Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky DVD rekorder?

touny (3)|26.9.2005 16:33
Kamos chce abych mu poradil jakej koupit HDD DVD rekorder. Jestli je lepsi LG, Panasonic, nebo Pioneer? Nevim jak mu to mam vysvetlit, ze to zalezi na tom co od toho rekorderu chce on sam. Penez ma dost, takze poradte nejakej vyssi model pls. Dik.
touny (3)|26.9.2005 16:34
Jo, nejlip aby mel cesky menu.
Pitomec (10211)|26.9.2005 22:18
Pioneer, řada s DV IN/OUT (pokud to chce spojit s PC), anebo Panasonic DMR-E500HEGS, příp. DMR-EH60EG.
VlaDamorava (466)|27.9.2005 11:44
Doporučuji podívat se na poslední čísla STEREO a VIDEO jsou tam přehledné testy aktuálních novinek.
Pitomec (10211)|27.9.2005 12:56
Hlavně testy "na objednávku" od výrobců :-I
ViKinG (793)|27.9.2005 12:57
Je fakt že testy ze Sterea a Videa je nutný brát s velkou rezervou.
touny (3)|27.9.2005 15:43
Jak tak zatim koukam, tak doporucujete Pioneer a Panasonic. LG neni tak dobry, nebo proc?
Pitomec (10211)|27.9.2005 21:30
LG je korejskej šrot a nemá podporu DVD-RAM ani DVD-RW VR.
MarsSnickers (139)|28.9.2005 00:48
[quote=Pitomec]LG je korejskej šrot a nemá podporu DVD-RAM ani DVD-RW VR.[/quote]

Teď nechám stranou "korejskej šrot" a zeptám se k čemu je nutné používat DVD RAM u rekordérů s hdd? Já v tom totiž nevidím ani zbla smyslu. Co potřebuju si nahraju na hdd a pak když je čas, tak to proberu a důležité jde na placku. DVD RAM je dobrý v compu, ale v dvd rekordéru mi to připadá, zvlášť vzhledem ke specifiku formátu trošku mimo.
Jen upozorňuju, že sám LG nemám. Mám Pioneer DVR 5100H a absolutmí spokojenost.
Pitomec (10211)|28.9.2005 10:39
DVD-RAM je dobrý právě proto, abys žádnej HDD mít v rekordéru nemusel :-) Ostatně můj odpor k integrovaným HDD ve stolních přístrojích je dobře znám (až ti ten HDD klekne, tak pochopíš proč...).
Badis (226)|28.9.2005 14:09
Jen pro informaci. Hledal jsem u známých značek na netu DVD-R s HDD DV IN/OUT. Toto propojení zajišťujicí (snad,doufám) oboustranou propojitelnost s PC (a tím i podle mě lepší editaci záznamu) se objevuje JEN u nejvyšších řad výrobků té které značky(SONY,JVC, PIONEER, PANASONIC) A pohybuje se to v cenové hladině 40000 Kč. S této politiky výrobců je mě na blití :(( Proč se tomu tak brání?? Stejně to jednou přijde!!
Pitomec (10211)|28.9.2005 16:11
DV IN/OUT mají jenom starší modely Pioneer. A Panasonic neumí s PC komunikovat vůbec.
Badis (226)|28.9.2005 16:47
Starší modely Pioneer, to znamená logicky-bez HDD a možnosti záznamu na DVD-R DL?? :-( Můžeš prosím uvést konkrétní typ,model? Zkusím zapátrat.
MarsSnickers (139)|28.9.2005 20:13
Badis

No tak třeba ten můj 5100H má DV IN/OUT a samozřejmě i HDD.
Pitomec (10211)|28.9.2005 20:37
[quote=Badis]Starší modely Pioneer, to znamená logicky-bez HDD a možnosti záznamu na DVD-R DL?? :-( Můžeš prosím uvést konkrétní typ,model? Zkusím zapátrat.[/quote]
Už to napsal MarsSnickers a k té absenci DL se dá jenom dodat, že na to by nahrával akorát blázen nebo znuděný milionář. :-)
Badis (226)|28.9.2005 20:38
MarsSnicker- Fakt? :OO a jaká je spolupráce s PC :-!!! Funguje to? Nahraješ něco na HD a přešoupneš to do PC? A tam sestříháš bez mrtvolek? :-) Povídej!! :-D
Pitomec (10211)|28.9.2005 20:43
Funguje to dobře - kamoš to má a žádný problém.
Badis (226)|28.9.2005 20:44
Pitomec-SUPER!!!! Kde ho mají?? Jdu si pro něj :-!!!
