Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer DVR-520H - cez SCART - ovplyvnuje obraz TV

Substance242 (22)|7.11.2005 16:06
Ahojte.

Problem: Ked je zapnuty HDD/DVD rekorder Pioneer DVR 520H, vsetky ostatne programy na TV okrem AV vstupu rekordera su "poskodene" (tmava obrazovka a po nej plavajuci naznak obrazu rekordera - aj na TV kanaloch), az kym na dialkovom neprepnem DVD mod na TV mod (tlacitko prepina na telke medzi DVD vstupom a tym, co bolo aktivne predtym - nejaka SCART komunikacia). Navyse pri obraze z Pioneera vidim cez obraz plavat obrysy niektoreho TV kanala, chvilu som mal pocit ze toho, ktory bol na TV naladeny pred prepnutim na AV vstup (vsetky kable su tienene a nic nenasvedcuje ze je chyba v nich).

Konfiguracia:

VHS rekorder Sony -> SCART -> vstup Pioneer nastaveny na RGB (z nejakeho dovodu to ide, asi Sony robi nejake RGB aj z kompozitneho videa)
Pioneer SCART vystup (iba vystup) nastaveny na RGB -> klasicka 4:3 CRT TV Thomson vstup AV1 RGB

antenny kabel ide najskor do videa (tak pisali v manuali Pioneer, skusil som to aj naopak a bolo to to iste), z neho do Pioneera, a odtial do TV - pokial nie je niektore zo zariadeni uplne off, tak TV signal prejde through bez problemov - Pioneer robi "through" aj pre SCART, takze aj ked nie je Pioneer zapnuty, stale mozem pozerat video

Mam to takto zapojene, aby som bol na tych troch zariadeniach uplne nezavisly na TV kanali (v extremnom pripade pozerat jedno a nahravat dve dalsie), a SCART takto preto, ze si planujem zalohovat nejake VHS na DVD, takze nech su si tie pristroje signalovo co najblizsie.

Dost dlhe, ze... sorry.

Skusal som vymienat kable, vysuvat konektory atd atd - Pioneer ale kazil obraz aj ked video nebolo vobec zapojene, to s tym teda nic nema. Ako keby to bola skor chyba telky, ktora zo SCARTu berie nejaky RGB alebo synchronizacny signal aj v pripade, ze je prenuta na svoj tuner - ale s VHS to nerobila. Inak si TV a Pioneer rozumeju - stiahol som z TV nastavenie kanalov alebo mozem aj v Thomson program info oznacit nieco na nahranie a do Pioneera sa to prenesie v pohode.

Moje riesenie: strcil som SCART na TV do AV2 (kde nie je RGB), nastavil na S-video aj na Pioneer vystupe, kvalita obrazu subjektivne rovnaka ako RGB, a takto to ide uplne v pohode tak ako som si predstavoval. Len s jednou vynimkou - ked je Pioneer vypnuty, signal z videa prichadza ako video, nie ako s-video (logicky), cize treba na TV prepnut z s-videa, ale toto sa nebude casto stavat (ked Pioneer ide, tak zo vsetkeho robi s-video).

Tusi niekto v com by to mohlo byt? Hoci az tak ma to netrapi, aspon mam volny RGB vstup pre nieco dalsie do buducnosti... :-) Presny typ telky teraz neviem, ale nie je to nic extra, obycajnych 50 Hz asi 70 cm kupovanych tak pred 5 rokmi. Diky za pozornost.
Pitomec (10211)|7.11.2005 16:16
Vyhoď televizi (není to náhodou Mascom, Thomson nebo Tesla? U těch se toto projevuje celkem často...).
Substance242 (22)|7.11.2005 16:21
Ano, Thomson. Takze asi znama vec a skor nieco ako "feature", ano? Teraz som si spomenul, ze som mal Pioneer rok zapojeny do LCD telky Sharp a tam nebol problem vobec ziaden. Sharp Aquos ruluje! Este tak mat prachy aj na nejaky vacsi ako 30 cm. ;-)
(chcel som na rocnej sluzobke nejaku malu telku)