Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bacha na Yudeny..

František Němec (81)|5.11.2005 11:32
a takhle dopadlo TOTÉŽ médium jako výše ale testováno s rychlostí čtení na MAXIMUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stayman (12393)|5.11.2005 11:37
:-E :-E :-E sranda, to skusim
Milosbb (889)|5.11.2005 12:11
František Němec

No vidíš, že Nero nie je to pravé orechové na testovanie kvality.
To by ma zaujímalo, ako dospelo k tomu hodnoteniu 97 ?

A najviac ťa naštve, keď to DVD player prehrá bez problémov :-D

To znamená, že si to zbytočne testoval a zbytočne si sa potom rozčuloval :-D


-------
František Němec (81)|5.11.2005 12:45
tak a aby v tom bylo úplně jasno tak opět totéž médium jako již dvakráte výše, ale tentokrát rychlost čtení na 1x, jak to žádá norma:
František Němec (81)|5.11.2005 12:49
:-D 9-)
Není tady někdo z Brna s LiteOn a kProbe že bych mu dal ty média na prouzkoušení? ať už máme konečně jasno co se tady vlastně děje ....

Jo a to DVD-R Verbatim 16x ze včerejška co mělo PI přes 1000 jede celý ve stolním Panasonicu S-35 bez jakýchkoliv závad - právě jsem osobně dokoukal ... jdu ho zkusit v DVD Speedu na rychlosti 1x a na max ...
František Němec (81)|5.11.2005 12:51
StayMane to koukáš co?!?!?!? :-D
stayman (12393)|5.11.2005 12:51
Obdivujem tvoju trpezlivost (s tou 1x) :-D
František Němec (81)|5.11.2005 12:58
To jsem musel, páč orig. DVD-R TY 8x Printable jsou moje nejoblíbenější média, na která pálím důležité zálohy ... a ono najednou jako že jsou nekvalitní ... tak to teda prrr pánové NEC a Pioneer!!!
Šmarja tady ještě bude prdel s těma PI a PIF - už teď jsem z toho PAF 9-)
stayman (12393)|5.11.2005 13:02
Aj ja, len ma este udivuje, ze to neporovnas s tym NEC-3540, kedze ho este mas a normalne, teda 5x.

PS: tie testy s NECom a NEROom nechapem preco by nemali byt smerodatne, kedze to iste medium otestujes viackrat s tou istou rychlostou a grafy su takmer rovnake \/ :-? Vobec nezalezi uz n atom, ked to zrovnas trebars s K.probe, tam len zistis, ze ako ktory testuje, ci dokladnejsie,ale nie.
Libor (526)|5.11.2005 13:07
to testování na NECU je nějaké divné, já jsem kdysi zkoušel na LT v KProbe rychlost 1x, 4x a max, rozdíly tam byly, to jo, ale takové ??
Jinak, když Františku Němče máte i Pi 108, jak dopadly třeba Verbatimy 16x vypálené na tomto Pioneerovi
Moje dosavadní poznatky s médii,které mám jsou ty, že Pi 110 smaží buď stejně čí kvalitněji , jak 108, ještě zde přidám scany z KProbe na LT

Verbatim DVDR- 8xTY (z dortíku) vypálený 12x

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a Verbatim DVDR- 8xTy(pastel) vypálený 8x

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a teď babo raď
František Němec (81)|5.11.2005 13:57
StayMane na NEC 3540 teď nemůže testovat páč jsem ho vyšoupl z komplu - aktuálně mám nainstalované NEC 4550 a Pioneer 110 (a mého oblíbence na CD - Plextor PX-W2410TA) ...

Tady je výsledek testu toho zlobivýho Verbatimu 16x co měl PI 1000, tentokráte při rychlosti čtení 1x:
(znovu připomínám, že ve stolním playeru jede bez zaváhání)
stayman (12393)|5.11.2005 14:30
Tak to uz je aj tak horsie, ale myslim ani kprobe netestuje 1x nie? :-?
František Němec (81)|5.11.2005 15:06
Já myslím že kProbe testuje i při rychlosti 1x, koneckonců norma je stavěná na tuto rychlost, ale všichni pro úsporu času jedou 4x.

