Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký kodek na plný PAL

Jouza (33)|17.6.2004 20:13
Jaký kodek mám použít pro zachytávání v plném PALu. Zatím používám Virtual Dub - huffyuv kodek,rozlišení 352x288.CHtěl bych zkusit zachytávat v plném rozlišení ze SVHS videokamery a pak převést na MPEG2 pro vypálení na DVD. (Celeron 900,W-XP,Ati VIVO karta,256 Ram,Hdd Seagate 7200 ot.). Větší rozlišení než 352x288 mi vynechává snímky.
clee (6592)|17.6.2004 21:05
zkus nejakej MJPEG kodek
Pitomec (10211)|17.6.2004 22:17
Na tyto dotazy se už vyplatí používat CTRL+V a všude vkládat jediný: HW převod pomocí kvalitního A/D převodníku (Canopus) do DV formátu a o ničem jiným ani neuvažovat!
rando (14)|18.6.2004 07:55
[quote=Pitomec]Na tyto dotazy se už vyplatí používat CTRL+V a všude vkládat jediný: HW převod pomocí kvalitního A/D převodníku (Canopus) do DV formátu a o ničem jiným ani neuvažovat![/quote]



... niekedy sa Ti to ale moze vypomstit tak, ze nieco vlozis tam kde nemas. - myslim na fore B-)
phv (20)|18.6.2004 08:18
[quote=Jouza]Jaký kodek mám použít pro zachytávání v plném PALu. Zatím používám Virtual Dub - huffyuv kodek,rozlišení 352x288.CHtěl bych zkusit zachytávat v plném rozlišení ze SVHS videokamery a pak převést na MPEG2 pro vypálení na DVD. (Celeron 900,W-XP,Ati VIVO karta,256 Ram,Hdd Seagate 7200 ot.). Větší rozlišení než 352x288 mi vynechává snímky.[/quote]

PicView MJPG

zátěž 38% na 720x576, RGB32, zvuk do mp3, s filtrem sumu na softtě Fly2000TV kvalita plná tedy 20, zabere asi 30GB na hodinu, podle disluzních fór to můžeš dát 18,

obraz jak originál
Honza (12)|18.6.2004 10:59
[quote=Pitomec]Na tyto dotazy se už vyplatí používat CTRL+V a všude vkládat jediný: HW převod pomocí kvalitního A/D převodníku (Canopus) do DV formátu a o ničem jiným ani neuvažovat![/quote]
Při téhle logice jsou tyhle fóra zbytečný - jestli chceš pracovat profesionálně, vyber si komerční produkt v přísl. kategorii, zaplať, nech se od firmy proškolit a problémy řeš na předplaceném supportu.
Přece celá tahle oblast je o tom že děláme s něčím, co od počátku není pro profi kvalitu, ani ji tady nikdo neočekává. Chceme jenom vědět, jestli z toho co máme dostáváme opravdu maximum, jestli třeba někde neleží utilita, nebo kodek, o kterém jsme nevěděli...
Pokud někoho začátečnické dotazy nudí, nevím, proč se nechá zdržovat od své profi NLE čtením takových fór ?
Whitejoker (616)|18.6.2004 10:59
Zkus i jiný zachytávací soft, např VirtualVCR nebo ATV2000.
Dveře pro experimentování jsou otevřené. :-I
Wj
rando (14)|18.6.2004 11:09
pripajam sa k whitejokerovi, odporucam kombinaciu VirtualVCR a Morgan MJPEG V-3 compresor, alebo mozes kludne ostat pri tom HuffYIVe. VirtualVCR grabuje tak isto ako VirtualDUB, akurat ze vo VirtualVCR si vies sejvnut profil a v DUBe sa to komplikovanejsie nastavuje, pretoze ten primarne nie je urceny pre nahravanie. VCRko Ti video nahra aj s vecsim rozlisenim - kludne aj 768x576. skus a uvidis :BB:
Pitomec (10211)|18.6.2004 13:40
[quote=Honza]Při téhle logice jsou tyhle fóra zbytečný - jestli chceš pracovat profesionálně, vyber si komerční produkt v přísl. kategorii, zaplať, nech se od firmy proškolit a problémy řeš na předplaceném supportu.
Přece celá tahle oblast je o tom že děláme s něčím, co od počátku není pro profi kvalitu, ani ji tady nikdo neočekává. Chceme jenom vědět, jestli z toho co máme dostáváme opravdu maximum, jestli třeba někde neleží utilita, nebo kodek, o kterém jsme nevěděli...
Pokud někoho začátečnické dotazy nudí, nevím, proč se nechá zdržovat od své profi NLE čtením takových fór ?[/quote]


