Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak vybrat ten spravny SW

mori-cz (4)|11.10.2005 17:42
Cau, potreboval bych poradit s vyberem toho spravneho SW (uz sem postahoval kde co a porad to jeste neni to co hledam).
Co potrebuju udelat?
Mam soubory z DVDkamery ulozeny na HDD. Z jednotlivych VOB souboru potrebuju nadetekovat sceny, ktery pak chci ruzne slucit (treba prvnich 5 scen z jednoho VOBu a 3 posledni sceny z jinyho VOBu). Z toho pak chci vytvorit DVD disk, pri zachovani TV pomeru 16:9 s vytvorenim vlastniho menu (tituly s urcenim jejich kapitol, vlastni tlacitka, popisky a zvuk atd. - celkem se mi na to zamlouval DVD Lab), proste aby to k necemu vypadalo.
Existuje neco takovyho co bych mohl vyuzit??
Diky moc za vase nazory, pripadne i odkazy :)
exTNT (1421)|11.10.2005 18:16
Jestli chceš dobrou radu, tak tady je: Pokud je ta "DVD věc" Tvoje, dojdi jí vrátit a kup si normální digitální kameru.
K některým dostaneš přibalenou i SW střižnu, k některým si jí budeš muset přikoupit, ale to, co bys chtěl dělat je pro takové střižny jednou ze základních funkcí.
Co se týká těch vobů, co už máš - obávám se, že na automatickou detekci scén můžeš zapomenout. Ale pokud je demuxuješ (třeba v ProjectX) a dáš si tu práci, že si je podle scén ručně rozstříháš (třeba v MPEG2Schnitt), pak je můžeš nandat na DVD prakticky v libovolným autorizačním SW.
Tak gudlak.
mori-cz (4)|11.10.2005 18:22
[quote=exTNT]Jestli chceš dobrou radu, tak tady je: Pokud je ta "DVD věc" Tvoje, dojdi jí vrátit a kup si normální digitální kameru.
K některým dostaneš přibalenou i SW střižnu, k některým si jí budeš muset přikoupit, ale to, co bys chtěl dělat je pro takové střižny jednou ze základních funkcí.
Co se týká těch vobů, co už máš - obávám se, že na automatickou detekci scén můžeš zapomenout. Ale pokud je demuxuješ (třeba v ProjectX) a dáš si tu práci, že si je podle scén ručně rozstříháš (třeba v MPEG2Schnitt), pak je můžeš nandat na DVD prakticky v libovolným autorizačním SW.
Tak gudlak.[/quote]

no takovy Nero Vision 3 me sceny detekuje v pohode .. problem je, ze neudrzi format 16:9 a vytvori mi 4:3 a navic se to video obcas sekne :(
Modena (1706)|11.10.2005 18:40
mori-cz
To, že sis koupil DVD kameru byla chyba v případě, že jsi zjistil, že s tím chceš něco dál dělat - střihat, dodat podkladovou hudbu, masterovat atd.atd.
Existuje jen pár softů (ale poslední dobou jich neustále přibývá :-R ), který Ti dokážou poskytnout většinu toho, co žádáš, ale s tím, že střih nebude přesně na snímek, ale v GOPech - např. Womble MPEG Video Wizard
http://www.womble.com/products/
Na opravdový střih ve střihových programech slouží kontejnér DV AVI s dostatečným objemem nekomprimované obrazové informace - většinou produkt miniDV (zastaralých :-E ) páskových kamer. Tady je třeba si opravdu již při nákupu uvědomit, co budu s natočeným videem dál dělat - když nic, OK pak klidně DVD kameru, když něco, potom miniDV kameru. Totéž v bledě modrém platí i pro DVD stolní rekordéry ! Soubory MPEG ve VOBu bez vložené informace detekující scénu již při natáčení neumí většina softů později detekovat na HDD v PC! :-R
Ta nejhorší varianta by asi v Tvém případě byla, enkódovat Tvoje VOB na DV AVI, upravit ve střihovém softu a pak to masterovat zpět na DVD soubory - ale i to už jsem viděl . . . 9-)
exTNT (1421)|11.10.2005 19:00
[quote=Modena]Ta nejhorší varianta by asi v Tvém případě byla, enkódovat Tvoje VOB na DV AVI, upravit ve střihovém softu a pak to masterovat zpět na DVD soubory - ale i to už jsem viděl . . . 9-)[/quote]
Souhlas, akorát, že ani touhle cestou by nepořídil automatickou detekci scén...
Halt nejjistější by bylo udělat to růčo, pokud už je to jednou ve VOBech a co nejrychleji se zbavit té "DVD věci".
mori-cz (4)|11.10.2005 19:07
[quote=exTNT][quote=Modena]Ta nejhorší varianta by asi v Tvém případě byla, enkódovat Tvoje VOB na DV AVI, upravit ve střihovém softu a pak to masterovat zpět na DVD soubory - ale i to už jsem viděl . . . 9-)[/quote]
Souhlas, akorát, že ani touhle cestou by nepořídil automatickou detekci scén...
Halt nejjistější by bylo udělat to růčo, pokud už je to jednou ve VOBech a co nejrychleji se zbavit té "DVD věci".[/quote]

;)) ta DVD vec neni moje, takze se ji nemusim zbavovat :) .. jen ji vratim :)
jen mi je divny, kdyz detekci scen zvladne i NeroVision, ze by to neumel zadnej jinej SW ?? 9-)
Pears (1027)|11.10.2005 21:07
mori-cz
Najdi si tady na foru nejakeho Kuldinka a nech si vypsat jeho prispevky. Ten se s tim co zadas ty potrapil az az. A za tu kameru mu to patri B-) B-)