Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou televizi k trvalému propojení s PC

Jacq1453 (13)|18.12.2005 18:13
Ahoj, rád bych se zeptal na Váš názor.

Chtěl bych domů pořídit velkou TV a jako koncepční řešení mi připadá rozumné použít pro příjem televizního signálu barebone PC (buď FJS Scaleo E nebo X-play). Důvodem je zejména skutečnost, že v současnosti prodávané TV nedisponují vestavěným DVB-T tunerem a pokud ano tak je příplatek za něj poměrně veliký (např. rozdíl mezi PIONEER PDP-436XDE a PIONEER PDP-436FDE dělá cca 25 000 Kč ... ano, vím, že rozdíl není jen v tom DVB-T tuneru). Jakou technologii považujete za výhodnější pro trvalé propojení s PC? Plazmu (např. PIONEER PDP-436FDE) nebo LCD (např. SONY KLV-V40A10E)? Osobně se přikláním k LCD, ale při úhlopříčce okolo 100 cm je už cena stejná jako u plazmy. Máte někdo realizováno toto propojení s plazmou? Vidíte zde nějaké riziko?

Díky.

Tomáš
Pitomec (10211)|19.12.2005 10:30
A není lepší si za 2.000Kč koupit DVB-T receiver a propojit to s TV přes RGB?
ODSakEda (2278)|19.12.2005 13:37
Jacq1453 -Jen velký a hnusný obraz je humus a většina plasem (i když to zní že: plasma!...) má rozlišení mřížkky jen 480řádků a tedy ještě méně a hůře než u klasické telky!!! Nedej booože si pak z teho PC pustit a zobrazit Windows! (zkuste si to po TV OUT na telce!!!...)

-a LCD 1m? BENQ dělá 37" a s fyzickým rozlišením 1920x1080pixelů!!! (defakto ekvivalent 1080 řádků), což se blahodárně projevilo v ostroti (logo čt1 jak břitva) a díky barevné hloubce, kontrastu i jasu velmi přirozené pletové barvy a detaily ksichtu, jaké jsem na vlastní oči u live vysílání PAL neviděl i když pal skýtá rozlišení jen cca 620 řádků! Je velmi rychlý! A i když po VGA z PC grafiky z nepochopitelných důvodů využívá "je" rozlišení 1280x720, Windowsy jsou zobrazovány již z 0,5m vzdálenosti od displeje velmi ostře!!! Cena?! cca do 50.000 s DPH! 8-)

-1360x768 sice "jen" 35" pak dělá i LG! Taky velmi jasný a kontrastní a nejrychlejsí displej 2ms! Windows sedí na pixel přesně po DVI!!! Cena cca do 35.000 s DPH!!!!!!! 8-) 8-) 8-)

-tunery a repro neřešte! Vše extra! I když ten BENQ měl solidní analogový TV tuner! LG je "jen" displej! BENQ spíše více TV...!

-Varování!!!: Některé LCD a plasmy 16:9 neumí rozáhnout Windows změnou rozlišení grafiky vpoměru také 16:9 po celé šířce bez deformace, ale jen v režimu 4:3 a tedy s černými pruhy po stranách!!!!!!!!!!!!... Nebo sice roztažením přepnutím na displeji, ale Windows jsou nepřesně kousek za rohem a ikony i vše ostatní i foto i video klasicky deformovaný jako z live PAL vysílání! Netrefují se navíc adresně přesně na pixel!!! (interpoluje se!, nečitelný neostrý text! podobně jak funguje telka...)
37" LCDTV BENQ to umí 8-) , ale menší LCDTV BENQ-y ne!!! a 35" "jen" LCD LG samo je spíše PC monitor a tedy také 8-)
artaxerxes (7)|19.12.2005 16:55
ODSakEda

Myslíš tento typ:
BenQ LCD TV DV3750? :-?
ODSakEda (2278)|19.12.2005 17:40
artaxerxes -jo! Myslím tento: http://www.benq.cz/Products/LCDTV/index.cfm?product=576
Zhruba jsem jej včera testoval v porovnání s menším: http://www.benq.cz/Products/LCDTV/index.cfm?product=439

Bylo to "jen" po VGA (majitel neměl po ruce PC s DVI OUT :-( ..., a také porovnáním live vysílání (čt1) no a bylo to 1000a1 pro 37" !
Jasnější, kontrastnější, ostřejší a ten malej měl takové mrtvolné vyhlaztené podání pletové barvy, ten velkej byl realistickej v podání barev-prostě bylo vidět lidem ve ksichtě chlupy a vrásky a kazy a přitom bez šumu! O zobrazování Windows ani nemluvě! Velkej je spíše PC monitor :-) a malej spíše telka... :-(
Jacq1453 (13)|19.12.2005 23:14
Ahoj, díky za reakci,