No nic - kašlu na PI/PIF ... nechám NEC 4550 na čtení (tam je skvělej) a Pioneer 110 na pálení (přece není možný aby nepálil skvěle!) a za pár dnů se uvidí, jestli nějaký DVD bude blbnout i ve stolním playeru - o nic jiného tady přeci nejde :-D

Ale pokud se najde někdo ochotnej z Brna s LiteOn na vyzkoušení zde zveřejněných DVD rád je dovezu ... zajímalo by mne to srovnání. 9-)
stayman (12393)|5.11.2005 16:28
Ver ze aj mna ! 9-)
bundadj (93)|5.11.2005 20:44
František Němec : takhle pali NEC 4550 na Ricoh +R 8x
František Němec (81)|5.11.2005 21:40
Bundíku, takhle spíš čte LiteOn co NEC vypálil, nemyslíš? :-)

A navíc teď mě spíše zajímají výsledky Pioneera 110 ... ale i ten NEC je samozřejmě na pořadu dne ...

Další poznatek: NEC 4550A jsem nedonutil pracovat s DVD-RAM a to při použití nových médií Verbatim, nebo originál zn. Panasonic nebo Maxell ...
Pioneera 110 jsem vrazil do stejnýho komplu - do něj Verboša DVD-RAM 3x a jede na první pokus jak po másle ... tady při práci s DVD-RAM má NEC veliké "-" a Pioneer veliké "+"
stayman (12393)|5.11.2005 22:09
Mylsis citanie ci zapis? Musis si ju najskor naformatovat asi...
StD (8612)|5.11.2005 22:19
No to "asi" poněkud neplatí. LG+Matsushita (Verbatim DVD-RAM, 3x) píšou i čtou rovnou bez formátování (UDF 1.5), a to v Neru ( :-(( )
Vyzkoušeno pro Pitomce - na UDF 2 si netroufám, neboť nemám player/recorder Panasonic ani v dohledu.
František Němec (81)|5.11.2005 22:29
Jasan ... po rozbalení nových médií (neformátovaných, určených pro PC) je NEC nedokázal naformátovat - používal jsem DVD Form a zkoušel dvě různé verze a UDF i FAT formáty ... vždy to přes hodinu chroustal a nedokázal to dokončit ... a to nemám v komplu žádnej balast na packet writing, nezkoušel jsem NERO InCD apod. ... číst DVD-RAM umí, ale naformátovat a zapsat ne, alespoň u mne (a řady dalších - viz info na netu) a to jsem zkoušel média od Panasoniku! ... a jak jsem již psal, do stejnýho PC jsem vrazil Pincka 110 a valí jak čert ...
StD (8612)|5.11.2005 22:43
No vidíš, já udělal totéž s výše uvedenou kombinací (Form od BHA se nechytá), ale funguje. Alespoň v tom denně mezi A a B přenáším 4 GB dat (jedno jakých)... a od toho to snad je, ne? Ale to jsme už daleko od jistých potíží Někoho s TY. :-D
bundadj (93)|5.11.2005 23:37
[quote=František Němec]Bundíku, takhle spíš čte LiteOn co NEC vypálil, nemyslíš? :-)
[/quote]

nemyslim :-) Takhle test rika jak kvalitne NEC dane medium vypalil.

Jestlize je NEC (ktery poskytuje podivne vysledky) ci LG (a dalsi vypalovacky) nevhodny na testy neznamena to, ze takto nemuzes hodnotit kvalitu vypalu.

naopak porovnanim medii vypalenych na ruznych vypalovackach a ctenych (testovanych) jednou referencni mechanikou muzes snadno porovnavat. prave tak postupuji na vsech serverech kde se testy zabyvaji. (tedy v idealnim pripade v ramci LiteOn ctecky meni aniz by to bylo na zavadu)
stayman (12393)|6.11.2005 05:10
bundadj
Tak sprav tie testy na tom NECu, uvidime \/
StD (8612)|6.11.2005 09:02
@Bundadj: Souhlas, také mám jednu "referenční" LiteOnku, na které testuji a srovnávám. Třeba testování na combech ovšem vůbec nemá cenu - čtou hůř než DVD-ROM, alespoň má praxe to potvrzuje.
app_mp3_504.jpg
bundadj (93)|6.11.2005 10:41
[quote=StayMan by €RikŁ€]bundadj
Tak sprav tie testy na tom NECu, uvidime \/[/quote]

