Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: Vytvořil jsem AVI + OGM + MKV s funkčím DTS zvukem!!!!!!!!!!

Je tu pravidelně Avatar uživatele kirk
    Registrace
    Mar 2004

Vážení, tak se mi povedlo, něco o čem jsem už ani nedoufal, že to půjde vytvořit. Ve VirtualDubModu jsem načetl DivXové video a hodil jsem tam DTS zvuk. A světe div se, s novou verzí AC3 Filteru to jde přehrát včetně zvuku! Ale musíte si stáhnout verzi AC3Filter ver 1.01a_rc5.

Dá se stáhnout například odsud:

http://dvd.box.sk/index.php?pid=soft&prj=info&rid=7944
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Ano. Pisal uz o tom artam a ty si mu neveril

Registrace
    Mar 2004

Napsal jsem, že v tom není Matrix Mixer \/

Je tu pravidelně Avatar uživatele Trent
    Registrace
    Feb 2007

Gratulujem. Len mi nie je jasne, naco vsetko to usilie...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Někde psali že zkřížily krávu s opicí a měli z toho taky ohromnou radost

k1d k1d je offline
    Nováček
    Registrace
    Mar 2004

nic novyho, dekoder DTS zvuku uz je delsi dobu v Media Player Classicu...

Registrace
    Mar 2004

K1D: Media Player Classic ti ani za nic nepřehraje AVi, OGM ani MKV s DTS zvukem, jestliže nebudeš mít nainstalovanou tuhle verzi AC3 filteru! Jediný, co z toho pak dostaneš je obraz bez zvuku! \/ Mimochodem, AVI s DTS zvukem ti nepřehraje ani WinDVD nebo PowerDVD, který v sobě dekodér DTS mají!

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od kirk
    Napsal jsem, že v tom není Matrix Mixer
    Ale je, len zle pozeráš, alebo potrebuješ navštíviť očného doktora

Registrace
    Mar 2004

Dobře, tak máš pravdu, ale musím v přehrávači nastavit jinej audiovýstup, jinak jede jenom stereo přes 4 repráky.

Registrace
    Mar 2004

Matrix mixer je dělanej na MP3 zvuk apod! A s tím zase nepracuje AC3 filter!
    Zobuď sa už konečne, captain \/ ! Už to tu píšem druhý krát, tak si toho váž, lebo to už opakovať nebudem :

Matrix Mixer nie je robený na žiaden konkrétny formát a s MP3 nemá nič spoločného okrem jedinej veci, že ako DirectShow filter akceptuje 2 audio kanály, ktoré mu posiela Windows (v prípade MP3 už dekódované kodekom, ktorý už je vo Windows).

A preto, aby nemusela byť v PC nainštalovaná plná riť kadejakých filtrov, urobil pán Alexander Vigovský najrozumnejšiu vec (veď som mu to aj písal na jeho developer pages), že spojil dva do jedného. Buď mu za to vďaka .

Registrace
    Mar 2004

Ale bylo by na čase změnit dekódovací matici, aby se sterem pracovala jako Dolby Pro Logic 2 a ne jako klasickej Dolby Pro Logic. Mohl bys mu to prosím napsat taky? Neumím zas tak dobře Anglicky.

Registrace
    Mar 2004

Dekódovacia matica pre Dolby Pro Logic 2 a Dolby Pro Logic je v princípe rovnaká, hlavnou odlišnosťou je len dymanicka zmena zosilnenia, u DPL je len v osi center-rear, u DPL2 aj v osi left-right. Z hľadiska posluchu to už potom absolútne nemá význam pri prehrávaní mp3, hlavne keď sú "štandardné" 128kbps, tam či v DPL alebo DPL2 vznikne namiesto surroundu už len nepočúvateľný zašušlaný humus .

Myslím, že niekto tam dával takú požiadavku s tým DPL asi tak pred 2 rokmi, ale asi je taká minoritná, že je niekde na spodku todo listu .

Registrace
    Mar 2004

Artame, další rozdíl je v tom, že Dolby Pro Logic ti dialogy přehrává pře všechny 3 přední repráky najednou, zatímco Dolby Pro Logic 2 ti je přehrává z více než 90 % pouze přes centr! A to jsem se ještě nezmínil o tom, že zadní repráky hrají u Dolby Pro Logicu 2 stereofonně, zatímco u Dolby Pro Logicu pouze monofonně. Pusť si nějakej surroundovej film v PowerDVD 3.0 (který má jen klasickej Pro Logic, a pak v PowerDVD 4.0, a uvidíš ten rozdíl Hlavně se soustřeď na dialogy. \/

A co se týče zvuku, tak když už někdo používá ve filmech MP3 zvuk, tak je hovadina používat Joint Stereo a menší datový tok než 192 Kbit/s. Právě to Joint Stereo dokáže totálně odrovnat surroundový efekty. Bohužel řada filmů je na netu s MP3 zvukem s datovým tokem nižším než 192 Kbit/s s v Joint Stereu. Ale v normálním stereu má MP3 s datovým tokem nižším než 192 Kbit/s mizernou kvvalitu.

k1d k1d je offline
    Nováček
    Registrace
    Mar 2004

K1D: Media Player Classic ti ani za nic nepřehraje AVi, OGM ani MKV s DTS zvukem, jestliže nebudeš mít nainstalovanou tuhle verzi AC3 filteru! Jediný, co z toho pak dostaneš je obraz bez zvuku! \/ Mimochodem, AVI s DTS zvukem ti nepřehraje ani WinDVD nebo PowerDVD, který v sobě dekodér DTS mají!
    nevim jak ti to vysvetlit ale MPC obsahuje vlastni filtr pro dekodovani AC3, sam jsem delal AVI (XviD) s DTS zvukem 5.1 (768kbit) pomoci GK a nemel sem nejmensi problemy s jeho prehranim vcetne videa a DTS zvuku.. a ze uz je to pekna chvilka...to ze ted vysel AC3 filter ktery ma vic nastaveni a prehrajes pomoci neho ten DTS zvuk v jakemkoliv prehravaci je vec jina. Ja jen rikam ze prehrat AVI s DTS slo bezproblemu jiz daleko driv...

k1d k1d je offline
    Nováček
    Registrace
    Mar 2004

viz http://sourceforge.net/projects/guliverkli/

DTS/AC3 Source 1.0.0.0 kde je datum 2.6.2003..., je to samozrejme jeden z mnoha filtru ktere MPC obsahuje...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Jsem v koncích..
    Od thermoval v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 21-12-2009, 15:48
  2. Záloha originál DVD - FabDecrypter vytvořil jen VOBy
    Od Verbateam v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-08-2009, 19:29
  3. Jsem strašně rád