole a nahoře odříznul, ale zapomněl změnit nastavení stran, od předminule tam zůstalo 4:3. Pak mé překvapení, když jsem zjistil, že se obraz neroztáhnul a nedošlo k zkreslení.
To ViKinG:
velikost, nahrávka z TV vyslání má 2,5GB, po ztrátové kompresi DivX (XviD je snad skoro free DivX) to má 1,1GB a na televizi je to dobře koukatelné. Obecně na film kouknu párkrát až vůbec.
To vlada:
souhlas, měnit poměr stran pro nic zanic není dobrý. Mne zarazilo, proč ke změně nedošlo, když jsem ji očekával (v důsledku chybného nastavení)
Anonymous (825)|25.1.2006 12:01
ka1ra: je to tvoje volba ale při dnešní ceně medií je to zbytečný sebemrskačství a ztráta času. Navíc některý filmy jsou v dost hrozný kvalitě i ve zdroji, není důvod to ještě zhoršovat. Ale to je jen můj názor.
ka1ra (120)|25.1.2006 15:16
To ViKinG2: souhlasím, cena médii 15Kč všetně krabičky je pěkná. Vlastně to vychází stejně jako nahrávka na VHS. Jde mi ale i o skadovatelnost. 4 filmy na jednom DVD znamená 4x mín DVD. Navic skutečně kvalita z TV neni to co DVD kvalita.
marat_tvf (32)|9.2.2006 21:13
Muzu se zeptat, jestli se da v Mpeg Video Wizard zesilit zvuk u videa? Nevim proc, ale zvuk mam u kazde nahravky desne potichu. :-(
mirekv (7169)|9.2.2006 21:46
ka1ra
Mít více nahrávek na jednom médii je na houby, média musíš číslovat, dělat seznamy, aktualizovat..., za chvíli je v tom pěkný bordel. Není nad to mít média seřazené podle abecedy (fyzicky, ne na papíře). Vím, co mluvím, mám ještě spoustu mgf kazet.
ka1ra (120)|10.2.2006 09:18
2 mirekv: zajímavá myšlenka, seřadit podle abecedy. Já skutečně začal číslovat a strkat do krabiček po 10kusech. Muj systém je vypálit, hned fixou popsat, zkontrolovat pomocí KProbe, přečíst obsah pomocí archivačního programu, dát číslo a strčit do krabičky. Pak vyhledávat podle seznamu vytištěného na papíře (zatim se mi nedaří aktualizovat) nebo v PC elektronicky. Najdu číslo a již vím kde je.
Jak řešíš:
1) nejednoznačnost v názvech (česky ^ anglicky ^ originál)?
2) přidání/odebrání dalšího filmu=DVD, to všechny ostatní DVD přeskládáš? Já pokud přidávám, tak další pořadový číslo, pokud odeberu DVD tak jeho uvolněné číslo použiji pro další DVD( ztrácím tim časovou osu pořízení filmu)
3) jak skladuješ (krabička ^ obálky ^ pořadač)? Já filmy v slim krabičkách
4) vedeš si nějaký počítačový seznam
Devaster (477)|12.2.2006 15:26
pani neviem ako vy ale ja som este pri streame z DVB-S nemusel vobec pouzit PX alebo PVA ... vsetok strih robim v MPEG v.wizarde a vysledok dam ulozit ako PS,potom N.recode alebo DGDec a GKnot ...