Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kde múže být příčina závady D.O. ?

salora (20)|7.9.2005 08:27
Co je důvodem malého dosahu D.O. u BTV Videoton TS 4352 t a to s novými bateriemi funguje pouze ve vzdálenost asi 2 m pak už ne.
mirekv (7169)|7.9.2005 08:36
U DO často vysychá elyt a tím se hodně snižuje účinnost. Takže vyměnit.
salora (20)|7.9.2005 09:56
Výborně možná mi to ušetří rozdělání bedny TV abych se dostal k I.R. přijímači na jehož závadu mě upozornovali v jiném foru a je to také jedna z možností na elyt že vysychají vím moc dobře udělal jsem si na to dokonce zkoušečku ale jaksi mě to nenapadlo byt jsem měl ovládač rozdělaný x krát abych zjistil proč to nechodí dobře,už jsem měl spíše podezření na IR diody ale jsou tam dvě tak spíš ne.
Jinak D.O. chodí protože jsem ho zkoušel cvičně na mér radiu rozsah SV kde to brčí bez problému až na ten dosah.Napřed zkusím pro mě menší zlo vyměním elyt až pak bych se tomu I.R. přijímači podíval blíže na chloupky.
Díky
exTNT (1421)|7.9.2005 10:02
mirekv
Hmmm... Co je elyt a jak se to dá vyměnit? To neznám...
mirekv (7169)|7.9.2005 10:20
Škoda, že to teď nemám možnost vyfotit, elektrolytický kondenzátor bývá ve formě válečku se 2 vývody (ono v DO těch součástek moc není, je to po IO největší součástka). salora jesli máš web kameru, ta IR záření z DO vidí a porovnej to s funkčním DO, rozdíl ve svítivosti bývá značný.

Kuááá, teď jsem rozdělal DO a nemůžu hu dát do kupy!
MarsSnickers (139)|7.9.2005 15:18
Vypadá to zhruba takto:
elra_snap_870.jpg elra_small_200.jpg
blueant (820)|7.9.2005 15:32
No ja myslim ze stacilo napisat
elyt = elektrolyticky kondenzátor :-)
jopein (450)|7.9.2005 18:31
Může to být i jak se píše tady :-E :-E,
http://www.elektroworld.info/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1941
ale mě se stalo i že byla vadná infra LED dioda v DO , po výměně super.
exTNT (1421)|7.9.2005 18:57
[quote=blueant]No ja myslim ze stacilo napisat
elyt = elektrolyticky kondenzátor :-)[/quote]
By nestačilo, bo po týhle stránce jsem nedotčenej... Jó, když je to s vobrázkama, to je moje gusto!
Tímto děkuji MarsSnickersovi za rozšíření obzorů a mirkoviv za snahu o totéž s nasazením vlastního DO! :BB:
Sem se totiž ptal, páč mám nahoře asi 10 let starýho Sony Trinitrona, kterej krásně hraje, ale DO vcelku úspěšně ignoruje - onehdá jsme to zkoušeli nechat opravit od nějakýho "odborníka", ale k prdu. Počítám ale, že ten problém bude kombinovanej i s tím, že pod některejma tlačítkama jsou ušoupaný kontakty, páč zapnout to třeba jedničkou prakticky nejde, ale na čtyřku se to chytne...
Asi bude lepší zkusit to DO někde sehnat jako náhradní díl, než se v tom vrtat, ne?
clee (6592)|7.9.2005 19:01
to si radsi kup univerzal za par stovek, ale ne thomson, ten mi chcipnul po pul roce smejd jeden...
jopein (450)|7.9.2005 19:03
exTNT
určitě bych to zkusil otevřít a vyčistit , někdy to pomůže.
Jinak univezální DO vetšinou na SONY chodí a stojí pár stovek.
Já mám univerzála od rákosníků za stotřicet korun a v pohodě
exTNT (1421)|7.9.2005 19:05
jj, univerzál tady mám někde zahrabanej od filipse, ten s tím chodil f pohodě, ale když mně by se víc líbilo k tomu používat ten origo...
Když už jsme tak u toho: neopravuje tady někdo filipsí produkty? Mám tady Pronto s prasklým dotykovým displejem, střeva jsou v poho, akorát, že si to moc neužiju.
MarsSnickers (139)|7.9.2005 19:23
filipes servis byl v Praze na Palmovce. Jen myslím,že oprava výjde dráž,než nový přístroj.
exTNT (1421)|7.9.2005 20:58
Samo vím, kde je servis, ale proto se ptám, jestli to někdo ze zdejších uživatelů náhodou neopravuje...
salora (20)|7.9.2005 23:27
Tak jak vidím pěkně se to tu na téma D.O. rozjelo až ted jsem se k tomu zase dostal.No je vidět že se tu člověk na tomto foru i zasměje /viz znázorněný elyt v nadživotní velikosti/kdybych to neznal myslel bych že je to popelnice z japonska.
Elyt až zítra vyměním a uvidím,jinak mám ještě jeden problém ale asi neřešitelný psal jsem dokonce do španělska výrobci VISA electronic jehož uni ovládač mám od jednoho kolegy z německa je defakto nový ale nemám k tomu návod,ptá se to na nějaký kod a já nevím co všechno.Nedostal jsem odpověd.psal jsem totiž německy u nás jsem nic nenašel v netu,pouze nabídky náhradních ovl. takže je vlastně na vyhození s těžkým srdcem.U toho výše popisovaného ovl. z videotona ten má ledky dvě a kromě toho /už jsem také o výměně uvažoval a vím že rovněž někdy stávkují/jak zjistit zda je dobrá či nikoliv/měřením/a myslím že se tak jednoduše mezi sebou nedají zaměnovat /odlišné parametra vyzařování ,provoz. napětí apod./ nebo se mýlím a je to jedno ?Jinak má ovšem s univ. ovl. špatné zkušenosti,mám jich hafol asi 5 od různých výrobců ale každý umí jen určitý rok a řadu TV apod. pouze ty samoučící co si do sebe přepíšou cody z orig. jsou OK jinak ty co tam dávají S.W. rozní výrobci je na kočku.Je zajímavé že asi pouze u Philips mají dálk. ovl. které aspon u BTV fugují ke všem modelům.
mirekv (7169)|8.9.2005 08:02
salora
Schválně napiš, tak jsi dopadl s tím elytem, je zajímavé, že na Elektrobastlírně nikdo nepřipustil tuto možnost.
Co se týká LED, tak ty (IR) mají podobné vlastnosti a měly by být záměnné.
salora (20)|8.9.2005 09:17
Výborně,dík směřuje na Mirekv který na dálku odhadl perfektně mou závady na D.O. ,byl to skutečně elyt ,právě jsem ho vyměnil a je po problému,asi vystihl že se jedná o starý model a elyty to jsou skutečně neřádi,ty zacvičí s kde kým.I můj postavený měřák na ně to potvrdil takže mě to zachránilo od rozdělávání bedny.
mirekv (7169)|8.9.2005 09:33
:-)
FialkaLenka (1)|24.10.2015 00:09
[QUOTE=clee;57060]to si radsi kup univerzal za par stovek, ale ne thomson, ten mi chcipnul po pul roce smejd jeden...[/QUOTE]

Ahoj, prosím Tě, jak zjistím kód dálkového ovladače, starý mi nejede. A univerzální D.O. ten kód nemůže najít, a proto se ta TV nedá ovládat. Poradíš? Mám TV Videoton TS 4352. Napiš. Dík. Lenka
rasto8 (3)|24.10.2015 01:15
Videoton by mal mat kod 3174. Vyskusaj.