Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozmazný mapy okolo hýbajícíchse objektů po kompresi do XviD

voktys (57)|2.10.2005 10:31
ahoj, potřeboval bych od vás radu ohledně svého problému:

Mam kartu Skystar2, k přehrávání a nahrávání používam ProgDVB...
Nedávno sem si zkoušel nahrát jeden pořad... s cílem zkomprimovat si ho do XviDu...

Nejdřív sem si sestříhal MPEG2 nahrávku v programu MPEG Video Wizard a tím si připravil nahrávku pro převod. Výslednej MPEG sem si otevřel v Gordian Knotu, ořezal, upravil velikost na 4:3 (512x384) a nastavil bitrate na 910kBit/s a dále před samotným komprimováním sem použil resize filter - soft bicubic, deinterlaci žádnou a noise filter taky ne...

Zatím vše vpoho...

Problém vyvstal až při přehrávání, kdy sem nebyl spokojenej s tím, že se mi okolo pohybujících se objektů vytvářejí takové rozmazané jakoby aury, mapy... Vypadá to tak, že se nehejbe jenom objekt, který má, ale i část věcí, který sou do určité vzdálenosti okolo něj...
Bohužel zatim nemam screenshot, protože se mi nějak nedaří vyfotit fullscreen, snad ho brzy dodam, ale i tak doufám, že víte co mam na mysli a pomůžete mi najít řešení... :-)
Nejlépe, jestli se to dá nějak ošetřit rovnou v Gordianu, či poradit nějaký filtr do VD...
Jo a příliš nízkým bitratem to snad nebude, ne?
Předem díky moc za odpovědi.
clee (6592)|2.10.2005 12:32
je to urcite jednak nizkym bitratem, ale i tim zes nepouzil deinterlace, delals to vubec dvoupruchodove (2pass)?
voktys (57)|2.10.2005 13:16
2pass sem dělal, tak myslíš, že mam zkusit zvednout bitrate na 1000kBit/s?
zkoušel sem dávat v GK Kernel deinterlaci, ale pak se mi objevil při přehrávání AVIčka na pravý straně zelenej pruh asi tak na takovejch 100-120px... :-(
clee (6592)|2.10.2005 13:34
udelej to ve virtualdubu, nainstaluj do nej filtr smart deinterlace, lip uz neporadim, bitrate trochu zvedni, ale 100kbit uz nedela zadnej markantni rozdil
Pears (1027)|2.10.2005 14:48
Tak zkus zvednout bitrate o nekolik stovek vice na kousku videa (staci 15 vterin), pak si to pust a uvidis jestli to je tim bittratem. Jednoduseji to ja neumim.
A do XviDu ani do zadnyho jinyho takovydleho "divnyho" formatu s nizkym bittratem videa nedelam. Skoda casu. Ale proti gustu.....
vlada (3470)|2.10.2005 20:20
voktys
Zkus si přečíst kompletně návod na mých stránkách na převod DVD do MPEG-4 (XviD). V podstatě je to to samý co děláš Ty. Jak už řekli ostatní - hledej chyby v

1) deinterlace
2) rozlišení vs. bitrate
3) nastavení kodeku

Screenshot uděláš velice jednoduše ve VirtualDubu. Ale skoro vhodnější by bylo uříznout ve VD kousek videa. Pokud to sjou nějaký pohybový artefakty, tak statickej obrázek moc neřekne.
voktys (57)|5.10.2005 16:27
tak dneska sem přišel na to, že nejlepší bude to trošku blurnout... :-D
vlada (3470)|6.10.2005 07:08
[quote=voktys]tak dneska sem přišel na to, že nejlepší bude to trošku blurnout... :-D[/quote]
Jenom to ne. Blurnou prokládaný video je prasárna největšího kalibru a nedá se na to potom koukat. Jestli chceš potlačit šum, tak na to jsou jiný filtry.
voktys (57)|8.10.2005 22:38
to by ses divil, jak se na to dá pěkně koukat... je to nádhera :-D
vlada (3470)|9.10.2005 12:39
voktys
Já už viděl takovych prasáren, že už mě snad nic nepřekvapí. Ale proč to proboha dělat takhle blbě, když to jde s minimální námahou líp 9-)
voktys (57)|10.10.2005 18:34
já nevim jak líp, já to prostě dělam na malej bitrate a když to dělam na malej bitrate, tak tam mam ty duchy kolem objektů v pohybu... no a ten blur mi je prostě vyhladí a dávam ho 0.3 a příde mi, že jinde ani neni vidět, prostě má jenom ten efekt vyhlazení duchů...
vlada (3470)|10.10.2005 22:18
voktys
Základ je sladit rozlišení a bitrate. Potom bude výsledek daleko lepší. Pokud máš příliš nízkej bitrate, tak zmenši rozlišení. Obraz bude určitě lepší. Už jsem tu odkazoval na moje stránky - návod na ripování DVD, 2. část. Tam o tom píšu, jak spočítat ideální nastavení.