Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ATI TV Wonder ve WinXP

condor (73)|1.12.2005 19:06
Presel jsem na WinXP a nejsem schopen rozchodit ATI TV Wonder PCI.
V Dscaleru (aplikace ktera nepotrebuje zadne ovladace) me jede jenom zvuk a ne obraz.

Stahl jsem si nejaky veci z http://www.ati.com. To se pripravilo do adresare ATI/SUPPORT v rootu. Tod vse. Tak jsem to spoustel manualne. Vzdy se spustil instalator nejak bezel a pak zmizel. Nic neni nainstalovano.

Tak co s tim? Dokaze nekdo jeste poradit s tou starou kartou?
Lojza_Zpoceny (13)|6.12.2005 22:57
Čéče, to je divný. DScaler by měl šlapat úplně bez problémů. Zkus si stáhnout nějakou starší verzi.
Co se týká orig. softvéru k této kartě, tak se nedivím, že jsi ji nerozchodil.
Já tuto kartu používám s originálníma ovladačema ( TV Wonder WDM Drivers 1.11 ) a podle nálady buď ATV2000 nebo iuVCR.
honzavdf (17)|7.1.2006 14:04
a nemáš problém v iuvcr se zvukem? Je tam s těmi ovladači od ATI nějaká divná detekce zvuku. Jakou verzi ATV používáš? Já mám problém, že mi poslední dvě verze pod XP SP2 nechodí. Chodí mi jen IUVCR a to je ještě jen trial :-( .
Lojza_Zpoceny (13)|8.1.2006 16:44
@honzavdf: Ne, problémy se zvukem nemám. Tohle jsou jediné ovladače, které na mé konfiguraci jedou bez problémů, a hlavně naladěj všechny stanice. A používám zatím poslední verzi ATV. Jediné mínus je, že neumí teletext :-(((
No a co se týká trialové verze iuVCR, tak se zkus trošku porozhlédnout po netu, meducínu určitě najdeš. A jestli ne, tak tu nech na sebe kontakt, já tě navedu :-D
honzavdf (17)|8.1.2006 22:11
Takže ti tedy funfuje autodetekce? Nebo musíš volit zvuk manuálně? Ostatní viz PM.
Lojza_Zpoceny (13)|9.1.2006 17:27
... no zdroj zvuku musím samozřejmě zvolit manuálně. Jak v ATV, tak i v iuVCR.
honzavdf (17)|9.1.2006 20:05
no já se blbě vyjádřil, spíš sem myslel detekce mono/stereo dual a jestli nemáš problém při grabování z TV, když se režimy přepínaj (např.reklamy a tak)
Lojza_Zpoceny (13)|10.1.2006 18:52
Aha, už chápu :-) . Tak s tím problémy nemám. Vlastně jednou jsem slyšel originál i českej zvuk současně, ale vyřešil to restart PC.
S přechodem na ikspéčka se spíš projevil problém synchronizace obrazu se zvukem, ale to už je jiná kapitola.
honzavdf (17)|11.1.2006 11:19
a můžu ještě jednu otázečku, když nečteš soukromé zprávy :-D , sehnal jsem medifikovaný iuvcr ale mám problém, že po ukončení softu mi to občas shodí celej komp. Dělala mi to i trialka po pokusu zapsat SN - vždy po ukončení až do odinstalace. Vzhledem k tomu, že je to jediný soft který mi funguje, nevím, jestli je to nějakou chybou nebo jen špatnou medicínou. Nemáš s tím zkušenosti? Stačí i na SZ
honzavdf (17)|11.1.2006 20:56
Tak ještě jedna změna! Zkoušel jsem aplikaci Virtual VCR a je to s restartem PC stejné. Při ukončení aplikace (zavření křížkem) dojde okamžitě k restartu PC! Přitom zachytávání funguje normálně. Čím to může být?
Lojza_Zpoceny (13)|12.1.2006 22:52
Sakra, sakra, koukal jsem se na účet, a žádná soukromá zpráva tam není :-(
No nic, radu jak na ty restarty máš v SZ :-D
honzavdf (17)|13.1.2006 11:40
Díky, ale koukám, že SZ asi nechodí (taky žádnou nemám). Obecně přivítám jakoukoli radu ohledně restartů, ještě než mě z toho hrábne :-D . Napiš tedy prosím sem, když SZ nějak nechodí. Nebo používám skype účet - honzavdf . Ještě jednou dík!
Lojza_Zpoceny (13)|14.1.2006 06:33
Dobře, já už si tě najdu, ale asi až po víkendu.
Jinak s těmi restarty je to jednoduché. Pravé tl. myši na Tento počítač, Vlastnosti, Upřesnit, Spuštění a zotavení systému (Nastavení) a tam si zruš zatržítko v políčku Automaticky restartovat :-!!!
honzavdf (17)|14.1.2006 18:37
Dík za radu, ale problém se přesunul do roviny blue screenu :-(
md3 (1)|5.3.2006 17:47
Vidim, ze nie som prvy kto ma s touto kartou problem, takze sa pridam.
Tiez som prechadzal z win 98 na win xp a nastal problem. Original soft od ati (verzia 2.xx) sa mi nechcel ani nainstalovat. tak som stiahol novsiu verziu a zistil som ze sice ide nainstalovat, ale ati mmc je strasne pomale a nie je tam teletext a kopec inych problemov.

Vyriesil som to az nedavno, nainstaloval som najnovsie ovladace a skusal som rozne alternativne programy. napriklad atv2000, chrisTV, nove mmc 9 a mal som rovnaky problem ako vy, niekedy (dost casto) pri vypinani tv mi to zhodilo comp. nieco ako restart, ale trochu brutalnejsie. proste ako keby sa natvrdo vypol a zapol.

Vyriesil som to nainstalovanim dscalleru. verzia 4.111 a odvtedy to ide v pohode (nahravanie som neskusal). akurat ked pri instalacii nastavim zvuk tak sa to neulozi a musim to nastavit znova, ale potom to drzi.

Z toho vypliva, ze ten problem z vypinanim je asi sposobeny ovladacmi, kedze to v dscaller nerobi.