Pitomec (10211)|28.9.2005 20:50
Budeš muset shánět. Já vím akorát o modelu 320 (bez HDD) a o modelu 920 (250GB, ale za nehoráznou cenu) - vše na http://www.nakupuj.com/
Badis (226)|28.9.2005 20:54
Hledám a zatím nic :-(( Všude se píše že produkt se už nedodává. :-(((
Stribrnak (20)|28.9.2005 21:14
Tenhle stroj Vam nevoni? Pioneer DVR-630H-S, cena cca 20KKc , dokonce i model DVR-520H za 13,5KKc ma vstup vystup iLink.
Badis (226)|28.9.2005 21:27
Stribrnak- 630 mě vyloženě páchne. Ona nemá DV OUT!!!!!!! Pouze IN. Takže jí k PC nepřipojím!!!! :-( Respektíve připojím ale DO PC nic nedostanu. 520 hledám. :-)
Pitomec (10211)|28.9.2005 21:31
[quote=Badis]Stribrnak- 630 mě vyloženě páchne. Ona nemá DV OUT!!!!!!! Pouze IN. Takže jí k PC nepřipojím!!!! :-( Respektíve připojím ale DO PC nic nedostanu. 520 hledám. :-)[/quote]
To není o tom, že do PC nic nedostaneš (tam to dostaneš velmi snadno přes optickou mechaniku, kterou v PC nepochybně máš), ale o tom, že modely Pioneera s DV IN/OUT umí prokazatelně s PC spolupracovat. Např. Panasonic umí spolupracovat pouze s kamerou a s PC si ani neškrtně. :-I
Badis (226)|28.9.2005 21:33
Stribrnak- 520ka to už je jiné kafe. Jen aby jí někde měly. Na ofic stránkách BaSys(Pioneer) není :-(
Badis (226)|28.9.2005 21:39
Pitomec- Mě jde o to. Nahrát v rekordéru (Pioneer 520 např) film pomocí timer rec na HD a pak ho dostat do PC. Mě jde čistě jen o to využít ten přístroj na časové nahrávání. A HD tam chci mít proto aby mě reklama neubírala plac na data kdybych to rovnou pálil na placku. Jinak ano dostanu to do přístroje přez placku. :-)
Pitomec (10211)|29.9.2005 06:28
[quote=Badis]Pitomec- Mě jde o to. Nahrát v rekordéru (Pioneer 520 např) film pomocí timer rec na HD a pak ho dostat do PC. Mě jde čistě jen o to využít ten přístroj na časové nahrávání. A HD tam chci mít proto aby mě reklama neubírala plac na data kdybych to rovnou pálil na placku. Jinak ano dostanu to do přístroje přez placku. :-)[/quote]
Pro tyto účely ale stolní DVD rekordér není moc ideální, protože záznam v rekordéru je v MPEG-2 a na DV OUT se převede do DV-AVI. Takže už dojde ke konverzi signálu. Ostatně ten DV OUT už ani Pioneer u nových modelů nedělá, protože je defacto k ničemu.
Badis (226)|29.9.2005 08:17
Pitomec- On nezachová na výstupu mpeg2?? :OO A sakra. Tak to je zlé. Moje představa a plán vzaly za své :-((( A myslíš že by ta konverze byla znatelná? Asi jo. :-( Nejde mi o pracnost. PC mám silné. Mě šlo zkrátka jen nahrávat v noci a nemuset být u toho. No jediná možná varianta je si počkat na přístroj který umí(bude umět) pálit DVD-DL-RW. Jinak děkuju za informace. :BB:
Badis (226)|29.9.2005 23:07
MarsSnicker- Díky za SZ. Je to na mě moc. :-((
imported_fireboy (56)|1.10.2005 07:57
Taky akorat hledam nejaky DVD-HDD rekorder a cetl jsem cosi o mrtvolkach. Pry u Sony HX710. Muzete mi prosim popsat co to vlastn e mrtvolky jsou a zda je vytvari i Pioneer ci Panasonic? Muj vyber se zuzuje timto smerem, moc diky!
Badis (226)|1.10.2005 14:37
fireboy- mrtvolka=drobné zamrznutí obrazu i zvuku v místě střihu v záznamu (např. při vystřihnutí reklamy) Moje zkušenost. Zřejmě nezáleží na značce ani typu přístroje dokonce téže značky. Některé to zvládají a některé ne. Četl jsem i recenzi přístroje který měl mrtvolku na HD a při přepisu na DVDčko už tam nebyla. A dokonce i opačně. Přístroj vykázal na HD minimrtvolku a na výsledném vypáleném záznamu na DVDčku byla mrtvola jako prase a střih vůbec neodpovídal místu zvoleném k původnímu střihu. Prase aby se v tom vyznalo. :-k Jinak četl jsem že JVC by údajně mělo urputně pracovat na odstranění,respektíve vylepšení střihu. Chce se to ptát majitelů. Proto i já zde pátrám. :-) PS: dle mého je to způsobeno komplikovaným střihem formátu Mpeg2. Do tohoto formátu to stolní rekordéry ukládají.