Vsak pisu, ze to je zbytecna prace, kdyz z toho lezou nesmysly :-) Vsak si sprav testy na LG ne ? :-)

StD : presne tak, testovani na combo ci dvd-rom se, ale take neda porovnavat (byt je lepsi nez nic). Je treba aby to byla vypalovacka teprve na te lze nastavit cteni 4x CLV a poskytuje porovnatelne vysledky.

Proste chipset Mediatek je jednim z mala poskytujici verohodne PI/PIF.

muzeme s tim nesouhlasit, muzeme proti tomu protestovat, ale to je tak vsechno co se s tim da delat(volna citace)
František Němec (81)|6.11.2005 15:08
Bundíku ty testy PI/PIF opravdu v první řadě zcela jednoznačně vypovídají především o tom, jak která mechanika dané DVD čte, tj. jaké jsou její schopnosti korekce chyb při čtení a teprve v druhé řadě to vypovídá o samotné kvalitě výpalku ... je zřejmé, že LiteOn je (a to včetně chipsetu a možná i kProbe) optimalizován na čtení a korekci chyb - proto je také dobrý především na čtení hůře čitelných (poškozených) médií ... pochybuji, že na LiteOn vypaluješ, nebo snad ano? (ostatně osobně neznám nikoho kdo by na LiteOnu pálil) \/

Testy PI/PIF nejde považovat za přesné zmapování toho co je na médiu za chyby, ale pouze za vyjádření, jak si daná čtecí mechanika a její korekční mechanizmy poradí s daným médiem, tj. jak často jsou použity korekce u dané kombinace optika/chipset/firmware (možná bychom mohli uvažovat i o orčitém vlivu "přesnosti" a "citlivosti" čtení ...).
Proto taky různé mechaniky a různé chipsety vykazují různé výsledky měření u identického média.

Ono taky ale nejde o nic jiného, něž prokázat, že vypálení splnilo svůj účel, tj. že médium je dostatečně dobře čitelné v co nejširším portfoliu mechanik. Aby byly výsledky testů opravdu objektivní, buď by muselo existovat zařízení, které by bez korekcí zhodnotilo kvalitu výpálených dat (nevím jak) a nebo by musely testy probíhat na referenčním vzorku tvořeném několika mechanikami reprezentujícími stav mezi uživateli ... to se však neděje.

A teď jde o to, kde je pravda - co a v jaké váze je skutečně objektivním zjištěním - výsledky z chipsetu Mediateku nebo NEC?

Jak je vidět, novému chipsetu od NEC tyto schopnosti korigovat chyby a tím i optimalizovat výsledky chybí a testy pak dopadají nesrovnatelně hůře ... no a na Pioneeru 110 ani nejdou spustit, alespoň v NERO DVD Speed ne (že by záměr společnosti Pioneer ? :-D ).

Ty se evidentně kloníš k Mediateku (LiteOn) protože se ti líbí skvělé výsledky které z něj vycházejí, to však pro mě a jak se domnívám i např. pro StayMana není dostatečným důkazem, že NEC 4550A či Pioneer 110 pálí kvalitně. Proč nevezmeš stejné médium a neprovedeš pro něj testy jak v LiteOnu tak i v NECu, jak tě žádá StayMan?

Je jasné, že kProbe a DVD Speed poskytují radikálně jiné výsledky.
U mne je ale i jasné to, že média vypálená na TEAC 516D nebo na NEC 3540A vykazují při testech prováděných na NEC 4550A výrazně lepší výsledky než stejné výpalky (média ze stejné dávky pálená za stejných podmínek) z NEC 4550A samotného a nebo z Pioneer 110, přičemž velice podobné výsledky měření udělá i NEC3540A. Že by problém nového chipsetu od NEC? Nebo co se děje? To je to co trápí mne a StayMana ... 9-)

Ale zřejmě opravdu se dá brát za v tuto chvíli jediné možné porovnání "kvality" výpalků test na LiteOnu v kProbe - proto jsem se tady již dvakráte ptal, jestli je zde někdo s LiteOnem kdo by udělal srovnání pro DVD se zde zveřejněnými výsledky z NEC4550A - a pořád nikdo.

