Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vytvoření kapitol DVD

Badis (226)|19.10.2005 16:11
peetr1- no to je ono. To jsem taky řešil. Jenže Procoder ty Markers vytvořené ve Vegasu ignoruje. Nereaguje na ně a nevezme je v potaz. :-( DVD Architect ano?
Fantas! (3016)|19.10.2005 17:02
Badis
ANO! B-)
Lubi (408)|19.10.2005 19:34
[quote=Fantas!]Lubi
promin, myslel jsem skakat po kapitolach.... :-)[/quote]

to by ale prave melo jit...
peetr1 (110)|19.10.2005 19:51
@Badis - polopatě
Píšu, že kapitoly vytvářím v architektu. Netvořím je ve vegase jako např Fantas. Postupuji takto: libovolný Mpeg2 - ať už leze z vegasu, nebo z procoderu, mainconcept encoderu - nebo z libovolného jiného softu - vložím do DVD architektu. Zmáčknutím toho M na timeline v libovolném místě tvého Mpegu vytvoříš kapitolu (markers,chapter) -pojmenuješ jej aby třeba odpovídal - tomu kterému okamžiku. A to je hotovo. je to tam. Pokud chceš mít všechny tyto kapitoly na výsledném DVD zobrazeny - na zdrojovém videu klikni pravým tlač. a z nabídky Insert scene selection Menu - si vytvoříš nižší úroveň menu s těmito kapitolami. U každé scény potom zvolíš vzhled kapitoly(tlačítka) Button style - text,text+ image,image. No a poslední krok Make DVD vytvoříš to DVD (voby) Hoď sem mejla pošlu ti názorné obrázky ať v tom netápeš. Jinak Fantas to má olidně zprac. na svých stránkách - ale moment.jeho str.nefung.
peetr1 (110)|19.10.2005 19:55
jj - ještě doplním : průměrná doba na vytvoření obyč. menu s kapitolami trvá cca 10 min. Když se s tím nebabřeš
Fantas! (3016)|19.10.2005 20:24
Lubi
A jak by to melo jit? Vzdyt das jen celkove dily! Tak tam nedostanes markery v danych dilech. Next tlacitko ti zpusobi to, ze to skoci primo na dalsi dil...Pokud bude chtit skocit do treba pulky dilu, tak to neudelas...musel bys nastavit markery a o tom prave mluvim...
BOBA (590)|19.10.2005 21:37
peetr1: mohl bys mi prosím Tě poradit, jak děláš v Arch. ty kapitoly přesně na snímek? Jelikož mi to tam nejde (nebo jsem na to nepřišel jak) tak jsem začal dělat kapitoly ve Vegasu. Když jsem si chtěl udělat kapitoly v Mpeg-u zachyceném v Tv, tak mi Arch. připadal těžkopádný a nemohl jsem se za boha trefit mezi dva pořady. Vytrhlo by mi to trn z paty.
emtec_gold_dvd_r_8x_4x_193.png
Fantas! (3016)|19.10.2005 21:55
BOBA
musis poradne nazoomovat casovou osu! (Sipka nahodu a dolu).
Pokud ale moznoo, tak delej radej Markery ve Vegasu! B-)
Lubi (408)|19.10.2005 23:05
[quote=Fantas!]Lubi
A jak by to melo jit? Vzdyt das jen celkove dily! Tak tam nedostanes markery v danych dilech. Next tlacitko ti zpusobi to, ze to skoci primo na dalsi dil...Pokud bude chtit skocit do treba pulky dilu, tak to neudelas...musel bys nastavit markery a o tom prave mluvim...[/quote]

aha, to jsem vas spatne pochopil..to se omlouvam. :)

[quote=Fantas!]BOBA
musis poradne nazoomovat casovou osu! (Sipka nahodu a dolu).
Pokud ale moznoo, tak delej radej Markery ve Vegasu![/quote]

..co ho mates, je tam preci + (plus) a - (minus) (!). :))

[quote=peetr1][
jj - ještě doplním : průměrná doba na vytvoření obyč. menu s kapitolami trvá cca 10 min. Když se s tím nebabřeš[/quote]

