Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony vegas 6

Sandy007 (26)|3.1.2006 12:15
Zdravim.
Nedavno mi tu poradili že nejlepši program na DVD menu je DVD architect 3C a na střihani a upravu Vegas 6.Je to fakt bomba.
Jsem upny začatečnik a pomalu se učim.
Když jsem pročital toto forum abych zjistil něco o Vegas 6 narazyl jsem na přispěvek kde piše že ma Sony vegas 6 na 3 CD.
Zarazyl jsm se.Mi kolega donesl Vegas 6 ktera ma jen 100 MB.
Mi to pro začatek a učeni uplně stači.
Zajimalo by mně však co tam muže byt navic.
Ma to cenu se učit na tom 100 MB nebo sehnat hned ten na 3 CD.
Dik moc.
Mema někdo čeky navod na Vegas 6.
Uvital bych jakekoliv poznamky.
Da se nějak pustit nahled ve Vegasu přes cely monitor.
Zobrazit nahled na externim monitoru jsem našel.
mirekv (7169)|3.1.2006 12:33
Sandy007
Tvůj pravopysnej projev je teda hroznej! Návod je tu v Návodech, sice na starší verzi, ale to neva.
Fantas! (3016)|3.1.2006 14:59
Sandy007
1) klidne se uc na te 100MB verzi, protoze umi vse
2) navod je tady od Mikeho
3) externi monitor lze rozjet pomoci bud pluginu co udelal opet Mike, nebo pomoci treba digitalni kamery a jejiho firewire na TV, pripadne pres conopus a podobne...
stayman (12393)|3.1.2006 16:43
[quote=Fantas!]3) externi monitor lze rozjet pomoci bud pluginu co udelal opet Mike, nebo pomoci treba digitalni kamery a jejiho firewire na TV, pripadne pres conopus a podobne...[/quote]

verzia 6 to umi i na TVout nie?
imported_krist (119)|3.1.2006 19:57
Ta 100 megova instalacka je plna stejne jako na tech 3cd. Mam dokonce 5ti cd instalaci Vegas 5 ktera obsahuje toto:
DISC 1: Sony Vegas 5.0
DISC 2: Sony DVD Architect 2.0
DISC 3: Screenblast Acid 4.0
DISC 4: VST Samples & Plugins
DISC 5: VST Samples & Plugins
Je to plneny jeste Sample projects, manuals, extras, aditional software...
Proste to co stahnes ze srveru Sonymedia jsou plny instalacky.
lite-on.._154.jpg lite-on.._154.jpg
Fantas! (3016)|3.1.2006 22:26
StayMan by €RikŁ€
me to nefungovalo stabilne, tak o tom moc nemluvim, ale je fakt, ze to muze jit.
stayman (12393)|3.1.2006 22:36
No ja o tom ani neviem, ci to funguje dobre, alebo nie, iba ze to funguje, ja som to neskusal, mam ADVC.
Fantas! (3016)|3.1.2006 22:56
StayMan by €RikŁ€
vim, taky ti ho zavidim. Potreboval bych taky neco takoveho, abych nemusel mit pri strihu zapnutou kameru... :-((
Saxel (2279)|4.1.2006 08:57
[quote=Fantas!]
3) externi monitor lze rozjet pomoci bud pluginu co udelal opet Mike, nebo pomoci treba digitalni kamery a jejiho firewire na TV, pripadne pres conopus a podobne...[/quote]
Jak máš nastaveno, aby ti náhled jel přes firewire? Že bych to také zkusil? Zatím střihám jen "na monitoru", není to kontraproduktivní a únavné lítat očima z monitoru na TV a naopak?
yozefb (684)|4.1.2006 09:26
Ak mas kameru s DV in, zapni vo Vegase v preferences > prewiev device > OHCI...> PAL DV

urcite to ma zmysel uz len to ze ked strihas videa, ktore sa potom budu pustat na telke (DVD) tak to ma urcite zmysel, lebo telka ma inu hlbku obrazu, farieb, ostrost atd. Vidis na nej uz vyrez, na ktory mas ramcek vo Vegase (safe zone) a to ti dost pomoze pri titulkovani a kompozicii. Posledne a dost podstatne je, ze vidis blikanie obrazu pri spomalovani, vkladani fotiek, mrtvoliek atd. a mozes tomu blikaniu predchadzat a experimentovat.

nevyhodou toho nahladu je, ze pokial ti "bezi" obraz na TV, nevidis ho vo Vegase. A druha vec, ze pri pouziti efektov, prelinaciek a obraz smrsuje a taky uz nie je pre teba smerodajny.
Fantas! (3016)|4.1.2006 10:12
Saxel
kameru zapinam jen kdyz chci zkontrolovat to blikani a jas-kontrast-barvy. Jinak striham pri poreview ve vegasu. Nechci si zbytecne nicit tu kameru, ktere se stale toci motorek... :-((
Nastaveni fire-wire je jak napsal yozefb
Saxel (2279)|4.1.2006 11:41
yozefb, Fantas!
Díky pánové, zkusím.
tomasek123 (41)|7.1.2006 19:48
ahoj lidi,prosim vas o pomoc nebo radu:
Mam film z USA ale v ang.a na cd v avi mam cestinu a potreboval bych tu cestinu nejak dostat na ten film,ale at
delal co delam zvuk my bezi napred.uz nevim co s tim,tak jestly to jde vubec nejak do toho filmu dostat.diky za pomoc a radu
snazim se to delat ve Vegas 6,ale zatim se s nim ucim.vzdy kdyz dostanu zvuk tak aby sedel tak za 2 min uz je zase posunutej,a uz nevim co s tim,prosim pomoz te my nekdo prosim.

:-((( :-((( :-((( :-((( :-((( :-((( :-(((
imported_krist (119)|9.1.2006 12:45
zvukovou stopu roztahni mysi + CTRL
Stano_tvf (504)|11.1.2006 14:31
V com je vlastne rozdiel? Asi iba v podpore HDV.