PS: Bundíku, neber to ve zlém a ani nemíním tady s tebou na toto téma vést žádný flame, na serverech ve světě je toho napsáno dost a dost ... prostě chci vidět srovnání pro pár identických médií na NEC i LiteOn a chci znát odpověď na otázku, proč jsou výsledky testů na NEC tak děsivé, ať už z nového NECu nebo Pioneera 110. Toť vše.
stayman (12393)|6.11.2005 15:17
Kua ludia odkial viete tak pekne pisat??? 9-) Jo Franto, suhlasim s tebou, ty si tu asi jediny odvazny, mna tu neberu vazne, iba ako LG-ckara, pricom ta jedina vypalka mi problemy nikdy nerobila (teda az na spojenie s Nerom :-k ). 8-)
bundadj (93)|6.11.2005 15:45
[quote=František Němec]Bundíku ty testy PI/PIF opravdu v první řadě zcela jednoznačně vypovídají především o tom, jak která mechanika dané DVD čte, tj. jaké jsou její schopnosti korekce chyb při čtení a teprve v druhé řadě to vypovídá o samotné kvalitě výpalku ... je zřejmé, že LiteOn je (a to včetně chipsetu a možná i kProbe) optimalizován na čtení a korekci chyb - proto je také dobrý především na čtení hůře čitelných (poškozených) médií ... pochybuji, že na LiteOn vypaluješ, nebo snad ano? (ostatně osobně neznám nikoho kdo by na LiteOnu pálil) [/quote]

omyl a mimochodem na LiteOnu palim uz celkem dlouho (vystridal sem nekolik modelu) a zvlaste 1673/1693 pali velice kvalitne (ostatne jsou taky v recenzich velice dobre hodnoceny)

[quote]
Testy PI/PIF nejde považovat za přesné zmapování toho co je na médiu za chyby, ale pouze za vyjádření, jak si daná čtecí mechanika a její korekční mechanizmy poradí s daným médiem, tj. jak často jsou použity korekce u dané kombinace optika/chipset/firmware (možná bychom mohli uvažovat i o orčitém vlivu "přesnosti" a "citlivosti" čtení ...).
Proto taky různé mechaniky a různé chipsety vykazují různé výsledky měření u identického média.[/quote]

LiteOn a Kprobe je odzkousena a fungujici kombinace...

[quote]
Ono taky ale nejde o nic jiného, něž prokázat, že vypálení splnilo svůj účel, tj. že médium je dostatečně dobře čitelné v co nejširším portfoliu mechanik. Aby byly výsledky testů opravdu objektivní, buď by muselo existovat zařízení, které by bez korekcí zhodnotilo kvalitu výpálených dat (nevím jak) a nebo by musely testy probíhat na referenčním vzorku tvořeném několika mechanikami reprezentujícími stav mezi uživateli ... to se však neděje.[/quote]

Na cdr serveru se prave takoveto testy delaji uz nejaky patek...

[quote]
A teď jde o to, kde je pravda - co a v jaké váze je skutečně objektivním zjištěním - výsledky z chipsetu Mediateku nebo NEC?[/quote]

Podle testu z NEC vetsina medii (vypalenych na ruznych vypalovackach) nesplnuje ECMA presto tyto media bezproblemu funguji a pri testu v LiteOn jsou v poradku (takze opet duvod proc verit LiteOn)

[quote]
Jak je vidět, novému chipsetu od NEC tyto schopnosti korigovat chyby a tím i optimalizovat výsledky chybí a testy pak dopadají nesrovnatelně hůře ... no a na Pioneeru 110 ani nejdou spustit, alespoň v NERO DVD Speed ne (že by záměr společnosti Pioneer ? :-D ).[/quote]

LG take sama sebe testovat neumi a neznamena to, zeby vypalovala spatne...

