Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

rozdíly v adobe premiere

stanix (131)|14.10.2005 09:30
Ahoj,mám jen takový dotaz, abych byl v obraze: jaký je rozdíl mezi Adobe Premiere Pro 1.5 a Adobe Premier Pro 7.0 (vlastně, který si mám začít shánět-jsem začátečník, ale stanovil jsem si vysoké cíle - aspoň se mi budou lépe podlézat) :-!!!
Modena (1706)|14.10.2005 10:13
stanix
PremierePro 7 - alias PremierePro 1.0 je mezikus, začni shánět PremierePro 1.5 - to je nejnovější a bezproblémová verze ! :-)

Na odpovědi zde přítomného bratra z "blízkého" východu si můžeš povšimnout bigotní přístup vegistů, kteří se většinou při takovém dotazu ztopoří, anžto shání do svých řad další a další šťastné nebožáky-uživatele SONY softu, ale zvykej si na to. Většina z nich totiž svoji velkou hádanku s Vegasem vyřešila správným SN a jejich případná experienceliveshow s Premiere proběhla na nějaké trialové verzi s pochybným patchem a neměli tudíž možnost vyzkoušet plnohodnotný soft! Z toho pochází i jejich vypěstovaná nenávist k Premiere v jakékoliv podobě, která se projevuje zejména tak, jak zde předvádí yozefb ! :-)

yozefb
Máš ještě jinou dobrou radu pro tazatele, nebo pro Tebe platí totéž ? :-D :-E
stanix (131)|14.10.2005 10:33
Modena
díky :BB: ,takže půjdu do APP1.5 ,ale mám ještě dotaz,existují nějaké chytré knížky(česky) pro Adobe Afterefect,A.Encore a A.Audition ? - asi budu investovat 9-)
A co se týče Vegasistů...mně osobně více vyhovuje adobe(asi proto že jsem si už k němu čichnul) a že jim vyhovuje vegas ... i když nevím proč to každému vnucují (jestli za to mají body jako v hypermarketech ??? :-D :-D )
Krtek (1279)|14.10.2005 10:33
Asi tak...
Modena (1706)|14.10.2005 20:38
stanix
Dobrá volba :BB: a ať je nás víc a já se tu furt nemusím dohadovat najednou se třema až pěti dealerama od SONY ! :-k :-E

After Effects, Encore i Audition mají "zatím" pouze anglický help (After Effects dost návodnej :-) ) a sám bych koupil a investoval ! :-((
Sežeň si čísla časopisu PIXEL, tam vycházeli a stále vychází poměrně dobré tutoriály na tyto softy !
:BB: :BB: :BB:
http://www.pixel.cz/home.php?menu=1
duck (200)|19.10.2005 00:07
No ja nevim ale mne se osobne dela lip Premiere 6.5,
Premieru PRO 1.5 vlastnim taky ale mam sni takovy problemy jako napr:
- neumim rozdelit video1 do stop A a B, abych se mi stopy prekryvali a ne schovavali za sebe, napr: kdyz mam stopy vedle sebe a dam prolinacku, tak jak v ty prolinacce prolnu i zvuk? u PRM6.5 zadny problem
-co se tyce ztlumovani zvuku, u PRO musim kliknout aby se mi zobrazila
lajna hlasitosti, pak si musim ukazatelem najet na pozici kde chci mit bod a vytvorit ho pomoci kliknuti mysi na ikonu coz mi prijde zbytecne zdlouhavy
u 6.5 si kliknu mysi na misto kde chci mit bod, hned tam je a udelam si snim chci.
-nevim zda postupuji zbytecne slozite nebo zda je i reseni jine a toto je mnoho z mala.
vilik (127)|19.10.2005 08:27
[quote=duck]No ja nevim ale mne se osobne dela lip Premiere 6.5,
Premieru PRO 1.5 vlastnim taky ale mam sni takovy problemy jako napr:
- neumim rozdelit video1 do stop A a B, abych se mi stopy prekryvali a ne schovavali za sebe, napr: kdyz mam stopy vedle sebe a dam prolinacku, tak jak v ty prolinacce prolnu i zvuk? u PRM6.5 zadny problem
-co se tyce ztlumovani zvuku, u PRO musim kliknout aby se mi zobrazila
lajna hlasitosti, pak si musim ukazatelem najet na pozici kde chci mit bod a vytvorit ho pomoci kliknuti mysi na ikonu coz mi prijde zbytecne zdlouhavy
u 6.5 si kliknu mysi na misto kde chci mit bod, hned tam je a udelam si snim chci.
-nevim zda postupuji zbytecne slozite nebo zda je i reseni jine a toto je mnoho z mala.[/quote]

Prolínačky:
Buď zadej z menu efektů prolínačku a umísti ji mezi dva klipy na stejné stopě, nebo nech první klip na stopě 1, druhý dej na stopu dva a trochu je překryj a uprav pomocí stmívačky. Ten druhý způsob je složitější, ale občas ho taky použiju.
U zvuku je to stejné. P.1.5 má na rozdík od 6.5 v nabídce "zvukovou" prolínačku. Funguje stejně jako u videa. Nebo to udělej stejně jako druhý způsob u videa.
Hlasitost u klipu.
Jsi zvyklý z 6.5 na ose rovnou nastavit úroveň hlasitosti tažením za lajnu (teď nevím, jak se to jmenuje). Pokud na tom trváš, tak Pro to umí také. Dáš nástroj "pero" a vlevo (před stopou je několik ikonek)si navolíš tu samou čáru jako 6.5 a táhneš.

Omlouvám se, ten návod je stručný, ale nemám Premieru před sebou a píšu to z hlavy.
Podívej se sem, tady jsou nějaké tutorialy, tam bys to měl najít.
http://busca.adobe.com/search?site=AdobeCom&client=AdobeCom&filter=0&output=xml_no_dtd&requiredfields=&getfields=&proxystylesheet=http%3A%2F%2Fwww.adobe.com%2Fspecial%2Fsearch%2Fadobecom.xsl&restrict=Adobe_com_Train&q=tutorials&x=23&y=10
lada (195)|20.10.2005 19:45
Plně s tebou souhlasím o těch Vegasistech, už mě tím osočováním jdou pěkně ně nervy.
lada (195)|20.10.2005 19:50
Chvályhodný počin,že se držíš Adobe.
Knižky na Premiere Pro jsou http://www.softpress.cz (jen 1.0, ale to nevadí)
Návody na PremierePro, After Effect 6.5 a Encore 1.5 vyšli v Pixelu, dost dobrý. (zkus knihovny)
Encore bylo i v Chipu na verzi 1.0
Dělával jsem ve Workshopu 2, ale již se více orientuji na te Encore.
Přeji mnoho úspěchů a hlvně kvalitního videa.