2 ODSakEda:
- žaplaťpánbu, že ty plazmy, které jsem zmiňoval výše mají rozlišení 768 ŕádek ... PAL má 576 řádek ... :-)
- ten BENQ DV3750 za 52 000 Kč je opravdu dobrá cena za 94 cm. S&V 10/2005 ale o menší DV3250 říká: "šedá černá ... střední obrysová ostrost ... ćárový šum v tmavých plochách ... občasné moaré ... hodnocení 7/10" Říkáš tedy, že DV3750 se vylepšil? Osobně jsem ji nikde neviděl, ale co do obrazu se mi líbí hodně LCD Loewe a Sony:-)
- pruhy po stranách - dobrá pŕipomínka z toho mám vítr ... nemáte někdo podobné zkušenosti se Sony, Loewe a Pioneer? Bude se tohle chování lišit podle použitého vstupu D-SUB, HDMI?

Tomáš
ODSakEda (2278)|20.12.2005 02:33
- Zatím něco fotek ani né z testování ale jen 1. zprovoznování a zobrazení Windows alespon po VGA a live pozemní analogové vysílání (víc nebyl čas ani možnosti zatím, ale panorama fotky 3500x2000pixelů působilo úchvatně realisticky-sem to nestih akurát nafoti :-(( ).
- Windowsy na 37" Benq-u (přes celou šířku a nedeformované a dost ostré i když "jen" po VGA a jen 1280x720/60Hz. Pozn.: u LCD 60Hz néni málo jako u CRT!, plné rolzišení 1920x1080 hlásil: nepodporováno!!!..., po DVI zatím nevím!): http://www.svetmotoru.cz/foto/fotogalerie/id1225_1.jpg
- Live analogové vysílání a podání barev (je to subjektivní a ovlivněno nastavením fotoaparátu a foceno z ruky...!): http://www.svetmotoru.cz/foto/fotogalerie/id1226_1.jpg
- Detail mřížky s logem Velkej vs malej LCDTV Benq (u klasické CRT telky by to dopadlo právě naopak-větší by měl úměrně hrubší zrno!):
Velkej 37" BENQ :-) :

Malej tuším 26" BENQ :-( :

Telka Panasonic PAL 72cm 50Hz... :-k :
stayman (12393)|20.12.2005 21:28
Takze vyzera to dobre s tym Benqom nie?
ODSakEda (2278)|20.12.2005 22:02
StayMan by €RikŁ€ - jako spíše telka suprrrr obraz!!! :-) :-) :-)
- Ale jako spíše PC monitor a maximální využití kvalit HDVidea 1920x1080 alespon (po VGA :-( ), no nevím, ještě se kritiky zdržím, než to otestuje někdo po DVI! Sice se tak jemnej rastřík pixelů mikro trojdiodek projevil blahodárně i pro video z PAL vysílání neo z DVDvideo formátu(720x576) i fotky(nad 4Mpx), ale Windowsy jsem zvyklej vidět i ostřeji, přesně na pixel i po VGA! (jo autoadjusting při použití rozhraní VGA u něj fungoval automaticky po každé změně rozlišení nebo frekvence! :-) )
- Jak jem již psal-kontrast i homogenost plochy, jakoby ani nebyla podsvícena?!, jas i barvy dobré, syté (ani velmi sytá červená plocha se neslila v jeden odstín přebuzením-nasycením intenzity diod či malým rozlišením barev převodníků, i bílé a černé plochy byly prokresleny mnohem lépe, než jsem doposud viděl). Velké úhly pohledu krom shora! (měli jsme jej ale jen 40cm od země a při stání to byla extrémní nepravděpodobná situace) Tedy umístit spíše výše, na stěnu :-) Ale díky tak jemnému rastru nesedět zbytečně moc daleko!!! To je pak skoro zbytečná investice do jemného rastru! Chceteli sedět daleko, to si kupte plasmu 800x600... Dá se na něj koukat již z 1-2m!!! Tedy již od 1m jste za hranicí viditelnosti rastru obrazovky a pak již záleží jen na kvalitě zdroje obrazu-Windows, dig. fotky (co maj i 8Mpx!), videa, HDV! A o to jde! Mít úhlově relativně velký obraz posedem blíže! To se u telky ani plasmy 800x600 s velmi hrubým rastrem rozhodně nedá a tak stejně relativně musíte sedět úměrně dál o co je obrazovka větší!...
- Samo nemá v ceně repro, ale kdo má 50.000 na supr fajnový displej snat nebude zvuk poslouchat ze dvou integrovaných pidirepráčků (a přitom za 6 litrů...), ale koupí nezávislou audiotechniku, k takovému skvostu!
Stratoss (139)|20.12.2005 22:43
Videl uz niekto obraz tohoto TV
http://www.koridor.cz/inshop/scripts/group.asp?itemID=3220&level=31