[quote]
Ty se evidentně kloníš k Mediateku (LiteOn) protože se ti líbí skvělé výsledky které z něj vycházejí, to však pro mě a jak se domnívám i např. pro StayMana není dostatečným důkazem, že NEC 4550A či Pioneer 110 pálí kvalitně. Proč nevezmeš stejné médium a neprovedeš pro něj testy jak v LiteOnu tak i v NECu, jak tě žádá StayMan?[/quote]

Nejde o skvelost tech vysledku (s nekterym mediem trebas ani skvele nebudou) jde o to, ze odpovidaji daleko vice realite (opet viz testy na odbornych serverech)

[quote]
Je jasné, že kProbe a DVD Speed poskytují radikálně jiné výsledky.
U mne je ale i jasné to, že média vypálená na TEAC 516D nebo na NEC 3540A vykazují při testech prováděných na NEC 4550A výrazně lepší výsledky než stejné výpalky (média ze stejné dávky pálená za stejných podmínek) z NEC 4550A samotného a nebo z Pioneer 110, přičemž velice podobné výsledky měření udělá i NEC3540A. Že by problém nového chipsetu od NEC? Nebo co se děje? To je to co trápí mne a StayMana ... 9-) [/quote]

Na LiteOn se testy KProbe a NeroCDSpeed kupodivu zas tak moc nelisi...

[quote]
Ale zřejmě opravdu se dá brát za v tuto chvíli jediné možné porovnání "kvality" výpalků test na LiteOnu v kProbe - proto jsem se tady již dvakráte ptal, jestli je zde někdo s LiteOnem kdo by udělal srovnání pro DVD se zde zveřejněnými výsledky z NEC4550A - a pořád nikdo.[/quote]

Souhlasim :-)

[quote]
PS: Bundíku, neber to ve zlém a ani nemíním tady s tebou na toto téma vést žádný flame, na serverech ve světě je toho napsáno dost a dost ... prostě chci vidět srovnání pro pár identických médií na NEC i LiteOn a chci znát odpověď na otázku, proč jsou výsledky testů na NEC tak děsivé, ať už z nového NECu nebo Pioneera 110. Toť vše.[/quote]

Nic ve zlem neberu, ale nechapu proc na jednu stranu nechcete pripustit realitu vysledku LiteOn a Kprobe (dlouhodobe overenou a proto pouzivanou v recenzich a testech) a naopak se tolik upinate k vysledkum z NEC ktere proste realite neopovidaji (opet nejen moje zjisteni).

Z praxe mam vyzkouseno, ze kdyz mam vyborne testy z LiteOn a KProbe je medium bez problemu prehratelne v mnoha ruznych mechanikach (pc i stolnich dvd). Kdyz testy vypadaji spatne medium nektere mechaniky neprectou ci zpomali v onom miste cteni (obraz na stolnich skube a rozpada se).

Zatimco dle testu s NECa a NeroCDSpeed ikdyz dosahnu spatnych vysledku kupodivu to vsude jede bez problemu. Proto vysledkum z NECa neprikladam zadnou dulezitost.
stayman (12393)|6.11.2005 15:52
Uz som to tu spominal, ze z NECa sa mi vratia DVDcka, hlavne s touto vrstvou CMC na Verbatimkach, no a ku tomu tvojmu polemizovaniu len tolko, ze ked mi NEC otestuje medium (aj opakovane, aby som si spravil priemer, alebo vylucil chybovost testu) vypalene na LG a je ten test OK a to iste medium vypalene na NECu a ten test je spatny, tak mi snad nechces tvrdit, ze to tiez nie je smerodatne a ze NEC teda pali v poriadku. Skus sa teda zastavit a porozmyslat o co sa snazime a vobec mi nevadi, ze na Liteone budu tie vysledky este lepsie, ale musi ukazat aj on ten rozdiel v kvalite, inak je podla mna ten Liteon test uplne ku prdu. :-)
wizzard (447)|6.11.2005 15:57
Mam jedno "referencne" DVD video, kde som omylom nechal na okraji odtlacok prsta a potom ho vypalil, samozrejme je na konci necitatelene. Ked ho dam precitat do nejakej mechaniky alebo playera, niektore ho vypluju ako nestravitelne :-k , ine sa dostanu az do 2/3 disku 9-) . Pionier 575 sa dokonca tak snazi, ze nacita z toho aspon nejake slide show, ale aspon nezamrzne...
Zaver- ECC algoritmy u roznych DVD mechanik su velmi rozdielne, cim drahsi kus, tym citlivejsi je na chyby a problemy...(preto je LiteOn vsezravec a Plextor velky maskrtnik...). Ak LiteOn nahlasi privela chyb PI/PIF, asi to bude s tym DVD uz dost zle a na ostatnych mechanikach mozno este horsie... Kvalita sa da testovat aj cez Plextools, na www. cdr.cz boli u niektorych recenzii porovnane oba grafy pre rovnake medium, ale celkovo je toto podla mna zatial jedna velka alchymia... 9-)
František Němec (81)|6.11.2005 16:17
To Bunda:

