Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jednoduchý authoring. soft

kudykam_tvf (89)|8.9.2005 10:49
Sem začátečník ve tvrobě videa a nechce se mi složitě učit zacházet např. s Architektem nebo DVD Lab. Potřebuji soft neco jako NeroVision Expres, ale to neumí přidat mpeg video aniž by jej znovu komprimovalo (již mám zkompromvané ProCoderem). To umí třeba Ulead Movie Factory, ale to má zase strašně málo možností (potřevbuji na dvd přidat i fotky a odkaz na ně z menu) a málo šablon.
Poradte nejaký jednoduchý soft pro začátečníka, ale zase at to neco umí. Díky
Pitomec (10211)|8.9.2005 10:54
Ulead Workshop
AleK (814)|8.9.2005 11:05
TMPGEnc DVD Author ??
stayman (12393)|8.9.2005 11:24
Ulead DVD Workshop
kudykam_tvf (89)|8.9.2005 11:54
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ulead DVD Workshop[/quote]
Tak sem workshop zkoušel no a je to skoro to samé jako Movie Factory, akorat nepřehlednější a dají se tam přidávat i titulky.
Pitomec (10211)|8.9.2005 12:01
[quote=kudykam]Tak sem workshop zkoušel no a je to skoro to samé jako Movie Factory, akorat nepřehlednější a dají se tam přidávat i titulky.[/quote]
Je to sice úplně něco jiného, než Factory, ale jinak pohoda 9-) Pokud se nenaučíš s nějakým softem pracovat, tak to bude pro tebe vždycky jenom španělská vesnice... :-(((
imported_luky (147)|8.9.2005 14:09
Nevis co chces! Tak v Procoderu video umis pripravit, Ulead se ti nelibi, Nero taky ne, DVDlab je zase slozity. Jsi ty ale narocny clovek!
Ono vetsina authoringovych programu vyzaduje video demuxnute{oddelene video od zvuku]. DVDlab si to umi udelat sam a nic neprekodovava, jenom tomu da "authoring", aby to slo vsude prehrat.
Kdyz uz znas Procoder, mas uz asi nejake znalosti, laik jiste nejsi. Kdy ses proklikal az do tohoto fora, umis i cist, tak ti doporucuji si o tom neco precist a pak se rozhodni sam co chces. Doporucuji ti zamerit se na DVDlab. Chce to jenom vyzkouset a poznas jeho moznosti.
Presto ale vyzkousej jeste tento program: [color=blue]NeoDVD 6.0[/color] {35 MB plna verze] verze 7 se lisi pouze podporou "dual layer" vypalovani
info: http://www.mediostream.com/products/index_neodvd.html

[code]
http://ftp4.ttdown.com/2004/09A/MedioStream NeoSTUDIO NeoDVD.v6.0.Final.exe[/code]
neodvd_145.jpg
Kiko (20)|8.9.2005 19:24
DvdComposer
Pears (1027)|8.9.2005 20:29
TMPGEnc DVD Author . Na tom jsem zacinal. Ted frcim v DVDLab, ale porad se v nem ucim :-I
kudykam_tvf (89)|8.9.2005 20:34
Umí Ulead DVD Workshop vynechat kompresi u videí které již jsou komprimované do MPEG?? Nikde sem tam tu položku neviděl...
BTW NeoDVD7 je uplně k ničemu...

Ještě jeden dotaz.

V Procoderu sem si vyvořil videa ve formátu m2p, ale tento formát umí zpracovat jen malo author. softwaru. Dá se to nějak překodovat do např. mpeg nebo vob, aniž by se změnila kvalita??? Zdrojove soubory nekomprimovane sem už bohužel smazal.
Pears (1027)|8.9.2005 20:38
Pokud je to video uz v MPEGu tak to dalsi kompress nedela \/ . Aspon DVDLab ne.
NeoDVD je k nicemu? Napis aspon proc, kdyz uz odsuzujes nejaky soft, kterym druhym lidem vyhovuje a staci.
imported_luky (147)|8.9.2005 21:13
kudydam napsal:
[code]
Sem začátečník ve tvrobě videa a nechce se mi složitě učit zacházet např. s Architektem nebo DVD Lab. Potřebuji soft neco jako NeroVision Expres, ale to neumí přidat mpeg video aniž by jej znovu komprimovalo (již mám zkompromvané ProCoderem). To umí třeba Ulead Movie Factory, ale to má zase strašně málo možností (potřevbuji na dvd přidat i fotky a odkaz na ně z menu) a málo šablon.
Poradte nejaký jednoduchý soft pro začátečníka, ale zase at to neco umí. Díky[/code]

Zatim co se furt tak hloupe vyptavas, uz jsi mohl zvladnout i DVD-lab a ten umi vse co po authoringu pozadujes! Jestlize dokazes pracovat s DVD Workshopem, tak DVD-lab urcite zvladnes taky. Proto ti doporucuji si jej nainstalovat a verim, ze do pul hodiny to zmaknes!
dvd-lab_203.jpg
Pitomec (10211)|9.9.2005 00:38
[quote=kudykam]Umí Ulead DVD Workshop vynechat kompresi u videí které již jsou komprimované do MPEG?? Nikde sem tam tu položku neviděl...
BTW NeoDVD7 je uplně k ničemu...

Ještě jeden dotaz.

