Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ASUS 7131

Noky (5)|5.3.2006 15:00
Kupil som aj ja 7131-ku a mam problem so zvukom. Musim nainstalovat aj WDM drivere? A ako? Co som skusal instalovat tak tam bola len karta 7134 a driver pre Phillips FM1216 MK3 TV Tuner sa mi nenainstaloval ok.
A potrebujem aj ten prepojovaci kabel ked mam PCI 2.2?
S TV v PC prave len zacinam tak som s toho dost mimo.
DIK.
StD (8612)|5.3.2006 15:04
...no a já jsem z tohoto "dotazu" také dost "mimo"... 9-)
Noky (5)|5.3.2006 15:12
A z coho presne?
StD (8612)|5.3.2006 15:18
Z čeho? Z naivity dotazu. WDM drivery jsou základ pro instalaci čehokoli od Win89SE výše. Tudíž by jsi měl vědět, že po instalaci TVkarty by ti měla v HW systemu přibýt nejméně 2 (ale lépe 3) nová zařízení:

1) WDM Video zařízení
2) WDM Audio zařízení
případně 3) ovladač pro řízení teletextu
případně 4) ovladač pro IR dálkové ovládání

Propojovací kabel = čeho s čím?? Antena, audio, Composite, S-video...??

Takže doporučuji: 2x přečíst manual a alespoň jednou v této sekci - Než se zeptáte. Jinak nečekej nějakou konkretnější odpověď.
Noky (5)|5.3.2006 15:31
Ten kabel som samozrejme myslel na prepojenie tvkarty a zvukovky (ked som pisal ze mi nejde zvuk).
O WDM driveroch som pocul az ked som si kupil tuto kartu. Tak sa necuduj ze sa tak pytam. Nemam cas sediet cely cas na nete a hladat. Nevies kde ich stiahnem?
Ivo Mašek (10205)|5.3.2006 15:36
StD (8612)|5.3.2006 15:41
U mne takto:
veg_pic01_154.jpg
Noky (5)|5.3.2006 16:09
Tak som si stiahol btwdmdrvinstaller5.3.8.zip, nainstaloval drivers a jedine co mi pribudlo je Conexant BtPCI WDM video Capture a aj ten je z otaznikom. Tak som s toho ale uplny magor.
Ivo Mašek (10205)|5.3.2006 16:31
Aktualizuj ho.
Bubi (23)|5.3.2006 19:46
[quote=Noky]Tak som si stiahol btwdmdrvinstaller5.3.8.zip, nainstaloval drivers a jedine co mi pribudlo je Conexant BtPCI WDM video Capture a aj ten je z otaznikom. Tak som s toho ale uplny magor.[/quote]

Načo preboha inštaluješ ovládače pre Conexant, keď máš čip Philips?
Odinštaluj ich, reštartni komp a nainštaluj BDA ovládače, ktoré si dostal na cd ku karte.
Ak máš PCI 2.2, tak by ti zvuk mal ísť aj bez kábliku k zvukovke (aspoň v priloženom softe PowerCinema), ak nejde, tak skús ešte nastavenie zvuku, či nie je úplne stíšený.
Môžeš tiež skontrolovať nastavenie zvukovej normy v ladení kanálov PAL BG/DK.
Noky (5)|6.3.2006 12:31
Super, konecne nieco uzitocne. Tak som to vsetko odinstaloval, nainstaloval som orig. ovladac a zvuk stale nejde. Asi budem musiet pouzit ten kablik. Neviete niekto ci sa da zohnat ta koncovka, alebo si ju budem musiet zmastit sam?
Bubi (23)|6.3.2006 18:02
[quote=Noky]Asi budem musiet pouzit ten kablik. Neviete niekto ci sa da zohnat ta koncovka, alebo si ju budem musiet zmastit sam?[/quote]

Jedna strana by ti mala pasovat z klasického audio kábliku, ktorým sa prepája cd-rom so zvukovkou, ale druhá strana (na tv tuner) je užšia. Ja som hľadal originál káblik v pár obchodoch, ale nikde ho nemali, tak som nakoniec zbastlil niečo sám. Môj vyzerá takto:




Sorry za kvalitu, je to fotené narýchlo mobilom. Jedna strana je klasická audio koncovka a na druhej sú len samostatné piny napichnuté na vývody tv tuneru. V strede je to len spojené samozmršťovacími bužírkami.
koppis (2)|7.3.2006 08:59
ahoj koupil jsem si tuto kartu(v dualu) a mam mensi problem:

- at nastavuju fly tv, ktv, chris tv jak chci(podle navodu) nenajde mi to zadnej kanal

