Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: avi + titulky

Nováček Avatar uživatele cmatyas
    Registrace
    Mar 2004

Potrebuji spojit film s titulkama. Film ma 700MB, takze by to slo na CD.Ale v cem to spojim abych to nemusel rekompresnout? Jde to?
    BTW: myslel jsem VDub, ale ten me rozhodi zvuk
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Diablo
    Registrace
    Mar 2005

Titulky "natvrdo" do obrazu?

Registrace
    Mar 2004

Ne! ale nechce se mi to 4 hodiny do DvD formatu, nebo to jinak nejde?
    BTW: DVD architekt mi nenacte audio stopu - je v mp3.

ohm ohm je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele ohm
    Registrace
    May 2004

cmatyas
    nějak mi pořád uniká pointa Tvého problému...
    tak ji překonvertuj do *.AC3 přes Sonic Foundry Soft Encode

Registrace
    Mar 2004

No asi uz rozumim,myslel jsem spojit co nejrychleji. Ale zrejme to teda budu muset spojovat i s titulkama v DVD architektu. No atam mne prevod vzdy zabere asi 4 hodiny.Teda s rekompresi!

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

no, ani nenapíšeš, co je to za video... předpokládám, že je to AVI s DivX nebo XviD. Lze samozřejmě zakodovat titulky natvrdo do obrazu, ale to znamená další převod, což znamená ztrátu času i kvality.
    Doporučoval bych v tomto případě externí titulky

Registrace
    Mar 2004

Je to avi - Xvid. Ted jsem zkousel vytvorit DVD s externima titulkama v Avi2DVD a funguje to, vytvori komlet video_ts.Mam tam pouze problem se zobrazovanim v cestine.Da se nejak jednoduse opravit titulky na spravny format, nebo to musim nechat udelat cele znovu? dik

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

cmatyas
    Jde to, ale ne zrovna jednoduše...
    Je tu na to návod, tak na něj koukni.

Registrace
    Mar 2004

Problem s titulkama jsem zatim nevyresil.Navod jsem nenasel a Avi2svcd mi hlasi nejaky problem pri demuxu. DVD2avi mi prijde jednodussi, ale v titulkach se nezobrazuji š a ž.Tak uz nevim, je to samej pokus! Ted potrebuji spojit dve Avi /25fps-xvid/bez titulku.Poradte mi: pouzil jsem vsoDivxToDVD, ale rozjelo mi to zvuk.V cem to spojim korektne? dik

Registrace
    Mar 2004

cmatyas
    Záměna titulků na DVD: Ten návod, co jsem měl na mysli je tenhle, ale je to fakt dost komplikovaný.

Spojení AVI: Je zvuk MP3 VBR? Zkus to v následujících programech - VirtualDubMod, Nandub, AVI-Mux GUI, případně MKVToolnix (ten z toho ale udělá MKV soubor). Doporučoval bych demuxovat zdrojový videa (= rozdělit na obraz a zvuk) a potom to spojit zvlášť. Akorát mě teď nenapadá žádnej program, kterej umí spojovat MP3, ale jestli z toho chceš udělat DVD, tak to můžeš rovnou hodit do WAVu, protože se ten zvuk musí stejně překomprimovat.

Jako alternativu k DivXToDVD můžeš zkusit program The Film Machine.

Já bych ale postupoval takhle: Pomocí programu AviSynth + MPEG-2 enkoderu (CCE, Canopus ProCoder, HC, QuEnc) zkomprimoval video, pomocí ProCoderu, QuEncu, Vegasu nebo BeSweetu zkomprimoval zvuk. V programu Subtitle Creator bych udělal .SUP titulky a programem Muxman bych z toho dohromady udělal DVD.

To je zaručenej postup, kdy máš ke každýmu kroku několik alternativ a když jedna selže, můžeš zkusit jinou. Je to samozřejmě trochu náročnější, ale návod můžeš najít třeba na mých stránkách.

Registrace
    Mar 2004

Tak nevim cim to, ale spojil jsem obe avi ve VDM a korektne je prehraju ve WMP. OK. Pak ale potrebuji vytvorit DVD - pouzil jsem The Filmmachine, ale vysledne video je opet rozhozene se zvukem/vob soubor taky/. Nacetl jsem to video nasledne do vegasu a pokusil se srovnat audio, ale na zacatku je rozhozene jinak nez na konci. Pritom v TFM se provadi rekomprese do m2v, ac3 a wavu, apak se to zase spoji, takze v cem je chyba? V cem spojim oba demuxovane soubory tak, abych videl i nahled? dik

Registrace
    Mar 2004

cmatyas
    Například ve Vegasu by mělo být vidět, jestli jsou oba soubory (zvuk a obraz) stejně dlouhé. Pokud ne, došlo někde k chybě. Ulož z VDM samotný zvuk jako MP3 nebo WAV a načti ho do Vegasu. Potom uvidíš, jestli je špatně už i ten originál (což je značně nepravděpodobný) nebo jestli dochází k problémům jinde. Ještě je možnost, že se zvuk zprasí při demuxu. VD má s MP3 VBR velký problémy, VDM to občas zvládne, ale někdy taky ne. Spolehlivý by měly být Nandub a AVI-Mux GUI.
    Jakmile budeš mít korektně dlouhej zvuk v MP3 nebo WAVu, tak ho můžeš ve Vegasu nebo v BeSweetu zkomprimovat do AC3. Udělat potom z M2V a AC3 DVD je už sranda.

Registrace
    Mar 2004

Tak snad jsem to vyresil! Musel jsem ve Vegasu po načtení nastavit Pal 25fps/toho jsem si nevsiml/, a pak tu zvukovou stopu napasovat na video.Nastesti ji stacilo jen posunout a oriznout. V puvodnim Avi byly dropouty, takze tim se to objasnilo. dik za pomoc

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

potrebuji "natvrdo" spojit obyč .avi soubor s titulkama, kdysi jsem to delal jednim klikem v jednom jednoduchym programku, ale skleroza je hrozna vec....Poradte prosim!

pm, e.mail

Podobná témata

1. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 02-03-2011, 17:39
  2. Dobrý rolující titulky a titulky obecně
    Od SB v sekci Editace videa
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 19-12-2009, 06:41
  3. DVB titulky?
    Od vagabond v sekci DVB-T
    Reakcí: 1