Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mpeg2 změna datového toku.....

clee (6592)|24.1.2006 15:55
jo to kazdopadne, bohuzel u broadcastu tohle neni mozny, takze se musime spokojit s tim co mame
vlada (3470)|24.1.2006 17:19
Bullback
VBR obecně je variabilní bitrate, tečka. Existují 3 způsoby jeho použití - CQ - konstantní kvalita. Enkoder používá konstantní kvantizaci, kašle na celkovou velikost. Potom tu je ABR - velice špatná možnost, často horší než CBR, je to to, o čem mluvíš Ty. Enkoder jede sice VBR, ale zároveň se snaží dodržovat cílový bitrate. Potom tu je víceprcůchodový kódování a to je to, o čem mluvim já, pokud zmiňuju VBR. Rozumnej člověk nic jinýho nepoužije, pokud nemá přebytek místa. Viz. například 1 hodina na DVD.

Nemotej tohle dohromady \/
StD (8612)|2.2.2006 09:58
...změna bitrate VBR bez reenkodování - viz vylepšení poslední verse Womblu MVW:
[quote]
December 2005 Update Release

List of changes in the MVW December 2005 Update release.

1. (NEW) Language support for German and Simplified Chinese.

2. (NEW) DirectShow filter support for importing other movie formats.

3. (NEW) Multiple audio streams export for input files with multiple audio streams.

4. (BUG) Incorrect image field structure in re-encoded video segment.

5. (BUG) Incorrect starting audio PTS off by one video frame duration.

6. (BUG) Incorrect field counting at the end of a re-encoded video segment.

7. (NEW) Optimized image preservation in NTSC to PAL conversion for film originated MPEG-2 video.

8. (NEW) Allow bit rate changes for VBR MPEG-2 video without re-encoding.

9. (BUG) Loading errors of certain MPEG-2 Transport files.

10. (BUG) Title editor crashes when changing font on Windows XP.

11. (BUG) Export batch list management errors.

12. (BUG) Selected GOP size compliance option not applied.

13. (NEW) Optional sound alert at the completion of an export job.

________________________________________________________________
[/quote]
vlada (3470)|2.2.2006 12:53
StD
Ale asi pouze nahoru, ne? VBR se dá doplnit nulovými informacemi na CBR s datovým tokem rovným nejvyššímu místu ve VBR. Pokud to chceš obráceně, musíš nějaká data vyházet. V tom případě dojde ke ztrátě kvality a je to stejný postup jako používá třeba Shrink. Já už bych to nazval rekompresí, přestože některý data zůstávají stejný.

Za proces bez rekomprese považuju úpravu která splňuje alespoň jednu z těchto podmínek:
1) Vratná
2) Bez ztráty kvality

Transkódování MPEGu není ani jedno z toho.
StD (8612)|2.2.2006 21:47
vlada: Ty jsi opravdu nenapravitelný... RIP! Uděláš nejlépe, když si skutečně vyzkoušíš 30denní Trial, který ti Womble poskytuje Full a zdarma.

P.S. Už tě v duchu vidím, jak děláš "vratnou rekompresi z MKV a bez ztráty kvality". :-? :-((
vlada (3470)|2.2.2006 23:08
StD
MKV je kontejner a jakékoliv manipulace s ním jsou samozřejmě bezztrátové :-)

Ty mi naopak ukaž, jak snížíš bez ztráty kvality bitrate VBR MPEGu. 9-)
StD (8612)|3.2.2006 18:33
Já VBR nedělám, jen CBR, ale "upravit" ve VOBu (což je, jak je ti jistě známo, taktéž "kontejner") to umím, třeba i s fiktivním resize... :-)- a výsledek bude 0 protože na vstupu je 0 = a bez ztráty květinky Q. Ovšem nebudu tě rušit z tvého alchymistického bádání.
Bullback (352)|9.2.2006 17:00
vlada
[quote]otom tu je víceprcůchodový kódování a to je to, o čem mluvim já, pokud zmiňuju VBR[/quote]
Mluví se o vysílání ve VBR. VBR neznamená 6 průchodů apod. Může být 5 průchodů VBR třeba ...
vlada (3470)|10.2.2006 10:53
Bullback
Jenže vysílat VBR v podstatě nelze \/ Máš danný nějaký datový limit a do něj se musíš vejít. Naomezuje Tě žádná délka média, pouze ten limit, takže je logický vysílat CBR na horní hranici toho limitu.

U DVB-T a DVB-S je ta specialita, že se vysílá několik streamů současně (dohromady CBR), ale jednotlivý streamy jsou VBR, protože se bitrate mezi ně nedělí rovnoměrně.

Ale to už tady opakuju znovu dokola několikrát řečené.

Obecně ale platí - vysílání je jedině CBR. Až na pár vyjímek potvrzujících pravidlo 8-)
Bullback (352)|15.2.2006 15:36
[quote="vlada"].[quote]
Ale to už tady opakuju znovu dokola několikrát řečené.[\quote]

A pořád ses nepoučil :-E :-E :-E
Mám pocit že víš hovno co je to VBR ...

Podivej co si napsal \/ \/ \/

[quote]Jenže vysílat VBR v podstatě nelze Máš danný nějaký datový limit [/quote]
[quote]Obecně ale platí - vysílání je jedině CBR. Až na pár vyjímek potvrzujících pravidlo[/quote]

To je hloupostí cóóó ???? :-E :-E :-E