- v tom hnusu powercinema mi to nenajde zadny digitalni kanaly(z toho samyho zdroje jako set-top-box), nevim jesi neni chyba v tom, ze scanovat kanaly jde jen pro analog(ten najde, radija taky)

- zkousel jsem instalovat ty wdm a bt drivery jak zde bylo, ale po nainstalovani tam byly akorat nejaky conexant a to s vykricnikem, taxem je zes odinstaloval, protoze stejne nic nefungovalo

nevite co s tim delat?

drivery jsem k tomu nainstaloval ty posledni, ty prechozi co maj na asus strankach mi nesly nainstalovat...

diky za rady..
Ivo Mašek (10205)|7.3.2006 14:36
[quote]zkousel jsem instalovat ty wdm a bt drivery jak zde bylo, ale po nainstalovani tam byly akorat nejaky conexant[/quote]
Na tom serveru přece nejsou pouze wdm ovladače pro Conexant. \/ Musíte si ten server trochu projít a žasnete, kolik tam toho je. :-) (pro SAA tam ale asi nic není)
Bubi (23)|7.3.2006 18:45
[quote=koppis]- at nastavuju fly tv, ktv, chris tv jak chci(podle navodu) nenajde mi to zadnej kanal
- v tom hnusu powercinema mi to nenajde zadny digitalni kanaly(z toho samyho zdroje jako set-top-box), nevim jesi neni chyba v tom, ze scanovat kanaly jde jen pro analog(ten najde, radija taky)[/quote]

9-) Ak som ťa správne pochopil, tak ti nejde naladiť kanály na pripojenú anténu pre digitálny príjem.
Digitálne vysielanie podľa môjho názoru spojazdníš asi len v orig.softe PowerCinema, kde pred ladením musíš nastaviť v Signal settings -> Signal type -> Digital. Taktiež musíš byť v oblasti, ktorá je pokrytá digitálnym signálom. Neviem ako je to v Čechách, ale na Slovensku sú zatiaľ digitálnym signálom pokryté len väčšie mestá.
No a pokiaľ budeš ladiť na analóg, tak musíš pripojiť koaxiál od antény alebo káblovej televízie a takisto pred ladením nastaviť typ signálu antena/cable a správny región krajiny.
Ja mám tento tuner len na analóg, dual kartu tu testoval kuko61 o pár vlákien vyššie, takže s tým digitálom by ti asi poradil lepšie.
koppis (2)|8.3.2006 10:30
[quote]Digitálne vysielanie podľa môjho názoru spojazdníš asi len v orig.softe PowerCinema, kde pred ladením musíš nastaviť v Signal settings -> Signal type -> Digital. Taktiež musíš byť v oblasti, ktorá je pokrytá digitálnym signálom. Neviem ako je to v Čechách, ale na Slovensku sú zatiaľ digitálnym signálom pokryté len väčšie mestá. [/quote]

prave ze v tom power cinema mi to moznost digitalniho signalu nenabizi, v signal settings mam pouze volbu analog...

jinak pokrutej sem, na televizi mam pripojenej s-t-b a normalne chytam oba muxxy

kazdopadne dik za rady
Tayger (3)|13.3.2006 16:14
A dáváš to do správné ždířky?
kuko61 (257)|17.3.2006 19:44
koppis poslal som ti SZ

bubi digital ide aj v inych softoch, najlepsie si je najskor checknut signal cez Transedit MMC. Powercinemy som sa zbavil co najrychlejsie, teraz pouzivam MyTheatre alebo WatchTVPro, na analog Fly2000 alebo iuVCR.

Kazdopadne na forach odporucaju k tejto karte instalovat len originalne BDA ovladace od Asusu (urcite nie genericke Philips WDM zo stranky Fly2000TV alebo nebodaj bt pre Conexant \/ ).
Ja mam teraz verziu 13.3.1.1, ale na Asus stranke som uz videl nove 13.3.14...
vlado11 (2)|19.3.2006 11:14
Ahoj.Tiez patrim medzi majitelov karty Asus My-Cinema P7137Dual a mam dva problemy.1.Ladenie je bez problemov.Ale pri vsetkych programoch mam obraz posunuty asi 1 cm vpravo cize mam 1cm cierny pas na lavej strane.Pouzivam FLY 2000 ale robi to aj pri ostatnych softoch (DsCaler,iuVCR...).Asi som blby ale nenasiel som nastavenie kde sa da posunut alebo roztiahnut obraz :(
2.Pri pouziti ffdshow raw video filtra (a zaskrtnuti volby "pouzit externi DirectShow filtr pro zobrazeni) mi program vyhodi hlasku "ffdshow raw video filter-failed to render".Kde robim chybu ?Dakujem.
Bubi (23)|19.3.2006 17:13
[quote=vlado11]Ale pri vsetkych programoch mam obraz posunuty asi 1 cm vpravo cize mam 1cm cierny pas na lavej strane.Pouzivam FLY 2000 ale robi to aj pri ostatnych softoch (DsCaler,iuVCR...).Asi som blby ale nenasiel som nastavenie kde sa da posunut alebo roztiahnut obraz :([/quote]
Toto mi robil starší ovládač grafiky ATI, teraz mám Catalyst 5.13 a obraz je vycentrovaný pekne do stredu. Skús aktualizovať ovládač pre grafickú kartu.