imported_fireboy (56)|1.10.2005 14:45
[quote=Badis]fireboy- mrtvolka=drobné zamrznutí obrazu i zvuku v místě střihu v záznamu (např. při vystřihnutí reklamy) Moje zkušenost. Zřejmě nezáleží na značce ani typu přístroje dokonce téže značky. Některé to zvládají a některé ne. Četl jsem i recenzi přístroje který měl mrtvolku na HD a při přepisu na DVDčko už tam nebyla. A dokonce i opačně. Přístroj vykázal na HD minimrtvolku a na výsledném vypáleném záznamu na DVDčku byla mrtvola jako prase a střih vůbec neodpovídal místu zvoleném k původnímu střihu. Prase aby se v tom vyznalo. :-k Jinak četl jsem že JVC by údajně mělo urputně pracovat na odstranění,respektíve vylepšení střihu. Chce se to ptát majitelů. Proto i já zde pátrám. :-) PS: dle mého je to způsobeno komplikovaným střihem formátu Mpeg2. Do tohoto formátu to stolní rekordéry ukládají.[/quote]

2Badis: Diky za info. Muze se jeste zeptat - pokud bys volil mezi sony, pioneerem a panasonicem (typy s 160 GB disky kolem 12-14 tis. bez DPH), ktery bys bral? A proc? Moc diky. Ja bych asi nejradeji Sony protoze mam od stejne znacky TV i vez, ale tentokrat nebudu snobak a hledam fakt to nejoptimalnejsi. Nepotrebuji zadne advanced funkce, treba s kamerou delam vse na PC. Spis mi jde fakt o to ulozit film na disk, sestrihnout a vypalit. Uvazoval jsem i o divx, ale ctu same problemy (LG i Sencor). Uz mam doma v loznici Cyberhome, ktery jede skvele, stoji prd, tak proste koupim jeste jeden a pridam ho nad HDD-DVD. Diky !
Badis (226)|1.10.2005 16:59
fireboy-Těžko radit. Také zaleží k čemu ho budeš používat. Mě šlo čistě jen o nahrazení VHSky. Jednu chvíly jsem měl zálusk na Pioneer kvůli jeho možné propojitelnosti a ověřené spolupráci z PC. Starší přístroje měli dokonce IN/OUT DV. Teď už mají jen IN pro digi kamery. IN/OUT mají jen nejvyšší řady. Ale Pitomec mě s toho vyvedl. Moje idea byla nahrát na HD a šup s tím do PC a stříhat to tam nějakým spešl softem. Jenže on to na výstupu znova převede z Mpeg2 Do DV-AVI. Což je sice pro editační programy chutný formát ale zřejmě už tam bude určitá degradace. Konec konců si to přečti o pár řádků výš. Zaměřil bych se na co nejkvalitnější střih. Mě tam prostě ty cukance vadí. Já asi počkám na rekordér (klidně i bez HDD) co bude umět pálit na dvouvrstvý DVD-RW abych mohl zvolit co nejmenší kompresi i s reklamou a pak to stejně sestříhám v PC. Značku budu asi ctít. To znamená Pioneer. Ale spět k tobě. A jaký zdroj budeš vlastně používat? Klasické tv vysílání?
imported_fireboy (56)|1.10.2005 17:06
ano, jen normalni TV vysilani a prijem ze satelitu UPC direct, ctu ted diskuzi na videoexpertu - tam je tech informaci celkem dost. Pisou tam, ze pokud nahravas na DVD rychlosti 1x, mrtvolky nejsou ... Ja s tim fakt zadny obstrukce delat nechci, nahrat na disk (z TV nebo videokazety) rozstrihnout zaznam, spojit a vypalit na nejaky DVDcko. Tim koncim. Proste pohodovejsi video ... Zacinam tusit, ze to bude asi jedno. Nevis, jestli ten Panasonic taky dela "mrtvolky" nebo je to jen vlastnost sony ?
