Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hi8 to DVD (-> Canopus ADVC50). DV kodek, pruhy po straná

jiricerny (2)|8.7.2004 11:28
Dobrý den.
Pokouším se digitalizovat svoje analogové nahrávky (Hi8) pomocí ADVC5O (zachytávám winDV - mourek).

O proužku dole jsem se dočetl, ale vyskytuje se i stejně široký proužek na pravé straně - přehrávaný obraz odbarvený do zelena. Při přehrávání pásky na TV žádný proužek vidět není. Když jsem zachytával do PC obraz kamery (ne z pásky) proužek se nevyskytoval. Když jsem zaznamenal na kameru očíslovanou mřížku, zjistil jsem, že na TV se zobrazuje oříznutý obraz (nejen dole). Svoje digitalizované nahrávky bych chtěl pálit na DVD, ale zatím nemám DVD přehrávač.
Otázka1:
Pokud proužku vpravo neoříznu bude při přehrávání z DVD přehrávače vidět na TV? Jaká je tedy skutečná velikost obrazu viditelného na TV (když ne 720x576)?

WinDV zachytává standardně pomocí ms DV kodeku.
Otázka2: Bylo by zachytávání specielně z ADVC5O kvalitnější pomocí jiného kodeku (conopus ...)? V jakém sw lze určit DV kodek, pro zachytávání (nebo to lze nastavit v registrech)?

Děkuji, Černý.
Pitomec (10211)|8.7.2004 13:24
WinDV standartně jenom kopíruje data z kamery/rekordéru do PC a je mu úplně jedno, jestli přímo přes IEEE1394 řadič nebo nějaký převodník. DV kodek se uplatní pouze pro zobrazení na monitoru a když chybí, tak neuvidíš nic, ale na přenos dat to vliv nemá. Kromě toho MS DV kodek (je součástí DirectX) vůbec není špatný a shánět něco jinýho je ptákovina.
Co se týká toho Canopusu, tak tam A/D převod obstarává čip (tuším NEC) a softwarově do toho nijak nezasáhneš (myšleno ve vztahu ke kvalitě převodu). Osobně jsem ale přesvědčen, že onen zelený pruh na TV vidět není (a to ani po převodu do DVD).
stayman (12393)|8.7.2004 13:28
Ten pruzok v pravo by nemal vadit , nenapisal si aky je hruby :-D ,ale to neva, "kazdy inteligentnejsi soft" (milujem ten Pitomcov vyrok, napr. Vegas 9-) ) by mal mat (Vegas to má 8-) ) v nahladovom okne mriezku=viditelny rozsah na TV, takze lahko zbadas ci si alebo nie si mimo rozsah....

Co sa tyka toho DV kodeku, tak ziadny sa nevyuziva (iba ten v tom AD prevodniku Canopus ADVC-50) iba ak na preview, pretoze ide uz v PC o kopirovanie dat na HDD.
stayman (12393)|8.7.2004 13:29
hehe kamo, predbehol si ma :BB:
Pitomec (10211)|8.7.2004 13:30
:BB:
jiricerny (2)|8.7.2004 14:08
aHááá!...
takže tohle moje "zachytávání", je vlastně kopírování
a
co není vidět na TV z Hi8 nemělo by ani z DVD (plus, mínus)...

s tou TV maskou v náhledu je taky dobrá zpráva (já se ještě ke střihu nedostal)

- takže se nemusim ničim vzrušovat :-)- (až na to, že sem někde hooodně na začátku B-) )...

Díky za odpo!