[quote=vlado11]
2.Pri pouziti ffdshow raw video filtra (a zaskrtnuti volby "pouzit externi DirectShow filtr pro zobrazeni) mi program vyhodi hlasku "ffdshow raw video filter-failed to render".Kde robim chybu ?Dakujem.[/quote]
Vyskúšaj inú verziu Ffdshow, tiež som si všimol, že v nietorých ten filter nejde. Mal som nainštalovanú verziu 2005-10-18 a v nej to v pohode fungovalo. Nedávno som reinštaloval system a dal som Ffdshow 2006-01-29 a v tomto ten filter nejde.
vlado11 (2)|19.3.2006 23:02
Ok.Skusim.Dik za radu.
Pouchaz (2)|29.3.2006 07:10
Dobry den mam Tv kartu Asus MyCinema P7131, potreboval bych poradit co mam delat, kdyz se mi zdvojuje zvuk u dualne vysilanych programech? (Cestina/Anglictina). Potreboval bych vededet kde se bud prepinaji jazyky, nebo nejakou jinou radu jak tento problem vyresit. Pouzivam original Software. Predem dekuji za odpoved.
Bubi (23)|29.3.2006 22:23
Ak mas spravne nastaveny region, tak by mali byt v ponuke nastaveni audia moznosti: Mono, Stereo, Dual A a Dual B.
vv (47)|7.5.2006 15:36
Ahoj!
Mam otazku pre Kuko61.
Ako si rozchodil WatchTVPro? Stale mi pise ze "DVB drivers are not properly installed" Co mu mam nainstalovat? MyTheatre mi chodi ale obcas spadne.
Dakujem.
sipit (3)|30.9.2006 20:05
můj problém s touto kartou je následovný :
- při spuštění Power Cinema se místo obrazu objeví jen černý obdelník, zvuk slyšet je. Je to tak i v DVB-T i přes kabel (UPC). Zjistil jsem, že když přeinstaluji ovladače (při starých má obraz dost zvláštní barvy, takové do fialova, zvuk nefunguje, s těmi novými to jde OK), tak karta funguje relativně v pořádku (až na občasné pruhy na některých kanálech, byť mám kabelovku), ale po vypnutí programu a následném zapnutí už obraz opětně nefunguje :) Předem děkuji za jakýkoliv postřeh, přeji pěkný večer

P1,7GHz, 1GB RAM, GF6800, WXP
vv (47)|30.9.2006 20:12
Nepouzivaj Power Cinema , skus nieco ine. Ja pouzivam FLY2000 a MYTHEATRE
sipit (3)|1.10.2006 15:14
Když já bych raději svůj problém vyřešil, než obešel, navíc nevím jak by v těch programech fungovalo DO. Já byl s PowerCinema docela spokojený :-((
vv (47)|1.10.2006 16:03
Mne PowerCinema na DVBT nehrali radia a restartoval sa cely PC, tak isiel do kosa. Okrem toho bol robustny a tazko ovladatelny, tak preco ho pouzivat?
sipit (3)|1.10.2006 16:11
třeba protože se písemenka dají číst z velké vzdálenosti :)
Dave0401 (15)|7.10.2006 10:41
Koupil jsem sestre ASUS My Cinema P7131 a mam problem s Analogem.

Pres originalni SW ke karte je obraz nesledovatelny, tak jsem vyzkousel Dscaler (tam to nejede jak by melo) a Fly2000 a tam je obraz jak vino.

Jenze, je silene ruseni (tenke vodorovne carky, jako by nestihala sbernice???), ktere se objevuji nepravidelne na obraze. Takze jsem zkousel snad vsechno mozne v BIOSu a bohuzel nic nepomohlo :((

Mate nejakou radu jak s tim hnout? Analog potrebuji kvuli sledovani PRIMY.