alebo tento http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=33813

Su to take cenovo zaujimave modely :-I
ODSakEda (2278)|21.12.2005 00:38
U té 24" je uvedeno: maximální rozlišení 1920 x 1200, a to někdy výrobci, prodejci uvádí jakože zvládne vstup o takovém rozlišení! Nikde není uvedeno nativní-fyzické rozlišení obrazovky!!! Jedná se často o marketingový tah, stejně jako s tím: HD Ready...
Navíc za jen 24" skoro 40.000???... To chvilku počkej a raději za stejnou cenu kup 37" a skutečně 1920x1080!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!atd. 24 nebo 37 je tedy docela rozdíl ne?! O parametrech ani nemluvě! (má např. málo jasu! Bude sice kontrastní, ale tmavý, nebo dáš jas do plusu a pak bude ale přepalovat-slévat a zvětšovat bílé plochy v obraze!)
Stratoss (139)|21.12.2005 11:15
Ja to chcem ako druhy kontrolny monitor na strih videa.
Budem to mat meter pred ksichtom takze o velkost mi nejde.
Stratoss (139)|21.12.2005 13:13
alebo mi poradte ci ste niekde nevideli lacnejsiu variantu tohoto kusku
http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,1866
ODSakEda (2278)|21.12.2005 13:41
Stratoss -vyzkoušej pohledat 35"(!) LCD LG tuším s 8ms (a bez TV tuneru-ale na tom interním bych nelpěl, to bejvá ke škodě!...) a jen (relativně myslím to jen-pro rejpaly) okolo 35.000,-! :-D
Stratoss (139)|21.12.2005 14:58
Hladal som na LG,ale nic co by bolo vhodne pre HDV som nenasiel.
Rozlisenie LCD ci uz TV alebo pre PC maju ubohe :OO
wizzard (447)|21.12.2005 22:42
Mne sa ten Benq pozdaval uz od zaciatku, len zase to bude trochu kompromis medzi TV a PC monitorom, celkove ale myslim, ze ak ma byt primarne pouzity ako obyvackove TV, tak by mohol byt....
P.S.
Ako monitor pre pracu k PC je uz trochu velky, ale zase gamesy by na nom mohli ist celkom fajn :-!!!
Myhu (2)|27.12.2005 12:40
a co tahle lcdtv http://www.dno.cz/?action=157(12428,617) mate nekdo zkusenosti piste hned chci ji koupit
Jacq1453 (13)|8.1.2006 11:50
Ahoj,

včera jsem ve dvou obchodech přesvědčil obsluhu aby mi předvedla propojení LCD TV a PC, uvádím výsledky:

1) SAMSUNG LE40R51B
- propojení přes D-Sub OK, rozlišení 1368x768, 16:9 bez deformací
- propojení přes DVI-D - HDMI nefunguje, respektive na TV se podaří zobrazit obraz, ale je interpolovaný a při nastaveném rozlišení 1368x768 po všech stranách chybí cca 20 pixelů. Stejně se chová i při jakémkoliv nižším rozlišení (i 800x600 - stále chybí pixely). Ani po 1 hod laborování se TV nechovala lépe. Musím ještě konstatovat, že v tomto případě nebude problém na grafické kartě, ta byla MSI a umožňovala uživateli si vymyslet jakékoliv rozlišení (pokud byly délky stran dělitelné 4)

2) Sony KLV-V40A10E
- propojení přes D-SUb nebylo možno vyzkoušet, nemá, bylo by nutno šáhnout po nižším modelu Sony KLV-S40A10E
- připojení přes DVI-D - HDMI funguje ale ne na 100%. Zkušební PC byl notebook (zřejmě s integrovanou grafikou) a tak neumožňoval široký výběr nastavení rozlišení, při výběru 1280 x 720 se obraz na LCD-TV třásl. Po hodině laborování se podařilo nastavit obraz cca 1156 x 650 (není to přesně, nepamatuji se), kdy byl obraz kvalitní, bohužel nebyl roztažen až do krajů, takže se úhlopříčka zkrátila asi o 5 cm. Možná by to s PC s lepší grafikou a lepším výběrem rozlišení (např. MSI) fungovalo.

