Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vegas - frame hold

Lubi (408)|9.9.2005 23:24
nevite pls nekdo jak zastavit video na prvnim snimku ve vegasu? stejna funkce jako frame hold v premiere..

dik L
yozefb (684)|9.9.2005 23:43
ak myslis v prewiev tak sa postav na okraj daneho videa a objavi sa ti trim - nastroj a v prewiev okne mas prvy snimok.

ak chces robit mrtvlku z prveho snmku tak
prave tlacidlo > insert evenlope > velocity
potom pravym na point toho videotake-u (hned na zaciatku, popripade na konci) set to... a nastav 0%
Fantas! (3016)|10.9.2005 02:10
Lubi
a nebo si uloz prvni snimek jako obrazek(takova disketa na prewiev) a vloz do timeline a natahni na kolik sekund chces... B-)
Lubi (408)|10.9.2005 14:50
ok diky mnohokrat :BB:
TWINGAC (245)|10.9.2005 21:57
..tak, ako hovorí Fantas! .. akurát ja by som k tomu pridal poznámky:
1- obrazovo mi lepšie vychádza JPG oproti PNG (hoci na iné použitia PNG v pohode).
2- ak chceš plynulý "rozjazd" tak za ten JPG prilep video podla postupu, ktorý vyššie spomínal yozefb
Fantas! (3016)|11.9.2005 01:59
TWINGAC
jj!! Presne jak rikas! Taky jsem se divil, kdyz jsem to kdysi testoval...png proste neumi zachovat plynuly prechod...udela z nej ctverecky zatimco jpg necha prechod vyhlazenejsi... B-) (Rozdil je patrny az pri zvetseni)
ai (2993)|11.9.2005 04:37
Vegas by mohl mit jednoduchy uncompress export do BMP, tak jako premiera , nevim , proc tomu tak neni .
yozefb (684)|11.9.2005 04:49
ai

neverim, ze by to malo neaky kvalitativny prinos, tie obrazky musis zvacsovat aby to bolo vidno...
TWINGAC (245)|11.9.2005 09:31
..PNG vie pracovať s alpha kanálom.. u JPG ani BMP som to zatiaľ nezažil :-)
Ovšem pri práci s trikmi, vrstvami a nekomprimovaným videom je PNG, PSD, TIFF v pohode..
Fantas! (3016)|11.9.2005 09:49
[quote=ai]Vegas by mohl mit jednoduchy uncompress export do BMP, tak jako premiera , nevim , proc tomu tak neni .[/quote]
Vsak taky ma! Mas tam kopirovat do schranky! :-)-
Lubi (408)|13.9.2005 11:53
parada, ja debil si nemuzu prelozit ze velocity je rychlost.. 9-)

ale DIKY!!! :BB: :-E
yozefb (684)|13.9.2005 13:45
:-D :-D :-D
Pulpy (4)|19.9.2005 18:56
[quote=Fantas!]Lubi
a nebo si uloz prvni snimek jako obrazek(takova disketa na prewiev) a vloz do timeline a natahni na kolik sekund chces... B-)[/quote]

Mám problém jak vložit obrázek (BMP,JPG)do video sequence aby po renderování do nekomprimovaného avi nebyl obrázek dost nekvalitní i když je v roz. 1008x980 a také se chvěje.
Pokud video dám do renderování v MPEG-2 tak se obrázek stabilizuje, ale kvalita je hodně špatná, nečitelné texty v mapě.
Děkuji za informaci jak lépe vkládat obrázky, či jestli potřebuji nějaký speciální plag-in.

Mám Vegas 6.0a
Fantas! (3016)|19.9.2005 20:51
Pulpy
za prve si aktualizuj Vegas na 6.0b

jak eliminovat nepříjemné blikání obrazu(na TV), při vložení fotky s vyšším rozlišením? Vím o několika způsobech.
- Resize fotek v grafickém editoru na rozměr 720x576(v případě DVD Pal),
- použít filtr Gaussian Blur buď na celou stopu, nebo na jednotlivé fotky... (print).
- nastavením projektu v properties na hodnotu BEST
- na každou fotku klik pravou myší->properties->reduce interlace flicker.


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pulpy (4)|19.9.2005 23:22
[quote=Fantas!]Pulpy
za prve si aktualizuj Vegas na 6.0b

jak eliminovat nepříjemné blikání obrazu(na TV), při vložení fotky s vyšším rozlišením? Vím o několika způsobech.
- Resize fotek v grafickém editoru na rozměr 720x576(v případě DVD Pal),
- použít filtr Gaussian Blur buď na celou stopu, nebo na jednotlivé fotky... (print).
- nastavením projektu v properties na hodnotu BEST
- na každou fotku klik pravou myší->properties->reduce interlace flicker.


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Dík za info ! :BB:


Update bude co nejdříve, ale co se týče blikání a rozmazaných vložených fotek tak stále nic. Bohužel nemůžu vložit obrázek z videa pro názornost.

Jedná se o to že mám velice kvalitní obrázek mapy, kde jsou názvy měst. Jakmile to dám do linku na video jako začátek tak je vše v preview OK, ukazuje dobrou kvalitu. Avšak dám li video uložit renderováním i v nekomprimovaném avi tak nejen že se obraz stále třebe náhoru a dolu, ale jsou písmena nečitelná jako by to bylo komprimováno snad maximálně a krásně ostré hrany textu jsou rozmázlé, takže nejde přečíst co to je.
Zkoušel jsem i změnu rozlišení obrázku na 720x480 pro (NTSC DV), ale je to to samé. Nemůže to být tím že vkládám obrázky jen přetažením z media manageru? :-? Vyzkoušel jsem všechny nastavení jak jsi popsal ale stále nic pořád stejné. :-((( Můžeš mi popsat jak vkládáš obrazky ty do videa. Dík moc. Nevím zda můžu toto řešit v tomto threaderu. Jsem úplný lajk, ale rychle se učim :-)
Fantas! (3016)|20.9.2005 00:00
Pulpy
To rozmazani resi tvuj problem! Aplikoval jsi ten blur na tu fotku?
Ja jsem delal mapu taky... Oscanoval jsem si turistickou mapu s vrstevnicema a pak jsem po ni ruzne priblizova a az ten blur to vyresil... Kdyztak to rozmazni vic...tak na zkousku....uvidis, co to udela!
Pulpy (4)|20.9.2005 17:30
[quote=Fantas!]Pulpy
To rozmazani resi tvuj problem! Aplikoval jsi ten blur na tu fotku?
Ja jsem delal mapu taky... Oscanoval jsem si turistickou mapu s vrstevnicema a pak jsem po ni ruzne priblizova a az ten blur to vyresil... Kdyztak to rozmazni vic...tak na zkousku....uvidis, co to udela![/quote]

Já myslel že to právě musím dát na co nejmenší hodnotu aby to bylo OK, teď jsem ještě v práci, ale zkusím to doma a napíšu jestli je to OK.
Pulpy (4)|20.9.2005 19:14
Už jsem to vyzkoušel a pořád nic: Blur mam oba dva na 0,000 a red,blue,green,alpha mám zaškrtlé. Jakmile nastavim třeba 0,015 a 0,015 tak je to horší.

Bohužel s ohledem na 50Kb velký vložený obrázek nemůžu ukázat jak to vypadá.

[/img]
Fantas! (3016)|21.9.2005 08:21
Pulpy
posli mi ten obrazek! Velikost 50kB neni pro email zadna pohroma! posli mi nejlepe cely projekt, ve kterem promaz vsechny ostatni soubory a nech tam jen tu fotku! Nekde delas chybu! B-)