Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nero Vision Express - kapitoly

bigjohn (11)|7.1.2006 19:02
Dcéra má zo školskej akcie DVD cca 1 hodnové urobené tak, že nie je rozdelené na kapitoly. Takže pri prehrávaní nie je možný nejaký posun. Mám legál Nero 6 so súčasťou Nero Vision Express. Rád by som toto DVD prerobil (kapitoly), ale nemám žiadnu skúsenosť s týmto softom. Poradíte mi ako na to ?
BOBA (590)|7.1.2006 20:01
Otevři si NVE a klikni na nahrát video=>vytvořit kapitoly=>pak si klikni na časovou osu, kde chceš mít kapitolu a zaktivuje se ti ikonka s klapkou+ na tu klikni.Vpravo se ti objeví náhledová okýnka, na která si klikni pravým a pojmenuj si kapitoly. Až to budeš mít tak => další a objeví se ti menu. Pokud máš fotky(u) z tej školskej akcie tak si ji dej na pozadí toho menu. Na pravé straně si poklikej na ikony a vyzkoušej co umějí. Jinak obrázky co ti vzniknou na menu, se dají posouvat, případně si můžeš ty obrázky změnit.... Zkúšaj, zkúšaj, zkúšaj. :-) Jsem dnes v dobrém rozmaru, proto jsem se aspoň takto rozepsal. Dál už se mi fakt nechce. Nezaručuji Ti ovšem kvalitu, protože NVE Ti znovu přepočítává. Nezkušeným to bude stačit.
bigjohn (11)|7.1.2006 23:39
Super, hotovo, díky :-)
Miuvek (858)|8.1.2006 14:40
jestli to NVE znovu přeenkoduje, jak psal BOBA (i když se mi to moc nezdá - není důvod), tak je to dost o ničem - jen kvůli vložení kapitol :-(
Milosbb (889)|8.1.2006 21:12
Miuvek

No ja neviem, ak to znovu enkóduje, tak potom mám superrýchly nepretaktovaný Athlon 2000 XP, pretože ak do NVE vložím priamo VOB alebo mpeg2 v dĺžke 1 hodina, tak celý enkódink aj s vypálením trvá cca 25 minút pri pálení 8x.

----------------------------------
BOBA (590)|8.1.2006 22:02
Milosbb: nerozchází se Ti zvuk s obrazem?
Milosbb (889)|8.1.2006 22:10
[quote=BOBA]Milosbb: nerozchází se Ti zvuk s obrazem?[/quote]

Keď pri zachytávaní do mpeg2 nemám CPU nad 90%, tak so zvukom voči obrazu žiadny problém.
Pred nedávnom som robil v NVE stužkovú jednej známej a nechcelo sa mi s tým babrať, tak som to zachytil priamo do mpeg2, inak zachytávam do avi. Tá stužková vyšla na dve DVD po jednej hodine a zvuk sedel s obrazom na chlp presne. A to za hodinu vypadlo myslím 7 alebo 8 snímok.

-----------------------
BOBA (590)|8.1.2006 22:52
Tak si představ, že mě ano. Musel jsem tam zrušit "chytré kódování". S tím mi to udělalo fantasticky rychle(asi 25min), až na ten zvuk. Tak jsem to udělal bez toho a pro jistotu jsem dal dvojprůchod a to mi trvalo asi 6hod. 512 Ram, AMD 1700+. Je dost možné, že jsem něco špatně nastavil. :-)
bigjohn (11)|9.1.2006 18:49
[quote=Miuvek]jestli to NVE znovu přeenkoduje, jak psal BOBA (i když se mi to moc nezdá - není důvod), tak je to dost o ničem - jen kvůli vložení kapitol :-([/quote]
Hmno, ale keď profi "odborník" ti vyrobí záznam z prvého svätého prijímania cca 1 hod 15 min bez toho, aby si mal možnosť posuvu v prehrávači cez kapitoly, tak to sa proste nedalo :((
Milosbb (889)|9.1.2006 19:24
bigjohn
A koľko za to pýtal ? Mal by ti polovicu ceny vrátiť ako daň z diletanstva.

---------------------
bigjohn (11)|9.1.2006 19:33
[quote=Milosbb]bigjohn
A koľko za to pýtal ? Mal by ti polovicu ceny vrátiť ako daň z diletanstva.

---------------------[/quote]
DVD krabička, booklet, médium Imation - 250 Sk. Ale neviem koľko toho predal, ponuka bola aj na VHS.
Milosbb (889)|9.1.2006 19:52
No keďže to hodil na Imation 9-) , tak tú zálohu + kapitoly by si mal urobiť tak či tak.
bigjohn (11)|9.1.2006 19:57
[quote=Milosbb]No keďže to hodil na Imation 9-) , tak tú zálohu + kapitoly by si mal urobiť tak či tak.[/quote]
Hmno, Verbatim (Mitsubishi...) bude lepšie :-)
Milosbb (889)|9.1.2006 21:17
bigjohn

A ešte tak zohnať Verbatim Pastel disc s vrstvou Taiyo Yuden (Made in Japan)

----------------