Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Externí TV tuner pro plazma TV

Raider (9)|10.9.2005 00:10
Koupil jsem si plazmovou televizi a nejsem spokojenej s kvalitou obrazu u TV vysílání.Chtěl bych to vyřešit externím TV tunerem(nejspíš s VGA výstupem),ale musel by mít opravdu dobrou kvalitu obrazu na tak velkou plochu.Poradíte nějaký?
clee (6592)|10.9.2005 00:13
tak jestli mas hnusnej signal, externi tuner to tezko vyresi, jestli ses v praze popremejslej o dvb-t
Raider (9)|10.9.2005 00:41
Nejde o signál,ale za prdlajs stojí tuner v plazmě.Bohužel v dosahu dvb-t nejsem.
clee (6592)|10.9.2005 00:56
zkousels to pres VCR? mno jinak

http://www.google.com/search?q=extern%C3%AD+tv+tuner

:-R
Raider (9)|10.9.2005 01:24
Co to je za odpověď?Ja chci radu od těch kdo nějaký externí tuner mají,nejlépe když ho používají z plazma tv.Aby řekli jak jsou spokojení z obrazem a tak.
jopein (450)|10.9.2005 07:20
kvalitní tuner mají pioneery
http://www.elektromedia.cz/hledat/elektronika/televizory?znacka=&druh=4&order=znacka&page=4
,nevím jestli se dodávají samostatně.
ale jak říká clee, ten analog pro plazmu nedává většinou dobré výsledky,sebelepší tuner ti nepomůže , když máš signál s odrazy , šumem ,rušením a pod.
A DVB-T je už na spadnutí , já bych počkal.
A toto fórum není bezplatná poradna (dle mého názoru) ale fórum kam chodí lidé , které to zajímá a chtějí si mezi sebou řešit problémy , takže trochu víc trpělivosti prosím.
MarsSnickers (139)|10.9.2005 10:22
[quote=Raider]Co to je za odpověď?Ja chci radu od těch kdo nějaký externí tuner mají,nejlépe když ho používají z plazma tv.Aby řekli jak jsou spokojení z obrazem a tak.[/quote]

Vždyť je to rada k nezaplacení. Prostě zkus připojit video a vyzkoušej, zda bude obraz lepší. Asi záleží na značce a velikosti té plazmy. U velkých úhlopříček jsou více viditelné chyby a nedokonalost palu. U televizí výrobců PC komponent (například LG,ACER,BENQ atd.) jsou tv části méně kvalitní, než u tradičních výrobců televizorů.
Obecně lze tedy říci, že lcd nebo plazma se zatím spíš hodí na sledování dvd.
ViKinG (793)|10.9.2005 10:45
MarsSnickers: "U televizí výrobců PC komponent (například LG,ACER,BENQ atd.) jsou tv části méně kvalitní, než u tradičních výrobců televizorů."
Není tomu tak... na stejné anténě bude LG,ACER,BENQ mít úplně stejný obraz jako SONY,TOSHIBA,JVC, PANASONIC, atp.
Vysvětlení je to cos napsal potom, šum který lze na CRT 37cm snadno přehlédnout, na 55cm CRT není moc zjevný a od 70cm je viditelný, na velké úhlopříčce (nad 80cm) vysloveně vadí a u LCD to platí dvojnásob. Signal přes VCR je obvykle skutečně o něco lepší.
S poslední větou plně souhlasím, na dobře udělané DVD je na LCD radost pohledět na zašuměný analog příjem je lepší pustit 55cmCRT. A není to v žádném případě tunerem.
MarsSnickers (139)|10.9.2005 12:01
ViKinG

Dovolil bych si přesto nesouhlasit. Momentálně mám BENQ DV3250-SA obraz z tuneru není špatný, ale kámoš si koupil PANASONICa (nějakou VIERU) a obraz z tuneru měl o poznání koukatelnější (nechci říct, že nutně lepší).Známý, který dělá v servisu BENQ to i potvrdil. Říkal, že třeba BENQ nakupuje přijímací technologie u SONY a po srovnání se jedná o dvě generace starou technologii. Je to všechno o tom, že "tradiční" firmy platí vývoj a nelze očekávat, výrobce, který v podstatě jen montuje moduly jiných výrobců do kupy, bude na stejné technologické úrovni.
ViKinG (793)|10.9.2005 12:12
Nechci vyvolávat žádnej flame, ale zkoušel jsem na jednu antenu (tedy stejný vstupní podmínky) jak značkový, tak neznačkový CRT i LCD a výsledek byl VŽDY stejný. ČT1 a ČT2 dost dobrý signál = dobrý obraz u všech značka neznačka. Prima signál mizerný = obraz na hranici koukatelnosti (zase u všech bez viditelného rozdílu). N@va něco mezitim u všech totéž. Na Czechlinku na všech TV vynikající obraz, na velkých obrazovkách je to skutečně markantní rozdíl v kvalitě obrazu. DVB-T nemám jsem už trochu stranou od stověžaté matičky, musel bych se hodně snažit a zatím není důvod proč bych měl, na N@vě dávaj kulový a ostatní maj na Czechlinku dvoj-trojnásobný bitrate. Rozdíly v kvalitě TV tuneru určitě budou ale vedle rozdílů v kvalitě vstupního signálu je to podružná záležitost (pokud tedy není kus nebo některá řada TV s mimořádně zmršeným tunerem). Jako první se musí vždy vyřešit kvalita signálu, pokud je špatný nespraví to žádnej sebeznačkovější tuner. Toť můj soukromý nikomu nevnucovaný názor.
Raider (9)|10.9.2005 12:36
Že je problém v tuneru je vidět na rozdílu v kvalitě obrazu,když připojím k plazmě PC přes DVI a spustím obraz z interní tv karty Genius video wonder III.Obraz z PC z interní karty v DScaleru je mnohem lepší.Nechci ale jen proto abych se díval na TV zapínat počítač.Proto ten externí tuner.
Raider (9)|10.9.2005 13:31
V českých internetových obchodech jsem našel:Hercules Smart TV on Screen nebo Avermedia AverTV BOX7,9.Máte někdo některý z nich?Ještě mám trochu laickou otázku.Každý DVD rekordér má obsažený tv tuner.Ten se nedá použít pro sledování tv?
clee (6592)|10.9.2005 15:25
samozrejme ze da, dvd rekorder je to samy co vcr, rozdil je jen v mediu...
MarsSnickers (139)|10.9.2005 15:46
[quote=Raider]V českých internetových obchodech jsem našel:Hercules Smart TV on Screen nebo Avermedia AverTV BOX7,9.Máte někdo některý z nich?Ještě mám trochu laickou otázku.Každý DVD rekordér má obsažený tv tuner.Ten se nedá použít pro sledování tv?[/quote]

