Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vymena zakladni desky bez reinst. Windowsu

stranger (96)|2.12.2005 19:11
Chystam se postavit novej comp a chci tam dat HDD ze staryho, kde je nainstalovana tuna programu + Win2K. Logicky se me to nechce preinstalovavat. Takze jaky mate zkusenosti s prehozenim HDD do uplne jinyho kompu a rozjeti bez reinstalace win???
clee (6592)|2.12.2005 19:25
me se to povedlo na k6 a athlonXP, windows ME :-R
exTNT (1421)|2.12.2005 19:32
stranger
No, pakliže ta nová deska bude mít jinou čipovou sadu (navrch třeba od jinýho výrobce - myšleno třeba z VIA na nForce), tak se to dá, ale je to trochu honička. Pokud Ti to po výměně naběhne, ještě pořád není vyhráno. Já to dělal a musel jsem si po výměně zviditelnit skrytá (a nepřítomná) zařízení ve Správci (popis jsem tady někde dával) a všechno, co mělo něco společnýho s VIA jsem krutě odinstaloval (včetně třeba USB řadiče apod.), protože některý věci se prostě praly. No a po restartu mi wokna začaly hlásit nová zařízení, tak jsem jim sypal ovladače k nový desce a prošlo mi to. Pak to makalo v pohodě, ale chvilku to zabralo.
stranger (96)|2.12.2005 19:46
Ok, dik. Jedna se o prechod z i865(P4) na nForce4(Opteron). Me napadlo jeste pred vymenou najet do zachrannyho rezimu, vykuchat co se da, prehodit disk do novyho PC a rozjet. Uvidime.
Alf (888)|2.12.2005 19:50
[quote=clee]me se to povedlo na k6 a athlonXP, windows ME :-R[/quote]
Ve W98 a WME to nebyl žádný problém - stačilo vymazat soubory WIN.INI a WIN.COM a spustit novou instalaci.
Ve W2K a WXP už je to horší a v podstatě se dá použít pouze to, co popisuje exTNT. Osobně bych ale volil novou instalaci.
Libor (526)|2.12.2005 21:36
chce to čistou instalaci, bude ti něco blbnout a ty nebuseš vědět jestli wokny nebo HW
Diablo (668)|2.12.2005 21:43
Jednoznačně čistou instalaci. Postavit novej počítač a dát tam hard ze starého i ze systémem a doufat, že bude vše v pořádku může jen skutečný "optimista". 9-) 9-) 9-)
Tohle bych možná zkusil u Win 98 nebo Me, ale ne v žádném případě u 2000 nebo XP.
Ikdyž bude vše navenek fungovat nikdo neví co se ve woknech děje a kde se začne něco sypat. :-)-



:-!!!
Pitomec (10211)|2.12.2005 21:57
Taky jsem to jednou zkusil a ten novej PC jel výkonem tak na úrovni PMD (teda většinou spíš nejel, protože po pár minutách to celý komplet zmrzlo) :-k
Doom (2331)|5.12.2005 09:03
jj, čistá instalace je ideální. i zde na fóru byl svého času dotaz, že borec přehodil MoBo, OS nechal a pak se nestačil divit, že mu nic nejde :-)
clee (6592)|5.12.2005 14:34
Alf
ja nic nemazal, jednoduse sem prehodil disk do novyho stroje a nabootoval, widle si nasly ovladace a bezely dal :-)
exTNT (1421)|5.12.2005 18:10
Bodejť, pokud jsou to XP SP2, tak to jde, akorát je pak lepší si zkontrolovat jaký ovladače wokna daly integrovanejm periferiím základní desky.
Jak řikala moje prababička: kdo se bojí, sere v síni... :-E
leo (345)|17.12.2005 12:57
Mně to spolehlivě fungovalo na čipsetech nVidie (nForce a nForce 2), když jsem druhou jmenovanou dvakrát reklamoval. Problém asi bude s tím, že pokud nenabootuješ, tak budeš muset reinstalovat. Pokud ano, tak funguje co napsal exTNT.
stranger (96)|17.12.2005 20:06
Prave ze problem nabootovani byva zpusobenej tim ze kdyz vymenis desku, vymenis i IDE radic a pokud je jinej nez pred tim, tak se to vysere, jak se to da rozchodit viz clanek na cdr.cz