Sestava:
CPU: Sempron 3000+ (64bit)
MB: ASROCK K8NF4G-SATA2
RAM: 512 MB DDR
TV: ASUS My Cinema P7131 Dual
grafika a zvuk na desce (sdilim 128MB pro grafiku)
system windows XP (32bit) (myslite, ze to muze byt tim, ze to neni 64bit verze?)

DIKY MOC ZA JAKOUKOLI RADU!!!
Ivo Mašek (10205)|7.10.2006 11:52
[quote]Jenze, je silene ruseni (tenke vodorovne carky, [/quote]
Rušení od 230V střídavých.
Dave0401 (15)|7.10.2006 12:20
[quote=Ivo Mašek][quote]Jenze, je silene ruseni (tenke vodorovne carky, [/quote]
Rušení od 230V střídavých.[/quote]

ne.. od 230 to neni..

zavisi to na zatizeni systemu... jak pracuje HDD apod.
proste jakoby vypadavaly nejake radky v pulsnimcich...
Ivo Mašek (10205)|7.10.2006 13:06
Aha. Já myslel ty klasické úzké přerušované proužky, které se dříve objevovaly na TV při např. spuštění neodrušené vrtačky vedle ve vchodě.

[quote]zavisi to na zatizeni systemu... jak pracuje HDD apod. [/quote]
Možná by stálo za to, zkusit druhý HDD, na kterém by nebyl OS.
Dave0401 (15)|10.10.2006 06:11
no tim to urcite neni... dela to i pri sledovani TV, bez zaznamu...
vytizeni cpu kolem 20-30%...

nikdo uz nema zadne dalsi napady???
hxg (3)|20.10.2006 22:44
Tak pridám aj svoju skúsenosť, resp. asi týždenné trápenia sa s touto kartou. Preliezol som celý tento web, veľa užitočných vecí sa dočítal, no niektoré veci proste neviem poriešiť:
1.) nepodarilo sa mi rozbehat ffdshow filter. Pri pokuse zapnúť ho vyhlási "failed to render". Dočítal som sa, že môže byť problém s určitými verziami a treba skúsiť inú. Neviem však, ako tam dostať inú verziu... Skúšal som preinštalovať kodeky (najnovší KLite 3.77f), ale nezabralo to.
2.) zachytávanie do Morgan MJPEGu sa mi nezdá celkom najvýhodnejšie. Sem-tam sa objavia dropnuté framy a kvalita obrazu sa mi veľmi nezdá, obraz je taký ako keby zliaty dokopy. Používa niekto iné overené nastavenie?
3.) pri kódovaní videa do Divxu (6.2.5) a MP3 (Lame) niekedy dochádza k distorzii zvuku - niečo podobné, ako keď sa rýchlo pretáča audiokazeta. Čím to môže byť? Skúšal som, či to nemôže byť tým, že by bol nejak počítač pri kódovaní zaťažený alebo tak nejak, ale nie. Proste je to úplne stochastické, niekedy to spraví, niekedy nie.
Máte niekto tipy, ako poriešiť tieto problémy? Vďaka!

Ešte doplním konfiguráciu (dával som ju do podpisu až po napísaní príspevku, ale akosi ten starý podpis nechce aktualizovať):
Asus P5B, Core2Duo E6300, Corsair 2GB DDRII-667, Seagate 320GB SATA2 + Hitachi 160GB SATA, LG H20L + Samsung SH163A, Sapphire X800 GTO Ultimate 256MB, Asus MyCinema P7131, Audigy2 Platinum eX, Chieftec SilverFox + Chieftec 350W PFC, 17" Viewsonic VP171S, Microsoft Digital Media Pro + Wireless Explorer 2.0
Ivo Mašek (10205)|21.10.2006 07:50
[quote]Skúšal som preinštalovať kodeky (najnovší KLite 3.77f), ale nezabralo to. [/quote]
Odinstalovat. Tyhlety různý codecpacky a podobné svinstvo nemají tunery rády. Vždy jednotlivě nainstalovat pouze to, co je nutně potřeba. Většinou již tunery pro svůj běh mají příslušné kodeky v sobě zakomponovány. některé dokonce dají výběr.
Milosbb (889)|21.10.2006 15:49
hxg

2.) zachytávanie do Morgan MJPEGu sa mi nezdá celkom najvýhodnejšie. Sem-tam sa objavia dropnuté framy a kvalita obrazu sa mi veľmi nezdá, obraz je taký ako keby zliaty dokopy.

Nenapísal si, v akom rozlíšení zachytávaš, dúfam, že maximum, teda 768x576, príp. 720 x 576.