..kdyz nepocitame enkoding kvuli tem menu kravinkam, tak ano.
Fantas! (3016)|19.10.2005 23:12
Lubi
MYSLIM KLAVESY! Zkus, cim to jde rychlejc... :BB:
Lubi (408)|20.10.2005 06:00
hej, tak to sem ani nevedel(!). Dik za skvelou vychytavku...koukam ze to facha i ve Vegasu...hmm fakt dobry :BB:
Fantas! (3016)|20.10.2005 07:30
Lubi
no tak si zkus jeste treba ve Vegasu klavesy J K L a jsem zvedavy, co na to reknes! :BB:
Typ: krom samostatnych klaves J K L zkus kombinaci ze stisknes k a pri jeho stisknuti stlac L nebo K a uvidis... Kolikrat pak pri stisknute klavese K stisknes L, tolikrat ti to zrychli po ctvrtine rychlosti dopredu(J=dozadu) Samotne J a L po nasobkach rychlosti. Jeste zbyva dodat ze K je STOP na danem miste... :-!!! Chova se to temer jako prevyjeni analogove pasky! :-)
Lubi (408)|20.10.2005 12:41
jj todle znam, ale o tech sipkach jsem fakt nevedel. diky :)
stivik (28)|11.11.2005 10:50
[quote=vilik]Já si nechám udělat Premiarou mpeg2 a ac3, ty dám do DVD LabPro , tam uělám kapitoly a menu (docela slušná možnost výběru a editace) a pak to nechá schroustat a DVD je hotovo. Kapitoly lze dělat automaticky (nastavený čas,nebo scény-nastavení citlivosti=moc dobře nefunguje) a ručně ( vyberu si místa, kde chci kapitoly mít)

http://www.mediachance.com/dvdlab/[/quote]

Tiež používam túto zostavu a ide to celkom dobre. Pravdaže možno v DVD Lab Pro nechať jednotlivé scény aj "rozpohybovať pomocou "Render menu motion" a pomerne presne to tam nahádzať. Súhlasím aj s tým, že automatické pridávanie kapitol sa akosi nepodarilo pánom z Mediachance, ale to nevadí - treba mať len trochu trpezlivosti. Výsledok sa naozaj podobá tomu "profesionálnemu" z originálnych DVD-čiek. Vilik má asi tiež podobnú konfiguráciu ako ja - a asi podobné problémy. Neverím, že ostatní s inými zostavami sú bez problémov - to by tu asi neboli, všakže? :-!!!
wencaS (853)|11.11.2005 19:57
priznam se hned , ze sem tohle neprocital uplne cele. :-I tak mi nekamenujte.

zahlid sem zajimavy programek [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[code]CHPLIST.TXT file format(HH:MM:SS)

e.g.

00:00:00
00:02:30
00:14:30
00:26:30
00:27:45
00:30:00
:
:[/code]
umi jen samotny film, ale k puvodnimu menu to lze vratit takhle

jo a domovska stranka toho programu je rozsypany caj
ai (2993)|12.11.2005 01:35
[quote]automatické pridávanie kapitol sa akosi nepodarilo pánom z Mediachance[/quote]