AVER TV BOX 9 mám. Používám to na připojení PS2 na LCD. Je to docela kvalitní přístroj, ale má nevýhody:
-nemá DVI, jen DSUB
-určitě neumí širokoúhlé rozlišení na výstupu

Je taky otázkou, zda mít u televize další krabičku s dalšími kabely při nejistém výsledku. Hlavně nemůžeš srovnávat obraz z tuneru a obraz z dvi.
Raider (9)|12.9.2005 16:36
Nevím jestli jsem to správně pochopil.Můžu tedy dvd rekordér díky tomu,že má obsažený tv tuner používat stejně jako externí tv tuner?
clee (6592)|12.9.2005 17:20
presne tak, to samy plati i o videorekorderu (VCR)
vlada (3470)|12.9.2005 20:15
Jenže to s největší pravděpodobností stejně nepomůže. Plasmy a LCD mají příliš ostrý obraz, takže je tam všechno moc vidět. Štval mě i šum z DVD na malym LCD 25" ze 2 metrů. Na CRT ani 63cm bych to neviděl.
V podstatě dneska neexistuje zdroj signálu, který by na plasmě vypadal dobře. Ještě nejlepší obraz dá analogový vysílání, pokud je dobrej signál. DVD-T bude mít podle mě horší obraz díky nízkýmu datovýmu toku, DVD taky často neni žádná výhra, obzvlášť pokud je "shrinknutý". Takže můj názor je takový, že pokud si někdo dneska koupí plasmovku, musí počítat s nízkou kvalitou obrazu. Žádný externí tuner to nezachrání.
clee (6592)|12.9.2005 20:25
tak mozna hdcam pres komponent :-E
stayman (12393)|13.9.2005 00:45
Ach jaj :-k , chlapci mali ist asi na IFA, bola to verejna vystava \/ :-E
Raider (9)|13.9.2005 18:27
Někde jsem četl o externím zařízení který přepočítává tv rozlišení na hdtv.Asi obdoba D.I.S.T u JVC televizorů nebo hi-pix u thomsonu.Ale nenašel jsem to nikde u nás v inter.obchodech.
MarsSnickers (139)|13.9.2005 19:04
[quote=vlada]Jenže to s největší pravděpodobností stejně nepomůže. Plasmy a LCD mají příliš ostrý obraz, takže je tam všechno moc vidět. Štval mě i šum z DVD na malym LCD 25" ze 2 metrů. Na CRT ani 63cm bych to neviděl.
V podstatě dneska neexistuje zdroj signálu, který by na plasmě vypadal dobře. Ještě nejlepší obraz dá analogový vysílání, pokud je dobrej signál. DVD-T bude mít podle mě horší obraz díky nízkýmu datovýmu toku, DVD taky často neni žádná výhra, obzvlášť pokud je "shrinknutý". Takže můj názor je takový, že pokud si někdo dneska koupí plasmovku, musí počítat s nízkou kvalitou obrazu. Žádný externí tuner to nezachrání.[/quote]

Tak to jsem asi slepej 8-) Na mém LCD je obraz z dvd ve srovnání s crt daleko lepší. Je to asi věc názoru, ale prostě mi to tak připadá. Myslíě, že by se lcd tv tolik prodávaly, kdyby to bylo nekoukatelné?
vlada (3470)|13.9.2005 19:37
Raider
To si snad dopočítá TV sama, na to nepotřebuje další zařízení.

MarsSnickers
LCd má podle mě moc ostrej obraz a všechny kompresní artefakty tam jsou strašně vidět. Navíc jakmile signál trochu šumí tak je to tragedie. Lidi LCD kupujou protože jsou moderní a placatý. Obraz nikoho nezajímá.
ViKinG (793)|16.9.2005 12:42
vlada: šum je na LCD skutečně neštěstí, ale pokud je zdroj OK (Czechlink nebo kvalitní DVD-Video) tak je to paráda. A přes to nejede vlak.
A navíc je placatá, vypadá dobře na zdi a je moderní :-D .