S takým diskovým priestorom by som zachytával nekomprimovane, ak to chceš potom ešte kódovať do DivX a hlavne si nastav RGB24, nedávaj YUY2 a pod.

-
jdobry (13)|25.10.2006 10:36
[quote=Dave0401]no tim to urcite neni... dela to i pri sledovani TV, bez zaznamu...
vytizeni cpu kolem 20-30%...

nikdo uz nema zadne dalsi napady???[/quote]
Tohle vypada na problem datove propustnosti pametoveho radice pri pouziti integrovane grafiky. Projevuje se to vetsinou v Overlay vrstve (vypadavanim celych radku videa) a predevsim u kombinace AMD+SIS, protoze je radic na procesoru a to je uzky hrdlo pokud video nema alespon castecne vlasni pamet (technologie TurboCache).
Je to znamy problem cipsetu SIS760. Ty mas sice cipset jiny, ale problem asi bude stejny. Zduvodneni: http://www.winischhofer.eu/linuxsispart1.shtml#13

Dulezite take bude jesli mas 512M pameti jako 1x512 nebo 2x256 dual channel. U te prvni varianty to je horsi.
hxg (3)|4.11.2006 19:49
[quote=Ivo Mašek] Odinstalovat. Tyhlety různý codecpacky a podobné svinstvo nemají tunery rády. Vždy jednotlivě nainstalovat pouze to, co je nutně potřeba. Většinou již tunery pro svůj běh mají příslušné kodeky v sobě zakomponovány. některé dokonce dají výběr.[/quote]

Dík za tip - skúsil som to, ale nezabralo to. Chystám sa ešte robiť pokusy s čistou inštaláciu WXP, ale neviem kedy sa k tomu dostanem...

[quote=Milosbb]
Nenapísal si, v akom rozlíšení zachytávaš, dúfam, že maximum, teda 768x576, príp. 720 x 576.

S takým diskovým priestorom by som zachytával nekomprimovane, ak to chceš potom ešte kódovať do DivX a hlavne si nastav RGB24, nedávaj YUY2 a pod.[/quote]
Áno, zachytávam v max rozlíšení. Default bolo YUY2, skúsil som prepnúť na iné. Všetky sú rovnaké, akurát pri tebou odporúčanom RGB24 sa v ľavej časti obrazu objavujú vodorovné biele čiary o dĺžke asi 3 cm.

Edit: Tak niečo je fest zle... Nech nastavím čo chcem, audio mi vždy nahrá 32000, 16 bit. Samozrejme, s ďaľším spracovaním je potom problém - skúšal som spracovať zvuk zvlášť, a samozrejme, že to nejde, pretože je v zlom formáte :-?
Začínam mať pocit, že TV kartu mi bol čert dlžen :-E
Ivo Mašek (10205)|4.11.2006 22:35
[quote]Začínam mať pocit, že TV kartu mi bol čert dlžen [/quote]
... vítej do klubu. :-D
Milosbb (889)|4.11.2006 23:18
hxg
Nech nastavím čo chcem, audio mi vždy nahrá 32000, 16 bit.

Nenapísal si, v akom softe zachytávaš. Ak vo FLY2000TV, tak máš zrejme v record panely zaškrtnuté " Use internal audio ADC at capture AVI a možno aj pri MPEG " Čiže zvuk sa nahráva v TV karte. Zruš toto zaškrtnutie a malo by ísť nahrať aj 44,1 kHz pomocou zvukovky.

akurát pri tebou odporúčanom RGB24 sa v ľavej časti obrazu objavujú vodorovné biele čiary o dĺžke asi 3 cm.

Tak to nechaj default YUY2. U mňa je jednoznačne lepšie RGB24, žiadne čiary ani nič podobné nemám, ale je pravdou, že mám kartu s chipom SAA7134, nie ako ty 7131.

Začínam mať pocit, že TV kartu mi bol čert dlžen

To som mal aj ja, ale po polroku nastavovania :-D som na to prišiel a teraz už viac ako dva roky no problem. No ja mám iba analóg, tá tvoja je zrejme hybrid a s tými sú všeobecne len problémy.

----------------
achos (4)|19.12.2006 22:46
zvazuji koupit tuto kartu a chci se zeptat ..podporuje scheduled recording (nastaveni v kolik se ma zapnout treba ve 14:00 a sama nahrat serial na CT1 a skoncit nahravani ) ? dekuji
styxie (1)|26.11.2007 21:48
neviete niekto ako zmenit klavesovu skratku ktoru posiela dialkove ovladanie, napr. tlacitko play/pause posiela ctrl+shift+p a ja by som potreboval aby poslalo space. dik