Jak tak koukám tak jsi vůbec nepochopil co jsem napsal.
O další debatu s tebou nemám zájem.
bundadj (93)|6.11.2005 16:32
[quote=StayMan by €RikŁ€]Uz som to tu spominal, ze z NECa sa mi vratia DVDcka, hlavne s touto vrstvou CMC na Verbatimkach[/quote]

to je klidne mozne, na media Verbatim od CMC sem NECem nepalil (asi ani nebudu mediim od CMC proste neverim) takze na tyhle (a trebas i na nejaka dalsi) media muze vypalovat nekvalitne.

Zkus ty nekvalitne vypalena media schvalne testnout prave na LiteOn a KProbe jak to vypada.

Zatim sem vyzkousel Ricoh +8, Verbatim MCC +4x,+8x,-8x,+16, Verbatim TY 8x,+8x a -1x RW Princo, +4x RW Ricoh, +4x RW Philips, 3xDVD-RAM Maxell vse bez problemu...
bundadj (93)|6.11.2005 17:03
František Němec : btw na cdfreaks foru doporucuji s NEC testovat v NeroCDSpeed pri nastavene rychlosti 5x nebo 8x a pro porovnavani s jinymi mechanikami vlozit do registru patricny Scanning Interval viz :

To change the scanning interval with Nero CD-DVD Speed the following registry value can be added:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ahead\Nero Toolkit\CD Speed\CD Quality]
"Scanning Interval"=dword:0000008 for 8ECC or =dword:0000001 for 1ECC


To compare with other drives following intervals can be used:
8 ECC (to compare with BenQ/Philips/QSI/Pioneer)
1 ECC (to compare with LiteOn/BTC/Plextor)
32 ECC (to compare with AOpen)
František Němec (81)|6.11.2005 19:05
Bundíku ... ach jo ... vidím, že za každou cenu chceš mít poslední slovo ...
to co lze během pár minut najít na netu jsem již zkoumal ...

Tvůj předchozí příspěvek má asi takovouto hodnotu (závěr ať si udělá každý sám):
František Němec (81)|6.11.2005 19:09
Samozřejmě je testováno totéž médium:
1. obrázek DVD_Speed031.png je po zásahu v registrech pro dosažení srovnání s LiteOn
2. obrázek DVD_Speed030.png je při klasickém nastavení DVD Speedu
... aneb je to o ničem a zkoušel jsem různá nastavení již před týdnem :-(((
František Němec (81)|6.11.2005 19:17
a k NEC4550A ještě něco - jeden ze zdejších VIP mě dal čerstvě vypálené CD s daty - je to Verbatim DL+ Crystal Super AZO 52x 700MB - a milý NEC ho neumí načíst - všech dalších 6 CD či DVD mechanik které mám v okolí ho bere bez sebemenšího zaváhání ... :-G
stayman (12393)|6.11.2005 21:02
Ten NEC je fakt riadna sracka, nielenze nevie citat :-k ,ale on fakt nevie ani palit :((



Fakt 3520 asi ani nebol NEC, a tak mi je clivo :-((( :-((( :-(((
Milosbb (889)|6.11.2005 21:13
StayMan by €RikŁ€

