Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek WinFast TV 2000 XP Deluxe - Jak na to?

solich (10)|7.7.2004 23:53
Zdravím!
S přáním mít alternativní televizi (ne vždy se všichni doma shodneme ;-)) jsem si pořídil WinFast TV 2000 XP Deluxe a jako začátečník se zasekl bohužel na začátku. Prosím o radu!!! Prokousal jsem se nepříliš přehledným manuálem, nainstaloval kartu, ovladače z přibaleného CD, taktéž aplikace. (Počítač: Athlon 2600, RAM 512MB, Soltek VIA-KT880, ATI Radeon 9100 128MB, Serial ATA 160GB, Windows XP pro). Vyndal jsem kabel z telvize (kabelovka UPC - bezproblémová) a zasunul do patřičného vstupu na TV kartě. Spustil jsem aplikaci PVR a zkusil přepínat programy. K mému nadšení se na některých začaly objevovat pohyblivé obrázky v překvapující kvalitě, která by mi pro můj účel bohatě postačovala. OVŠEM! Poslušen manuálu jsem se pokusil pomocí Channel list naladit programy a od té doby nic. Občas se nějaké programy jako by naladí (Channel list zobrazí frekvence), ale na obrazovce je pouze zrnění (pravda, někdy s duchy). Začal jsem se pídit po nějaké radě. Objevil jsem alternativní soft Dscaler (verze 3.x po mě chce značku tuneru, kterou jsem ovšem nedokázal nikde oficiálně zjistit - prý je to LG (ale nějaká další specifikace?)) a ATV2000 (ten nedetekuje žádný naladitelný program), přeinstaloval podle návodu ovladače i aplikaci na nejnovější verzi ze stránek výrobce, vyzkoušel snad všechny kombinace nastavení (normy ap.) a stále nic! Můžete mi někdo prosím poradit???
Díky moc!
Honza
Ivo Mašek (10205)|10.7.2004 17:03
Vrať se na začátek (odstraň software, kterým jsi "přebil" originál ovladače).
-1) zaškrtni stát/normu a zaškrtni "cable".
-2) odfajfkni "Auto Fine Tune"
-3) odfajfkni "Adaptive Channel Scanning"
Bude to trvat několik minut (nepanikař) - a budeš možná překvapen, jak to hezky funguje.
solich (10)|16.7.2004 01:32
Zdravím! Moc díky za radu. Vše jsem provedl jak píšeš. Ladění trvalo asi tři minuty a postupně se naladilo 41 stanic (což nejspíše odpovídá). ALE, na obrazovce je stále zrnění (i při ladění v tom malém kontrolním okénku) ať přehazuji kanály jak chci. :-( :-( :-((( :-& Nenapadne někoho něco??? Díky
Ivo Mašek (10205)|16.7.2004 07:13
Co máš za zdroj ? Na klasické televizi je skutečně příjem výborný, tedy odpovídající zhruba 60 - 70 dB ?
solich (10)|16.7.2004 20:38
Zdroj je 300W. Někde jsem četl, že se doporučuje 350W, ale může to být takto fatální? Jinak, signál televize je úplně v pohodě. Díky.
Ivo Mašek (10205)|17.7.2004 06:29
Ne, zdrojem toto není. Zrnění obvykle značí, že není signál. Zkus na konec toho koaxu, který zasouváš do karty, připojit klasickou televizi.
Nemáš, náhodou, povytažený vstupní konektor v kartě ? Konektory nejsou letovány, ale pouze nasunuty.
Tohle vypadá na nedokonalý styk koaxu - ztráta signálu.
Whitejoker (616)|18.7.2004 22:18
Pro přepnutí na jiný kanál musíš na něj v seznamu kanálů 2x klepnout myšou...
Jinak aby se ti kanály uložily do paměti, měla by být u něj zaštrtlá volba "Favorite channel" (pravou krysou) a zatržítko v rámečku.
Jinak: máš správně nastaven systém PAL a při vyhledávání druh zdroje (cable, antena)....?
solich (10)|19.7.2004 20:30
Zdravím! Díky, ale zatím je můj souboj 5:0 pro Leadteka. O problematickém konektoru jsem četl a zkontroloval. Používám stejný kabel na televizi i do karty (TV jede). Normy jsem vyzkoušel všechny tři Chzech - PAL (a spousty dalších;-)). Divné je, že při ladění to nějaké programy nalézá (41-hodně rychle a pokaždé stejné), ale i na tom malém (kotrolním?) displeji to během ladění jen zrní. Až v druhé půlce ladění se tam převalují duchové - rozzrněné pohybující se obrázky. Nejvíce mě mate, jak už jsem psal, že při prvním spuštění se na obrazovce programy v pěkné kvalitě začly objevovat a pak šlus ;-(( Začínám uvažovat o reklamaci. Ale, takhle se vzdát...;-)) To se mi nechce. Mějte se hezky a díky za účast!
Ivo Mašek (10205)|19.7.2004 20:38
Ta reklamace - to není špatný nápad. Opravdu.