Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: A/D převod přes ADVC 50 non-stop?

Je tu občas Avatar uživatele Tomáš X.
    Registrace
    Mar 2004

Nepodařilo se mně zjistit, kdy skutečně ADVC 50 pracuje a "opotřebovává se" a vyčerpává si životnost. Pokud je zapnuté PC a video, tak do ADVC jde analogový signál. Z ADVC 50 vede firewire na IEE 1394 počítače a capture provádí až software. Provádí se A/D konverze trvale, když je zapnuté PC a jde do něj analogový signál nebo jenom když je to propojené s IEEE 1394 nebo jenom když to "odebírá" capture SW, který dává (???) zpětnou vazbu přes firewire?
    Vadí životnosti ADVC 50 běh "naprázdno" ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Tak takový starosti bych teda chtěl mít...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Jestli ji máš mimo PCI slot, tak si dej do napájení vypínač, když tě to tak tíží...
    Taky bych chtěl mít takovéto starosti

Běž radši na

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Nevadí. Já osobně však nemám rád věci "pod proudem" když neběží.

Registrace
    Mar 2004

Mám to v PCI slotu a tedy i odpojování kabelů je nešikovné. Nejsem hardwarový odborník, takže nevím, jestli se výrazně nezkracuje životnost. Pokud by se třeba životnost zkrátila na polovinu životnosti morální, pak to má smysl se tím zabývat. Ohrazuji se oproti Pitomcovo: "Takové starosti bych chtěl mít", protože ten převodník nebyl zrovna zadarmo a starosti mohu hodit za hlavu teprve tehdy, když mi někdo odborně na úrovni řekne, že životnost toho převodníku se nijak výrazně nesníží.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Tomáš X.: Neber to tak tragicky, i když tvoje pocity tak nějak chápu - uvedené zboží není nejlevnější. Nikdo ti ale neřekne, životnost nějakého zařízení. Výrobce polovodičových součástek sice střední dobu života uvádí, ale vždy záleží na použití součástek, tedy na celku, jehož jsou součástí. Řekněme pro úvahu, že životnost polovodičových součástí pro spotřební elektroniku je řádově statisíce hodin. Pokud si vydělíš 100000:24:356, dostaneš něco přes 11let (nepřetržitý provoz).

Tak to neřeš a dej si radši

(To číslo jsem dost střelil, v praxi bude asi daleko vyšší)

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

...=morálně-technická zastaralost nastává mnohem rychleji...!

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Proboha... zářivka (na počet provozních hodin) taky vydrží mnohem víc, když svítí v tahu, než když se neustále zapíná-vypíná...

Registrace
    Mar 2004

Jasně, díky za uklidnění - a o to šlo. V Syntexu mně při prodeji upozornili, že A/D převodník se trochu hřeje, takže prý hraje roli, jak mám uchlazené PC - proto jsem to rozvířil, jinak bych o tom taky nemluvil. Zase nejsem takový šílenec, abych třeba z PC vyndaval zvukovou kartu, když jí dnes nebudu potřebovat.
    Jinak s tou elektřinou to už taky přestává být sranda, platím jako mourovatej (cca 1100,- Kč/ měsíc), máme v domácnosti spotřebu jak výrobní hala, samozřejmě myčka nádobí a pračka mají příkon téměř 10x větší, než dvě PC, ale ty zase běží více, než 10x dýl. K tomu milión spotřebičů v StandBy režimu, ono se to nasčítá.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Jinak s tou elektřinou to už taky přestává být sranda, platím jako mourovatej (cca 1100,- Kč/ měsíc),
    Jesli si opravdu myslel 1100,- a né 11.000,-Kč tak musíte bejt doma potmě.

Registrace
    Mar 2004

No, Bullbacku, platit měsíčně za elektřinu 11 000,- Kč, to by teda byla pálka!!!
    Jestli máš takovou spotřebu elektřiny, tak máš doma aquapark a vaříš v něm vodu. Anebo máš trvale zapojených asi tak 100 počítačů a jedou na 100%.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Teda, já žasnu nad starostma, jaké tady máte

to Tomáš X: Jestli tě to toliko moc trápí, doporučuji přejít k elektronkám. Mají větší životnost a mnohem větší (předimenzovanou) zátěž vydrží a pracují bezchybně dál, oproti polovodičům.
    S těma elektronkama si nedělám srandu - opravdu vydrží mnohem víc, než polovodiče. Ovšem, má to háček. Na PC si zajisti velkou halu. Abych nezapoměl, když už ti jde o to ušetření, nemusíš v té hale topit. No řekni, není to pozitivní zpráva.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Ivo Mašek: Elektronky mají delší životnost než polovodiče? Ale je pravda, že např. v aplikacích, jako jsou koncové stupně vysílačů velkých výkonů jsou nezastupitelné. O speciálních elektronkách, jako je třeba magnetron ani nelmuvě.

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Zrejme túto diskusiju už nikto nesleduje ale nedá mi to nezareagovať. Konkrétne mám na mysli vyjadrenie Iva a to že elektrónky vidržia dlhšie pracovať bezchybne (možne je to len v tip ktorý som nepochopil ). Veď to je úplná blbosť ťažko si viem predstaviť elektrónku ktorá bezchybne pracuje už viac než dvadsať (20) rokov. Kdežto zariadeniea na báze kremíku aj s višším vekom mám doma niekoľko ktoré ešte stále fungujú bezchybne... Ešte niečo, kremíkové súčiastky takmer vôbec nestarnú s kôr by som povedal že vôbec nestarnú. Proste kremík buď šľape alebo nešľape (a ak sú dodržané parametre tak budú šľapať veľmi, veľmi dlho) a stavy mdezi tým sú absolútnou raritou. Čo sa o elektrónkach nedá povedať ...

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Tipi
    Zrejme túto diskusiju už nikto nesleduje ale nedá mi to nezareagovať. Konkrétne mám na mysli vyjadrenie Iva a to že elektrónky vidržia dlhšie pracovať bezchybne (možne je to len v tip ktorý som nepochopil ). Veď to je úplná blbosť ťažko si viem predstaviť elektrónku ktorá bezchybne pracuje už viac než dvadsať (20) rokov. Kdežto zariadeniea na báze kremíku aj s višším vekom mám doma niekoľko ktoré ešte stále fungujú bezchybne... Ešte niečo, kremíkové súčiastky takmer vôbec nestarnú s kôr by som povedal že vôbec nestarnú. Proste kremík buď šľape alebo nešľape (a ak sú dodržané parametre tak budú šľapať veľmi, veľmi dlho) a stavy mdezi tým sú absolútnou raritou. Čo sa o elektrónkach nedá povedať ...
    No já bych ti o elektronkách dovedl dlouho vyprávět!. I přes 20 let.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. převod Blu-ray ripu na DVD přes ConvertXtoDVD
    Od nick68 v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 08-10-2009, 10:45
  2. Převod 2 zvukových stop v 1 videosouboru
    Od Bloody.Rabbit v sekci Editace audia
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-12-2007, 14:48
  3. Převod z MíniDV přes USB do PC