Současný závěr:
Na českém trhu neznám 40 palcovou LCD TV, která by umožňovala propojení s PC digitálně. Uvidíme, jak se bude chovat LCD TV ViewSonic N4060w - ViewSonic je přeci jen primárně výrobce PC displayů takže by se měla chovat v tomto ohledu korektně. Jsem na pochybách, zda nerezignovat na kvalitu digitálního propojení a nesnížit své požadavky na propojení s PC přes D-Sub.

Nemáte možnost vyzkoušet to propojení s Sony KLV-V40A10E s lepší grafikou?

Tomáš
stayman (12393)|8.1.2006 12:07
Jacq1453
Ty ides kupovat TV za vyse 110.000sk a budes si tam pripajat TV-out od PC ??? Hmm, a nie je lepsie tie prachy vyhodit na dobrocinnost ? No ak musis a zrovna len 40", tak to sa pozri radsej po nejakej plazme, alebo si pockaj na novy Panasonic plazmu s 1920x1080, alebo taku LG s 1920x1080 uz si mozes kupit, ale stoji asi 3x tolko, co myslim nebude problem. :-D
Jacq1453 (13)|8.1.2006 12:57
2 StayMan by €RikŁ€:

Nesouhlasím, z následujících důvodů:
1) Viděl jsem v akci počítač s Windows MCE (MS Superbyt) a moc se mi to líbí (počítač, video, zdroj DVB-T) v jednom. Přehraješ každé video, přístup na Internet, přístup na síťové disky v domácí síti, jedno dálkové ovládání.
2) Po konzultacích na všech stranách (i v Basys) není rozumné pro trvalé připojení k PC použít plazmu - příliš mnoho statického obrazu - bude se to vypalovat.

Tomáš
ODSakEda (2278)|8.1.2006 14:58
Kupujte raději "jen" obrovitý LCD monitor, ne LCDTV!!! Opravdu je až na vyjíámky problém s rozlišením z PC grafik u LCD spíše jako TV, než u čistě "jen" LCD monitoru!!! Interpolují a neodpovídají si pixely ani po DVI!!!... Některé dokonce neumí nedeformovaně zobrazit Windows, pouze v režimu 4:3 a s pruhy po stranách!!!...

Nechápu,proč by měl, tím spíše velkej a HD, displej obsahovat TV tuner, ještě k tomu analogovej a na 1/2 rozlišení videa než má mřížku obrazovky... Kdoví co bude za šíření TV vysílání již za 2-3roky a analog se bude dokonce vypínat!!!
Nebo proč by měl mít i zesilovače a pidi reproduktorypo stranách???... U lepčí audio techniky mám také vše ze samostatných komponent! Apropo být znovu mladý, již to vše nekoupíl z komponet: tuner + CD player + cassete deck rec. + VHS rec. + DVDplayer + zes + repro + tv + sat + + + ...(kdo to pak má vše propojit že?...), ale koupím "jen" PC(ono se to po PCI propojí každý s každým 8-) )+zesilovač a repro a big LCD!.
------------------------------------------
(HDMI je past! (autorká práva a blokování či mršení signálu...) DVI eventuálně VGA je best!)
Jacq1453 (13)|8.1.2006 16:16
2 ODSakEda:

Čistý 40'' LCD display jsem našel na trhu jen jeden - "40-palcový LCD Samsung 400P" a stojí o 20 000 více než Samsung LCD televize o stejné úhlopříčce. Máš nějaký jiný typ na velký 19:9 LCD za rozumnou cenu? LCD TV o srovnatelné úhlopŕíčce je prostě levnější, prostě ten analogový tuner nebudu pouźívat a budu to živit z PC.

(HDMI je past! (autorká práva a blokování či mršení signálu...) DVI eventuálně VGA je best!)
VGA je analogový drát, pŕi konverzi videosignálu z digitálního na analogový a zpátky digitální dochází ke zkreslení! HDMI je dnes jediný digitální konektor, co dnes LCD TV mají.