Pokud si přečteš úvodní dotaz, tak zjistíš, že tazatel má Celerona 900 - a to je skutečně slabota. Kromě toho A/D převodník není nijak profi a už vůbec nepotřebuje školení - to spíš laborování s TV shit-kartami je tak na vysokou školu... :-k
Honza (12)|18.6.2004 14:09
To Rando: jak je to s tím rozlišením? Pokud karta uvádí max. rozlišení např. 356x288, je to mez chipu, nebo omezení ovladačů a má cenu hledat lepší, které umožní větší ? Nebo rozlišení určí ovladač a grabovací sw se liší v dalších funkcích (filtry, profily, apod)?
Jouza (33)|18.6.2004 14:37
Díky! Tak jsem zkusil použít ten MJPEG kodek , a vypadá to dobře. Nastavil jsem zatím kvalitu na 18. I s celeronem 900 a bez nějakého nového "železa" to nevynechá ani jeden snímek. Nagrabované Avi je sice při přehrávání v rychlejch pohybech maličko zubaté ,ale když to proženu Procoderem do MPEG2 tak to vypadá dobře.Ještě budu experimentovat. Jinak se zcela ztotožňuji s tím co zde napsal Honza. Prostě na těch pár kazetek ročně - dovolená+nějaké ty oslavy- nebudu hned kupovat novej sčot a DV kameru.
ViKinG (793)|18.6.2004 14:51
Jouza: To tvý "maličko zubaté" je s největší pravděpodobností interlaced video a protože chceš dělat MPEG2 a z něj předpokládám DVD-Video, tak jediný čeho by ses měl vyvarovat je prohození půlsnímků (na TV by obraz "blikal"). Na TV bude interlaced obraz zase OK, na monitoru PC přehrávej SW DVD playerem (PowerDVD např.), který sw cestou provede deinterlaci. Hned ji nekupuj (DV kameru) ale pomalu už o tom přemýšlej :-) a až budeš kupovat, tak nezapomeň Analog IN / Digital OUT!!!
Jouza (33)|18.6.2004 15:16
Právě v tom interlaced apod. mám maličko hokej.Budu bádat nad nastavením Procoderu. Do teď jsem s tím neměl problémy.Nagraboval jsem virtualdubem 352/288,sestříhal v Pinnacle 9 (vím že ho tady nikdo nemá rád , ale mě vyhovuje a ještě nidy mi nespadlo atd.) a vyexportoval jako DVD kompatibilní s dat.tokem 8000.Pak jsem udělal v Ulead movie factory 3 authoring. Nikdy na TV neblikalo. Nyní si to představuju takhle: nagrabuju Virtualdubem 720/576 s MJPEGem, sestříhám v Pinn.s.9 a vyexportuju jako AVI a Procoderem převedu na MPEG2 a tady budu asi laborovat . Musím si zkusit třeba na minutovejch záběrech různé nastavení procoderu a zkusit na tv tu blikavost . Auhoring Opět Ulead MF3.
Brko (201)|18.6.2004 19:33
Když do Procoderu načteš zdrojové video tak ti zároveń ukáže jak je prokládané ( v okénku INTERLACED ), stejné prokládání nastavíš ve výstupním videu pro INTERLACED. Vždy jsem měl výsledek v pohodě.
Jouza (33)|18.6.2004 19:38
Díky! Hned ráno na to mrknu!
ViKinG (793)|19.6.2004 11:53
Jouza: V 352x288 ti (pravděpodobně) vyházel všechny lichý(sudý) půlsnímky a video ti sice blikat nebude (nemá proč) ale ta zubatost je v tomto případě důsledek nízkýho rozlišení... 9-)
V tom ProCoderu to je tak jak napsal brko... zdrojové a cílové video musí mít stejné (a správné) nastavení.
Mám chuť napsat něco o kvalitě výstupu VIVO ale ty to zjistíš sám...
clee (6592)|19.6.2004 12:03
wo vystup by neslo, spis vo ten vstup...
ViKinG (793)|19.6.2004 12:08
clee: jooo, jsem nějak z těch Holanďanů nervozní :-E
Jouza (33)|20.6.2004 19:05
Takže jsem vyzkoušel a vše fachá jak jsem potřeboval.Myslím ,že s tím železem co mám k dispozici , jsem z toho vyždímal maximum. Jsem naprosto zpokojen.

WiKinG: když užjsi to nakousl - tak jaký je tedy rozdíl mezi kvalitou Vivo vstupu na grafické kartě a na cinch vstupu na PCI tuner kartě. Nevěřím že tam rozdíl bude. Ale neměl jsem možnost to prověřit. je to nějak podložené např měřením a pod. , nebo jedna paní povídala. A případně který tuner se doporučuje (Leadtek WinFast TV 2000XP Expert)?
rando (14)|21.6.2004 16:31
[quote=Honza]To Rando: jak je to s tím rozlišením? Pokud karta uvádí max. rozlišení např. 356x288, je to mez chipu, nebo omezení ovladačů a má cenu hledat lepší, které umožní větší ? Nebo rozlišení určí ovladač a grabovací sw se liší v dalších funkcích (filtry, profily, apod)?[/quote]


problém grabovacieho softu to nebude (max. tak prípad overlay). keď soft píše, že grabuje max. 356x268 skús iný, ale môžeš naraziť na to, o čom píšeš: ovládač, resp. čip - a to komparatívne...
Miuvek (858)|21.6.2004 23:01
Jouza:
rozdíl mezi kvalitou VIVO na grafice a TV kartou není podstatný, oboje je k :-((( :-((( :-((( nebo k :-k :-k :-k
Neber to jako invektivu, ale jako zkušenost a názor podložený trpkými zkušenostmi. Jinak se musím přiklonit k Pitomcovu názoru - ohledně A/D převodníků. Ovšem chce to o několik kKč víc než za TV kartu.