Badis (226)|1.10.2005 17:28
fireboy- nejen Sony. I Pioneer, Panasonic. Alespoň na recenze těchto přístrojů jsem se zaměřil Ale jak říkám, není to záležitost značky.Zřejmě se to liší i typ od typu jedné značky. Protože někde píšou u jednoho typu že je to hrůza a u jiného typu že je to jen nepatrně. Někdo tady někde psal že jemu to nedělá vůbec. Jen si teď nemohu vzpomenout jakou značku to má a kde to psal. :-(Uvidíme s čím přijde to JVC. Chce to číst recenze přístrojů a ptát se. A kde je mrtvola utíkat od toho přístroje pryč.Jestli jsi měl možnost stříhat v nějakém programu,třeba od Sony VEGAS tak víš o čem je řeč. Tam je radost stříhat. Krása a přesnost. Také hledám. Nejseš v tom sám. :-D
s6_167.jpg
Badis (226)|1.10.2005 17:37
Pokud do toho pujdeš hned tak hlavně přístroj s HDD. Tam to sestříhat a šup s tím na DVDčko. Protože pokud to budeš pálit rovnou na placku tak tam ty reklamy zůstávají. :-R Editace spočívá jen v přeskočení zmíněných úseků(reklam) A ty reklamy zabírají místo a musí se víc komprimovat. Kromě toho už tady jedno vlákno s touto tematikou je. Mrkni i tam :-)
imported_fireboy (56)|1.10.2005 18:00
2Badis: Jo, ve Vegasu striham :-) Zda se, ze kazdy ma sve mouchy i plusy. Kdybych byl trpelivy, pockam 3 mesice, ale nejsem a tak uz jsem zuzil volbu na Sony a Panas. A jelikoz je to fakt asi 1:1 vyberu to, co uz mam doma, tedy Sony ... Jeste podumam :-) Kazdopadne diky za help!
Badis (226)|1.10.2005 18:08
fireboy- Není zač, také hledám a objevuju nové věci a problémy. :-)
imported_fireboy (56)|1.10.2005 18:16
Fakt hodne je toho tady http://www.videoexpert.cz/dvd-rekordery-s-diskem/pioneer-dvr-530h-s:komentare - nutno hledat i u dalsich modelu a diskuzi dole "rozbalit". Cetl jsem to ted skoro 2 hodiny a jsem zase na zacatku :-)
Badis (226)|1.10.2005 19:59
fireboy- No vida u 630ky Pioneer ja to bez mrtvolek. Sice na HDD jsou ale u výsledného sestřihu na DVDčku už není. Heuréka. Jenom by mě zajímalo co myslí ten režim videa. 9-) se tam o tom jeden týpek zmiňuje. :-R Ale zase tam haní VPSku. Prý na to není spolehnutí. No tak nevím. :-(
imported_fireboy (56)|1.10.2005 20:19
Oni nejsou mrtvolky po vypaleni ani u Sony. A VPS na tomhle stroji vubec nepotrebujes. Takze ja na mrtvolky kaslu a overim si uz jen hluk. Jinak je to fakt jedno. A jeste neco, tusim, ze ten Sonak neumi kopirovat originalni DVD na HDD, Panasonic to umi s nejakym prevodnikem. Uvazoval jsem o tom, ale je mi to fuk. Vetsinou filmu stejne zalohuju v DivX a DVDcka si prevedu na kompu.
Badis (226)|1.10.2005 20:26
fireboy- Pozor,omyl!! VPS je móóóc důležitá věc!! :-!!! Budeš do dvou do rána sedět u mašiny aby jsi zapnul nahrávání?? 9-) To nezatracuj a vyžaduj.Jen ať se přístroj pěkně zapne sám. \/ Za ty prachy!! :-D Kód VPS vysílá Čt 1, Čt2 a Prima a to je fajn. Originální DVD ti nezazálohuje na HDD žádný stolní rekordér. Kopie jo ale orig. ne.
imported_fireboy (56)|1.10.2005 20:34
2Badis: a to nemuzu nastavit casove zapnuti jako u videa a pridat 5 minut pred porad a 20 za porad - a pak to ustrihnout? neni to lepsi nez zlobici VPS?
Badis (226)|1.10.2005 20:36
fireboy- No to je pravda. Taky to tak řeším. U VHSky. A na Nově :(( Ale VPS je takové nějaké moderní a elegantní. :-D
imported_fireboy (56)|1.10.2005 20:43
2Badis: ja bych to spis specifikoval "pokud by fungovalo na 100%, bylo by to moderni a elegantni", ale momentalne VPS na tech to strojich se projevuje jak (jak jsem nekde cetl v souvislosti se strojem Sencor) kurva bez nohy - uspokoji, ale nenadchne :-E
Badis (226)|1.10.2005 20:46
fireboy- :-E :-E :-E a je to drahéé.
puami (35)|16.10.2005 19:49
pisete zde o propojeni dvd rekorderu s pc, ze to nema smysl, ze dochazi ke ztrate kvality. Ja jsem si do ted myslel, ze v rekorderu uchopim (total commander) soubor a sup s nim na disk a zase treba i naopak, neni to tak?