Tomáš
ODSakEda (2278)|8.1.2006 17:47
Jacq1453
- jednak VGA a některé i LCDTV maj auto adjusting a umí i díky fázovému posunu naladit a sesysnchronizovat přesně pixel vysílaný grafárnou na pixel mřížky obrazovky a tedy bez poznání rozdílu oproti DVI! Ale jen mnohé!...
- a jednak jsem již tady někde psal i vystavil fotečky sice "jen" 37" LCDTV BENQ s fyzickým rozlišením dokonce 1920x1080 avšak s podoporou "jen" 1280x720 (díky bohu alespon za to, že Widle roztáhne nikoliv deformací ale respektujr poměr rozlišení grafiky PC!) A se supr deinterlací pro live TV vysílání PAL s prokládáním!!! A do 50.000 je neuvěřitelný!!! Jediná "konkurence" je PHILIPS za 120.000!...
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6240
Jacq1453 (13)|8.1.2006 18:27
2 ODSakEda:

jednak jsem již tady někde psal i vystavil fotečky sice "jen" 37" LCDTV BENQ s fyzickým rozlišením dokonce 1920x1080 avšak s podoporou "jen" 1280x720 (díky bohu alespon za to, že Widle roztáhne nikoliv deformací ale respektujr poměr rozlišení grafiky PC!) A se supr deinterlací pro live TV vysílání PAL s prokládáním!!! A do 50.000 je neuvěřitelný!!! Jediná "konkurence" je PHILIPS za 120.000!...

Myslím, že si protiřečíš:
a) BenQ DC3750 je také jen LCD TV, která má analogový tuner
b) Pokud vím, tak těch 1280x720 na ní máš vyzkoušené jen přes D-Sub a nikoliv digitálně, to ze Samsung LE-40R51B přes D-Sub také vyždímám 1368x768

Každoopádně oceňuji Tvoje zapálení pro diskusi, ale už se cyklíme.

Tomáš
ODSakEda (2278)|8.1.2006 18:49
Jacq1453 -bohužel je hlavně TV..., alespon má dobrej live deinterlátor z analogů, ale raději bych byl, kdyby byl "jen" LCD bez ničeho a raději uměl využít plně své boží fyzické rozlišení!
stayman (12393)|8.1.2006 21:29
[quote=Jacq1453]2 StayMan by €RikŁ€:

Nesouhlasím, z následujících důvodů:
1) Viděl jsem v akci počítač s Windows MCE (MS Superbyt) a moc se mi to líbí (počítač, video, zdroj DVB-T) v jednom. Přehraješ každé video, přístup na Internet, přístup na síťové disky v domácí síti, jedno dálkové ovládání.
2) Po konzultacích na všech stranách (i v Basys) není rozumné pro trvalé připojení k PC použít plazmu - příliš mnoho statického obrazu - bude se to vypalovat.

Tomáš[/quote]

1. nenarazam na to, ci to VOBEC ma byt pripojene na Pc, ale na to za aku cenu, teda ze urcite zozenies aj nieco lacnejsie na ten ucel
2. hold to je omyl, jak plazma, tak LCD su v sucasnosti (teda posledne generacie) na tom so zivotnostou presne tak isto, a to je uplne jedno, ci je tam staticky, alebo dynamicky zaber, aj ked plazma ma trochu horsiu zotrvacnost, co si mal namysli.

Este ku tym LCD vs. plazma, tak plazma sa nema uz ani kam zdokonalovat, teda ma, ale iba co do rozlisenia (idu na trh 1920x1080) a LCD je naozaj v plienkach, pretoze su na ceste ine technologie (podsvietene LCD, OLED, atd.) a aj tam by som vyberal urcite 1920x1080 a nie 1366x768 :-k, ked navyse o prachy ti teda nejde. Dufam ze mi rozumies
Invin (34)|13.1.2006 07:20
Kdo je z Brna, tak v datardu ve Vankovce maji tu HD LCD TC philips (masakr obraz) co se tyce toho, ze jsi tam pustil jen 1280 x 1024..ten presne nevim, jestli to bylo VGA nebo DVI...protoze u DVI je celkem problem u starsich grafik s jejich zobrazenim pri plnem HD rozliseni...je na to potreba aspon nejaka ATi 9700 a vice nebo pak nVidia 6800 a vice (nvidia ma s tim problemy a i 6600GT nezobrazi korektne 1920x 1080 :( Nastesti jsem jeste na skole, ale az ji dodelam, tak budou dalsi generace done a hned si nejakou koupim...ten obraz je uzasny! Primo tom philipsu pousteli HDTV video by philips a ukazauje veskere detaily, ktere tato uzasna TV zobrazi...az na tu cenu :( ale myslim, ze ten benq musi byt taky spicka a cena vic nez prizniva!
PavelP_tvf (13)|23.2.2006 14:08
Pro ty, kdo mají zájem o téma k propojení DV3750 s počítačem, zde je odkaz na diskusi: AVS Forum.

Jestli někdo víte, kde je možné DV3750 vidět "živě" (nejlépe v Brně), napište, prosím.

PP