V Procoderu sem si vyvořil videa ve formátu m2p, ale tento formát umí zpracovat jen malo author. softwaru. Dá se to nějak překodovat do např. mpeg nebo vob, aniž by se změnila kvalita??? Zdrojove soubory nekomprimovane sem už bohužel smazal.[/quote]
Pokud je soubor kompatibilní, tak Workshop nic znovu nepřepočítává - a že to nemá nikde uvedený (jako třeba Movie Factory má zatržítko "Do not convert compliant MPEG files"), je samozřejmě chyba, ale co naděláme... Tak už to prostě je...

Jinak soubor s příponou m2p, získaný z ProCoderu, nepřepočítává Workshop ani omylem - pouze si ho rozdělí na zvlášť video a zvlášť audio, pak zase spojí a vytvoří DVD-Video. Bez jakékoliv ztráty kvality.
dochtor (45)|9.9.2005 13:50
nainstaluj si dvdlab a postupuj podla navodu na doom9.net...bez problemov
kudykam_tvf (89)|9.9.2005 21:15
tak už dělám v dvd lab, ale mám tu jeden zádrhel.
DVD Lab nebere soubory Mp3, chci přidatk slideshow nejakou hudbu, ale potřeboval bych ji teda asi překodovat na nejakej srozumitlenej formát pro dvd lab. Poradíte mi čím to mám udělat???

Taky bych potřeboval na dvd přidat fotky (ale je jich 750), bud jako slideshow, ale pokud sem dobře pochopil tak z toho program vytvoří video, nebo aspon jako adresař s jpg do rootu dvd aby se nejak k tom dalo dostat (pujde to přes stolní přehrávač podporující jpg, ikdyž to bude vytvořeno jako video dvd???)
Pears (1027)|10.9.2005 06:55
kudykam
DVDLab bere ac3; wav; DTS; mpa a ja nevim co jeste. Mas Vegas? Ten Ti z toho v poho udela ten wav a ac3. A wav ti z mp3 udela sposta softu (CDex).

Jestli jsem dobre pochopil tak mas strach aby se ti ty fotky (jpg) zobrazili na DVD. -Jasne ze ti to z toho udela video (slide). A pak si to pustis v playeru. Jinak by to prece nebyl authoringovej soft?! Normalne si vytvor Empty Slideshow, nacpi do nej ty fotky, pridej muziku a je to. Otazka max. jedny minuty. Prkladam *.dal
vilik (127)|10.9.2005 09:20
[quote=kudykam]Sem začátečník ve tvrobě videa a nechce se mi složitě učit zacházet např. s Architektem nebo DVD Lab. Potřebuji soft neco jako NeroVision Expres, ale to neumí přidat mpeg video aniž by jej znovu komprimovalo (již mám zkompromvané ProCoderem). To umí třeba Ulead Movie Factory, ale to má zase strašně málo možností (potřevbuji na dvd přidat i fotky a odkaz na ně z menu) a málo šablon.
Poradte nejaký jednoduchý soft pro začátečníka, ale zase at to neco umí. Díky[/quote]

Člověče, ty máš hromadu požadavků jak by to mělo vypadat a co byto mělo umět, zároveň chceš aby to bylo jednoduché a nechceš se nic učit. Zadej to někomu známému, kdo se tím zabývá. To bude pro tebe nejideálnější řešení. :-I
ai (2993)|10.9.2005 17:10
kudykam - tak tedy tvoris slideshow, leze to s tebe jak s chlupate deky :-)

Na tu hromadu fotek na DVD pouzij [color=orange]ProShowGold [/color] a vubec o nicem jinem neuvazuj.
Tam udelej cele DVD nebo jen mpg , ktery vem do dalsiho autoringu, ktery ti treba vyrobi slozitejsi ztrukturu s menu jake chces ty, zda se to jako zbytecny krok ale neni, ten DVD Lab se pak jevi jako vhodny protoze ti automaticky i vyrobi kapitoly podle tech snimku (nastav citlivost predem), bacha maximalne 99 kapitol v jednom title.
kudykam_tvf (89)|10.9.2005 18:00
jak udělat v dvdlab aby me v uvodním menu zacala hrat hudba a hral bez prerusení i vadlsích podmenu jako například výber kapitol a přestala hrát až při spuštění filmu. Jde to vůbec??
Fantas! (3016)|10.9.2005 18:08
kudykam
NE
kudykam_tvf (89)|10.9.2005 19:29
nějakej web kde by se daly stáhnout ruzné zvuky, pozadí, rámečky, tlačítka a podobné kravinky vhodné ke tvorbě dvd (pasující na dvd lab)??
Pears (1027)|11.9.2005 01:00
[quote=kudykam] kravinky vhodné ke tvorbě dvd (pasující na dvd lab)??[/quote]
Co to jako ma bejt? Jakekoliv jpg Ti neni dost dobry?
Ja kdyz neco takoveho potrebuji tak si to udelam treba ve Photoshopu. Ale to asi neni nic pro Tebe, protoze to da praci.
kudykam_tvf (89)|11.9.2005 11:37
Přesně tak.
StD (8612)|11.9.2005 12:05
Tak si halt zadej do google: SW pro líné
Ovšem obávám se, že takový neexistuje... :-E
DawsonX (3)|12.9.2005 20:58
Řeším podobný problém. Chtěl bych si z VHS kamery nahrát video na DVD.
Mám TV kartu TV2000XP Expert a sestavu s procesorem AMD. Ale jaký použít soft? :-? Protože se budu učit, potřeboval bych nějaký stránky s návody či postupy. Chtěl bych aby tam šlo také vytvořit vícepoložkové menu. Jako mají filmy na DVD. Díky
Pears (1027)|12.9.2005 23:37
DawsonX
Zacni TADY jako ja B-)