Tak toto :-D nedokázal ani bratov Teac 58G a to bola riadna sračka
stayman (12393)|6.11.2005 22:36
hrozne vsak ? :-k
mišo (43)|7.11.2005 06:35
už tolko nerev a choď ten nec reklamovať.mám ho tretí týždeň a páli úplne v pohode. A k testom médií-robím ich v plextorovi a to veru neni žiadny čítač ako napr.lite on a oproti cd dvd speed to vychádza zhruba 6x menšie PIE ale o tom píšu na koždom serveri z danou problematikou
bundaj nechal odkaz na testy 4550 http://www.cdr-zone.com/reviews/dvd_hardware_reviews/nec_nd_4550_dvd_writer_review_page_1.html
a výsledky čo su tam z kprobe sú skoro na chlp rovnake aké mám z plextool. Používam verbatim-r16x,traxdata-r8x,verbatim-r8xTYG02
stayman (12393)|7.11.2005 09:59
Vidis, a ja "pouzivam" Verbatim PearlHarbor :-D CMC :-I \/
František Němec (81)|7.11.2005 10:11
Tak teda StayMane seš borec!
Takovej výsledek! To můžu jít do ... se svým NECem i Pioneerem!
Ještě musím vyzkoušet nějaký shit médium - já vůl tam pořád cpu TY nebo Verbatim - valím do Tesca pro nějaký jejich "značkový" krasavce - pak tě určitě porazím ... :-D :BB:

PS: Nemáš někoho s LiteOnem že by jste tohle povedené médium zkusili na něm?
mišo (43)|7.11.2005 11:56
skús zohnať vanguard to je špica medzi médiami :-D :-D :-D
Verbatim PearlHarbor som mal jeden ks a tiež som si pochvaloval :-(((
František Němec (81)|7.11.2005 12:24
Tak navrhuji udělat hitparádu SHIT MÉDIUM ROKU 2005 :-D
Očekávám vaše tipy na žhavé kandidáty ...

No a aby bylo jasno jak je na tom NEC 4550A a Pioneer 110 s kvalitou pálení a jelikož řada z vás tady považuje za "objektivní" pouze výsledky s kombinace LiteOn/kProbe, tak už jsem se teda dostatečně vytočil a jedu koupil LiteOn SOHW 1693S a budu prubovat média pálená na shora uvedených palkách i v něm. 9-)
Libor (526)|7.11.2005 14:09
máš ty mechaniky ještě kam připojit :-D , ještě si přikup LG a můžeš nám tu dělat rozhodčího, na které média, která výpalka páli nejlíp :-D
František Němec (81)|7.11.2005 15:18
Tak jsem jel pro LiteOn 1693S a žeprej nejní, tak mě šoupli LiteOn 1635 ... 9-)

Dnes už nemám čas, ale zítra to osadím a začnu testit ... nebudu to dávat do komplu doma mezi elitu - tam mě může jen TEAC, Plextor, Pioneer a NEC :-D ale dám to do komplu v kanclu a uvidíme ...
Ivo Mašek (10205)|7.11.2005 15:26
...že se vám do vaší zábavy míchám. Já kupuji media proto, abych si na ně vypálil film, muziku, data, atd., Mám svojí značku (Verbatim) a ještě mě nezklamala.
Jsem netušil, že média se kupují pro zábavu z testování. Ale také pěkný koníček :-D . Tak do dalších 10 stránek hodně úspěchů.
:BB:
stayman (12393)|7.11.2005 15:39
Blazni :-D , ved predtym som daval link ako vypali tie CMC LG aha



9-) a velmi dobre si uvedomujem, ze NECovi nechuti, nic sa nedeje, nepalim ich na nom, ale ani s ostatnymi to nie je slava, dam tu nejake testy postupne... Avsak to ze ani necita dobre si musite zase uvedomit aj VY 9-)
clee (6592)|7.11.2005 23:47
FUCK LG!!





PIONEERS UNITED ELITE
AleK (814)|8.11.2005 00:16
clee
nebuď si tak jisrej v kramflecích nebo dám testy jak pálí LG a Pionner \/
nedávám je sem jen že jim vůbec nevěřím
stayman (12393)|8.11.2005 00:19
Nechaj ho,ma pravdu, fakt nech si ich fa*k :-E :-E :-E