DVD Lab Pro napsal jeden clovek, mozna az na nejake podprogramy nebo plug-ins, melo by se pred nim spise smeknout,
automaticky vyber kapitol je snad dobry a pouzitelny na slide show (z video editoru), kde je treba 50 snimku za sebou a automaticky to tam hodi kapitoly,kdyz to tam nekde kapitolu vynecha , neni problem to tam rucne tu jednu nebo dve pridat,
jinaci vyuziti neni snad vubec pro, a ani snad mozne , tak nevim ...
StD (8612)|12.11.2005 12:56
@wencaS: Na to snad nepotřebuješ žádný extra-prográmek, když ti stejnou Chapter List s časy a v txt vyrobí i Decrypter. Alespoň já to potom ve Scenaristu běžně používám...
wencaS (853)|12.11.2005 16:03
StD
tj. dekrypter udela chapter list pro spousty programu. puvodni dotaz byl jak udelat kapitoly po procoderu a adresar do nej nenaladuje. i kdyz stara verse 2.4 to umela, ale nepamatuju si zda umela i ty texty kapitol. a tohle myslim je jeden z jednodussich (co se tu objevily).
do nej proste zadas vstup DVD napises si kde chces kapitoly a on to naseka na cells (pro neznale kapitoly). zadny architekt, dvdlab, scenarist ... bez rozebirani. coz by treba s ifoeditem musel. text by taky mohl ziskat (udelat iso a dekryptnout si ho).
tak co je snazsi? :-I
StD (8612)|12.11.2005 16:32
...mno, když já si ty cells/"scenes" právě po ProCoderu dělám ve Scenaristu - buďto natažením "palce" na TimeLine a kliknutím na ikonu klapky, nebo právě zadáním těchto přesných časů z Chapter Listu do okénka vlevo nahoře (formát je HH:MM:SS.FF). Tak je to nejpřesnější 8-) a post commandy si také mohu vybrat pro každé zvlášť.
ai (2993)|13.11.2005 01:25
[quote]a on to naseka na cells (pro neznale kapitoly)[/quote]

cell nemusi byt kapitola, treba Scenarist oznacuje kapitolu jako Scenes nebo jeste jinak , ted si zaboha nevzpomenu na nazev te ikonky, a take jako jediny autor umoznuje vytvorit jen cell a ne nutne kapitolu jako vsude jinde, coz znaci , ze na to jde skocit v DVD strukture ale obsluhou pomoci dalkoveho ovladace na to nejde navest, ponevadz to prehravac nevidi (tu cell neoznacenou jako kapitolu)

pri vytvoru cell a jeho cisle vetsi nez 16 to hodi ale error, ktery se da normalne ignorovat, v praxi to znaci, ze muzou nastat problemy na starych DVD prehravacich, ktere zrejme maji problem skocit z/na cell pri adrese vetsi nez 16

koho to zajima vice ...
da se to treba pouzit jako interni skok ve strukture, kde se uvnitr ve VOBu skryva nejaky bonus , na ktery se skoci jen pri zmacknuti dalkoveho ovladace pri naskoceni nejakeho "white rabbit" buttonu, jinak to VM commands vse mijeji , je to celkem "cool", jeste konkretneji - treba pri slide show fotek , kde pri naskoceni "movie reel" (obrazku filmoveho pasu) jako "white rabbit" buttonu a jeho stisknuti se zacne prehravat "movie" z fotaku, ktery byl v tom prostredi natoceny, pak to skoci na tu fotku zpatky , ze ktere byl volany, jestli se neztlaci zadny "white rabbit button" , slide show normalne pokracuje bez prehrani toho "movie",
nic jineho me ted zrovna nenapada a ani jsem nic jineho nezkousel

poradi tech ikonek odspodu: cell, kapitola, PGC a prave uplne vpravo jde videt jak tam nad jednim cell chybi kapitola
StD (8612)|13.11.2005 08:23
AI: přesně tak, ještě je třeba divákům vysvětlit ty poznámečky NSM/SM vlevo na Cells/scénách = Non Seamless / Seamless jako údaj pro chování/průběh při přehrávání... a v ve svém Tracku/trackách to každé má svou časovou osu. Stejně se snad vkládají i odlišné "Angles", jestli se nepletu, s patřičnými PUO.
wencaS (853)|13.11.2005 12:45
ai
jasne ja vim. mas pravdu, ale trosku si to vytrh z kontextu, pac ja to napsal (takhle nestastne) v souvislosti s chapter editem. od nej sem to mel skutecne co cell to kapitola.
chapterlist ma vypadat takhle[code]


00:01:00
00:02:30
00:03:30
00:04:30
[/code]a ulozeny ma byt jako "Chplist.txt" v adresari programu.
StD (8612)|13.11.2005 17:36
wencaS: Máš pravdu, je to sice trochu OT, ale myslím, že se to člověk nejlépe naučí s tím pracovat, když ví, jak to "vypadá zevnitř", když se to vytváří... Takový trochu Reverse Engineering :-D