Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jakou baterii

p00001 (2)|3.10.2005 09:25
Ahoj,je vhodné používat baterie v kameře výrobců neoriginálního příslušenství?Můžou být s tím nějaké vážnější problémy a kterou značku baterií by jste mi doporučili pro kameru canon mv 800?Děkuj.i
Pavel
Krtek (1279)|12.10.2005 11:47
Raději bych investoval do originální baterie. S ekvivalenty mám bohužel špatné zkušenosti. Koupil jsem ekvivalent na Sony od firmy Hama. Nejen že baterie nedrží v kameře a musím jí mít zapřenou kouskem papíru, vyskytli se problémy s nabíjením. Asi po půl roce se ta baterie začala chovat divně. Jde o Li-lon info lithium. V kameře např. ukazuje že ještě vydrží 50 minut, a pak najednou z ničeko nic jen 2 minuty a po 10 sekundách vypne úplně. Reklamoval jsem ji, ale bezůspěšně.

Koupil jsem si origoš od Sony a jsem spokojenej. Některé jejich baterie používám už od roku 99 a pořád jsou dobrý. Nezaznamenal jsem že by se kapacita nějak snižovala.

Další věc. U li-lon baterií používej pouze originál nabíječku. Tolerance nabíjení těchto baterií jsou jen velmi malé a pokud použiješ neoriginal nabíječku, brzy tu baterii můžeš odrovnat.

Zdůrazňuji že jde pouze o moje vlastní zkušenosti. Některé ekvivalenty jsou možná OK. Ono je taky rozdíl koupit baterii do mobilu a do kamery.
accushop_cz (4)|6.11.2006 21:30
[quote=p00001]Ahoj,je vhodné používat baterie v kameře výrobců neoriginálního příslušenství?Můžou být s tím nějaké vážnější problémy a kterou značku baterií by jste mi doporučili pro kameru canon mv 800?Děkuj.i
Pavel[/quote]

mohl bych nabídnout NB-2L(H)...neoriginální...Li-Ion 1000mAh...cena kolem 200,-Kč...nová/záruka/doklad
glbco (93)|6.11.2006 22:17
Kludne si zober neoriginalnu bateriu, kupil som si doteraz 3 ks a
ziadny problem , mam aj neorig. nabijacku hama s ktorou nabijam bez najmensich problemov.
Mal som orig. Sony batt. a jej kapacita mi zacala tak prudko padat , ze uz asi doziva, je to prirodzene ,ked si svoje odtocila.
Za cenu orig. baterie kupis totiz 4ks neorig. a aj keby ti jedna odisla mas dalsie 3.
Bol tu aj tip na lacne baterie http://www.datovekabely.eu/index.php?keyword=np-f750&Search=Hledat&Itemid=1&option=com_virtuemart&page=shop.browse&vmcchk=1